Heavy Trip

• Finsko Hevi reissu (více)

Film sleduje neznámou kapelu z Finska, která se vydá na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem... Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediný světlý bod v jeho životě představuje amatérská metalová kapela Impaled Rektum, v níž zastává post zpěváka. On a jeho kamarádi už 12 let zkouší a zatím neodehráli ani jeden koncert. Pak je ale překvapí nečekaná návštěva z Norska – pořadatel Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Chlapci si uvědomují, že je to buď teď, nebo nikdy. Impaled Rektum, kteří se po zpackaném zahřívacím koncertu rozpadnou, se dávají znovu dohromady. Ukradnou dodávku, mrtvolu a rakev z místního hřbitova, nového bubeníka z léčebny pro duševně choré a utečou do Norska. Zatímco prchají před finskou policií, musí se postavit tváří v tvář norské armádě a jejich nechvalně proslulé jednotce "Delta", aby se dostali na svůj první opravdový koncert. (Cinemax)

Stíba

Mám rád ulítlé a originální filmy a to Hevi reissu nezapře. Od začátku do konce brutální severská metalová komedie co fakt pobaví a nesere s tim. Kdyby byla dvojka, k čemuž dává otevřený konec prostor, nezlobil bych se. ()

Razzor_82

Partička umaštěných metláků jede svoji road movie. Hlavní postavy jsou mi krajně nesympatické. Zpěvák si neustále přehazuje vlasy jako Ozzák z Comebacku. První půlka je dost utahaná a skřípe pod těžkou nudou. Druhá je zase pitomá hovadina viz. couvající dodávka z útesu. Zpěv je pak totální óda na nechutné zvracení.  Tenhle druh finského zvráceného humoru se mi zdá poněkud rozpačitý. Dvě hvězdy za minimum vtipů a hezkou krajinu.  4/10 ()

Franc1s

"Chlapci, život je jako klitoris. Pohybuješ se okolo něho, ale nikdy si nemůžeš být jistý, že jsi ho našel." "Ty jsi ho nenašel." 👌 Naprostej metalovej nářez od frajerů ze severu. Dlouhovlasá metalová bandička z jednoho prdelákova sní o tom jak si jednou zahraje na nějakém festivalu. Nejdřív ale musí udělat svou vlastní skladbu a vymyslet název kapely. Poté už jim nic nebrání splnit si sen... A mě nic nebránilo se válet a brečet smíchy pod stolem 😁😁 Hlášky padají jedna za druhou, že jsem si i musel tu danou scénku pustit znovu a to se mi dlouho nestalo. "Lepší se posrat, než mít na vždy zácpu!" Originální a zábavnej kousek, který tvůrci tvořili od srdce a s láskou k metalu. Hned jak budou české titulky, pouštím znovu a znovu.. A uz teď se těším na dvojku 9/10 Doporučuji všemi dvaceti!!! PS.: Budou i teroristi a vikingové :D ()

Hashirama

Děkuji Bohu za ruský torrenty. Na ruskejch torrentech člověk najde i filmy, co ještě nebyly natočeny. Velký bratr nad námi skutečně bdí a leží mu na srdci naše blaho. Jinak Impaled Rektum je totální ugrofinský porno vyvolávající otázku, proč se takhle krásný filmy netočej u nás. Jakto, že se tak technicky a vizuálně lahodící film natočí v zemi, jejímž jediným exportem jsou metalový kapely, a u nás to dycky skončí jak mršina s trenclema na půl žerdi. Já vím, já vím, slovanská duše, někdo ten rozpočet rozkrást musí. Leč nepouštějme se zde do socioekonomických pitev. Zkrátka je to 92 minut nenapodobitelných skandofinských humorů, ve kterých se zrcadlí svébytná finská nátura a vše je to podáno v jednoduché pohádce o cestě za svým snem a láskou, o oddanosti subkultuře, a o vášni, pro kterou je člověk schopen ujít Norska kraj. K dokonalosti chybělo už jen cameo Apocalypticy. ()

Jaxx84

No konečně pořádná komedie, jak má být. Parta pošuků s kytarama, skvělý Symphonic post-apocalyptic reindeer-grinding Christ-abusing extreme war pagan Fennoscandian metal, super severský humor a hlavně Impaled Rektuuuuum \m/ 8/10 ()

Maximilianus

Fanúšikovia metalu si možno prídu na svoje ale inak je to neoriginálna, dosť nudná a uzemnená zábava. O nejakom tripe sa môže hovoriť až posledných 25 minút, kedy sa tam aj vyskytne nejaký záchvev niečoho pozerateľného. Väčšina postáv nudných, až na výnimku toho pomalovaného a možno hraničiarky, inak je to bieda. Pozerať sa to dá, ale Fíni či Nóri týmto filmom dieru do sveta neurobia. 6,1/10. ()

Mngwa

Severské černé komedie jsou buď naprosto geniální, nebo naprosto blbé - nic mezi tím. Tohle jednoznačně patří do té první skupiny. ()

bearmeedek

K existenci filmu mě přivedl jeden stručný komentář, který na mě vyskočil. A hned jsem si řekl: buď to bude totální kokotina nebo super úlet. Jiná cesta není. A jak jsem zajásal nad finským humorem s norskou omáčkou, na vlnách venkovského metalu. Rockovou muziku mám rád. Metal nemusí být hudebně špatný, ale zpěv death metalu je pro mě zvracení. A konečně se někdo nebál to přiznat a Finové ukázali celému světu, jak to doopravdy s tímto hutným zpěvem je. Naprosto jednoduchý „příběh“, složený ze spousty humorných úletů, prostředí buranského městečka a sob (sobi), kam se podíváš. Kapela, která konečně složila jednu skladbu (Řev porcovaného soba na cestě do sobího pekla) a vymyslela název kapely Impaled Rektum (Nabodnutá prdel). A nesmělý zpěvák, který soupeří s popovým zpěvákem o dívku, která pracuje v Kukkakauppa (květinářství). A to je jenom začátek. Nestává se často, že ráno vstanu a hned si vybavuji jednotlivé gagy ze včerejšího filmu. Nechci tímto ovlivňovat „normální“ diváky, ale já jsem byl maximálně spokojen, protože jsem se smál a smál. A k dokonalosti přispělo i to „hudební“ prostředí. ()

mira.l

Tak já doufám, že o tomhle rectu(mu) už víckrát neuslyším. Jedna hvězdička za pár vtipných hlášek a hezkou severskou přírodu. Jo a ten kravál beze smyslu se zove hudba a ty skřeky zpěv??? ()

TheRay97

Jako metalista se přiznávám, že mě film neskutečně bavil. Hnedka vysvětlím tu ubranou hvězdičku. Zkrátka tam chybí ta brutalita severského metalu, vtípky byly sice výborné, ale finští metalisté... to je zkrátka jiný svět. Ale to je jen můj úhel pohledu. Po zhlédnutí Lords of Chaos už mě nic tak nenadchne a to je možná z mé strany chyba. ()

Silhouette

Z filmu je vidět, že ho natočil někdo, kdo té subkultuře rozumí, protože je její součástí. Skoro se tu nevyskytnou rozšířená trapná klišé o metalu a filmu se nadmíru daří těžit z bohatého komického potenciálu tohoto žánru, aniž by to sklouzávalo k sarkastickému výsměchu. Heavy Trip je vlastně velmi laskavý, hodný film, rodinná komedie o nesmělých zasněných outsiderech žijících ve svém vlastním světě. Dalším plusem je, že na rozdíl od různých filmů tématizujících tento druh hudby, kde povětšinou zazní něco nemastného neslaného, kluci z Heavy Trip zahrají skladbu, která je ultimátně brutální a velmi povedená. ()

celticek

Finové komedie umí a nejinak je to tady. Chvílemi to trochu zaskřípe, ale je to velmi povedené. Metal nebyl nikdy větší zábava. ()

Bezda22

Vtipná a celkem svěží komedie. Jakožto fanda metalu tohle ocenim solidně. Je to něco úplně jinýho, než příběh o tom, jak se z lůzrů stali hvězdy... Jo a je to vtipný, aby se nezapomnělo... 75% ()