TY - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, 2018, 7 h 22 min (Minutáž: 42–48 min)

Epizody(10)

Brilantní manažer knihkupectví posedlý nadějnou spisovatelkou začíná nenápadně a strategicky likvidovat všechny překážky, které mezi nimi stojí. (Netflix)

Sell

Mladý stalker ktorý by pre ženu ktorú miluje spravil všetko, doslova. Čiže aj zabil pár toxických ľudí v jej okolí len aby ju mal len pre seba a bol s ňou šťastný. Nebolo to zlé, hlavného herca nemohli vybrať lepšie a zvedavosť ma nútila pokračovať v sledovaní ďalej. Finále však mohlo byť viac prepracovanejšie ale už teraz som celkom zvedavá na druhú sériu najmä po prekvapivom príchode jednej konkrétnej postavy. Dúfam ale že zapracujú na svižnejšom tempe. ()

Lachtaan

Ještě před nedávnem hodně nenápadný seriál, u něhož už ani nedokážu říct, co mě k němu vlastně přivedlo. Nicměně za rozhodnutí jej zkusit nyní sám sobě líbám nohy, protože tak intezivní seriálový zážitek jsem už nějaký čas nezažil. Penn Badgley byl pro mě až doposud zcela neznámou osobností, role Joea se ale zhostil tak přesvědčivě, že k sobě prakticky už nepotřebuje žádné další silné postavy. Elizabeth Lail znám již z OUAT i loňského hororu Countdown a musím přiznat, že až do YOU se mi i dost líbila. Tady si ale střihla tak šíleně nepříjemný charakter, že jsem pro ni nedokázal cítit vůbec žádnou lítost. Naštěstí se tu ale mihla Peach, která se zasloužila o ty vůbec nejlepší momenty série. [viděno na Netflixu] ()

geklon

Dexter z bravíčka. Začátek roztomile chytrej. Stalkerství by nemělo být takhle sofistikovaně sexy. KOuká se na to celkem dobře, ale víc než Mindhunter feel čekejte Gossip. ()

vyfuk

Začalo to v celku slibně. Obecně jako dost seriálů, které jsem v poslední době viděl. Ale postupem času to začalo smrdět. Klasické klišé a stupidita postav nás dohnala k neuvěřitelnému výplachu. Ne samozřejmě vždy, ale v drtivé většině času. Seriál nám nabídne zajímavý úvod, ten se ale zvrtne časem do stejného případu toho, co zde bylo omýváno tisíckrát. Takže tleskám, pro mnoho lidí skvělé. Ale pro někoho kdo viděl alespoň dva podobné filmy nebo seriály tohoto typu to bude další neoriginální (skoro až) ztrátu času. Později se to jednoduše přehoupne do klasického "já jsem tak blbá, že ti nevěřím" a "hele a co se dělo s touhle?". Takže prostě klasické klišé. Je smutné, že nemůžu seriál hodnotit nadprůměrně v částech po epizodách, protože jako celek si to nezaslouží. Za to už spíše ale může debilní systém přerozdělování procent v rámci ČSFD. ()

stitch7

/// Seriál, ve kterém nejspíš budete fandit narušené osobě. První řada YOU má dobře vykreslené charaktery, překvapivé zvraty a taky dějovou linku o Candace, kterou budete chtít odkrýt. Je proto škoda, že si seriál neohlídal víc to, že Joeovi spoustu věcí strašně snadno projde. Ať už jde jen o odposlechy telefonního hovoru z druhé strany silnice (v New Yorku!) nebo o první smrt, která potom nikoho nezajímá. První řada se oproti dalším také drží alespoň trochu při zemi, takže pokud vám dění přijde přehnané už tady, nemá moc smysl koukat dál. ()

marrjaana

Joy je sympoš a vážně sem mu fandila. Ježe je to tak trochu debil. A tedy mě někdy od třetího dílu začal odrazovat od koukání. A celé to dokonal v půlce šestého. Takže nevím koho všeho zabije a je mi to úplně šumák... ()

AdamesWWE

[7/10] Veľmi dobrý seriál, ktorý ma zaujal svojimi postavami a spracovaním. Ten hlavný týpek je naozaj zaujímavý a bolo to dosť na hlavu, v dobrom zmysle slova. Ako to býva pri seriáloch aj tu sú nudnejšie diely, ale aj napriek tomu to hodnotím veľmi kladne. ()

matisse

Kdyz to zrovna nesklouzává ke Gossip Girl, je to ohromně zabavný. Po dlouhý dobe zase voice over, který má opodstatnění. Přesouvání sympatií z jedné postavy na druhou a zase zpátky jim hodně dobře vychází a spočívá v tom kromě hlavního představitele, na kterým to stojí a padá, největší deviza seriálu. ()

Henry007

Ze začátku se série pro mě pohybovala na hraně mezi dvěma póly. Na jedné straně guilty pleasure seriál typu Super drbna, ve kterém mladí, krásní a bohatí lidé řeší svoje dramátka (ideální seriál pro teenagerky). Na straně druhé se objevovaly prvky moderního thrilleru o toxických pocitech, vztazích, lidech a moderních technologiích. Zhruba tak v polovině série se to pro mě zlomilo, převládla ta druhá stránka, seriál šlapal a gradoval do silného finále, které mě v mnohém překvapilo. Což je dobře, protože koncept seriálu je nastaven na rozbourávání klišé romantických filmů a klasických filmových vzorců. Po první sérii necítím nutnost pokračování, tak uvidíme, zda si tvůrci připravili dostatek argumentů, aby obhájili jeho vznik. ()

rotel

Úvod seriálu bol akože sľubný, no potom ma držalo pri sledovaní len zvedavosť, že čo bude ďalej. Som si istý, že druhú sériu už pozerať nebudem. ()

Harpy

Hlavná hrdinka Beck mi neuveritelne liezla na nervy, respektíve jej tupé správanie a Joeovi som samozrejme fandila, úplne ma dostal :D Vyvažuje to aj tých veľa hluchých miest, ktoré v tomto seriáli sú. ()

Cartmof

YOU není podle mě nějak převratný seriál. Když se člověk snaží, furt je vidět, že to je z produkce Netflixu. Ale i tak je tu něco, co se vám na tom stalkování a zabíjení líbí a co vás stejně přiměje pustit si další díl, abyste zjistili, jestli Joeovi na jeho eskapády s klecema ve sklepě někdo přijde. Ten konec byl hodně WTF a nevím jestli to byl krok správným směrem. Nicméně 1. série je opravdu povedená a stále to má svůj "šarm" ()

zahadum

Škoda kopca kliše a hlavne milión plus jedna nelogických prehmatov ktoré to celé sťahovali dolu....ku koncu všetko tak zamotané a mimo realitu.....dopozerať sa to ale dalo.. ()

monaMis

Neuveritelna slatanina. Serial postrada napeti, vtazeni do deje, vtip, inteligenci. Stalking hlavniho hrdiny je naprosto nerealny, smesny a hloupy. Priste se radeji vyhnout. ()

barabura

SPOILER! Joe je boží, ale Beck mě srala od začátku do konce. Takže za mě happyend. Kvůli ní sem chtěla skočit po první sérii, ale dobrý, můžu koukat dál 😅 ()

vodnicka

Velký problém jsem měla s postavou Beck a herečkou, která ji ztvárnila. Druhá série mě ale pořádně chytla. Pennovi jeho roli věřím. Dost natahovaný děj. ()

ilias

První řada pro mě byla zábavná hlavně díky způsobu vyprávění - kontrasty mezi tím, co říká Joeův vniřní hlas, a co se říká a děje doopravdy, byly super. Jeho břitké komentáře ostatních a jejich poklesků byly vtipné. Postupně se ten jeho vnitřní hlas čím dál víc vyčerpával marným sebeospravedlňováním a to taky nebylo špatný. Druhá série po prvním dílu nevypadá zdaleka tak dobře - nemá génia loci, kritika Joeova/Willova vnitřního hlasu je plošší a prvoplánovější, Love je protivná, je to jaksi ukřičený a fádní. ()

palmovylist

První dva díly mě totálně vtáhly, po těle se rozhostila husí kůže a tyto pocity u mě pokračovaly přes celou sezónu. Samozřejmě se seriál nevyvaroval slabším, méně výrazným dílům, ale vysoký standard si seriál držel po celou sérii. Vynikající je pro mě osobně obsazení jednotlivých postav v popředí samozřejmě s Joem. Hodně se mi líbilo podání myšlenek, běžících v hlavě a jejich prolínání se skutečně vyřčeným. To vše se silným důrazem na všudypřítomné sociální sítě a komunikaci. Což mě vede k myšlence...proč si všichni při psaní s milencem nebo někým tajným nechávají zapnutý zvuky/vibrace? :-D ... 85% ()