Episode 1 (S02E01) (epizoda)

Drama / Historický / Akční

Velká Británie, 2017, 57 min

Druhá řada začíná Uhtredem na vrcholu moci. Slavný bojovník, kráčí kamsi na sever osvobodit nějakého královského otroka z vize jednoho mnicha. Že je to šílené? Ano, ale přesto tak to i skutečně bylo. A palec nahoru dávám za ztvárnění nějakého možného obrazu historie. Jinak seriál jde nyní spíše dobrodružnější cestou. Postavy stále někam směřují, nezastavují se dlouho na jednom místě. Je to svěží, má to drive a až nové charaktery se více prokreslí, bude to opět za plný počet. 80%(19.10.2017)

První epizodu druhé sezóny vnímám jako rozjezd, a proto zatím hodnotím jen čtyřmi hvězdičkami. Tvůrci navázali přesně v místě, kde skončil příběh první řady, ale byl jsem trochu zmatený. V jednu chvíli jsem sledoval, jak si Alfréd a jeho věrní užívají vítězství po bitvě a vzápětí vidím Hild, které za těch pár dní narostla slušná hříva. To bylo fakt divné. Každopádně byl start nové řady úspěšný a doufám, že mě tvůrci nezklamou.(1.4.2018)