Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (190)

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. Klasický Jackson film. Hodně se tu mluví, fóruje, dělaj se rádoby cool věci a celý je to šíleně nadvznesený. Oproti minulým Shaftům minimum akce a příklon k typické černošské komedii - v rámci možností zábavná jízda. A Jessie Usher se ukázal jako slušná trefa. Více: https://www.youtube.com/watch?v=srQ8pPYpmn4 ()

verbal 

všechny recenze uživatele

První pokus o sedmdesátkové negroretro, Drsná Tyč, dopadl jako Ochablý Šlauch, zrovna dvakrát se nepovedl, protože se bral moc vážně a zkoušel z původního tupého Mučidomu udělat otravnou čokoládovou sociální sondu a rasistické komunitní negrolkaní. To ve druhé, tentokrát už jen prosté Tyči, se na ty dost ubohé tendenční plačky už vysrali, hnědoameričané spolu s džihádoameričany již žijí ve svých ghettech v dokonalé kriminální harmonii bez zjevného ukazování prstem na zkurvené xenofobní bílé huby, které jim zlomyslně neumožňují být kultivovanými renesančními vzdělanci a intelektuály, vydali se cestou nahláškované akční negromédie, tudíž tahle Tyč stojí pevně jako ocelová Žerď, mohutně topořena stále vitálním strýčkem Džexnem. Ten má sice zjevně po ústřelu, chodí, jako by měl v prdeli pravítko a místy je vidět, že ty žertovné bonbonmoty trousí se zaťatými umělými zuby přes obstřiky a analgetika, ovšem stále se šarmem sobě vlastním. Asi jej vyhecovalo i to, že mu fotra hraje prapůvodní pan Tyč, Ríša Kulostrom, který je jen o 6 let starší. Prostě taková příjemná, vtipná a svižná negrooddechovka s výtečnou podporou prodeje MacShitAirů, předražených to komerčně vyhajpovaných pleček s nepřátelským operákem, kromě zmanipulovaných marnivých pičusů vhodných už leda tak pro distributory narkotik. Čili jak správně naznačil strýček Džexn, jediná ospravedlnitelná cesta, jak může soudný člověk k něčemu takovému přijít, je vyhrát to v soutěži „Rozjeb na sračky drogového dýlera a nech si jeho věci.“ ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Hrozně jsem si to užil. Kontrast mileniála se starou školou fungoval. Samuel L. Jackson je prostě furt dobrej, věřil jsem mu to a gebil jsem se jeho hláškám. Jedinný, co mi malinko drhlo bylo, že ten syn měl působit, jako sračička, ale najednou tam sundá týpka na diskotéce a vystřílí padouchy v hospodě. Ale jako co, bylo to dobrý. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,360,215Tržby Celosvetovo $21,360,215▐ Škoda toho upišťaného Shaftovho syna, či občas toho prílišného vatového blabotania lebo ináč to celkom dobre sype. Fajn nádych retra, potešia aj nejaké tie hefty, či sexuálne narážky. /60%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Drsnej Shaft u mě nikdy nebyl kdovíjakej boreček. Ale černoši v Americe z něj asi nemůžou. Samuel L. Jackson je koneckonců solidní volba pro takovou roli a chápu i pokračování z letošního roku. Ale přijde mi to obdobný, jako když Bruce Willis poučoval svého syna v pátém dílu Smrtonosné pasti. Působilo to spíš trapně, než zábavně. Stejně tak je to i tady. Akce v pohodě, muzika solidní sedmdesátková, černošský přístup k vtipu mi rozhodně nevadí. Ale ten jeho syn? Ten byl prostě na pěst. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)

Reklama

Reklama