Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Třídílná minisérie, inspirovaná stejnojmenným románem spisovatelky Louisy May Alcottové z roku 1868, sleduje sestry Marchovy – Meg (Willa Fitzgeraldová), Jo (Maya Hawkeová), Beth (Annes Elwyová) a Amy (Kathryn Newtonová) – na jejich cestě z dětství do dospělosti. Dívky, jejichž otec bojuje v americké občanské válce, se s pomocí své matky Marmee (Emily Watsonová) učí, co to znamená být mladou dámou – od tradičních rolí žen až po sourozeneckou rivalitu, první lásku, ztrátu a manželství. Emily Watsonová hraje hlavu rodiny Marmee a Angela Lansburyová svárlivou bohatou tetičku dívek. Michael Gambon se představuje v roli souseda Marchových a Jonah Hauer-King jako jeho vnuk Laurie. (Cinemax)

(více)

Recenze (18)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Mám tak ráda kostýmní dramata, ale tady došlo jen na ty kostýmy. Nevím, jestli je chyba už v předloze, ale tenhle adorovaný americký příběh je pouhou skládankou nepříliš uvěřitelných charakterů a dost nezáživných historek o dospívání dívek v místě, kde se vůbec nic neděje. Tedy většinou. Hrozné je, že všechny – s jednou drobnou výjimkou – jsou vždy tak děsivě vzorné, až máte chuť vycpat je a postavit do muzea, aby se dávaly za příklad školním výpravám. Jejich vztahy a kontakty kvůli tomu nepůsobí živě, ale jen teatrálně, jako předstírání, že „takhle se tedy má hodná a bohabojná dívka chovat“. SHRNUTÍ: Elizabeth Bennetová by vás prohnala, holky jedny nepřesvědčivý! ()

J.F.B. 

všechny recenze uživatele

Moje první hlubší setkání s Malými ženami nedopadlo vůbec špatně. Naopak, jedná se o opravdu povedenou adaptaci, která se nesnaží o přílišnou "modernizaci" či "aktualizaci" doby a příběhu, což je neduhem mnohých novějších filmů a seriálů podle klasických literárních děl, kupříkladu Anne with an E. Samozřejmě se rozsáhlou předlohu nepodařilo upravit úplně uspokojivě, dvě nebo tři epizody navíc by tomu jen prospěly, neboť je tam plno věcí, které by si zasloužily více prostoru, méně zkratkovitosti – třeba pouto mezi Beth a panem Laurencem – ale i tak jsem za to rád. Jistě, rozpočet nebyl nic moc a televiznost ze seriálu kouká na míle (zvláště ta zima), ovšem tento nedostatek alespoň částečně vyvažují některé herecké výkony. A to jak od hereckých veteránů Gambona a Angely Lansbury, kteří si vždy dokáží ukrást scénu pro sebe, ať tam mají replik sebeméně, tak i od mladé generace – z níž hlavně vyniká výborná Maya Hawke jako Jo a Annes Elwy jako Beth. Mimo solidní Emily Watson tam pak už nikoho moc výrazného nenajdeme, někdo tam úplně nesedí... jenže stejně si druhá nejnovější verze slavného románu podle mne ty (poměrně slušné) tři hvězdy zaslouží. (x) (x) (x) ()

Reklama

meave 

všechny recenze uživatele

Malé ženy majú v sebe náboj energie, vytrvalosti, odhodlania, vzájomnosti a dokazujú, že aj rozdielny ľudia dokážu prekonať čokoľvek. Pre mňa sú večnou posilou a každé spracovanie ma teší. Myslím, že každá rodina má svoj kríž a nič nie je také idylické, ale bolo povedané - napíš, že si bola aj šťastná, aj že to bolelo. Napíš pravdu. A ona do nej dala celé svoje srdce. Jo! ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Bavilo ma to viac ako filmová verzia s Winonou Ryder. Ale pripadalo mi to také krátke. Dosť dlho mi trvalo kým si ma ten príbeh podmanil a keď sa to konečne stalo, tak bol zrazu koniec. Kľudne z toho mohli spraviť klasicky dlhý seriál. Postavy to má zaujímavé, takže by som rád sledoval ich príbehy aj ďalej. Najviac ma zo sestier dostala Jo vďaka nádhernej Maya Hawke u ktorej som celý čas premýšľal nad tým, že vyzerá jak Uma Thurman zamlada. A ona je to jej dcéra, vau. Tak na jej ďalšie filmy si posvietim. Celkom ma naštvalo, že to medzi Jo a Lauriem, ktorý zas vyzerá jak mladý Hugh Grant, nevyšlo. Viacero línii tu je zaujímavo nakúsnutých a potom sa s nimi príliš nepracuje. Napríklad prísnu tetu Marchovú mohli využiť viac. Trochu ma mrzelo aj to, že čo sa týka výpravy to pôsobí lacno a až príliš televízne. Väčšina série sa odohráva v jednom dome. Takže výsledkom je celkom príjemné spracovanie, ktoré nenudí, ale celý čas cítite, že potenciál dostatočne nevyužili. 7/10. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jedna ze všech dobrých adaptací Malých žen. Zvedne Asylum hozenou rukavici a natočí verzi, kde z Jo bude masožravé jojo, z Meg megalodon, a z Beth nemrtvý Beethoven, toužící po mozku pětkrát přeoperovaného transsexuálna Laurieho a živoucí barbíny Amy? Pokud nebude obnovena rovnováha sil kvalitních filmů a humusu, bojím se o osud lidstva. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama