Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

prochyn

Velmi slušná fantasy, která navíc zmiňuje mé kdysi oblíbené počítačové hry Neverwinter Nights a Baldurs Gate.  *** Poprvé jsem byl v kině na 4DX a musím říct, že mi to dost zkazilo prožívání filmu. Foukání vzduchu, vodní kapky a šimrání na nohách bylo fajn, ale sedačka se houpala jako loďka v bouři, často nesmyslně. Co k tomu můžu říct? Nasrat! ()

B3R

Dlouho jsem váhal, zda si film zaslouží 4 a nebo pět hvězdiček. Trochu proti srsti mi je mi snaha tam na sílu nacpat všemožné hlášky a prupovídky. Taková krásné a seriózní fantasy to mohlo být.. ALE na druhou stranu, film je velice originální, hravý a poutavý. Grantovi ty záporáci jdou! Ve výsledku jsem dostal všechno co jsem si dlouhé roky přál. Doufám, že D&D nastartuje novou fantasy ságu a že se bude do kina pořád na co těšit. ()

david.babick

super rodiná fantasy :-) akce super, herci fajn (hlavně Michelle Rodriguez překvapila), jen jsem možná čekal víc vtipů a víc hlášek, ale to nevadí i tak příjemné podívání :-) ()

muti

Ako fanúšika mtg ma zaujímali hlavne efekty kúziel a svet do ktorého budú zasadené. V tomto film určite nesklamal. Kamenný drak, súboj pästí, apokalypticky artefakt, všetko fajn. Na zaberajú jeden dobrý zápas kde ide celá party proti red mage. Žiaľ vtipky a srandičky väčšinou vysumeli, hrdinovia sa snažili hlaskovat a odľahcovat ťažké situácie v ktorých šlo o kejhák, divák rýchlo pochopil že sa netreba ničoho báť. Super easy barely an inconvenience. Zaujímavé boli ja anticlimax situácie, ako úvodný presun väzňa, dwarfsky most alebo proporcie draka. Za mňa top scény boli roztekavý bard, psychedelicky svet helmy a otázky mŕtvym. Z postáv by som asi najviac vyzdvihol Hugh granta, ktorý bol prototypom prolhaneho lživého manipulátora, ktorý s úsmevom na tvári klame deti bez toho aby komukoľvek nejak priamo ublížil. Dokonca aj pekne vždy pozdravil, ako hovorili susedia. Bol fakt dokonale odporný a slizký. A pritom to bol celý čas iba obyčajný zlodej. Určite by sa presadil aj u nás v politike 🤔🤷 ()

Veskoslav

Velice příjemné a vtipné překvapení. Rozhodně jde vidět, že pokud má člověk dostatek financí, může natočit nejenom vtipné, ale i vizuálně hezké dílo ze světa D&D. A ano, po animovaných titulcích je ještě jedna scéna. ()

kolacky

Naprosto skvělá zábava! Všechno za mě už napsali kolegové, třeba 3DD!3, ba i lupínek verbal, mimochodem, Salvatora čtu a je bezvadný, zdar Drizztovi! ()

ESNYR

Celý začátek s přijmutím vězně a opatřením aby ho nenapadlo utéct, je hezky udělaný a šlo na tom vidět že u toho někdo přemýšlel, protože přesně takto bych tipoval by to mohlo fungovat i v tom "reálném" světě. D&D moc neznám, tento typ her "deskové/kartičkové" mi nikdy nešel a nerozumím těm pravidlům ...... ale film je zábavný, napínavý, dobrodružný a hlavně po dlouhé době je tu konečně něco u čeho se dá v klidu posedět a užívat si ten svět a postavy. 4 hvězdy (bojím se že úspěch tohoto filmu studiu stopune do hlavy tak moc že ve dvojce budou všichni ti "slavní" herci jako Reynolds, Johnson, Holland a podobní kreténi, takže to půjde hned u druhého dílu do hajzl mísy a bude po serii filmů) ()

Kinofil

|| PG-13 || Paramount || Rozpočet: $150 mil. || USA: $93 054 502 - ČR: 31 637 127 Kč - Celkem: $207 954 502 || Kdo by si pomyslel, že fantasy film o nějaké přihloupé hře, kterou jsme hráli na základní škole letos v klidu překoná většinu rodinné blockbusterové produkce ala Ant-Man 3, Shazam 2 a další a nabýdne přesně to, co se od něj očekává. D&D bych asi nejlépe přirovnal k prvním Pirátům rýznutým Pánem prstenů - námět od, kterého nikdo nic neočekává nebo se mu rovnou vysmívá přetavený v zábavnou, našlapanou dobrodružnou podívanou s cool charaktery, překvapivě solidním CGI (milionkrát lepší než zmíněná konkurence), logickým a zajímavým příběhem a i dojemnými momenty. Aneb takovéto dobrodružné filmy se kdysi točili, děti, a všichni na ně chodili. Já sice kino vynechal, ale jen proto, že dnes si není nikdo jist, co je poctivý blockbuster a co si jen hraje na další marvelovku. Partička zlodějíčků je tak sympatická a nahláškovaná, že jí fandíte od začátku do konce. Sice na některé postavy občas zapomíná (Rodriguez, Lillis) a své momenty si dělí spíš jednotlivě než jako tým, závěr to však plně vynahrazuje. Grant jako záporák je už takovou nevtipnout karikaturou sebe sama, až je to vlastně vtipné. Vtipy celkově padají na úrodnou půdu, i když se možná za břicho úplně popadat nebudete. Goodfeeling je tu však všudypřítomný a to spolu se zručnou režií a kamerou, které se čas od času podaří vykouzlit zajímavý záběr nebo jízdu. Opět něco, co se vyskytuje v 1 ze 3 dnešních blockbusterů. Škoda, že zde budeme čekat na druhý díl extrémě dlouho nebo vůbec stejně jako u Ality. Přitom zatímco marvelovkám tržby klesají, zde by mohly s rozumným rozpočtem (za 150 mega je tu hodně muziky) v klidu stoupat. 80%. ()

Lina

Skvělá odlehčená záležitost. Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá. Z upoutávek se dalo předem poznat, že si na něm producenti dali záležet - pěkné triky, velice slušné obsazení, zbytek s otazníkem. Naštěstí se podařilo všechno. Záporáci jsou sice míň zajímaví, než by mohli být, pletení rukavic už snad bylo trochu moc a zůstalo taky pár nedotažených věcí - hlavně ta vzácná přilba. Ale možná že je v rezervě pro případné pokračování, nebo se s ní počítá do plánovaného seriálu. Jinak se tu najde opravdu dobrá herecká práce, spousta výborných vtipů a krásný fantasy svět, co by si rozhodně zasloužil víc ukázat i lidem, co D&D vůbec neznají. V kině sice nebylo zrovna plno, jenže už dlouho jsem nezažila, že by diváci na konci tleskali. Hugh Grant se jako padouch vyloženě baví a Michelle Rodriguez i Sophia Lillis zapadly do svých rolí moc hezky. Dokonce i Regé-Jean Page tu svoji ustál s nadhledem, což nebylo úplně jednoduché, velice snadno mohl sklouznout k trapnosti. No a že Chris Pine hraje výborně v komedii, by vlastně nikoho překvapit nemělo. Koneckonců v tomhle žánru začínal a byl to určitě i jeden z důvodů, proč si ho svého času vybral Abrams. Ještě v návaznosti na jednu z předchozích recenzí - Pine je Američan, takže Britové by ho jako Bonda asi nevzali, ale jinak je pravda, že má plnou kvalifikaci :-) Koneckonců stejný nápad měl možná už i Amazon, když se podíváte na Všechny staré nože.   / únor 2024 - dodatek po vyhlášení The Saturn Awards: Vážně škoda že jedno z mála opravdových fantasy z poslední doby nemělo šanci proti poslednímu návratu zasloužilého důchodce doktora Jonese. ()

Facerr

Výborná kombinace akce, fantasy a humoru. Navíc fórky, který tu padaly byly docela originální. Tvůrci navíc z každého nápadu dokázali vytřískat plno nápadů. Tahle podívaná se nebere vážně, přitom má na to strčit do kapsy většinu podobných kousků.. tohle jeden z adeptů na film roku..nebo aspoň čtvrtroku:). ()

wowylgu313

Nemám zrovna ve filmovém rejstříku tisíce fantasy filmů takže nemůžu nijak extra srovnávat nebo porovnávat. Nehrál jsem respektive nevěděl jsem do teď že toto byla i hra zřejmě na PC? ... No každopádně i přesto že to byli dlouhé dvě hodiny, potěšení nastalo. Mělo to tempo, víc než často jsem se i zasmál ať to bylo nad nějakou hláškou nebo scénkou. Obludy/Příšery nebyli až tak moc zajímavé jako např v Harry Potterovi kde prostě měli své jedinečné kouzlo. Chris Pine tady vypadal jak když si odskočil z týdenního tripu na kokainu na natáčení. :D a miniaturní Bradley Cooper pobavil i když jen krátkou sekvencí. Dávám 70-75% , bylo to příjemné a jakožto "neznalec" fantasy světa jsem i přesto byl uspokojený. ()

HanzoBureshi

O D&D a Dračím doupěti vím úplný kuloví, ale co moc dobře vím je to, že tohle je naprosté DĚLO!  Samozřejmě to není žádný film, který by se třeba mohl vyrovnat Středozemi, ale určitě je to snímek, který dokázal nabídnout něco, co jsem už několik roků neviděl, a to slušnou, napumpovanou, akční, vtipnou jízdu, která si drží dobré tempo. Je tu i nějaký mínus. Hlavní nepřátelé by potřebovali více prohloubit, protože i když je snímek nacpaný opravdu vším, tak na nováčka mi toho přišlo až moc, takže by to chtělo větší stopáž k pobrání. Jinak jsem opravdu spokojený. Ta kamera, lokace, fantasy středověk, medieval hudba... je to prostě boží. Tohle je výjimečně ten typ filmu, který pokračování ani nepotřebuje, protože je to opravdu až moc skvělý a povedený. Pokud ale někdy v budoucnu něco vznikne, tak i tak se budu těšit, ale bojím se o neúspěch. Je to totiž opravdu poctivý poklad. Mé hodnocení: 8/10 ()

Plaque

Veľmi príjemná a svižná klasická fantazy, až by si človek mal položiť otázku, čím to bolo také výnimočné a voči niektorým nápaditejším žánrovkám aj lepšie? Neviem, skutočne nepoznám odpoveď. Akurát, že to svižne ubiehalo, malo to správnu akciu a hlavne vtip, áno, ten bol naozaj skvelý. ()

mata77

Vizuálne vymaľovaná a zvukovo slušne spracovaná predloha hry, ktorá ale padá na nevyvážene spracovanom príbehu. Rozjazd bol pomalý a zachádzal do možno až zbytočných detailov, čím natiahol stopáž o minimálne pol hodinu. Postupne sa dynamika slušne zrýchlila a akčné scény striedali jedna za druhou. Príliš často použité flashbaky z toho ale vytvorili naozajstný guláš, z ktorého mi v druhej polovici filmu už brnela aj hlava. Silený humor a rôzne narážky tak nejako patria do tohoto žánru a v podstate z dvojhodinového filmu urobili pozarateľnú jednohubku, ktorú už ale znova vidieť nechcem. Zarazilo ma, ako slabo boli napísané charaktery a to hlavne záporných postáv. Celkovo herecky slabé výkony až tak, že by mi z osadenstva nikto nechýbal, keby ho v pokračovaní vymenili. Kostýmy mi pripomenuli éru Xeny a Herkulesa, niektoré širokouhlé zábery a nástupy scén potom aj podobnou réžiou. ()

Stifmeister

///   Jedním slovem – KONEČNĚ! Díky bohu, že se našel někdo, kdo umí v roce 2023 napsat, natočit a zrežírovat kvalitní fantasy film. Tohle mi opravdu velmi chybělo. Od dob, co skončily Hobiti, tak jsem nedočkavě čekal, kdo s čím opět přijde. A nikdo mě nedokázal uspokojit, bez dvojsmyslu, tak, jako film s D&D tématikou. Casting skvělý, story bohatý, postavy dobře napsaný, humor též nebyl špatný, VFX pecka, no prostě konečně dobrý filmový fantasy zážitek, na který budu opravdu rád vzpomínat. Doufám, že pokud se rozhodnout pokračovat dalšími filmy, že udrží tuto laťku nadále vysoko, a že to nedopadne jako většina pokračování filmů v posledních x letech. |10/10| ()

blondboss

Musím nesmelo priznať, že námetovo mi tento snímok absolútne nesadol a akosi som sa nedokázal úplne vnútorne zžiť s týmto fantasy svetom. Na druhej strane ale musím aj povedať, že som sa takmer kráľovsky bavil nebyť pár hluchých nudnejších miest. Skvelá blockbusterova zábava s dobre fungujúcou chémiou medzi hlavnými postavami, prepracovanou a dobre budovanou atmosférou, skvelými hláškami a takmer dokonalým vizuálom. Je tu niekoľko zapamätateľných scén, ktoré pobavili alebo priniesli nečakané emócie, za všetky spomeniem napríklad scénu na cintoríne, v bludisku či samotnú finálovú sekvenciu. Najviac ma asi bavila Doris, tá bola pecka. 75 % ()

jack_scott

Zábavný fantasy film. Nejsem fanda fantasy, a ani tu hru jsem nehrál, ale má to zajimavé a vtipné scénky, a velmi pěkné prostředí. Některé scény super. 65% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD