Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jana Hlaváčová září na českém hereckém nebi už léta. Proto ji Česká televize vybrala do cyklu hereckých beneficí Setkání s hvězdou. Nenávist - Drama stárnoucí ženy ze současné vesnice, které lhostejnost mladých lidí vzala muže.
Podvodnice - Love story staré kriminálnice, které osud přihrál štěstí a ona ho dokázala využít.
Student - Komedie o staré učitelce hudby, která pro štěstí své dcery zapře sama sebe. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (36)

Mylouch 

všechny recenze uživatele

"Já si vážím vaší snahy a vytrvalosti, ale je zbytečné, abyste v tomhle pokračoval ! ... Udělal jste z toho zakysanku." Bakalářsky nadějné náměty, velmi průměrné scénáře bez pointy, režijně pouze samoúčelné etudy bez rytmu, milý prostor pro různé polohy J.Hlaváčové, hezká postavička pro Janu Pidrmanovou. ()

julie_mie 

všechny recenze uživatele

Bohužel snad jedna z posledních rolí, kde je možné vidět úžasné herectí Jany Hlaváčové. Po letech se zde i mihne v epizodní roličce sestra paní Jany Dana Hlaváčová a velkou radost mi udělala i přítomnost Jany Preissové v roli kamarádky Aničky. Pochopitelně s panem Munzarem v Podvodnici na mne padl sentiment z čistého vztahu těchto dvou našich velkých herců. Velmi mne tento počit potěšil. Krásný koncert krásných dam a pánů. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První storka poněkud odhadnutelná, druhá lepší a vážnější, leč občas patetická a teprve ta třetí to pořádně rozbalila...dala vzpomenout na klasická podvodnická témata ve spojení s vtipnými narážkami na různá klišé (sirotci) a vtipem a lehkostí samotnou. Jen na ten PP si asi nikdy nezvyknu, ale v případě něčeho takového, jako je Café Bajer, to snad Jirko přežiju :-) 70%. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Tak co si dáme? Zakysanku?" :D Dát se tuhle hereckou benefici Jany Hlaváčové není úplně špatná volba. Ve druhé (dramatiky laděné) povídce (Nenávist) bych měl tedy pocit, jako by se už na ní začala místy projevovat její budoucí vleklá  zdravotní indispozice, ovšem v těch zbylých povídkách dokazuje, že ve své době měla ještě docela šmrnc. Nejjiskrněji působí v povídce Podvodnice, za což možná může i přítomnosti jejího manžela Luďka Munzara. Každopádně když její postava v této povídce mluví o sobě jako o "talentu od přírody", pasuje to i na samotnou Janu Hlaváčovou. Hezky ji to do úst vložil scénárista Petr Hudský. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jirka Strach nezapře vytříbený cit pro obraz, pointu i to, co si může ještě dovolit, aby scéna nevyzněla jako kýč nebo sentimentální červená knihovna. V průběhu sledování jsem si říkal, jak by to asi natočili třeba kumštýři z Novy a Ordinace, jak by to celé zabili. Kdežto Strach dokáže svou genialitou vytáhnout i obyčejné, skoro až bakalářské historky, nahoru. Moc mne na závěr potěšilo to O rok později - dokonalý nápad. A co říct na oba herce - manžele, když si vyznají lásku, to už má totiž dvojí rovinu významu, jež je v tom prostě cítit. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (7)

  • Ve třetí povídce je spoluhráčem Jany Hlaváčové její skutečný životní druh Luděk Munzar. Režisér Jiří Strach nazval jejích vzájemnou souhru „nejjemnějším švýcarským hodinovým strojkem“. (Olík)
  • V první povídce hraje Josef Abrhám neznalého žáka hry na housle, ačkoliv je o něm známo, že ve skutečnosti je vynikající muzikant. Pavel Šporcl hrající v příběhu sám sebe prozradil, že i v neumělých tónech daných rolí je poznat jeho hudební sluch. (Olík)
  • Film režíroval Jiří Strach na přání Jany Hlaváčové. (Anonymka1)

Reklama

Reklama