Bent

• Nový Zéland

Bent

Krimi / Thriller

Španělsko / USA, 2018, 96 min

Nevidím důvod, proč by musela být krimoška super vymodelovaná, aby měla pět hvězd, když se mně líbí třeba i tahle obyčejná bez super příloh, zkrátka klasika. Navíc s chlapem, který stojí za mrknutí nejen jednoho oka, jakým je Karl Urban, ten to celé táhnul na svých bedrech. Andy tam měl jen poměrně malou vsuvku, ale faktem je, že to uměl prodat na jedničku. Za mě spokojenost a prima sobotní pokoukáníčko. Jinými slovy to napsal stručně už vegetol.mp.(11.8.2018)

• Gilmour93

Kája Urban přijal drsňáckou image Gerarda Butlera a jako z lochu propuštěný copkiller se snaží očistit své jméno a duši.. Moresco servíruje tuctové krimi bez barvy, chuti a zápachu a jedinou dobrou hlášku si ukradne z noiru Out of the Past. V podstatě mohl hrát hlavní roli Seagal, jen by museli sehnat o pár čísel větší koženou bundu..(2.10.2018)

• Kaka

Snaha o poctu devadesátkovým krimi thrillerům, která se však minula účinkem. Sice ctí některé, pro minule století typické prvky, jako prďácké revolvery, starší benzinová bublající auta a ženské postavy, které jsou zásadně vypočítavé mrchy krasotinky a nebo nevinné krasotinky, které potřebují od mužného hlavního hrdiny zachránit, avšak to z téhle skoro stylové kriminálky nedělá plnohodnotný film. Urban zavzpomínal na Bourne Supremacy, Garcia na Kmotra a Vergara se svlékla. Nic víc, nic míň.(17.3.2018)

Béčkový thriller, který hledá cestu k áčkovým prostředkům. Karl Urban je solidní herecký vlajkonoš, vedlejší role jsou naprosto fádně ztvárněny, tudíž veškerá zodpovědnost byla na jeho vousem porostlé tváři. Akvizice Sofía Vergara a Andy Garcia se neukázaly nijak funkčními. Scénář není vůbec špatný, občas má netradiční konstrukci a výstavbu, i špetka originality se najde, jen režijně vyztužit a zpevnit by jej potřebovalo, režijní přístup zkrátka není z nejvýstavnějších. Roberto Moresco akci nehoví, akčního vzruchu je k poměru mluveného slova zatraceně pomálu. S odvážnou erotikou nepočítejte, nahá Vergara se stráví to nejlepší v zamlžené koupelně, ženské vnady předvede její kolegyně, tak třeba ta nahá kůže někoho potěší. Film měl dost proměnlivý ráz, vzhledem k tomu, že neobsahoval výrazný režijní rukopis, ani výrazné scény, budil dojem roztahaného opusu. Polda v úzkých, neprávem odsouzený, hledající spravedlnost i za svého mrtvého (zkorumpovaného) kolegu, to je solidně vyčpělý scenáristický nápad, občas se ale stávalo, že na něj bylo nabaleno i zajímavé cosi, které si nepřipouštělo upadnout do břečky. Příběh se sice nepyšní přehledností, akčností a novátorskými režijními a scenáristickými kejklemi, má v hlavní roli maníka, jemuž sympatie naskákaly do šourku, a s ním se dá vydržet i ohraná, přinejmenším v devadesátkách už viděná krimi. 6/10(7.10.2018)

I když z Karla Urbana "stříká" charisma v každé scéně, přesto se jedná jen o průměrnou kriminálku, kterou drží zejména jeho výkon. Režisér Moresco se sice snaží navodit thrillerovou atmosféru, ale jeho scénář ničím vůbec nepřekvapí (až možná na to netradiční finále). Navíc Garcia i Sofía Vergara jsou jen do počtu. Opravdu mě mrzí, že tak kvalitní herec, jako je Karl Urban, má tak málo kvalitních áčkových projektů. Celkově tak 60 %.(17.6.2018)

Přestože jsem moc nechápal o co jde - 60% tři a půl hvězdy.(21.9.2018)

• Lacike

Kompetentne natocena priemerna kriminalka so sympatickym obsadenim ale nie dvakrat strhujucim pribehom. Najlepsi bol na celom filme Andy Garcia. 5/10.(19.8.2018)

Takový průměrný akční thriller, který má celkem fajn kriminální zápletku a hlavně herce, kteří ji zvládnou podat tak, aby vás to alespoň trochu bavilo. Docela mě mile překvapilo, jak jsou pak zmáknuté scény, kde se střílí nebo jinak ubližuje. Tady máte opravdu pocit, že by to i mohlo bolet a krev teče.(23.3.2018)

• bourec

Obsazení ok,zejména karl Urban je tady překvapivě velkej sympaťák,ale film je dost nudnej,scénář vycucanej z prstu,slabota.40%.(24.8.2018)

Neprávem odsouzený policista se snaží po návratu z kriminálu zjistit, co za jeho uvězněním stálo. Pátrání ho zavede výš, než si původně myslel. Béčková kriminálka která jakoby vypadla z devadesátek, která ničím nepřekvapí. Ale i přesto, že se tu najde několik scénáristických bot a místy film působí naivně hloupě, kouká se na to docela dobře. Kromě toho, že se tu nenajde příliš hluchých míst, filmu prospívá i obsazení Karla Urbana, kterému podobní drsňáci jdou. Nic k zapamatování, ale za jedno shlédnutí to stojí. 60%(27.8.2018)

Ve svý podstatě je to film průměrnej. Ale někdy člověk hodnotí, jak si jeho sledování užil, než reálný kvality. Za mě slušnej thriller, jehož děj je sice dopředu odhadnutelnej, ale to mi nebránilo v tom, abych se slušně pobavil. 70 %(10.8.2018)

Námět byl - přiznejme si - dosti tuctový, ale Karl Urban neslezl prakticky z plátna, takže děj opravdu nebyl důležitý.(23.8.2018)

• Lukoboss

Thriller, kterej nemá vůbec štávu, nic moc se tam neděje, překvapení nenastane a na to, že to má jen hodinu a půl, se to hrozně táhne. V hlavní roli K. Urban se stále stejným zachmuřelým výrazem ála B. Del Toro (na kterýho pochopitelně nemá), ve vedlejší roli (aby to na plakátu vypadalo líp) se objeví A. Garcia a S. Vergara. Ani jeden z nich tam být nemusel, jejich role jsou nevýznamný, i když se tvůrci snaží tvářit, jako by nás nějakej ten rádoby zvrat měl překvapit. Ne, to se nestalo. A o závěrečné scéně s romantickou skladbou radši ani nemluvím...(12.8.2018)

• Hapretor

Urban dobrej ... děj tuctovej ... konec debilní ... nic nepřekvapilo ... jen na zabití času ...(9.9.2018)

• Mamlas

Jednoduchý naivní film, dobře sestříhaný, s mnoha neznámými obličeji, mnoha nelogičnostmi a několika škaredými ženami.(11.9.2018)

• Vajnlich

Naprosto nezáživný film bez špetky napětí a se zápletkou která tu byla snad tisíckrát. Nevidím jediný důvod proč si tento film vůbec pouštět. Ztráta času.(11.8.2018)

Krimi bez ničeho,stále čekáte,že se to nějak rozjede a ono nic.(15.8.2018)

• Djara

Slabota, usnul jsem.............(1.9.2018)

• Recoba

tak to bol scenar jak z navodu na sackovu polievku(25.9.2018)