Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

katmandzoo

1* za vynikajúcu a do filmu skvelo sa hodiacu hudbu, 1* za výkony hlavných postáv, 1* za vykreslenie prostredia, v ktorom sa dej odohráva a 1* za záverečnú prestrelku medzi Frankom a Harmonikom, ktorá bola naozaj vypätá do poslednej chvíle, Frankova otázka "Kto sakra si" a návrat do minulosti boli vysvetlením toho, o čom celý čas vo filme šlo..piatu hviezdičku už však nemám za čo dať a aj napriek vysokým hodnoteniam a skvelým recenziám som od toho čakal trochu viac..skrátiť cca na 2 hodinky, trošku zrýchliť dej a mohol to byť pre mňa ako už bolo neraz spomínané "najlepší western všetkých čias".. ()

SimonShot

Vynikající snímek, který mně poznamenal vším, toto veledílo je dokonalost sama, Sergio Leone stvořil něco nevydaného a dokonalého, tento western patří mezi nejlepší filmy všech dob, dále: Skvělý Henry Fonda, který to zahrál dokonale, film se celou dobu nesl v poklidném západo-americkém stylu, moc se mi ten styl líbí. Moje hodnocení je 100%(o jiném hodnocení jsem ani minutu nepřemýšlel, tenhle film si mě podmanil :D ) ()

verlit

Je málo filmů, které osloví i po letech, a není to jen z nostalgie. Je málo filmů, které mají tak dokonale namíchané naprosto všechno, co má opravdový film mít. Ještě méně je filmů, které mohu shlédnout, aniž bych si říkala: "Je to skvělé, až na...(ten konec, tu scénu tam a tam, ten herecký výkon atd.) Tenkrát na západě je jeden z nich. Všechno tam je a všechno je to dokonalé. A samozřejmě miluji Cheyenna! ()

NightPorter

Ne tak dobrý jak Hodnej, zlej a vošklivej. To holt muselo zaznít jako první. Jasně, je tu Claudia Cardinale, jedna z nejhezčích ženskejch, co byla na plátně k vidění, ale má snad šmrnc a esprit Eliho Wallacha? Ani vomylem. Ani neni tak zábavná. A to je největší kámen úrazu, platí to i o celym filmu. Když je na plátně Fonda, tak pohodička, ale jinak je to malinko přemáhání, nezalomit to. To u toho druhýho majstrštyku není. Dřív jsem myslel, že je to neporovnatelnym projevem a splynutí s rolí u Eastwooda a Bronsona, ale tim je to jen z části. Hlavně je to tou zábavností :-/ I tak ale pecka za muziku a za tu Klaudii. PS: Ten koment Douglase, to je po kolikátým brku? Nemáš ňáký prachy pučit, Dagu? Aspoň pětku? Do zejtra? :-D ()

KafuR

Pustit si tento Leoneho film s tím, že jsem dneska nestihl Večerníček a musím si ho nějak nahradit, zavání tak akorát tím, že si buď Večerníček už nikdy nepustíte a chudák televize ho bude muset stáhnout i z dvojky, anebo se příště postaráte o to, abyste Večerníček už nikdy nepropásli, protože na podobné nahrazovací móresy vás přejde chuť. Protože jenom do té chvíle než po kapající vodě, bzučící mouše a hučícím vlaku dostane konečně jednu ze svých malých rolí dabér, dostanete žízeň, stihnete si pro pití dojít a ještě ke všemu se vám také začne chtít lulat. Naštěstí Morricone pod taktovkou nespí, Leone mu zdatně sekunduje, takže ve výsledném dojmu na konci dostanete pocit, že kolt vám plandá u pasu s potřebou neustále nastražovat uši, jestli někde v dáli neuslyšíte Harmoniku, abyste se ho mohli zeptat, jestli je McBainová stále volná. ()

caramell

Ta hudba... To snad ani není možné, aby ji někdo překonal. Podobně výrazné hudbní podkreslení co do kvality může nabídnout leda tak Pán Prstenů, a to ještě přivírám oči. Navíc... Já ten film miluju. Ten neomrzí. Nikdy. Vždycky když jde v televizi, nenechám si jo ujít. Úžasné ()

JBMAVERICK

Všechny superlativy tohohle filmového i hudebního orgasmu tu už byli řečeny,, ale jak jinak hodnotit film, kde postavy poznáte podle hudby, jak jinak hodnotit film, kde se tak málo mluví a přesto jsou dialogy tak geniální... Jak jinak hodnotit tohle kultovní dílo s dokonalou atmosférou! Troufnu si říct, že už se to dneska nikomu nepovede. "Cena za tohoto psance je pět tisíc dolarů....... Jidášovi stačilo o čtyři tisíce devět set sedmdesát dolarů míň." ()

Ozzy2

Rok 1981, 8. třída ZDŠ a školní projekce, to je první, co se mi vždy vybaví.To byl rok, kdy jsem viděl tenkrát na západě poprvé.Ve chvíli, kdy je Claudia v posteli přerušení promítání a promítačův hlas, že film je na dvou cívkách a musí je vyměnit. Ozval se ohlušující pískot, protože nám bylo jasné, že bolševická cenzura nechtěla, aby puberťáci spatřili cokoliv z vnad božské Claudie. V Římě jsem navštívil uličku, kde geniální Ennio žil. Od té doby jsem viděl krále mezi westerny třicetkrát a nikdy mne neomrzí. ()

Jakubik

Musím se přiznat, že mě film nakonec dostal. Sice mu to chvilku po zhlédnutí trvalo, ale dostal mě. Z prvu jsem říkal, že už ho asi znovu vidět nechci ale možná mu třeba za rok nebo dva dám znova možnost mě na skoro tři hodinky zabavit skvělými filmovými záběry a pekelně „drsňáckou“ hudbou. Sice tu moc písní není ale, když je slyšet Harmonika tak jde mráz po zádech. Co ještě víc napsat o filmu který je starý skoro 50 let. Snad jen to, že i po tolika letech vypadá prostě skvěle a nadčasově… ()

PEZ

Masterpiece. Neviem, či jestvuje lepší western ako Vtedy na Západe. Možno niektoré Leoneho ďaľšie kúsky majú šancu konkurovať. Inak nik a nič. Dokonalá súhra príbehu, hereckých výkonov, fenomenálnej hudby (Morricone je boh), kamery, strihu a geniálnej réžie. Niekoľkonásobný Must-see! 10/10 ()

Mayers

Banda supercharismatickejch tvrďáků, ze kterých by si dnešní vysolárkovaný rádobydrsňáci nasrali do tangáčů. Je vtipný, jak amíci absolutně nemohli rozdejchat, že Fonda hraje (parádního) záporáka. Chvíli jsem uvažoval i nad čtyřkou, jenže na tu Morriconeho hudbu se snad nedá už nikdy zapomenout. Definice westernu. #teamHarmonika ()

FeroFabus

Co dodat k tomuto westernu všech westernů, když všechno už bylo napsán? Snad jen, že S.Leone chtěl Henryho Fordu a Charlese Bronsona do své dolarové trilogie, ale oba ho třikrát odmítli. H.Fonda se na natáčení dostavil s kontaktními čočkami hnědé barvy, ale Leone chtěl mít padoucha s bleděmodrýma očima. Scéna, kdy Frank zastřelí malého chlapce byla dlouho v USA vystrižena, protože diváci by toto u H. Fondy neskousli. ()

tranquill

"Jak to tak vypadá, nám asi jeden schází... Ne, dva jsou navíc!" Vynikající režie první části filmu, k tomu skvělý hudební doprovod, který mnohokrát povýší úroveň filmu. Na druhou stranu velká délka a spousta zbytečných pasáží. Proto mne tenhle, pro leckoho asi kultovní snímek, neoslovil. ()

Kubeska

Tenkrát na Západě je festivalem ikonických scén, kterým geniální hudba fenomenálního Ennia Morriconeho dala potřebnou monumentálnost a sílu. Sergio Leone měl talent na mizanscénu, stejný jako měli tvůrci žánru film noir z 40. a 50. let 20. století (Sunset Blvd., Plynové lampy, Lovcova noc apod.), s tím rozdílem, že tam se kladl důráz na stísněnost, kdežto zde Leone zasadil svůj fikční svět do panoramatických záběrů a také neopomenul svoje typické detailní záběry do tváří. O Fondovi a Bronsonovi se toho napsalo dost, já bych vypíchl výkon Jasona Robardse, který barvitě podal banditu Čejena. ()

Darckol

Popravde vôbec to nie sú zlé 4*! Prial by som si, aby bolo v takomto duchu robených dnes viac filmov - človek si užíva jednotlivé zábery, necháva do seba prechádzať atmosféru obyčajného pohľadu, kroku nasledovaného zaškrípaním kamienkov či ostrého zatiahnutia harmoniky... ALE - aj keď by som veľmi chcel, viac skrátka dať nemôžem. Dôvod? Až prehnane natiahnutééé, i keď chápem, že to patrí k spracovaniu ako takému, avšak môj záujem postupne opadával. V poslednej hodine boli zábery priveľmi dlhé a záver, ktorý by mal byť vygradovaním príbehu, som len tlačil očami dopredu. 8,9/10 Ani som nevedel, no je to môj 1000 ohodnotený film :D ()

Razzor_82

"Kdo je mrtvý, ten už nezlobí." Leoneho westernový vrchol kariéry. Tady se sešlo absolutně všechno na jedničku s hvězdičkou. Dva úžasní herci Henry Fonda a Charles Bronson. Dva pistolníci, kteří zabijí jen drsným pohledem. Okouzlující Claudia Cardinale. Morriconeho mistrovská hudba. Mrazivé tóny harmoniky. Střih, kostýmy, výprava a atmosféra divokého západu. Třešničkou na dortu je pak famózní závěrečný souboj pistolníků. 10/10 ()

kondor77

Nikdy bych nechtěl stát proti zabijákovi s blankytně modrýma očima. Filmová dokonalost. Snažil jsem se najít chyby, není přece možné, aby jeden film definoval žánr. Marně. ()

Odpadlik

Absolutní špička westernu a pro mě jeden z nejlepších filmů. Trvá sice přes tři hodiny, ale ani na okamžik se nenudíte a to nemusí jít zrovna o akci. Veškéré napětí je postupně budováno (viz úvodní scéna na nádraží; postupné odhalování motivu "Harmonikovy" pomsty). Pokud film sledujete v kině, téměř cítíte horko rozpálených plání, pot pistolníků a vůni whisky ... Bez proslulé hudby E.Morriconeho by však byl film nejspíš jen poloviční. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone