Malá bubenice

• Velká Británie The Little Drummer Girl (více)
TV spot

Epizody(6)

Seriál natočený podle mistrovského literárního díla Johna le Carré je příběh vášnivé lásky a zároveň napínavý thriller. Děj, který i dnes působí stejně odvážně jako v době, kdy byla kniha vydána poprvé, nás zavede do světa, kde hranice mezi pozitivním hrdinou a zlosynem, respektive mezi láskou a nenávistí, je nebezpečně rozostřená. V tomto miniseriálu uvidíme v roli Beckera Alexandera Skarsgårda, laureáta cen Emmy® a Golden Globe® (Big Little Lies/Sedmilhářky), Kurtze hraje dvojnásobný nominant na Oscara Michael Shannon (The Shape of Water/Tvář vody), Role Charlie se ujala kandidátka na cenu BAFTA, Florence Pugh (Lady Macbeth). (AMC Czech)

yvona

Uf, mám velký problém to dokoukat. Už jsem viděla dost výborných špionážních filmů a seriálů, ale tohle je prostě nehorázná nuda s hnusnými herci, mizernými hereckými výkony a překombinovanou nesmyslnou zápletkou. Zbytečně přepálené. Vůbec nechápu, nad čím se tady všichni rozplývají.  Fakt ne. Viděla jsem 8 epizod, tak nevím, kde je chyba. ()

GOREGASM

Šestihodinová psychologická bomba do hlubin teroristovy duše. Minisérie mají opravdu něco do sebe, zvlášť když se jich ujme taková klasa jako Chan-Wook Park. S maximální důsledností rozšifrovaný román Johna le Carrého, který se pro mne začíná stávat top špionážním spisovatelem. Little Drummer Girl začíná nevinně, ale s každým dalším dílem nabývá na intenzitě a komplexnosti s jakou je jeho příběh vystavěn a velmi tvrdě zasáhne divákovo svědomí v brilantně vygradované a emocionální koncovce, kdy vás nechá zapochybovat o vašich základních životních postojích. Hlavním tahounem není ani Michael Shannon, nebo Alex Skarsgård, ale herecká chameleonka, Florence Pugh, která na plátně svádí vnitřní boj, který prožijete s ní a to až do úplného konce. Perfekcionistická retro atmosféra a jako vždy brilantní Parkova režie potom dělají v mých očích z Little Drummer Girl absolutní skvost na televizní obrazovce, na který myslím už týden v kuse. Opravdu těžký kalibr. Co to bude dál Parku, ani nevíš, ajk jsme všichni nadržení :-). 100% ()

anatheman

Šťavnatý námět, po režisérské stránce jistě precizní a o herecké ani nemluvě. Nevím, co je vyloženě na tomto díle špatné, ale zkrátka mě i přes výše zmíněné hodnoty příliš nebavilo a dokoukal jsem jej spíše z povinnosti. Prostě tři hvězdy... ()

lemonova

Možno to dokonca prehodnotím a dám aj 5. Je to dosť netypicky natočená špionážna dráma. Nemá rýchle tempo, zato detailne vykreslenú hlavnú postavu, ktorú perfektne zvládla Florence Pugh, čím sa dostáva na môj zoznám TOP súčasných vychádzajúcich hviezd. Vlastne celý príbeh stojí na nej. Nesie jeho ťarchu aj príťažlivosť. Chýbalo mi viac priestoru vo výcvikovom tábore.. tam udalosti preleteli rýchlo, zatiaľ čo niektoré situácie zabrali priveľa času. Takže pochybnosti a vnútorná rozorvanosť hrdinky nepôsobili na mňa úplne presvedčivo. Neboli zle zahrané, práve naopak - iba mi prišli nie dostatočne opodstatnené. Zato vzťahová línia s Alexandrom Skarsgårdom bola mimoriadne zaujímavá a pre mňa osobne vierohodná. Myslím, že sa k tejto sérii ešte vrátim. ()

mazic

lidi se tu oblizují nad krásou britky - trošku divné, když poslední hezká britka vymřela v roce 1923 na choleru (proč by jinak byla británie tak kosmopolitní - všechno barevné či nebarevné je lepší v posteli než krásná britka). dále nad herectvím shannona - klasický shannon - hraju jednu roli, at hraju cokoliv. sorry míšo, ale stále tě nemůžu vystát. ()

Pafnuc

Hystericky se vyhýbá jakékoliv zmínce o té ideologii začínající na I a prorokovi na A, takže těžko to brát vážně. ()

ER

I přes nesporné filmařské kvality a silné herecké obsazení  mně to  nepohltilo. Nakonec jsem více ,než příběh, sledoval spíše "technické disciplíny.  Od 4. epizody se totiž děj vlekl, jak natažená nudle. ()

DavidWebb

***Bravo. Pre milovníkov žánru by bola večná škoda minúť túto Le Carrého adaptáciu.***.Nejedná sa iba o slušne prepracovaný príbeh z prostredia tajných služieb. Agenti mossadu skúsia naverbovať mladučkú amatérsku herečku, znudenú ešte len začínajúcim životom a predsa dosť ambicióznu, charizmatickú a blbú (aj keď na prvý pohľad sa zdá, že je inteligentná), aby sa s tými hovnami nechala zmiešať dobrovoľne. A tak nás so sebou vezme na dobrodružnú cestu poznávania seba samej... Samozrejme k úspešnému seriálu síce patrí dobrý príbeh, ale všetci dobre vieme, že vo výsledku to nestačí. Preto mi nedá nespomenúť fantasticky zvládnutú réžiu v podaní Chan-wook Parka, ktorý už má na svedomí "Old Boya", "Pani pomstu" alebo "Stokerovcov", ale až týmto serošom ma definitívne zaujal. Pri réžii to ale nekončí, je tu ešte casting a herecké výkony. Všetci sa rozhodli predviesť v tom najlepšom svetle. Všetci okrem Skarsgårda, ktorý bol akýsi neprítomný. Michael Shannon od prvého dielu k poslednému stále lepší a lepší. Ale pre mňa absolútne neznáma hlavná predstaviteľka Charlie, ktorú si strihla akási Florence Pugh, tak tá ma úplne zhypnotizovala. Keď vie niekto takto hrať v takom mladom veku... vlastne ľutujem každého chlapa ktorý si vezme herečku za manželku. Aj kvôli nej som sa nakoniec rozhodol pre piatu ester. Hoci to nie je žiadna manekýna, má charizmu a talent na rozdávanie a rozhodne sa ju oplatí sledovať v jej kariére ďalej. Hodne ma to bavilo. Spolu s The Haunting of Hill House a Killing Eve najlepší tohtoročný seroš. Quote: "Šťať niekomu na nohu a tvrdiť mu že prší... pre Boha veď my sme to vymysleli..." Palec hore. ()

pushover

Korejsky pomalým tempem, ale s krásným vizuálem odvyprávěná spy dromance. Florence je sice typická oplácaná Angličanka, ale taky výborná herečka. ()

Tamdydam

Vydržel jsem do třetího dílu. Dál ne. Je to hrozná nuda. A to rozhodně nejsem z těch, kteří špatně zvládají pomalé tempo. Například pro staré francouzské kriminálky, které mám rád velmi, je pomalé tempo typické. Jenže u těch člověka obvykle drží charisma hlavních i vedlejších postav, herecké výkony, kvalitní hudba, napětí,... V Malé bubenici vidím jen hipsterskou přehlídku s vyvoněnými figurínami bez duše, která se líně vleče a mě vlastně nezajímá k čemu, jelikož všechny postavy v tomhle seriálu mi jsou dokonale lhostejné. ()

Vera2613

Veľmi podarený seriál. V strede ma to trochu bavilo menej, no ako celok to hodnotím veľmi kladne. Čo musím vyzdvihnúť do výšin bol herecký koncert troch hlavných predstaviteľov. Mužská časť je ako vždy na 1 o tom niet pochýb aj keď viem že Alexander nesedí každému. Hlavná hrdinka v podaní úžasnej Florence Pugh bola neskutočná a svoju rolu zahrala veľmi presvedčivo. Hrať takto v jej veku..pfuu. Čím ďalej ju sledujem tým s väčšou istotou môžem napísať, že bola ako VŽDY na 1*. Asi ďalšia moja girlcrush, hah. ()

Mamlas

Spousta mluvení a vaty, minimum děje, velmi zdlouhavé, zmatené, nuda. Hlavní hrdinka má navíc dost neideální design a projev, tak ani tohle nijak nezaujme. Vzdávám po 1 a půl dílu. (11%) ()

Pete

Nejsem si jistý, že zrovna Parkovo pojetí bylo pro tuto látku vhodnou volbou. Dokáže vytvořit slušné dusno mezi postavami, ale tím jeho přínos le Carrého předloze prakticky končí. Vrstevnatý scénář dále po divácích chce, aby sledovali herce, kteří hrají herce, přičemž špatné uchopení jejich rolí (těch druhých) by je mohlo stát život. Toto není provedeno úplně šikovně a uvěřitelně, ačkoliv s tím celý koncept stojí a padá. Romantická linka navíc na mě bohužel působila zcela chladně, pojetí tohoto příběhu je prostě bez emocí. No a navrch už mám dost zneužívání českých reálií pro zcela jiná místa ve filmu, a tady na mě výprava působila vyloženě rušivě. Tato série je vcelku vkusná a příjemná zábava, ale řekl bych, že měla původně vyšší ambice, a mě zkrátka nechytla. Jen díky pěknému audiovizuálnímu hávu a roztomilé bubenici Florence dávám za 3*. ()

MyrnaAlec

1. překvapení : osoba režiséra. 2. překvapení : tohle už někdo natočil a proč teda znovu ? Jasný, pro pana S. by skoro každá udělala cokoli. Palestinské hnutí mě fakt nebavilo, fráze a fráze, ten závěr s Chalilem to bylo naprosto směšný...hlavní herečka geniálně hrála na pomezí arogance/nasranosti. ()

ostravak30

Malá bubenice je od spisovatele podle nějž již natočili výborného Nočního recepčního. Děj nás zavádí do téměř nekonečného konfliktu mezi Palestinou a Izraelem. Tajná služba se touží dostat k zajímavým informacím a jménům a tak vyškolí Charlie. Jenže teroristi umí být přesvědčiví. Bohužel je škoda, že se děj zaobírá čistě samotnou skutečností, která nám je předložena. Malá bubenice totiž časem začne váhat komu vlastně důvěřovat a na čí stranu se dát a to se může přihodit i divákovi, protože kdo má vlastně pravdu, kdo první vystřelil a proč bude znát jen znalec historie. Skvělé herecké výkony zdobí i skvělá hudba či exteriéry a scénář. Mírné mínus je fakt, že konec nemá žádné napětí ani drama. ()

Locksley

Více než pětisetstránková bichle byla nepřehledně nudná a dočetl jsem ji stěží, ale klobouk dolů, že to někdo vypotí. Osmidílnej seriál nepřehlednej nebyl, ale nudnej byl ažaž. Dokoukal jsem ho stěží. 🥱 ()

jungewolf

Seriál je dostupný v I-vysílání České televize, až do 30.12.2023 - verze v 8 dílech. Byl natáčený ve V.Británii, v Řecku a u nás . V 6.dílu z 8 se to konečně dobře rozjelo, jsem zvědavý na poslední dva(1.-5.epizoda: 4 *,od 6.dílu zvyšuji na 5 * . 8.díl : Izraelci za pomoci Britů rozjeli "menší úklid", happy-end na konci posledního 8. je realistický, setkání Gadiho (A.Skarsgard) a Charlie (F.Pugh-ová) bylo natáčené u nás, a to v Praze - VIZ Zajímavosti . ()

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

08.10.2019

Oceňovaný jihokorejský režisér Chan-wook Park (Old Boy, Komorná) si vybral svůj další projekt. Bude jím remake francouzsko-belgické komedie Sekera od režiséra Costy-Gavrase (Město šílenců). Film… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

26.10.2018

Začalo to snímkem Godzilla, po ní přišel Kong: Ostrov lebek, příští rok to bude pokračovat ve filmu Godzilla II Král monster, a v roce 2020 se konečně dočkáme epického vyústění v podobě Godzilla vs.… (více)