Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Aby lépe zapadl do normální života, vytvoří profesor podivný nápoj, který mu k tomu má dopomoci. Stane se z něho ale velmi výstřední a nakonec neoblíbená osoba - Buddy Love. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jerry Lewis rozhodně nesedne každému a v tomhle případě nesedl mně. Líbí se mi ten kontrast, který je klasický, ale nelíbí se mi, že to musel nechat zajít až do takových zbytečností, jako je ten šílený ksicht jeho profesora. Možná by to šlo trochu střídměji. To finále by i tak vyznělo poměrně dobře a silně. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Prečo to Jerry Lewis musel tak strašne natiahnuť. Úvodné minúty a aj tie následné ( približne do tej hodiny ), sú plné skvelých gagov a vypointovaného humoru, pričom som nečakal v tak kvalitnú zábavu ( a to aj napriek jej umiestneniu v jednej zo slávnych filmových kníh ). Potom však príde pád a dokonca nudný a všetko to predchádzajúce, začne byť zbytočné v tom, že sa vlastne snímok sám doviedol k priemeru. ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele

Tahle komedie se může chlubit hodně slušnou proměnou Jerryho Lewise z ukňouraného losera po stylového frajírka. Jednoduchý příběh se taky poměrně slušně rozjede a závěrečný proslov Profesůrka není vůbec špatný. Je tu jenom taková menší chyba, která u komedie trochu vadí - film není vůbec vtipný. Jakože vůbec, nula vtipů (dobře, asi dvakrát jsem se pousmál). První půlhodina je proto téměř čiré utrpení, protože tu máme mít jakousi nálož aburdních gangů, které jsou buď strašně trapné (profesor zmítající se ve skříni, kam ho naložil jeho student), nebo jsou prostě nepostřehnutelné. Jakmile se ale Profesor změní v Buddyho Lovea, tak je konečně na co se dívat - stylová hudba, roštěnky ze 60. let (hlavní femme fatale je např. hodně podobná Merilyn Monroe) a docela slušně odcejpající příběh. To zní dobře, ne? Jenže já očekávám od komedie, že tam budou i nějaké vtipy + první půlhodina byla opravdu neuvěřitelná tragédie. (4/10) ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Byl jsem zvědavý na originál Zamilovaného profesora a jsem zklamaný. Moderní verze není taky žádný zázrak, ale má Murphyho a je relativně vtipná. Tady se taky najde pár vtipných momentů (profesor předvádějící Shakespeara či držkatý pták), ale Jerry Lewis mi absolutně nesedl. Jako profesor je to příšerný nekňubovitý idiot... něco jako sledovat Dwayna Dibblyho z Červeného trpaslíka. Jako Buddy Love pro změnu arogantní, namyšlený egomaniak přesně v takovém stylu, jaký v reálném životě nesnáším. Navíc je to dlouhé a většinou docela nudné. 2*. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Jerry Lewis scivilnil svojím profesorom Jekylla a Hydea a priblížil ho tak bežným ľuďom. Nižeby sa jednalo o extra vtipnú bláznivú komédiu, ale občas som sa aj nahlas zasmial. Skôr v prvej polovici. Film ma zaujal, že formou komédie stále dokázal vyjariť sa prirodzene k ľudským túžbam a prvoplánovo sa im nevysmievať. Ono už aj tá zázračná formula nie je prezentovaná ako niečo husto scifistické, keď sa o tak vezme, profesor sa proste prezlečie a chová sa viac menej tak, ako keď sa my po týždni v práci vyberieme konečne večer von. Film sa dotýka vecí ako zaľúbený tridsiatnik do osemnásťročnej študentky, čo je tu akceptovateľné, dievča síce tvrdí, že jej záleží na inteligencii muža, napriek tomu ľahko podľahne lacnému frajerovaniu. Najhodnotnejšia je scéna s riaditeľom školy, ktorá potom stiera všetky rozdiely medzi ním a profesorom ako komickou figúrkou. Kto je v školstve, proste úplne spokojný byť nemôže. Záver je síce predvídateľný, ale je skutočne dojímavý a to je dosiahnuté práve spomenutým Lewisovým prístupom počas celého filmu. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (4)

  • Henry Gibson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Celeste Yarnall v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Související novinky

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)

Reklama

Reklama