Série(2) / Epizody(28)

Michal (Samuel Spišák), je mladý a talentovaný kuchár, ktorý rozbieha svoju kariéru v exkluzívnej bratislavskej reštaurácii.  Na dôležitej akcii spôsobí trapas, a tak je nútený odísť. Typický mestský chalan sa odrazu ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na čo bol predtým zvyknutý. Šéfkuchár Zdeněk (Martin Dejdar) vedie skutočne výbornú reštauráciu so slovenskými špecialitami a Michal dostane šancu znova sa postaviť do kuchyne. Nové miesto mu prinieslo kolegov, akých by na bývalom mieste nikdy nemal - celebritného majiteľa, bývalého hviezdneho kuchára, ktorý prišiel o kariéru kvôli problémom s alkoholom a niekoľkým rozvodom, ale aj niekdajšiu hokejovú hviezdu, ktorá dnes namiesto puku naháňa zemiaky po panvici. Michal sa ocitne v hľadáčiku manažérky Lucie (Gabriela Marcinková). Pre mladú a krásnu ženu je chalan z hlavného mesta šancou na nový život po rozchode so ženatým milencom. Množstvo humorných situácií prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom. (TV Markíza)

Jaro.Krafcik

Kuchyňu po troch epizodách vzdávam. Nebavilo by ma to. Aj keď tam hraje Dejdar a epizódy sú celkom krátke. Nič pre mňa. Pekných 40% ale seriál určite má. 2* ()

borec999

Mladý Kroner pravdepodobne definitívne vzdal svoje ambície stať sa osobitým a iným tvorcom než 99% ostatných slovenských režisérov a naplno padol do televízneho bahna a komercie. Kuchyňa je typický ťažkopádny a veľmi nevtipný seriál. A pokiaľ je toto komediálny seriál, ktorý je úspešný a zaslúžil si 2. sériu, tak slovenský divák zredukoval svoje požiadavky naozaj na absolútne minimum. Najväčším (nepríemným) prekvapením pre mňa bolo, že na slovenské pomery schopní komici Latinák a Kemka tu patria medzi tých najhorších. Veľká slabota. 15% ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Obvykle na tv komediální seriály koukám skrz prsty, protože čekám více trapna než vtipu, ale musím říct, že tenhle seriál o horské restauraci, kterou má pod palcem český kuchař v podání Dejdara ( koukám skrz prsty druhé ruky zvlášt když furt podřízené oslovuje debilové ) předčil má očekávání a vykouzlil překvapivě tři hvězdy, protože: 1) skoro v každém dílu je opravdu něco, čím jsem šel i smíchy do kolen 2) Gabča Marcinková sice ve zbytečné roli, ale letos na ní rád koukám ( dobře jí sekunduje Silvia Soldanová )3) exteriéry Tatry, oceňuji, že to je něco jiného než točení v ateliérech ()

Janega

Tentokrát kopírujeme niekoľko rokov starý ruský seriál a výsledok je bez prekvapenia podpriemerný. To čo v pôvodnom seriály fungovalo tu škrípe a to najmä "vďaka" nášmu slovenskému netalentovanému hereckému obsadeniu. Spišiak, Čekovský, Kemka, Latinák - hlavné postavy, ktoré to majú ťahať, to celé zabíjajú. Potom je tu ešte Dejdar, u ktorého mi nevadí ani tak jeho prehrávanie ako to, že je Čech. Nechápem prečo do skoro každej slovenskej produkcie musíme pchať českých hercov. ()

• Seriál sa natáčal vo Vysokých Tatrách. (monalisa69)