Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

storkanek

Určitě nejlepší film z divokého západu a rozhodně jeden z adeptů na nejlepší snímek vůbec. Skvělá režie ( téměř každý záběr je dokonalý ), výborné herecké výkony, krásná hudba a nádherná Claudia Cardinale. To vše dělá z Tenkrát na západě perlu kinematografie a já jsem si jí náležitě užil. ***** ()

KacHnAop

Jeden z nejslavnějších westernů. Jestli se něco dá označit jako klasika žánru, tak je to právě tento snímek. Zkrátka kdo by neznal muže s harmonikou a tesklivou melodii. A není tu jen tato vynikající melodie harmoniky ale i jiné. Herci totální bomba, zejména Henry Fonda jako zlý zabiják Frank. Pokud jste ho ještě nějakou náhodou neviděli, nezbývá vám nic jiného než to co nejrychleji napravit. Opravdu úžasný , dokonalý, perfektní film, ale také jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

7EUS

Film mužů činu , ne slov. I když se stopáž filmu blíží ke třem hodinám, za celou dobu jsme se nenudil ani jednou. A to hlavně díky hudbě (kterou si budete pobrukovat hodně dlouho), kamenným výrazům herců, které nejlépe vystihuje "bad-ass". Claudia Cardinale působila ve filmu jako anděl z jiné planety v kontrastu s ostatními herci. Výborné! ()

Kybela

Dialogů je pomálu, ale všechny jsou drsné jako peklo. Každý záběr má aspoň minutu, a přesto to není moc. Nápad je perfektní a jeho postupné odkrývání vyústí ve skvělou pointu. A ta hudba, ta celou tu krásu halí do zlatého hávu. ()

superzurda

Drsný Bronson, dokonalý padouch Fonda, nádherná Cardinalová. Každá postava má svou osobitou hudbu. Film snad nemůže mít westernovější zápletku. Mě to ale celkově moc nebere. To mi brání udělit vícero hvězd než tři. ()

P76B

Western je mým oblíbeným žánrem a Sergio Leone patří k jeho klasikům. Z jeho díla nelze opomenout také Pro pár dolarů navíc a Hodný, zlý a ošklivý. ()

p.a.douch

Jaképak přestřelky - už čekání na příjezd Harmoniky stojí za to. Osvědčení spolupracovníci pana Režiséra - Ennio Morricone, Tonino Delli Colli a Nino Baragli opět na výbornou. Hlavní trojka - pecka. Henry Fonda byl brutální zloduch, Jason Robards a Charles Bronson naopak skvěle fungovali na opačné straně. Doplněni o Claudii Cardinalovou, která rozhodně nebyla jen pro okrasu (a že bylo na co koukat). Zkrátka jeden z nejlepších westernů. 100 %. ()

JakeBlues

Co se mi na tomto filmu líbilo? Každý záběr, každá minuta zvukové stopy. Jak někoho nalákat k jeho shlédnutí? Možná umístit sem nahrávku harmoniky ze soundtracku.. to bohužel nejde. Vše zde již snad bylo řečeno, stačí si přečíst diskuzi... ()

Laci

Western, ktorým si Sergio Leone navždy získal moje srdce.... Skvelí herci, Henry Fonda netradične v roli záporaka vynikajúci, úžasná hudba, réžia, scenár... Myslím, že vo svojom žánri nebude nikdy prekonaný a ako jeden z mála filmov (možno ako jediný) si určite zaslúži hodnotenie 10/10. ()

alfonzik

Vtedy na západe je prvý western ,ktorý som videl celý a po ňom som už márne hľadal ďalší, ktorý by bol rovnako perfektným dielom. Všetky postavy sú dokonale vyobrazené. Aj jediné gesto alebo pohľad ktorejkoľvek z nich ukazuje viac než celé vety no najviac ma dostala záveračná scéna v ktorej harmonika prezradí Frankovi svoju totožnosť iba tým ako si k nemu kľakne a strčí mu harmoniku do úst.Proste bezchybne vymyslené. ()

rokone

Amerika byla v šoku když viděla jak Fonda - modrooký symbol Ameriky, vyvraždí celou rodinku i s dětičkama. Tento film je naprosto jedinečný a nedá se s ničím srovnat o hudbě se ani nebavme ()

peaceNwar

Tu už slová nestačia. Treba vidieť a nechať sa unášať rozprávaním obrazu. ***Spoiler***: Tento film je najmä unikátny vo svojom naozaj dokonalom zosúladení obrazu s hudbou. Toto bolo dosiahnuté nekonvečnou technikou, že prv vznikla hudba a potom boli na ňu natočené scény. Vtedy na Západe je tiež absolútny exemplárny príklad vynikajúcej réžie a to naozaj brilantnej. Herecké výkony sú tiež nadpriemerné, inak by asi film bol prepadák. Jediné, v čom trochu pokulháva, je nejaký hlbší príbeh či výpovedná hodnota. V podstate je tento film len obrazovo a zvukovo dokonalý a to je aj dôvod, prečo nie je môj úplne najobľúbenejší film, len najväčší idol čo sa týka réžie, strihu a hudby. ()

hlob

Tento film bol klasika uz pred mojim narodenim a je aj 30 rokov neskor. Nepozna ho len moja priatelka, ktora v kine aj tak zaspi... ()

beruskaska

Jedním slovem nádhera! Hudba, příběh, herecké obsazení, Jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších filmů vůbec. Ztělesnění filmové poezie na plátně... ()

Wesson

Ital (Sergio Leone) režisérem amerického westernu? Ano! Režie v podání tohoto pána je vskutku vynikající. Nezapomenutelná úvodní scéna filmu na vlkakovém nádraží. Do toho skvělé herecké výkony pánů Henryho Fondy a Charlese Bronsona. A k tomu skvělá hudba ke každé postavě vlastní, tedy i po hudební stránce zážitek. Podle mě nejlepší western vůbec. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone