Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (Cinemart)

Karlosik_4

Jedná se o adaptaci hry se zábavným modrým ježkem a zlý vynálezcem. Vcelku jednoduchá synapse která spolu s vtipy pro všechny věkové kategorie se pro mě stal opravdovým překvapením, kdy jsem nic nečekal a dostal opravdu fajnovou rodinou komedii. Místy se zde trochu přehání a místy se to táhne, ale momenty co stojí za to, to vážně vyvažují. ()

PTuranyi

Nepoznám hru ježka Sonica natoľko, aby som vedel ako verne sa snažili tvorcovia držali relálií v hre. Myslím však, že to ani nie je dôležité, lebo je to len bonus pre fanúšikov hry. To čo robí film filmom je dobrý príbeh a ten Sonicovi chýba. Priamočiarosť príbehu nemožno vzhľadom na cieľové publiku veľmi vytýkať. Horšie je to však s humorom, keďže ide o zábavu pre celú rodinu. Scenáristi sa ho snažili prepašovať všade kam sa len dalo. Žiaľ ide o ukážkový americký humor štýlu Blbý a blbejší, nehovoriac o tom že dej je vypchaný množstvom klišé a scenáristických skratiek. Zachrániť by to mali efekty a efektný Jim Carrey. Jeho postava je však napísaná tak zle, že z mixu diabolského hlupáka sa jednoducho nedá viac vytrieskať a James Marsden sa vezie na klišé priblblého sympaťáka. 40% ()

TesterX

V ramci prevodu animaku nebo hernich postav jsem cekal odpad vytuneny smradlavyma hovnama. No, nakonec se nic takovyho nekona. Sonic je pomerne sviznou, ale hlavne opravdu rodinnou zabavou - tudiz smes gagu, vtipku a jinych situaci bravurne smeruje jak na mensi, tak na vetsi divaky a vytvari tak pomerne fajn vyvazenou smes, kterou muze ochutnat kazdy. Pres to, ze se jedna o neurazlivy a politicky vyhovujici at uz nadsencum herni postavy, detem, ci dospelakum, co nemaj ani anung o tom proc, tak to pres par vydarenych situaci je jen prehlidka relativniho prumeru. Urcite se nejedna o zadny budouci kult, ale zaroven o odpad, ktery by se dal cekat. Oddychovka, co neurazi, ale zaroven nenadchne, ale i pri dalsim pokoukani se nedostavi davivy reflex. ()

matous20063

Jako film je že začátku nudný ale rychlým tempem se rozjíždí. Je tam pár momentů kde se budete smát ale taky moment kde si řeknete-tvl proč?? Ale jinak se mi film líbil hlavně animace Sonica která prošla vývojem od prvního traileru. 60% ()

mrGhostly

Je mi jasné, že se zase rozepíšu a že náhodný čtenář na tento můj "výlev" nejspíš nebude zvědavý. Proto si dáme nejdříve supersonické review: Shrnuto podtrženo zábavný a nenáročný rodinný film s celkem generickým a v některých pasážích ne zcela logickým story, ale až překvapivě dobrými akčními pasážemi a fungujícími emocemi. Animace je na slušné úrovni, postavy Sonica a šíleného doktora ztvárněny skvěle. Délka tak nějak akorát. Vřele doporučuji pro: rodiny s dětmi, dlouholeté fanoušky Sonica, dlouholeté fanoušky Jima Carreyho. U dospěláka bez nějakého pouta k postavě nebo Jimovi to bude hit or miss...ale v kině stejně teď nic pořádného nejede... review ala želva: Kdyby mi někdo ještě před půl rokem tvrdil, že se z toho vyklube slušný film, tak bych vrtěl hlavou. Ale opak se stal pravdou. Ano, na ceny BAFTA to nebude. Jsou tam některá místa, kde se film úplně nemůže rozhodnout pro koho je, scénář někdy po logické stránce drhne, vtipy občas padnou na úrodnou půdu, jindy ne...ale sakra na druhou stranu je tu skvělá akce, napínavé a emotivní pasáže (které fungují! ó a díky Ódine - nejsou zabité zbytečnými a nucenými vtipy - dívám se na tebe Marvele!) a skvěle ztvárněné postavy. Mimo jiné i díky snad už dostatečně prodiskutované grafické předělávce je v tomto filmu Sonic naprosto báječný. V zahraničních recenzích se teď skloňuje "nejúpěšnější videoherní přeďelávka." Ono je to možná ale celé až moc velké zjednodušení. Budu si trochu nabíhat na vidle, ale alespoň část fanoušků by mi potvrdila, že celá tahle videoherní značka krom svých začátků jaksi nedostává očekávání, až na jisté světlé záblesky tu a tam. Co tím chci říct je, že si nemyslím, že předloha je sama o sobě příběhově až na výjimky nějak dobrá. Podle mě to, co lidi u Sonica drží, je právě sám "modrý ďábel", ta postava samotná (respektive jiné postavy z universa). A to je dle mě celý klíč úspěchu, proč film dopadl nad očekávání. Věrnost předloze přímo co se týká Sonica, je totiž bravurní. Je to TEN drzý a mírně nafoukaný modrý ježek, který ale pomůže přátelům kdykoliv, když je nouze...a v tomhle filmu navíc s úžasně fungující nadstavbou samoty a potřeby přítele, která jako origin story zrovna u Sonica šlape báječně. Pro mě osobně je tenhle Sonic přesně takový, jakého bych si (minimálně) ve filmu přál. S Jimem Carrym jsem si také prva nebyl moc jistý a byť to není úplně stoprocentní Robotnik z her, tak se za tohle ztvárnění můžu klidně postavit, líbilo se mi. James Marsden v roli šerifa taktéž super. V diskuzi jsem se už dříve rozepsal o tom, že na filmu jako takovém vidím ještě několik důležitých aspektů: 1. rodinný film s nenáročným poselstvím, které ale zahřeje u srdce...bez nucené výchovy diváka – typ rodinného filmu, které aby člověk už skoro hledal mikroskopem; 2. Pocit zadostiučinění pro fanoušky, díky kterým šel bez nadsázky film o úroveň výš (a samozřejmě díky režisérovi a animačnímu týmu, kteří udělali dosud nevídané a mají můj obrovský respekt). Krásná ukázka toho, že divákům se má naslouchat! (dívám se na tebe, "Disney"). 3. Možná zlomový bod pro frančízu Sonica, který může nadsazeně "vstát z mrtvých"... má otevřený prostor k novým dobrodružstvím s (pevně věřím) rodící se novou generací fanoušků... Od srdce by to bylo plných 5. Objektivně(ji) jsou to slabší 4. // 2D // orig. znění // 21. 2. 2020 () (méně) (více)

soukyd33

Poznámka: Celé kino se pořád smálo. 😀 Ježek Sonic nemá konkurenci v tomto typu filmů, takže ho není s čím porovnávat. Snad jen Pixely? Komedie? Ano, bavilo se celé kino. 😁👍 Herecké výkony? Ano, Jim Carrey jako hlavní záporák je prostě TOP. 🤣👍 Je vidět, že měl volnou ruku. Zvuky jsou dobře udělané. Poznámka: Nudil jsem se jen cca 3 minuty z celého filmu. Takže super. Poznámka: Z kina neodcházejte dokud nezačnou závěrečné titulky. Po animacích na konci filmu je ještě jedna TOP scéna. 👍 Poznámka: Jim Carrey jako Dr. Robotnik má pořád něco v rukávu. 😁👍 Myslím že je jasné, že bude druhý díl. Doporučuji dětem a dospělým. Nostalgie na hru Sonic je všude kolem vás. Viděl v kině Příbram. Poznámka: Změna hodnocení dolů. Shlédnuto 3X. Hvězdiček 4 ()

Hrr.nec

Samotná postava Sonica hlavně pro děti velmi sympatická a já osobně si moc užíval Careyho, tahle role opět sedla jeho cáklému já. Kež by natočil pokračování Masky. ()

bigmatko

pomerne zábavný príbeh z jednoduchým dejom zaujme deti a sem tam aj starších divákov hlavne vďaka znovu oživeniu Jima Carreyho, ktorý stále vie byť dosť šialený na to aby sa objavil aj v takomto filme. Sonic je pekne spracovaný a vzhľadom na náznak pokračovania pôjde zrejme o mini detskú sériu. a Keď mohol byť film o pokemonoch tak prečo nie aj o Sonicovi. ()

jimik13

Sonic je opravdu překvapením. Nečekal jsem takovou jízdu, kde se budu bavit, smát a odcházet se super pocitem. Pochválit musím spoustu věcí. Začnu u Sonica-1. trailer loni v Dubnu vypadal děsivě, předělání filmu vyšlo na více než 5 000 000 $ a gooood it payed off. Sonic vypadá super, chová se super a pocit z něj je vážně skvělý. Jim Carrey je legenda, výkon, který ve filmu předvedl je jako by omládl o 20 let - naprosto excelentní. Další věc, kterou je třeba vyzdvihnout je soundtrack, ten v průbehu filmu nádherně dokresloval a amosféru a písně vybrané pro film sedly jako poklice na hrnec. V neposlední řad pak drobnosti, protože i taková dobnůstka jako Sonic čtoucí Flashe vyvolává úsměv na tvář. 5* úplně s bravůrou ()

RavenSpector

Hezká rodinná zábava do max 12-ti let. Není nutné vědět kdo to vlastně Sonic je. Pokud to víte a bavili jste se u her, vaše chyba. Pro vás film rozhodně není. Když nepočítám nesympatické herce, casting řešil nějaký zachránce starých vyžilých hvězd, jde o jednoduchou zábavu bez logického děje. Jednoduše kravina pro mrňata. Tečka ()

Stinger78

Taková rodinná zábava na víkendový podvečer, když se nikam nedá jít. Dobré hlášky a hlavně vynikající Jim Carrey, který si s jedním xichtem vystačí do všech žánrů a funguje to. ()

veronelka20

,,Víš, co je nejhorší na tom, být nejchytřejší na světě? Že všichni ostatní jsou blbí!" Nejspíš jsem celý devadesátky žila někde pod šutrem, protože mě fenomén tohohle divnýho ježka naprosto minul. Nevadí, jako komedie funguje skvěle i tak. Jim Carrie ve své standardní formě, tak dlouho jsem ho nikde neviděla, že jsem skoro zapomněla, že existuje, což by byla vážně škoda. Navíc jeho postava byla, co se charakteru týče, opravdu dobře propracovaná, humor a myšlenkové pochody člověka s ,,přehnaně" vysokým IQ mi přišly mnohem reálnější, než jsou běžné stereotypní představy většinové společnosti o intelektuálech, za to o hvězdičku víc. ()

Tomulka

Jsem fanoušek počítačových her a Jima Carrey. Obojí v tomto filmu podáno velmi dobře. Možná bych ocenil lepší vizuál Sonika, který spíše působil jako dítě, ale proč ne. Každopádně scénář se povedl hlavně díky velmi nápaditým dialogům!!!Pohádka se líbila mně i dceři takže povedené zaměření. ()

Spolecenstvi

Úžasné! Nic jiného. Je skvělé, že jde natočit i teď, film ve stylu klasických rozkošných rodinných komedií. V kině jsem to viděl 2x a online 4x. Stále bomba. Těším se na dvojku!. ()

enoemis13

Je to dosť nudné no, ale zase graficky pekne spracované ... humoru tiež pomenej, ale aspoň sa mi nezdal byť silený ... 45% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)