Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

lebowski!

V podstatě průměrná parodie na gangsterské filmy, střídající geniální fóry (připlutí do Ameriky) se slabými, jak už to ale v parodiích bývá. S Žhavými střelami se měřit nemůže, nicméně ve světle dnešních parodií Děsnejch bijáků, dojáků, dupáků atd. je toto klenot. Právě proto a taky za památku na Lloyda Bridgese 4 hvězdy. ()

Gothar

Casino, The Godfather 1 a 2 patria k mojim najobľúbenejším filmom a zrejme práve preto je Mafia! skvelou paródiou pri ktorej sa vždy pobavím. Nedosahuje kvalít Hot Shots!, obsahuje trošku nechutného humoru, ale aj tak je to neskutočne zábavná "podívaná". Zaujímavé je to, že slovenský dabing je tu veľmi podarený. 90 % ()

korbitch22

Takhle má vypadat zábavný film o mafiánech,můj nejoblíbenější díl kmotra...ehm...parodie jako parodie ne?Au ty kreténe,to jsou moje játra!Není to úplně to nejlepší,co Abrahams natočil,ale je to tím,že spousta lidí prostě moc miluje ty staré ptákoviny s Brandem,Pacinem a De Nirem,takže to nedokázali překousnout...umíte si představit jak se u toho baví člověk,který ty původní tří hodinová muka nesnáší...neumíte???jachajachakacha...asi tak :-DDD ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

Eddard

Parodii Maffiósso považuju za naprostou špičku žánru... Bohužel - jak podotkl Douglas - je pro ní dost potřebné mít nakoukaného minimálně většinu Scorseseho a Coppolova Kmotra... Bez téhle intertextuální znalosti (a nejedná se jen o repliky, postavy a jména. ale i o stylistiku: například slavná kamerová jízda, seznamující nás s mafiánskou společností, z Mafiánů) se vám bohužel většina vtipů bude zdát samoúčelná, hloupá a nelogická (a některé gagy, proč si to nepřiznat takové skutečně jsou, čemuž se už ale asi žádná parodie nevyhne). Kdyby nic jiného, několik scén je prostě úžasných - svatební tanec, pohřeb a la Anglický pacient či závěrečné kmotrovské vyřizování účtů... 80% ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)