Klasický černošský film pro černošské obyvatelstvo, ve kterém naštěstí neřve Tyler Madea Perry, ale naprosto ruluje a krade si pro sebe veškeré scény geniální Samuel L. Jackson. Sekunduje mu jeho nepříjemně ječící sidekick v podobě Jessieho Ushera, a doprovází je jejich dědeček. Je to klasická nahláškovaná krimikomedie, akorát že 90% času tam vidíte černochy. Ale má to švih, náboj a vlastně to hrozně rychle uteče a na pozadí neustálého špičkování ústřední dvojice, ve které je krásně vidět spojení staré a nové mileniální doby, se rozplétá vlastně hrozně jednoduchý zločin. Scénář je průstřelný jak prostěradlo, ale to vlastně tolik nevadí, protože se většinu času stejně budete bavit ulítlým Jacksonem (hláška na Laurence Fishburna je hlod roku). Pro středoevropana vychovaného SPD to nebude, ale pro miléniála a multikulti Pražáka je to komedie vlastně hrozně fajn. I když jsem místy čekal, že tam začnou ještě černoši tančit a vzývat Boha. 70%(2.8.2019)

Samuel L. Jackson hrá po stý krát Samuela L. Jacksona a i tentoraz je to hrozná prča. Príbeh je síce klišé ako vyšité a aj akcie mohlo byť rozhodne viac, no i napriek tomu si Shaft dokáže pohodlne ustrážiť status síce nenáročnej, no v rámci možností vydarenej akčnej komédie, priam stvorenej pre nudný večer. (70%)(28.6.2019)

• tron

„Je zahorknutá. Netráp sa tým.“ Začnem tým lepším. Nemám nič proti remakom, ale viac sa mi páči, keď tvorcovia nadväzujú na to, čo bolo, ale nejako extra nebazírujú na minulosti. Tiež sa mi páčilo, že Shaft sa vo svojich primitívnych sexuálnych a iných hulvátskych názoroch nepodlizuje. Nie je to vtipné a občas je to trápne a lacné, ale páčilo sa mi, že sa nezmenil a zostal presne tým istým debilom, ako v 70. rokoch (aj keď vtedy to bol otec, nie syn, ale rozumieme si). Páčila sa mi akčná scéna v reštaurácii a to, ako vo finále záporná postava efektne preletela oknom. No, a teraz mínusy. Scenár už horší byť nemohol. Banalita na banalite. Miestami som až užasnuto neveril, akými prastarými klišé sú nás schopní tvorcovia otravovať. Mrzelo ma to kvôli mne samému, ale ešte viac ma to mrzelo kvôli Jacksonovi a Roundtreemu, ktorí si to asi uvedomovali, ale bolo im blbé nezahrať si v tom, lebo ak by odmietli, nahradili by ich nejakí noví herci, ktorí so starou značkou nemali nič spoločné a nebolo by to pre nich tak osobné, ako pre Jacksona s Roundtreem. „Čauky mňauky.“(23.9.2019)

• Mamlas

No, komedie to nebyla. Ničeho úsměvného jsem si nevšiml. Přehlédnout se nedalo, že tam byli z 99% černoši a prakticky vůbec nepřibrali bělochy, asiaty, angličany, teplouše ani lesby. Děj filmu je totálně blbá černošsky užvatlaná kravina o ničem a pochopitelně plná RAPu, který bytostně nesnáším. Těžko tomu dát hvězdu za cokoli, neb mi to nic nedalo jen vzalo. Aspoň konec byl trochu živý, tak to nebude odpad.(1.7.2019)

Shaft je príjemnou jednohubkou so skvelým Samuelom L. Jacksonom . S privretými očami mu preto udeľujem deväť bodov z desiatich. Sem-tam sa pobavíš na vtipe, užiješ si hláškovanie a debilné pripomienky Shafta a poteší aj akcia. Ide o oldschoolovú akčnú jednohubku, ktorá zanechá dobrý dojem a ja osobne dúfam, že sa dočkáme ďalšej časti. Ideálne znova so všetkými tromi generáciami Shafta. Niečo mi hovorí, že by do toho páni išli okamžite. 90% PS: Celosvetové práva na distribúciu obdržal Netflix. Film si tak môžeš pozrieť v pohodlí domova(16.10.2019)

• - Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)