Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

voleman

Absolutní klasika ve westernovém žánru, a jeden z nejlepších filmů vůbec. Pro mně je tenhle film jeden ze tří nejoblíbenějších westernů společně s Hodným zlým a ošklivým, kterého mám o trochu raději a Butchem Cassidim, který je tak na stejno. Vynikající režie, herci a hlavně špičková hudba Ennia Morriconeho, která výborně dotváří tenhle film k dokonalosti a navozuje tu nejlepší atmosféru. Právě hudba ve spojení s Leoneho dlouhými záběry na krajinu a postavy, dělají z tohohle filmu vynikající epickou výpravu divokým západem, který nikdo nikdy nedokázal napodobit. Prostě špičkové ve všech ohledech. Viděno v kině, kde je zážitek ještě o dost větší. 95% ()

Norfice

Ačkoliv nejsem zastánce westernu, musím uznat, že to nebyla taková hrůza jakou jsem čekal. Nicméně vím jistě, že tenhle film už podruhé nikdy neshlédnu. Nutno ale vyzdvihnout vynikající hudbu. ()

Sheffield

Krutý úděl ženy v tomto světě. S příliš krásnou lží se loučit náleží... "I hope you'll come back someday." "Someday." ()

Trapper33

Zde se nedá moc říct, vše co mělo být vyřčeno již vyřčeno bylo. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Dojmy které ve mě zanechal jsou obří. ()

obivan568

Ten film je neskutečně dobře udělanej, protože jinak by se těm neustálým záběrům na oči (a na ksichty všeobecně) každej vysmál. Hudba není tak dobrá jak se povídá a příběh tu žádnej není. Přesto jsem se nenudil. Prostě skvěle odvedená práce. ()

venca163

Nejdřív jsem si myslel, že jsem to nepochopil. Pak jsem si někde přečet výcuc děje a zjistil jsem, že jsem to pochopil úplně přesně, akorát to nedávalo smysl. Dobře, zastavim sám sebe a nebudu tu kritizovat esenciální složky westernu. Jak tady už někdo řek "K smrti nenávidim westerny", tak ne že bych s nim 100% souhlasil, ale vim přesně co myslí. Navíc, koukat jen tak asi polovinu filmu na Claudii Cardinale (protože je prostě krásná) asi funguje v roce 1968 víc než v 2017. Hudba vynikající a vizuály dobrý, ostatní složky (včetně pointy) ale zestárly. Asi o něco horší než Tenkrát v Americe (který mě teda taky zklamalo). To hodnocení "12. nej film" považuju za kombinaci gíkoviny + efektu sněhový koule + vzpomínkovýho optimismu + faktu, že film většina čechoslováků poprvý viděla v době, kdy v telce byly vesměs socialistický zprávy a v kinech vesměs agitační voloviny. (65%) ()

solskjaer

Geniální film se vším co má mít. Nejvíce obdivuji Charlese Bronsona, který zahrál životní roli. A závěrečnou scénu, kdy stojí a kamera zabírá jeho obličej a do toho hraje perfektní hudba Enrica je jedna z nejlepších scén co jsem kdy viděl. O SOundtacku mluvit nebudu - určitě patří do TOP 5 nejlepších soundtracků v historii filmu! ()

dr.jacoby

To najlepšie, čo nám svet westernu, ale aj filmu vôbec, môže ponúknuť. Ak by som mal byť nezaujatý a teda úprimne objektívny, jednoznačne by som Vtedy na západe ocenil Oskarom v týchto kategóriách - najlepší film, réžia, kamera, herec vo vedľajšej role ( Jason Robards), a hudba, tá nádherná a nezabududnuteľná hudba z pera najväčšieho génia Ennia Morriconeho. Ku každej postave, ktorá vo filme dačo znamená vytvoril vlastnú melódiu. Jeden z najznámejších filmov a treba povedať, že skutočne aj jeden z najlepších. ()

sedm.1

Nejlepší western!!!Maximálně nejlepší obsazení všech čtyř hlavních postav!!!Nezapomenutelná hudba Ennia Morriconeho.POVINNOST!!! ()

vincent

Dobrých desať minút som si obzeral troch drsných chlapíkov čakajúcich na vlak. Jeden len postával, druhému kvapkala voda na klobúk a tretí chytal muchu. Sedeli na vlakovej stanici uprostred ničoho. Skoro žiaden zvuk. A ja som vedel, že sa mám na čo tešiť. Tých 10 minút som sa nenudil. Pripravoval som sa na to, že dostanem presný opak klipovitosti a epileptických snímkov, ktoré sú v poslednej dobe tak populárne. Kamera je dokonalá, hudba tiež, špičkoví herci, ktorí dostali možnosť zahrať si zaujímavé charaktery. Tá atmosféra je tak podmanivá, že ma ani nepadlo nudiť sa. Príbeh je zaujímavý a nečakaný a pre mňa osobne bol milým prekvapením. Filmu niet čo vytknúť. Je to jeden z tých, ktorý potvrdí, že žánrová zaujatosť podľa mňa neexistuje. Film, ktorý presvedčí, že ak western robia schopní ľudia (Leone, Morricone...Fonda, Bronson,... či ľudia, starajúci sa o kostýmy alebo kulisy) stáva sa filmom s veľkým F a presahuje ďaleko za svoj žáner. Tento film nie je len vynikajucim westernom, tento film je v prvom rade vynikajucim filmom. ()

Rousse

Mám pocit, že tento film je prostě dokonalé dílo hodné mistrů po všech stránkách a pokud se o nějakém snímku dá prohlásit, že je geniální, tak je to právě Tenkrát na Západě. Geniální kamera plná detailů, geniální hudba psaná "na tělo" každé postavě (melodie Harmoniky a Cheyenna jsou snad nejlepší, jaké kdy Ennio Morriconne napsal + Ectasy of gold, ale to patří k jinému filmu:-), geniální obsazení a herecké výkony - kdo neviděl, tak neví, jak vypadá nejlepší western, jaký kdy vznikl. ()

NUbijec

Naprostá špička westernů i celé kinematografie. Všechny aspekty výjimečného filmu do sebe zapadají. Já nejvíce oceňuji skvěle zvolené herce, úžasnou výpravu, autentickou atmosféru a všemi zmiňovanou dokonalou hudbu, která s filmem opravdu žije a to se u moc filmů nevidí. A ještě nesmím zapomenout na dlouhé záběry pomalé kamery, bez nich by byl film o 20 minut kratší ale o 20% méně působivý. ()

pávek

Minimum dialogů, pevné pohledy do tváří a maximální výkony Henryho Fondy a Charlese Bronsona. Správný western ozdobený směsí magické hudby Ennia Morriconeho. ()

Mr.Jackass

Jsem člověk, který doposavad neměl rád westerny. Tento film mě do velké míry přesvědčil, že jsem jimi opovrgoval nesprávně. 2 a půl hodiny bývá většinou stopáž, dke se objevují hluchá místa, která člověka nudí. Tento film i kdyby měl 4 hodiny tak věřím, že se u něj člověk nebude nudit ani minutu. Dále jsem zjistil že Claudia byla ale neskutečná k***a...a být na místě kteréhokoliv z představitelů tak zřejmě udělám nějaké kouzlo s vanou, šlehačkou a půl kilem horkých malin :) o ostatních představitelých je zbytečné hovořit. Brilantní výkony. A dokonalá hudební produkce která dokresluje každou postavu a každou scénu filmu. 5* Bez debat... ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone