The Rain (TV seriál)

Thriller

Dánsko / USA, 2018, 5 h 25 min (Minutáž: 36–49 min)

Nový dánský seriál se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu. A hned od první minuty se mi dostává přesně toho, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Musím vypíchnout výkon Alby August, která hraje Simone, bavila mě a byla skvělá, i když má také chyby. První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější, ale uvidíme, co přinese druhá řada. Největší problémem tak pro mě bude jazyk. Možná je to jen o zvyku, ale dánština mi na poslech moc nesedí a i když Netflix nabízí i anglickou zvukovou stopu, tak ta zase není žádný zázrak.(12.9.2018)

• Thug_Leo

Ve 12. minutě zastaveno a smazáno. "Jsem jediný kdo může všechny zachránit" pak ten spratek co kvůli němu mají bouračku, jelikož se neumí připoutat, pak leze kam nemá a zabije i matku. První minuty v rytmu techno 2000s, věty složené ze jmenování co postava dělá "nefunguje něco" postava: "nefunguje něco?" bleh(11.5.2018)

• RedRose

Je to banda kreténů!!! Každý z nich je nějakým způsobem narušený a v podstatě je mi celou dobu jedno kdo z nich a kdy zařve a pořád jsem si musel připomínat, že je to 6 let a že většina z nich v tě době byli vlastně větší, či menší děcka, abych to jejich fakt protivné chování nějak strávil... Po celou dobu jsem si nikoho z nich neoblíbil a navíc ty ksichty... Nejvíc odpudivá je asi ta železná tlama Jessica Dinnage a nejméně odpudivá je nakonec asi hlavní herečka Alba August... Herecky je to podprůměrné a celé takové nějaké divně nedomyšlené s hromadou nelogických chyb... Všichni se strašně bojí deště a vlastně vody obecně, ale sotva přestane pršet, tak tam lezou po mokrých střechách, chodí lesem a vysokou travou, ale to nevadí... Flashbacky jednotlivých postav byly otravné úplně stejně jako současnost... A to finále ?!? V polovině 8-mého dílu jsem opravdu chtěl, ať už chcípnou úplně všichni a je po všem, protože co se tam dělo, to se hned tak nevidí!!! Pokud tohle dílo dostane druhou sérii, tak s díky odmítnu... Post-apo mám moc rád a dost toho i odpustím, ale takto opravdu ne... Poslední 3 díly jsem viděl v angličtině (prvních 5 bylo v dánštině), ale kvalita dabingu měla velké rezervy (opět mi to jen připomnělo, na jak kvalitní dabingy jsme u nás zvyklí)... Celkové hodnocení nějakých 24% jen za dánskou odvahu do toho jít...(17.5.2018)

celou dobu jsem se snažil přesvědčit o tom,že Rain není tak špatný a on někde hluboko v jádru opravdu není,jenže během sledování divák zjistí,že ač seriál vypadá dobře a zlomek myšlenky je ok,tak zbytek úplně nefunguje jak má.Hlavní postavy,byť jde v podstatě o děti se chovají jako banda idiotů a postupem času navíc spousta věci nedává úplně smysl...nebo možná by i dávala,ale za předpokladu,že by na ně divák dostal odpověď,což se nestane.Rain tak nakonec zanechává těžko identifikovatelnou pachuť něčeho co mohl být soldiní seriál,ale takhle se motá s velkou bídou kolem průměru...60%(13.5.2018)

Poďme si zhrnúť prvé sériu "The Rain". Hlavná hrdinka je svojim otcom umiestnená aj so svojim bratom a mamou do bunkru, aby sa ochránili pred dažďom, ktorý prináša smrtiaci vírus a zabije obrovské množstvo ľudskej populácie. Mama počas hlúpej scénky, kde Simone otvorí dvere aby vpustila cudzinca dnu zomiera, nakoľko musí vyjsť von do smrtiaceho vírusu a deti sú odkázané samé na seba. A o 6 rokov sa dostanú von a zisťujú, že svet, ktorý poznali už neexistuje a platí pravidlo silnejšieho. A okrem toho sa tu bude bojovať proti koroporácii, ktorá vírus vytvorila a vypustila, lebo ho chceli použiť ako zbraň, ale veci sa vymkli kontrole a nevolajú sa Umbrella ale "Apollon." A viem, že tá narážka bola jednoznačná, no úprimne poviem, že tak sa počas toho cítim. Nebudem to ani nejako výrazne rozpisovať. Povedzme si, že si do konca série prejdeme veľkou dávkou klišé, no súčasne aj nejakými dobrými momentkami a niektoré scénky sú dosť silné. Lein príbeh z minulosti je jeden z najsilnejších a tiež mám pocit, že Jean mal dosť silnú spomienku. Ako celok je to prevarené a staré známe, no som otvorený pokračovaniu, pokiaľ tam prinesú niečo inovatívnejšie a lepšie. Lebo zatiaľ sme videli množstvo klišé, ktoré to moc nikam neposunuli. Ak je koniec, plne rozumiem, ale pokračovaniu som otvorený. Hodnotenie: C+(5.6.2018)

• - Název bunkrové sítě Apollon je odkazem na řeckého boha Apollóna, který podle pověsti trestal morem a chránil před nemocemi. (UncleMorty)