Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (CinemArt)

aR3Zz

Jednoduchá a 100x ohraná zápletka. Ale nakonec se ukáže, že je to vše mnohem promyšlenější. Dobře dávkovaná akce, pár WTF momentů, dost tvrdé pojetí, akční scény na vysoké úrovni a nekompromisní konec. Čekal jsem béčkový akčňák a byl jsem nakonec mile překvapen. Doporučuji! 80% je zde zcela zasloužených. ()

kondor77

Skvělý akčňák, kterému ale ubírám jednu hvězdičku za nudný rozjezd. Je to ale jeden z těch filmů, kdy máte pocit, že z toho šlo vytěžit daleko víc. Škoda. ()

Vabr

No docela průměr. Upgrade má sice na ČSFD 81%, zdařilé efekty, akční scény (i jednu poměrně brutální) a sem tam nějaký ten vtip, ale jako celek to na mě trochu dýchá neoriginalitou. První půlhodina je klasika nesoucí se v duchu Johna Wicka a jemu podobných filmů, kdy hlavní hrdina v tomto případě skončí na vozíku a bez manželky a během té půlhodinky se vzchopí a vydá na dráhu vendety. To jsem nějak zkousnul, docela otřepaný filmový postup, ale co. Pak přijde na řadu čip. Když to tak shrnu, příběh od této chvíle nabral už nějaký ty grády; mlácení, střílení, bodání, usmrcování. To všechno byla prostě fajn zábava, která tu ještě nebyla. No a pak přijde konec se svým závěrečným rozuzlením. To jsem si říkal jakože solidní wtf, že co to je, jestli to je fakt myšlený vážně. A jo, ono asi bylo. Neříkám, že bych byl do příběhu kdovíjak ponořenej a že by mě zajímalo, jakej záporák za tím vším po celou dobu stojí, ale to, co je naservírováno na konci, je prostě absolutní nonsens. Kdyby byl Upgrade krapet originálnější a konec nebyl takový výcuc z prstu, odnesl by si ode mě hodnocení vyšší. 3⭐. Vyhodnocení: Co si já z filmu aspoň odnáším, je závěrečný soundtrack ()

nwx

Dobrý nápad, pointa, zpracování, potenciál ale nevyužit. Nebýt sci-fi provedení, tak je to v podstatě film jen o tom, že je třeba někoho zmlátit a po něm dalšího a dalšího... ;) ()

vikino1

Ty krávo. Australani po Wyrmwoodu opět bodují. Vůbec bych se nebál přirovnat Upgrade k takovým kultům jako Matrix nebo Já robot. Futuresvět ze všema jeho vychytávka se mi moc líbil, celkově atmosféra, hudba, napětí, implantáty, gore, bitky, myšlenka a Stemuv hlas v originále vytvořilo perfektní filmový zážitek. Jen nevím jestli kratší stopáž je výhodou nebo jedinou slabinou snímku.... Klidně bych hned pustil dvojku. ()

Maximilianus

Dvojník Toma Hardyho ako prostý človek obklopený samými technológiami a nakoniec sám ako technológia. Ide o trochu originálnejší béčkový akčný revenge film. Hlavná myšlienka ale nijak skvelá a kasting je dosť zlý a chudobný. Za zmienku stojí tých pár akčných scén, kamera, relatívne hudba a úplne záver. Inak bolo jasné, kam ten film smeruje a čo sa bude diať. Ako to ale nakoniec dopadlo, to som, priznám sa, nečakal. 7,2/10. ()

Demonic189

Prekvapenie jak hrom! A k tomu pre efekt blesky. Tvorcovia natočili za pár šupov skvelú scifi, ktorá vrcholí v extrémne zábavných bitkách a v závere jak víno. Nakoniec to všetko krásne dáva zmysel, takže vo finále zamrzia len niektoré herecké výkony (mama, policajta...). Logan tu ale sadol ako riť na šerbeľ. 90% ()

DarthFailord

Wow to byla celkem jízda! Bladově undergroundovské, Blade Runnerovsky zvukově naléhavé, Terminátorově strojové, nečekaně kreativní. Trochu méně akce než bych čekal a hlavně chtěl, ale jinak velmi zábavný kousek! Whannell zaválel! Druhej Tom Hardy hadra. 80% ()

Pavel82

Tohle je super akční koktejl toho nejlepšího, co si můžete přát. Velký překvapení a must see pro každého fanouška akčních filmů. ()

kukkik

A tak si říkám, o co by to bylo celé jednodušší, kdyby seržantka Afro dělala svoji práci a našla dotyčné vrahy místo aby se pověsila na oběť, která se snažila udělat práci, na kterou se policie vykašlala.. ()

Likan7

Jsem vyloženě nadšený. O filmu jsem věděl, tušil jsem, že to bude dobrý akční sci-fi béčko ale neměl jsem žádný očekávání. Přiznám se, že můj zájem vzrostl, když jsem se podíval na zdejší hodnocení, ale rozhodně jsem nečekal až takovou pecku. Ten neskutečně depresivní svět plný čipů, zbraní v rukou a totalních wtf věciček mě tak bavil, že bych se jen na tohle dokázal bavit další hodinu. Akce se přitom ve filmu objeví až po téměř hodině, o to vymazlenější ale je. Hrátky s kamerou, strojovost fightů a vůbec jejich feeling je jedinečný. Dojmu hodně pomáhá překvapivě výtečný Logan Marshall-Green, který je většinou strašný kopyto, ale tady mu to celkem sedlo. Ke konci Váš čekají dva twisty, z kterých je ten první klišoidní a druhý, I když taky voní béčkovostí, vysvětluje občasné wtf momenty. Film jako takový je na 4, ale závěr je tak nefilmový, devastující a mrazivý, že si to u mě tu třešničku na dortu v podobě páté zaslouží. ()

Acrobat

Niežeby som bezbreho nenávidel scifi veci, len ich obchádzam. Upgrade netreba. Lebo je to "terminátor", ktorý kašle na cenzúru a šťastné konce. To ako ma pohlcoval jednoduchý, ale pre premýšľanie zas výživný príbeh, je zásluha asi všetkých zúčastnených. Celé to ide vlastnou prízemnou cestou, odhaľuje sa viac a viac. Nízky rozpočet filmu sedí. Opäť sa naplní bez problémov rovnica o tom, že nič nečakáš a veľa dostaneš. Výhra strojov a pád človeka bez servítky nemôže dopadnúť lepšie. A ešte keď hlavný hrdina má výzor brata Toma Hardyho. Thumbs Up. "Svrbí ma za krkom....!" (videné 07.10.2018, BDrip) ()

Tipko

4 hviezdičky dávam za celkové spracovanie tohto žánru. Tiež sa mi páčilo, že režisér, ktorý je zároveň aj scénaristom dobre odkryl podlosť technologického čipu, ktorý však pod rúškom "pomoci" v realite prináša stratu a zapredanie slobody aj ľudskej vôle. Kiež by si to ľudia uvedomili a v prípade ponuky čipu do tela ho jednoznačne odmietli. ()

Franc1s

Přesně takovej nátěr, jak jsme čekali s tím správným béčkovým nádechem :) Revenge příběh klasika, páru se stane nehoda, týpkovi zabijou přítelkyni a jeho zraní tak, že ochrne. Dostane možnost nechat si udělat menší upgrade, dostane kámoše do nepohody a jde se mstít. Po skámošení se Stemem konečně začíná to pravé ořechové. Nebudeme si nic nalhávat, akční scénky byli to hlavní proč jsem chtěl tohle vidět :) Už u traileru jsem byl jak 3letej klučina co dostane první autíčko na ovládání no a u filmu, tedy spíše u každého začátku bitky, netřeba mluvit. A ty fatality zakončení, neměli chybu, pokaždé výbuch radosti... :D Futuristický svět mi připomínal i díky hudbě Deux Ex. Výtečná parádička za 7,5/10 ()

RajAthen

Psychologicky věrohodné, svými detaily blízké budoucnosti skryté v chytrém minimalismu poutavé, dějově... no za mě trochu kulhající v tom, jak velký prvek náhody za úspěšným naplněním velkého plánu je potřeba vyjma postrčení ze strany scénáristy. Děj proto občas trpí trochu zvláštní zkratkovitostí jako třeba proč se Steve Jobs svého věku bratříčkuje s bručounem, který opravuje auta... Samotná myšlenka však nosná je a "Tom Hardy mladší" není špatný protagonista. Stejně k podobným piškutáliím směřujeme jistými kroky. Technické provedení pak za mě nemá chybu, včetně povedené kamery. ()

LordMysti

Pokud čistokrevné sci-fi, ale nemůžete si dovolit rozmáchlé scény díky rozpočtu, pak musíte zvolit zajímavou myšlenku a poutavý příběh s trochou té brutality a kontroverze. A Upgrade vás nenechá v klidu, donutí vás se zamyslet nad příběhem. Na druhou stranu, nejedná se o žádnou komplikovanou a překombinovanou zápletku, prostě zajímavý námět poutavě odvyprávěný s menším rozpočtem. U mě to tedy funguje parádně. A možná dobře, že film nedostal obří rozpočet a klasický přehnaný styl, takhle funguje skvěle. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz