Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

gauchingman

Už po prvních deseti patnácti minutách jsem se rozesmál, protože takhle účelově zpomalený film jsem ještě neviděl. Bylo to skutečně až tristní, sledovat obličeje a pohyby všech těch lenochodů, kteří museli být pod nějakými sedativy! Vydržel jsem hodinu a půl (!!!). A když si představím, že pan režisér pouštěl svým přátelům čtyřhodinovou verzi tohoto skvostu, tak nevím, nedá-li se to klasifikovat jako hromadná úkladná vražda... P.S. Bronson a jeho garmoška. Nechápu, proč ho (hned na začátku v té hospodě) nerozstříleli na cucky mucky. Něco tak protivného se hned tak neslyší... a jaký jiný to mohlo mít účel, než všecky okolo nasrat do nepříčetnosti? ()

fajntomas

Viděl jsem to asi potřetí, ale nic osobního. Velkolepý záběry, hlavně detajlu, pot, sex,..., chápu že tenkrát to muselo valit, ale zase nic extra. Pro mě to není přes 7 statečných. 80% ()

milos.bradik

Nejlepší spaghetti western, jaký jsem kdy viděl, ale je to vůbec spaghetti western? Myslím, že Sergio Leone je sice režisér spghetti westernů, ale tady se podepsala americká produkce a je to fakt špička. Všechno ještě  podtrhuje dokonalá hudba, kdy každá z hlavních postav má svůj hudební motiv. Paráda. ()

Forrestovi

Jsem ženská a westerny nejsou můj šálek kávy. Dodnes se s mužem „hádám“ ohledně kvality tohoto snímku. Uznávám příběh, uznávám dokonalé a věrohodné vykreslení charakterů všech postav, i ta hudba je jedinečná. Ale… nevím, proč bych měla například dlouhé minuty koukat na to „nic“, než přijede ten zatracenej vlak? Za mě 4* za prokazatelnou kvalitu filmu. Nicméně divácký „wow“ zážitek jsem si neodnesla a znovu už na vlak čekat nebudu. ()

GanjaManCZ

Já vám nevím.. Moc jsem tomu na chuť nepřišel. Je to strašně zdlouhavé a těžko jsem to dokoukal do konce. Chápu že se jedná o klasiku, ale za mě je to zklamání. ()

DeliCZ

Magnum opus westernového žánru a Sergia Leoneho. Myslím, že na otázku, zda je lepší The Good, the Bad and the Ugly, nebo Once Upon a Time in the West odpovědět nejde, protože nejenom, že nedokážu, říct, který film je lepší, ale hlavně, každý je úplně jiný, a řekl bych, že každý je pro trochu jiné publikum. Zatímco The Good, the Bad and the Ugly je poměrně svižná filmová jízda, s trochu černohumorným nádechem a stylem, který si později osvojil Quentin Tarantino, tak Once Upon a Time in the West je filmová báseň, která vypráví skrze naprosto geniální filmovou hudbu a naprosto geniální kamerou a kompozici. Film, který je naprosto výborně zrežírovaný, kdy samotný výraz postav vám řekne daleko víc, než desetiminutový monolog. Film, který umí pracovat brilantně s tichem, které velmi chytře využívá k budování napětí. (Viz. Celá úvodní scéna, kde banditi čekají na vlak.), film, který umí pracovat brilantně s postavami, a hlavně film, který umí pracovat brilantně s hudbou, která film nejenom doplňuje, ale hlavně vypráví příběh a dokonce je i součástí příběhu (Man with a Harmonica Theme), dále pak má každá postava svůj hudební motiv, který slouží jakožto její charakteristika. Snímek je na rozdíl od jiných westernů daleko pomalejší, nesnaží se divákovi vsugerovat akci a dobrodružství, ale naopak si dává načas a postavy rozmýšlí jednotlivé kroky daleko s větším rozmyslem. Závěrečné finále pak filmu dává naprosto epický rozměr, navzdory tomu, že si vystačí s dvěma pistolníky, širokoúhlou kamerou, zaprášenou pouští, nulovým dialogem a geniální Morriconeho hudbou. Právě tento film byl jedním z důvodů, proč jsem později propadl filmům a filmové hudbě Ennia Morriconeho. ()

Erosenin

Hudba naprosto dokonalá, jak už to bývá u Morriconeho zvykem. Ač westerny nemám rád, toto jsem si povinně musel pustit. Má to hloubku a sílu. Typický Leoneho nádech. Super klasika! ()

G.Bookwrom

Dokud jsem si neseřadil hodnocení tohoto filmu od nejlepší po nejhorší, jsem si říkal, že snad nejsem normální, když se mi film s tak úžasným hodnocení vůbec nelíbil. Pak jsem s úlevou zjistil, že nejsem sám. Vydržet se dívat na skoro tři hodiny nekonečné nudy jsem vydržel pouze proto, že jsem stále doufal, že se konečně něco začne dít. A ono nic. Kdyby to trvalo, jako westerny z třicátých let, okolo padesáti minut, tak by to ještě šlo, ale takhle... Jednu hvězdičku pro Bronsona a jeho harmoniku. ()

Tristan_nsc

Nejen nejlepší western všech dob, ale možná i nejlepší film všech dob. Leoneho vybroušený diamant z Divokého západu s fantastickým hudebním doprovodem Ennia Morriconeho a stejně dobrými výkony Henryho Fondy, Jasona Robardse a Charlese Bronsona, který většinu času komunikuje čistě non verbálně nebo za pomoci své harmoniky, ale i to bohatě stačí k uspokojení diváka. Kdo neviděl, jako by nebyl. ()

onevoice

Najlepší western všetkých čias už ani neviem koľkokrát som ho videl. Najobľúbenejšia postava je Robards. Prvykrát som to videl v kine ako malý chlapec. Bolo to mládeži neprístupné do 18 rokov, takže v doprovode otca. ()

KritAIk

Tak já říkám, že Tenkrát na Západě je faktovej kus filmový historie. Tohle dílko si zaslouží ty nejvyšší pochvaly, a když někdo tvrdí opak, tak to fakt nechápu. Režisér Sergio Leone tady vymyslel a natočil jednu z největších westernových legend, co kdy spatřila světlo světa. Hlavní role vytvořili velikáni jako Charles Bronson, Jason Robards a samozřejmě Clint Eastwood, co tu ukázal svůj nejlepší westernový výkon. Tohle není jen film, tohle je westernová epopej! Leone tu vykouzlil nádhernou podívanou plnou akce, humoru, překvapení a napětí. Jen si představ, jak se objeví Frank (Henry Fonda), který je pro změnu ten největší parchant, co kdy viděl svět. Ale naši hrdinové se jen tak nenechají. A přesně tohle chci vidět ve westernu - skvěle vymyšlený příběh s dobře vystavěnými postavami, co se nepohrdnou ani trochou humoru a přitom dokážou být napínavé jako sakra. No a co dodat na závěr? Tenkrát na Západě je prostě skvost, co by měl vidět každý westernový fanoušek, co má aspoň trochu vkusu. Tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno, a jestli se někdo nechal odradit těma, co nevěděj, co se děje, tak měl smůlu. Tohle je klasika, tohle je skvost, tohle je westernová legenda. ()

MickV21

K tomuto filmu snad není třeba ani slov. Jeden z nejlepších westernů všech dob ze kterého se stal kult a ukázka toho jak má správný western a film vypadat. Spolu s "Hodný, zlý a ošklivý" je nadčasový, unikátní, jako vybroušený diamant. Scénář, režie, nejlepší hudba, kamera, kostýmy, herecké obsazení. To všechno na té nejvyšší úrovni jaké lze dosáhnout. Sergio Leone a Ennio Morricone dali vzniknout tomu nejlepšímu co kdy bylo natočeno. ()

mapollam

Ten film má dušu. Hoci mám podozrenie, že mnoho spravila hudba. Pozeral som so synom a prišli sme na to, že za privreté oči Bronsona môže svetloplachosť. ()

gggggg

Neviem, osobne zastávam názor, že Leoneho vrchol je dolárová trilógia a hlavne jej druhý snímok. Pri tomto filme si myslím, že dejovo výrazne nevyniká  a jeho kvalita je hlavne v hereckých výkonoch či už Bronsona alebo Cardinale. Taktiež Henry Fonda nie je môj obľúbenec a jeho obsadenie v tomto filme mi zrovna nevonia. Avšak, taký Morricone sa hudbou k tomuto filmu zaradil k nesmrteľným. ()

GrooteLulu

dnes se mě vybaví Morton (ost:), v dětství nádraží a závěrečný duel Franka a Harmonicyho a způsoby Cheyennena, v mládí krása Jill McBainové a smrt malého Timiho; a dohromady to nikdy neomrzí.. ani na potentokráte vy ostrosřelci to nepochopíte bez harmoniky v hubě..100hvězd *;) ()

Clowie

Určitě ten film znáte. Stylizace do maximální možné míry. Skvělý film, i když ne pro každého. Pro mě ne. Nechápala jsem děj, ale miluji tu hudbu, asi jako každý. Ennio Morricone, to je ten, kdo tento film udělal. Jemu patří všechna ta sláva. Bez něj by ten film nebyl. Podívejte se sem: https://www.youtube.com/embed/lY7sXKGZl2w. Není to ženský hlas, ale elektronický nástroj theremin, nazvaný podle svého vynálezce. Hraje se na něj bez lidského dotyku, pravá ruka ovládá výšku tónu a levá jeho sílu. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone