Všechno nejhorší 2

• USA Happy Death Day 2U (více)

Vysokoškolačka Tree bývala strašná mrcha, dokud ji osud nepotrestal tím, že ji nutil opakovaně prožívat ten samý den, na jehož konci ji brutálně zabil magor v masce maskota její univerzity. Každodenní krveprolití skončilo až ve chvíli, kdy Tree odhalila identitu pachatele (spolubydlící Lori, která ji už nedokázala vystát) a poslala ho na věčnost. Mezitím se z mrchy stala přátelská bytost věrně milující spolužáka Cartera, jenž jí v boji proti zabijácké časové smyčce pomáhal. Žili by spolu patrně šťastně až do smrti, kdyby nedošlo k sérii řady nešťastných příhod, končících tím, že se Tree znovu probudí v den svých narozenin, pár šťastných prožitých týdnů se rozpustilo jako pára nad hrncem a jedinou jistotou, kterou Tree má, je smrt, jež na ni večer čeká. Nabízí se prosté řešení – skočit za Lori, vyškrtnout ji ze života a vrátit ten svůj do normálu. Když však Tree Lori najde, je její spolubydlící mrtvá. Cosi se změnilo… Ve snaze vrátit vše do normálu přijde Tree záhy na to, že existují i horší věci než každodenní umírání. (Cinemart)

Sany33

Po prvom diele ktorý nebol moc hororový aj keď sa na to snažil hrať sa dostávame k dielu druhému v ktorom sa stretávame so starou dobrou partiou. Celé je to trocha mätúce. Neviete koho sa bude v tejto časti držať hlavná dejová linka a preto si neviete si urobiť citové väzby na postavy, ktoré v rámci možností hrajú celkom dobre. Dobre sa to pozerá ale celá premisa už je trocha obohraná a závan sviežeho vera, ktorý bol v jednotke sa nemá šancu dostaviť. Ale nakoľko sa jedná o pokračovanie, ktoré vieme že nedopadajú moc dobre tak toto sa celkom vydarilo. 55% ()

lykan9

Jednička byla docela fajn, ale dvojka je na můj vkus až moc přeplácaná. Hlavně samotné téma vracející ho se dne nebylo zpracováno tak dobře jako v předchozím díle. Měl jsem místy spíše pocit, že se jedná o romantické drama, než o zábavný slasher horor. Průměr si však tento film uchoval. Jen mě trochu děsí, co vznikne z případné trojky. ()

Bad Guy

Těšil jsem se na to, ale vše dobré hodili do trailerů. Mělo to potenciál, který byl ale zcela promrhaný. I tak se to může řadit ke zdařilejším snímkům tohoto žánru... avšak pro mě nuda a veliké zklamání.55% ()

Jaro.Krafcik

Aj keď sa návšteva kina časovo stihla, no nepríjemne dlhý rad nebol vôbec príjemný. Ale zachránili asi 17 minútové reklamy pred filmom, za čo klobúk dole pred cine-maxom. Tak stihol zážitok každý návštevník. Aj keď po tme hľadať miesto nebola žiadna sranda. Kýbel popcornu prežil. A aj postavy z jednotky. Pekne to nadväzovalo. A zase tu bola časová smyčka. A vrahovia v detských maskách. Čo sa ale zmenilo bol žáner. Už horor nečakajte. Pár lákačiek bolo, ale po chvíľke zmizli a celé sa to zmenilo na teenagerskú drámu s prvkami humoru. Toho tu bolo viac, keďže sa kinosála často smiala a aj ja s priateľkou. Čakajte presne to čo pri jednotke aj keď pre niekoho toto bol o niečo lepší diel a pre niekoho bola lepšia jednotka. 100 ľudí 100 chutí. Za mna kvalitné pokračovanie, zhodujúce sa s jednotkou. 4* ()

Guzo

Slabší než první díl, ale koukatelné. Jessica Rothe tu má o něco méně prostoru, hraje se tu zbytečně se sci-fi prvky a ani rozuzlení není moc napínavé. 55 % ()

Tft

Jednička Happy Death Day balancovala na hranici mezi hororem a komedií vcelku vyváženě, dvojka se už přiklání spíš na stranu komedie a do hororu zabrousí jen okrajově. Beru to jako plus, aspoň je vidět, že se tvůrci rozhodli kam tahle série bude směřovat a jdou si za tím namísto stepování na místě. Ano dvojka sice je příběh jedničky v bledě modrém s trochu poupravenou premisou, ale přichází s dostatkem změn, nových postav a především se nebojí pouštět hlouběji do sci-fi žánru. Všechno okolo cestování časem je sice vycucané z prstu, ale vzhledem k absurdnosti celého nápadu, tahle sci-fi stránka filmu vlastně má svoje kouzlo, díky kterému Happy Death Day 2U funguje. Navíc je tu všechno oproti jedničce větší a zábavnější, tedy až na hororovou stránku, ve které byla jednička silnější. Pokud se vám první díl líbil a od druhého jste nečekali přerod v plnohodnotný slasher, tak se budete celkem dobře bavit, pokud jste čekali víc hororu a méně sci-fi zábavy mám pro vás špatnou zprávu. Blumhouse si tady našel další sérii do svého portfolia a já jen doufám, že tvůrci ještě víc popustí uzdu fantazii a trojka půjde s absurdností ještě o krok dál. ()

jefff

Oproti jedničce o poznání slabší. Čouhá z toho vypočítavost a dojení z úspěchu jedničky. Rothe se jen víc pitvoří, scénář je podivně slepovaný a stejně jako minule, i tentokrát jsou ostatní jen přihrávající komparz. Zápletka je podivně nesrozumitelná a film zachraňuje především určitá vtipnost, spád a vcelku napínavý závěr. Ale oproti prvnímu dílu, je to tradiční kvalitativní sešup. ()

zsn

Neskutečná pí*ovina! Hvězdu dávám max za vtipnou vložku opakované sebevraždy hlavní hrdinky, která mi připomínala Annabelle Wallis, ač ta je starší a rozhodně ne pomačkaná jak šarpej. Když navíc vidím v takovém žánru filmu Japonce nebo Vietnamce nebo čert pozná co to je, tak okamžitě nabývám dojmu, že jde o laciný snímek z tržnice. A vono to tak opravdu je. Otřesné. ()

Soweek

Na druhý díl HDD jsem se hrozně těšil, protože jedničku jsem si nesmírně užil ( i přesto, jaká to v podstatě byla kravina ). Dvojka pokračuje ve stejném tempu, je ještě více nelogičtější, ale pořád poměrně dost popkornově zábavná. Doufám ale, že se z toho nestane další pravidelná hallowenská serie jako Saw, Očista apod., protože další díl by už určitě laťku neudržel. ()

kenkaku

Bez pochyby lepší než první díl. Neobsahuje totiž tu otravnou část proměny otravné pipky a k tomu aby jeden chápal děj, nemusí vidět #1. Dostaneme tady totiž zrychlenou nalejvárnu, díky které dává smysl vše i těm co byli prvního filmu ušetřeni. Co opravdu je nutno ocenit, je schopnost autorů vrátit všechny postavy, aby děj působyl celistvě a provázaně. Také přidání nových informací, které děj posunou (a dopní). Chápu, že tohle může kdekoho naštvat. Za mě vše v pořádku. ()

JADIM

Prvý diel som pred pár mesiacmi bral ako vynikajúci objav a nečakal som, že dvojka sa bude kvalitou doťahovať na jednotku, ale stalo sa. Každou minútou to bol menej hororové, ale to mi naozaj nevadilo. Išlo tu hlavne o také vylepšenie jednotky pomocou rôznych dimenzií a taktiež došlo aj na pár pamätných scén z prvého dielu. Vytknúť sa tu dá hlavne to, že to dosť ťažilo z jednotky a niekto by mohol povedať, že je to to isté, ale keď sa na toto nebudete sústrediť, tak si tento Sci-Fi Thriler dobre užijete. Komediálna kompilácia spôsobov samovraždy bola geniálna. 8,5/10 (Videné 14.6.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Stejně jako u prvního dílu lze i zde poměrně pozitivně hodnotit ústřední, originální koncept a myšlenku filmu, a stejně tak i docela sympatické a výrazné herce, ovšem zároveň stejně tak jako v jedničce musím vyjádřit i zklamání z toho, jak onen originální námět nedokázali ani tentokrát tvůrci využít k opravdu zábavné a neotřelé podívané, ale naopak k tuctovému zážitku, opět zcela zproštěného jakýchkoliv hororových ingrediencí a navíc v tomto pokračování tu zápletku tak dopopletli, že jsem jen valil oči, co za psí kusy tu dokázali vyprodukovat a o nějaké velké smysluplnosti zde tak už vážně nemá cenu se zmiňovat. Když se každopádně ale divák dokáže odprostit od nějakého toho šťourání a hnidopišství, tak jsem přesvědčen, že vyloženě unuděn nebude ani tentokrát, spád a chvílemi i napětí poměrně fungují, sem tam se vynoří i docela povedený fórek, prostě se jedná o takový hodně odlehčený horůrek, jenž ale až příliš čerpá z prvního dílu, čímž zmizelo to nejefektivnější, tedy moment překvapení a náhrada v podobě ještě trhlejší a rádoby chytře vykonstruovanější časové smyčky zrovna úplně nepřesvědčila. Pro mě tedy zhruba srovnatelný filmový zážitek jako u jedničky, takže žádná hitparáda, ale když je hlad, dá si člověk i to, co by si jinak nedal a ve výsledku nakonec zjistí, že to zas až tak hrozný není. ()

bari68

Nepodarené pokračovanie, nie úplne podarenej jednotky. Nudné, vykrádačka ,,Hromníc,, , všetko čo už sme videli v minulom filme. originality ako šafránu. 2* za to, že komediálny nádych sa v kontraste s tým hororovým nebral až tak vážne. ()

666Carnage

Tree a její další dobrodružství s vrahem. Všechno nejhorší 2 se snaží přidat více toho mysteriozního a neříkám, že to nefunguje. Dokonce jsem se tu i více zasmál než u jedničky a to je asi ten hlavní problém. Tohle už nemá s hororem nic společného. Já jsem si film užil a musím, že se musí panu režisérovi Christopher Landon nechat, že to udělal zajímavější a trochu jiný i když dost stejný. Na film mrkněte pač je to pohodovka ale jednička mě bavila o něco víc. 60% ()

iXtr3m3

Od takmer hororu s komédiou to skĺzlo ku komédii s hororom a sci-fi. Menej ukričaná hlavná hrdinka už znesiteľnejšia, vážne dilemy, ktoré riešila sa tam moc nehodili k celkovej atmosfére, ale ok, dalo sa zniesť. ()

Han22

Na druhý díl jsem se při projíždění hororů 2019 moc těšil, jednička byla totiž velice svižnou kombinací devadesátkového slasheru ala Vřískot a časové smyčky s komediálními prvky. Dvojka mě nezklamala i když přišel odklon od slasheru a hororu vůbec a naopak ještě větší příklon ke crazy komedii a také sci-fi. Hrdinka se totiž dostává do paralelní reality, kde opět uvízne ve smyčce, odhaluje její původ spočívající v jenom nerdy experimentu, zjišťuje že postavy tu mají trošku pomíchané role. A i tady někdo vraždí a aby to nebylo tak jednoduché, tak je to někdo jiný, než v jejim světě. Jessica Rothe vypadá na studentku fakt staře, ale zato to komediálně táhne na 100%, vtipné scény jsou občas geniální (James Blunt, Amélie, blondýna vědkyní, sebevraždy), je tu jedna srdceryvná volba a slasherové finále taky nechybí. Je to šílený maglajz, ale výborně jsem se bavil. 4*. ()

borec999

Jednotka bola jeden z najoriginálnejších slasherov posledných rokov. Dvojka je o niečo slabšia, ale zas poteší že je iná a nie je len kópiou prvého dielu. Jessica Rothe je stále super, pár hlášok a nápadov pobaví (Čo to vlastne stále robíš pod tým stolom?), podobne ako partia kamarátov reflektujúca hororové klišé (I am gay, you are black, we are so dead!). Hororovo je to miernejšie a Landon vsadil dosť i na sci fi v snahe vysvetliť pôvod časovej slučky. Neurazilo ma to, ani vyslovene nenadchlo ale viem si predstaviť, že táto menej častá kombinácia slasheru a sci fi si môže nájsť svojich fanúšikov, ktorým sa bude páčiť možno ešte viac ako jednotka. Za mňa neurážajúci priemer na jedno pozretie a 55%. ()

beba789

Procítěnější, zábavnější, rozhodně méně hororovější.... což znamená, že pro člověka, který čekal, že pokračování bude více tlačit na pilu hlavně v té hororové látce, bude film zklamáním. Mně to tím ale sedlo. A totálně. 100%. ()

Hanys_

Úvod hodně ok, fakt jsem doufal že to bude prostě vystavěné kolem někoho jiného. Takhle, ta jiná dimenze taky nebyla špatná, ale jako horror už to vůbec nefunguje. Spíš jen nějaký teenege mysteriózní light-thriller. ()