Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

heczot

Málokterému filmu dávám plný počet, ale když jsem v tomhle filmu neviděl žádné chyby, všechno bylo tak pestré, velkolepé, skvělé hororové prvky, herci vybraní skvěle a taky krásně to zahráli, nenudili, celý film, tak hladce přešel, kéž by natočili další díly, moc bych si to přál. Film jsem viděl až tento týden na letním kině a parádně jsem si ho užil. Každá pasáž filmu byla jiná, ty hry v aréně byly skvělé a jak se z toho dostali, plno zajímavých nápadů, žádná postava není tzv. nadbytečná, každý hraje sebe. Edgin, jako hlavní hrdina, vede skupinku, kteří chtějí zachránit zemi, hraje na loutnu, velmi úsměvné, spolu utečou z vězení s Holgou, velmi silnou bojovnicí, kterou málem ztratili navždy, ale... Pak Simon, tato postava mě bavila, jako kouzelník, špatný kouzelník, no jo docela nakonec super kouzelník, kterému se podařilo všechno zachránit a probojovat se do konce, pak měňavka Doric, mohla se změnit v cokoliv, ve filmu například na krysu, včelu, kočku, orla, housenku, přes kterou se dostala přes škvíru v zrcadle a hlavně v bílého velkého medvěda, nebo co to bylo???? Takže film vřele doporučuji a hezkou zábavu! Dávám 9,5/10. ()

AndrewNewman

No teda poriadne prekvapenie! Tvorcovia si zobrali to najlepšie jak z Tolkiena tak Game of Thrones a pridali k tomu bandu skvelých vydedencov, medzi ktorými bola skoro taká skvelá chémia, ako medzi Strážcami Galaxie. Svižný dej, v ktorom vás síce nič neprekvapí, ale ani nesklame. Hlavnou devízou tohto filmu sú ale herci a ich brilantné dialógy. Skvelé a prepracované hlášky, z ktorých by bolo ťažké vybrať len jednu. K dokonalosti chýbalo naozaj málo, len neviem prečo to neuspelo v kinách. Zrejme za to môže zlá reklama alebo samotný príbeh možno nebol taký, aký ho fanúšikovia D&D chceli. Každopádne ja ako človek, ktorý túto hru nikdy nehral som bol spokojný. ()

bourgeois

Jednoduchý príbeh, milé postavy, príjemný humor a výborné efekty... už dlho som nevidel také ľahké fantasy. Chcem pokračovanie, ktoré bude minimálne tak dobré. ()

Drozdo57

Je mi to ľúto. Možno by si tento film zaslúžil odomňa viac priazne. Bohužiaľ má ale nebavil tak veľmi, ako väčšinu z vás. Na film tohto typu mi chýba určitá ľahkosť. Občas som sa zasmial, niektoré scény, hlavne s druidkou boli dobre spravené. V strede filmu sa mi ale prvýkrát po veľmi dlhej dobe stalo, že som úplne vážne zaspal. A to sa mi naozaj nestáva. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

zerk0

Priznávam, že som na film narazil úplnou náhodou cez streamovaciu službu. Hmm, a ako dobre, že sa tak stalo. Príjemná a svieža fantasy, plná nápaditých momentov, ktorá celý čas svižne odsýpa a graduje. Bolo to zábavné, hravé, vtipné a celkom originálne. Takto nejak si predstavujem spracovanie fantasy žánru v roku 23/24. Bavil som sa. 85% ()

Wyorax

Tak tohle byla bomba! Když v úvodu člověk uvidí název své nejoblíbenější hry v dětství a vlastně i dnes (Icewind Dale), pak i další uslyší (Baldur's Gate, Neverwinter Nights), do toho se drbne Dungeons & Dragons, drsňačka Rodriguez, zrzavka Lillis, trochu toho dobrodružství, trochu mrtvolného zápachu, červíka pod zrcadlem, bitvě "Řekni to mé ruce!", tak tam nelze dát nic jiného než plnou palbu! Jóó... Forgotten Realms... ()

xxmurphyxx

A že sa to nedá. Konečne niekto pochopil, čo ide točiť a pre koho hlavne. Film sa snaží držať predlohy, aby uspokojil nerdov a zároveň priniesť niečo nové, svoje, aby ich nenudil a dokázal pritiahnuť aj novú krv. Film sa samozrejme nevyhol neduhom tejto doby a teda tu majú zastúpenie všetky rasy sveta, aj keď prím hrajú samozrejme čokolády. Našťastie to nenasiera a nepôsobí príliš silene, aj preto, že tento typ fantasy je vcelku prajný a ohýbateľný a hlavne sa tu pri výbere postáv prihliadalo na ich herecký talent a prirodzenú charizmu, nie len kvóty. Výber postáv dopadol za mňa na jednotku, každá jedna má svoje pozadie, svoj charakter a charizmu a navzájom medzi nimi pretekajú hektolitre chémie. Jednoducho vidieť a cítiť, že si herci sadli aj po ľudskej stránke a hranie ich bavilo. Keď sa k tomu priráta geniálny situačný humor, ktorý naozaj baví a kvalitné CGI, úspech je zaručený. Dúfam, že sága bude pokračovať, rozbehnuté to má excelentne. ()

LegoFilip

8/10. Přesně takhle si představuju poctivou Blocbusterovou zábavnou jízdu plné skvělé akce, nápadité kamery, audiovizuálu, sympatických postav (hlavně dynamika ústřední partičky), bohatýho světa DnD  a památných vtípků. Díky tomuhle filmu jsem ve mě  rozzářila jiskra k zájmu o Dračí doupě (skoro). ()

KaterinaSkop

Oh yessss!! Na to že jsem D&D hrála tak možná dvakrát v životě, tak mě to neskutečně bavilo. Bylo tam hned několik odkazů na původní hru, které pravděpodobně jen zapálení hráči porozumí, ale kromě toho je to nádherný film kde jsou kostýmy i efekty dost dobře zpracované, film se netáhne jak nudle u nosu a já jsem si užila každou minutu. ()

ChamesJames

Bylo to zábavné, příběh byl fajn  a postavy byly sympatické. Nejlepší část za mě byla na hřbitově, když hledali helmu. Malinko mi přišlo, že to ztrácelo chvílema na tempu, ale jinak to bylo skvělý. Uvítám klidně další pokračování. Film, na který určitě doporučuji zajít.  8/10. ()

Bezejmený

Překvapivě dobrá a zábavná fantasy a u scény na hřbitově (mimo jiné) jsem slzel smíchy. D&D ani další ve filmu zmíněné hry jsem nikdy nehrál a nemohl jsem vychytat všechny narážky a easter eggs, ale vůbec to ničemu nevadilo. Bavil jsem se královsky, užíval si hravou kameru (dlouhá scéna na jeden střih!), nápady a design příšer a především herecké osazenstvo. Mírně pokulhává Hugh Grant, ale zbytek byl naprosto přesně trefený. Mně nezbývá, než jít někam na 4,5 a doporučit návštěvu. Druhý díl bych si klidně dal hned. ()

p.a.douch

Takže určitě velmi silné čtyři hvězdy. 134 minut? Ani mi nepřišlo. Film pěkně uběhl, dobrodružná jízda se hnala dobrým tempem. Nechyběl humor a zajímavé postavy. Velmi mě překvapily výkony všech zúčastněných hereček i herců. Taky jsem dost koukal na prcka. Všichni dost dobří, radost podívat. Režisérská dvojka točí filmy, které mě baví. Vzhledem k tomu, že si píší i scénáře, vědí co chtějí a natočit se jim to vždy povede na jedničku. Takže mě jejich dobrý výkon v obou rolích již nepřekvapuje. Kdyby se podobnou cestou jako tito dva vydal junior, patrně by jeho seriál bez problémů dostal druhou řadu. Edit 2. 10. 2023: Tak jsem se mrknul znovu a zvědám o jednu hvězdu. Je to zkrátka fakt dobrá dobrodružná podívaná. ()

VktrCZ

I’m a planner. I make plans. You’ve already made the plan, so. If the existing plan fails, I make a new plan. Dungeons And Dragons: Honor among thieves mě navnadilo už z prvního traileru. Má očekávání byla tedy vysoká a naštěstí se splnila. Rozhodně se nejedná o něco přelomového, či nějaký dokonalý artový zážitek. Ale plní to přesně to co to plnit má. Zabaví vás to a nejen to, dokonce se v určitých částech budete popadat za břicho. Co zde funguje skvěle jsou postavy. Jsou nám přestaveny velice rychle, bez jakékoliv dlouhé expozice, tak mimochodem funguje celý film. Konkrétně zde sledujeme partičku čtyř nesourodých hrdinů. Plánovače a hráče na loutnu, drsnou svalnatou bojovnici s tváří Michel Rodriguez, Mladého čaroděje v zácviku a mladou měňavku, která se umí změnit v jakékoliv zvíře. Každá z těchto postav má své chyby a nikdo z nich není dokonalý, každá má nějaký svůj running joke. Tahle parta funguje zkrátka skvěle, všichni mezi sebou mají úžasnou chemii a jen sledovat jak si ze všeho dělají prdel je zkrátka sranda. Humor je v tomto filmu absolutně geniální. Boří se zde klišé klasických Fantasy, jako třeba když jdou do podsvětí, ve kterém se zabydlel drak, ale nečekejte klasického stereotypního draka z každého druhého fantasy, ne. Z té jeskyně vyleze takový tlustý drak špekoun, který za našimi hrdiny válí sudy. Skvělá byla taky scéna, kde vytvořili klona, aby odvedli pozornost a tomu čaroději se zasekne noha v chodníku a celej ten klon, kterého ovládal jako loutku se začne chovat jak šílenec. Avšak za nejlepší scénu celého filmu považuji výslech mrtvol na hřbitově, kdo viděl, ten ví. Tahle scéna ždíme chemii mezi postavami a ten parodickej humor úplně maximálně. Jsou zde pasáže které křičící perfektní filmařskou prací. Jako třeba ten heist s portálem do kočáru, nebo ten dlouhej one take v závěrečné bitvě. Co mě osobně moc nebavila byla úvodní část, tam jsem zíval. Jak potkali Simona, tak tam mi to až seplo a teprve tam jsem se dokázal pořádně naladit. Co je taky občas na škodu je tempo. Občas bych byl rád, kdyby se zkrátka zpomalilo a trochu té expozice k různým gadgetům nebo kouzlům. Jinak nemůžu nic vytknout. Takhle má vypadat zábavný blockbuster. A hlavně doufám, že tahle série nezůstane jen u jednoho dílu. ()

Draconian

Recenze dávali naději, že půjde o dobrý filmek. Jenže mé očekávání bylo překročeno. Tohle bylo skvělý! Herci, vizuál, hudba, tempo, humor...bomba. Už dlouho se mi nestalo, abych u filmu brečel smíchy a takhle se bavil. Jo, je to plné parádních vtípků, ale ani fantasy složka není vůbec špatná. Příběh je moc fajn a skutečně mit o přišlo, jak nějaká kampan z "Dračáku". Asi si to vážně užije více člověk,co to hraje, ale i neznalý se pobaví. Mělo to všechno. V družina fungovala chemie a musím říct, že každý hrál svůj charakter výborně. Scéna na hřbitově, s drakem nebo když bard odváděl pozornost zpěvem si budu pamatovat hodně dlouho. To mi sakra pošramotilo bránici:-)) Za mě jedno z nejlepších fantasy a stejně tak jedna z top komedií. A je to hlavně dobré Dračí doupě. Rád se na to mrknu někdy znovu. Jsem nadšený. Má to potenciál se stát klasikou. 95% (možná nadhodnocené, ale já nevím,co vytknout) ()

Rian_witcher

Vizuálně není co vytknout. Co se týká party hrdinů, ta je daleko hůř vyvážená. Michelle Rodriguez jako válečnice baví, druidka Sophia Lillis je skvělá (i když v animovaných proměnách zastíní úplně všechny ostatní herce :-)). Tajemný paladin Regé-Jean Page nemá ve filmu až tolik prostoru, ale svůj čas na plátně plně využije k tomu, že byste rádi věděli o jeho postavě mnohem víc. Tím se dostávám k negativům snímku. Chris Pine je i přes své občasné hlášky vyloženě nudnou a nezajímavou figurou. A ukňouraný čaroděj Justice Smith je jen otravným přídavkem sloužícím v celém filmu jen odhalení moci vycházkové hole, bez níž by celý děj přišel o 2/3 veškerého zábavného děje. ()

marekspanel

Výborné a zábavné fantasy, kde nic neskřípe, efekty a akce jsou kvalitní a vtip lehký a nápaditý (otázky mrtvým!). Do 5* mě chybělo trochu více si pohrát se záporáky a jejich mytologii více vysvětlit. No a některé scény a momenty byly doslova vykradené z jiných filmů, ať už fantasy nebo Marvel, nejvíc asi na konci ta medvědo-sova, jak se vyřádila na té čarodějce, tak to byl Hulk s Lokim o zem z prvních Avengers jak vyšitý :/ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD