Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

sun.eagle

Mistrovské dílo. Brilantní v každém ohledu. Od herců po každý jednotlivý záběr to je prostě dokonalost a ta hudba!!! ta hudba..... ()

Toro8

Čokoľvek napíšem k tomuto filmu žiadne slová dostatočne nevyjadria to čo tento film ponúka a čo som pri ňom prežíval. Videl som ho mnohokrát a zakaždým ma nadchne Leoneho zmysel pre detail, zakaždým ma zmrazí pri pohľade na mladého harmoniku jak drží svojho brata na ramenách, zakaždým ma uchváti hudba ktorú Ennio produkoval k tomuto filmu. Neskutočne silný zážitok a nezmazateľne sa vám vryje do hlavy a tu teraz vôbec nejde o to či westerny máte radi alebo nie. Vtedy na Západe by sa kľudne mohlo nazvať aj ako dráma avšak jedno je isté tento film ako western nebude nikdy prekonaný. ()

Rammer

Najlepší western s krásnym a prepracovaným soundtrackom, kde každú postava charakterizuje vlastný hudobný motív. ()

hajner

Výborný old school western. Skvelá hudba,perfektný herci a s nimy súvisiace herecké výkony. Jediné čo mi bráni dať plný počet je hodinkový syndróm. Syndróm počas celého filmu. Zdĺhavé ale veľkolepé dielo. ()

skyppinka

Úplně první dojem z tohohle filmu byl: no to snad ne, u tohohle se musím unudit k smrti. Jenže při zadívání se trochu pozorněji a hlouběji jsem prvně začala přemýšlet, jak sakra donutili tu mouchu neustále sedat na tu neoholenou tvář toho upocenýho chlapa, a pak už mě to prostě nepustilo. Od první scény až po tu poslední jde o neopakovatelný zážítek, který ve vás vyvolá emoce a napětí, nemluvě o dnes už kultovní hudbě, kterou musí znát snad každý. Opravdu jeden z nejlepších svého žánru a i přes jeho stopáž se na něj klidně ráda podívám znovu. ()

boocteer

Vynikající, fascinující, překrásná hudba, která podtrhuje dané situace takovým způsobem, že máte husí kůži po celém těle. ()

lapaix

Western není právě můj nejoblíbenější žánr a to je možná důvod, proč jsem tak dlouho Once Upon a Time in the West ignorovala. Když jsem se k tomuto geniálnímu počinu před nějakou dobou konečně dostala, došlo mi, že ne všechny westerny jsou 'na jedno brdo'. Po dlouhé době velice silný filmový zážitek (ne-li jeden z nejsilnějších). Výborní herci, dokonalá atmosféra a naprosto geniální hudba, to všechno dělá z tohoto díla nový přírůstek do mé TOP10. 100% ()

jelen10

Tohle je klasika, která dokáže uchvátit nejen vynikající atmosférou, včetně úžasné hudby, která je pro mě vrcholem Morriconeho tvorby, ale také fantastickým hereckým obsazením. Excelentní jsou hlavně Henry Fonda a Charles Bronson - jejich závěrečná konfrontace, to je prostě špička. K dokonalosti potom film dovádí postava Cheyenna a samozřejmě nádherná Claudia Cardinale. Tohle je no. 1 ()

vlciak_007

Videl som ho asi 5 krát a pozrel by som si ho znova.Osvedčená dvojka Leone -Morricone je zárukou kvality ako napr.aj film Dobrý,zlý,škaredý.Strhujúca hudba hlavne v scénach súbojov z očí do očí, ktoré by som vedel pozerať každý deń. Najťažšie pre tvorcov bolo asi zohnať tie správne kovbojské ksichty lebo to sú ozaj riadne masky. ()

migr

Bezesporu nejlepčí režijní a dramtugické kvality jsou nespochibnitelné, avšak celkove mě to nenadchlo(muj best west trilogi with Clint Estwood jest), asi je to nad mé chápaní hloubka všeho potamnímu dění, proto se přidám k povšechnímu profesionálnímu hodnocení. 83% (uvodní scéna napadně podobná Troškovému vesnickému filmaření, kde bral inspirací nejasné již není) ()

NikoKovac

Naprostý top to pro mě není, spíše velké překvapení. Westerny moc nesleduji, ale z těch všech, co jsem viděl, je tohle naprostá jednička. Začal bych skvělou muzikou, která krásně navnadí atmosféru divokého západu, přes geniální výkony Chralese Bronsona, Henryho Fondy, Jasona Robardse a Claudie Cardinale a skončil bych konstatováním, že jednoduchá zápletka dá mnohdy daleko víc, než složitý těžko pochopitelný děj. Protože však western nepatří mezi moje nejoblíbenější žánry, dávám 4*. ()

Kulikulo

Konečne som sa dostal k toľko ospevovanmu a odporúčanému westernu a už v úvode som zistil, že to bude skvostné. Morriconeho melódia v rôznych variáciách, opäť dostáva do kolien. ()

JancakV

Tenkrát na Západě mám jako Nr. 2 mezi westerny. Hubda, obsazení, příběh, záběry, postavy, … Vše naprosto skvělé. ()

PORTER44

Několikrát shlédnuto a naprosto super.Ta atmosféra divokého západu úplně leze z televize.S.Leone génius na westerny všech westernů.Režie naprosto dokonalá,smysl pro detail,hudba prostě všechno super.Herecké výkony Ch.Bronson,J.Robards,C.Cardinale,H.Fonda byli excelentní,nezapomenutelný zážitek!!!!!!!!!!!! ()

saintanwar

"Filmařina par excellence"... co víc napsat k tak úžasnému filmovému klenotu. Člověk by musel jen opakovat to, co je zde už dávno psáno. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone