"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

tomtomtoma

Velmi příjemná oddechovka, jeden z ideálních hravých filmů pro děti a další z filmů Oldřicha Lipského, ze kterého je vidět, že miluje cirkus, starou dobrou promakanou cirkusovou zábavu. Je to pěkný výkon hlavního představitele cirkusového klauna Cibulky (Lubomír Lipský, hraje také školníka), který musí přijmout místo školní kuchařky a užívá si to naplno i když musí dělat jak za uklízečku, tak i školníka. A kupodivu stačil jen jeden den, aby obrátil školu vzhůru nohama. Další výborné role: postupně stále více nervóznější ředitel školy (Jiří Sovák) a školní inspektor (František Filipovský), kteří se místo inspekce musí zabývat hledáním medvědů a s nimi spojených strastí. Také cirkusoví ředitelé (Miloš Kopecký je nádherný padouch, Jan Libíček zase krásně pomalejší) a opět paní bytná (marie Rosůlková).Poučení zní, když potkáte ve škole medvědy s šimpanzem, nablízku je určitě Cibulka. Příjemně hravý film s cirkusovými kousky pro děti. ()

C0r0ner

Překvapuje mě to modré hodnocení, protože Šest medvědů s Cibulkou mi přijde úplně stejně dobré, jako ostatní filmy od Oldřicha Lipského. Legendární je scéna s úklidem chodby, na tu vzpomínám dodnes. K tomu je také skvělá spolupráce štábu a medvědů. Já bych se teda bál. 85% ()

gabin(a)

Tenhle film miluju od malička!Ne že bych si ho pouštěla, dávají ho dost často, ale vždycky se ráda podívám. Famózní Lubomír Lipský. ()

angel74

Tomuhle filmu jsem nikdy nepřišla na chuť, dokonce ani jako dítě školou povinné. Po opětovném zhlédnutí musím ovšem uznat, že alespoň hereckým výkonům se nedá nic vytknout. (60%) ()

otík

Vynikající film pro celou rodinu s výtečným Lubomírem Lipským v několika rolích baví od začátku až do konce a především scény ve škole a v ředitelně patří do zlatého fondu české kinematografie. ()

vesper001

Šest medvědů se mi hodně líbilo, Cibulka se mi v klaunském hodně nelíbil, ovšem za to nemůže ani Oldřich, ani Lubomír Lipský, ani medvědi, ale můj strach z klaunů. Za nejlepší momenty považuji scény, kdy chlupáči vytasí kapesníky a začnou oplakávat někoho, kdo jejich přičiněním právě padl do mdlob… :) ()

Decker

Perfektni komedie s bravurnim Oldrichem Lipskym. Scena s namazanou podlahou a reditelem Jirim Sovakem je smrtonostne vtipna. ()

haushinkaa

Tenhle film mě vždycky bavil, jenom ti medvědi, jak už je tu zmiňováno, jsou nuda... Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet to jeho leštění podlahy... ()

Tyny

Klasická česká komedie prostě, co dodat. Ale na druhou stranu je to prostě skvělý, bavilo mně to jako malou holku a baví mně to teď. Proč se na to občas nepodívat a některé hlášky a scénky, super. 4* ()

plechulka

Filmy, které si zamilujete jako dítě, můžou být třeba blbé, ale Vy k nim až do smrti budete mít náklonnost. Já to takhle mám hlavně se dvěma "medvědími filmy" - hraným "Cibulkou" a animovaným USA celovečerákem "Méďa Béďa" (z r. 1964!). Jsem ráda, že i po X shlédnutích napřed s dětmi a nyní s vnoučaty mohu zodpovědně prohlásit, že blbý není ani jeden! ()

Zdeňka

Když jsme byli se sestrou malé, tak si pamatuji, že jsme si Cibulku přehrávali několikrát denně. Vždycky jsme seděli těsně před televizí a napodobovali Cibulkovy grimasy, kterými film začíná. ()

Nihlathak

Perfektní Lubomír Lipský, ty jeho převleky byly ale jediným důvodem, proč se na to dívat. Sportovcův komentář je vysloveně k smíchu. ()

pytlik...

Film se nejen názvem zcela vyrovná psu na česneku a proto nemůžu dát méně než pět. A to i přesto, že cirkus mě neoslovil ani coby malé dítě, protože neumělé naučené pohyby zvířat mi nepřipadaly jako něco obdivováníhodného, naopak mě odpuzovaly. A to jsem ještě nevěděl, jakým způsobem cirkusáci tyhle kousky zvířata učí, např. tančit medvědy tak, že je naženou na horké uhlí. Ale tenhle film mi fakt otevřel obzory, díky němu jsem se dozvěděl, že tchoři jsou lepší než medvědi a že ředitelská kávička se vaří v obrovském hrnci na polévku. ()

noriaki

Co si budeme nalhávat. Nebýt vynikajícího uklízení chodby, potažmo všech scének se školníkem, byl by to stěží průměrný film, s i s nimi se stěží vyškrábal na tři hvězdičky. Šest medvědů s Cibulkou není klasická komedie. Tou je jen necelou hodinu, a zbytek času vyplnily dlouhé, mlčenlivé scény s akrobatickými kousky. Tyto pasáže jsou určitě zajímavé pro děti, bohužel zpomalují tempo vyprávění a ředí atmosféru. Naroubovat konverzační veselohru na grotesku se Oldřichu Lipskému moc nepovedlo. ()

PetrPan2

Přiznejme si to na rovinu, jako děti jsme to milovaly všichni... no a já se na to rád kouknu i dnes i když jak už tu někdo poznamenal je to jen taškařice...., ale povedená taškařice :o) ()