Shaft

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2019, 111 min

Tak nevím co k...a k tomu dodat :-) Za mě perfektní práce od A až do Z. Hodně chytlavý a nevím jak to správně říct, ale mělo to kou..e :-) Když se spustil počátek všeho a celého příběhu, tak jsem šel velebnosti blejt, ale pak to nabralo abnormální rychlost mého trapného zájmu a upoutal jsem se do křesla jak malý kluk na centrifuze :-) . Pořád mě berou devadesáty tak jsem prostě úchylnej a dal 5 hvězd. Za mě luxusních 95% . Je mi u pr..le co si kdo myslí, ale rozhodně jsem se bavil což je podmínka kvalitního filmu. " Za mne mohu doporučit "(9.7.2019)

Samuel L. Jackson opäť vyšetruje vraždu, ale kým k nej príde, musíte sa preniesť cez ukrutné upišťané neherectvo Reginy Hall, ktorá tam dve-tri minúty otravuje život, až som to chcel vypnúť. Ale keďže pán Jackson vyzerá v 70 rokoch v čiapke stále ako Ben Cristovao, musel som pozerať ďalej. A stálo to celkom za to. Ako akčná komédia to na mnohých miestach funguje. Nie je to nič extra, ale dá sa zabaviť.(17.6.2019)

Jako akční komedie naprostá pecka. Jako bych se vrátila do starých dobrých časů, kdy hlášky byly politicky nekorektní, akce brutální a krvavá, hlavní hrdinové lehce nezničitelní, trošku vagabundi, nicméně srdce měli na pravém místě. Zcela ve stylu "Posledního skauta". Prostě klasika. Jako jediné negativum vidím poněkud neslaného-nemastného záporáka. Jinak trio děda, otec a syn naprosto skvělé, přičemž ženské osazenstvo se také nedá zahanbit. Za mne zcela spokojených 90%.(2.7.2019)

Shaft z roku 2000 je fajn, není to sice nějaká pecka, ale přesto si ho pustím rád a rozhodně zabaví. Nový Shaft je trochu o něčem jiném a podle mě zdvihl laťku zase o něco víš. Je vtipný(jakože dost), má charismatického bad ass Samuela a dokonce i slušnou akci. Rozhodně bych byl rád kdyby se nám nových Shaftů vyrojilo do budoucna jěště více.(3.7.2019)

• IceQueen

Mojim prvým omylom bolo, že som si neokontrolovala žánre. Píše sa tam, že Shaft je komédia, čo je vzhľadom na extrémnu nevtipnosť (nebála by som sa použiť výraz trápnosť) veľmi ťažko detekovateľné. Druhá chyba, neklikla som na režiséra a scenáristu, to by som zistila, že ide o černošskú komédiu, tie majú isté špecifické poznávacie znaky, bez ktorých sa celkom úspešne zaobídem (radšej nebudem zachádzať do detailov, aj keď ide o fakty). Viac akcie, menej afektovania a pokusov o humory by novému Shaftovi určite prospelo. Ku koncu som sa pohrávala s myšlienkou na tri hviezdy, ale keď mladý prišiel v tom kabáte do práce, vybavili sa mi potlačené spomienky na zúfalú prvú polovicu. Nemôžem tvrdiť, že by nevyšiel žiadny fór, to naozaj nemôžem a dokonca aj niektoré akčné sekvencie sa vydarili, ale Shaft ako klauniáda, to mi nejako nesedí.(30.6.2019)