Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

MirkaP

Vzhledem k tomu, že finále mě donutilo líbat spolusledujícího, dostalo to 3*. Ale je fakt, že hlavní ženská postava byla velmi sympatická ()

kocicar2

Pro mě stejně jako loni nejlepší pohádka je ta česko-slovenská.Asi je to tím,že mě nijak neberou ty rádobyvtipné moderní české pohádky,kterých je u nás v poslední době nadbytek s slovenská režie vždy zaručí temnější atmosféru a méně pitvořících postav.Slušná pohádka v naprostém klidu dám 3 hvězdičk. Oproti té včerejší jasně lepší. ()

MrDorry

Slovenská pohádka vydávaná Českou Televizí za českou (Teda skoro. alespoň tam napsali Česko-Slovenská ale měli tam spíše napsat Slovensko-Česká). Velice špatně nadabovaní slovenští herci a nepříliš povedený scénář. Kdyby to alespoň nechali ve slovenštině a nedabovali to tak by to možná bylo i lepší (moc herce neznám, nevím jak hrají potažmo mluví). ()

CrazymanM

Nebudu se pouštět do rozsáhlejších hodnocení,prostě z těch 4 nových pohádek druhá nejhorší,už jen Tři bratři byla větší sračka!!! ()

Gig

Už jak jsem slyšel úvodní písničku, tak jsem se zhrzil. Nevím, zda měli tento film předabovat do češtiny. Pak na mě vykoukly tři víly kmotřičky, které už tu byly tisíckrát. Ale to by nevadilo. Jenže nešikovná kmotřička pořád jen zaklínala a to se neslo celou pohádku. V hlavní roli nesympatický ryšavá princezna ala Rebelka. Kvůli Vašáriové a Vtchému jsem tomu dával šanci a taky ji dostala. Ale bphužel musím konstatovat, že vznikla další zbytečná pohádka, tentokrát v područí Slováků, ()

jfaba

Lepší jak Svatojánský věneček. Poslední dobrá pohádka, která byla natočena v ČT je Obušku, z pytle ven! Pak už to jde ke dnu. Se vším! ()

maniacxl odpad!

Jasně nejslabší pohádka(no pohádka)z těch tří vánočních,co ČT odvysílala.Slováci prostě neumí točit pohádkové příběhy.Nemají na to herce a už vůbec ne režiséry!A proč to bylo do psí mačky předabovaný??,to se ta hrůza ještě zdvojnásobila a podtrhla!Ani nejsem zklamanej,protože jsem to tak nějak čekal.Ještě,že mi vedle na počítači současně běžel výpravný velkofilm "Všechny díry jen pro tebe".Doviděňja,alebo radčej-choď do piči...ODPAD. ()

hwnd odpad!

OMG proč to točej? Tak to bylo vážně peklo bez dobrého nápadu, napětí... Třeba by to v originále bylo lepší (snad ještě slovensky rozumíme nebo už ani to ne?), protože to české předabování dávalo místy hrůznosti ještě další rozměr. Ale podle bratrských komentářů je to vraj peklo i tak. Achjo. V tuposti to snad poráží i některé interierové pohádky z Brna a Ostravy. ;) ()

sharka.68

kde jsou ty krásné pohádky,co se tu točívaly?? kdyby tady nebyla závěrečná písnička,dala bych s naprostým klidem ODPAD! Vorlíčku, Václave....kde jsou tví následovníci??? ()

Muff

Pod dojmem místních komentářů jsem si pohádku pouštěl skoro se strachem, ale vůbec jsem nebyl zklamán. Je pravda, že některé střihy byly na pováženou, některé scény bez vyznění, ale jinak pohádka působila moc dobře, pohádkově, přirozeně, herci na svoje role sedly, takže ve finále mi vadil jen příliš dětinský způsob čarování oné zapomnětlivé sudičky. Za mne teda dobrý, možná si ji pustím znovu, a to se mi tak často nestává. Jako polovičnímu Slovákovi mi slovenčina nepřišla nepřirozená. ()

mouzi

Bohuzel, prestoze o rad lepsi nez Strachuv "Venecek", ani sympaticti herci a nadherne kostymy na lepsi hodnoceni nestaci. ()

EddieIron

Ach jo, proč si, proboha, lidi myslí, že když holku oblečou do kalhot a nasadí jí čepici, tak si budou všichni myslet, že je to kluk? Tohle prostě spolehlivě zbourá i dobrý příběh /což ovšem nebyl tenhle případ/. ()

Tsuki003

No, jak to říct slušně. Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím. Nuda a trapný humor. Řekla bych, že první velká chyba byl už scénář, v těsném závěsu druhá - obsazení. Tohle tajemství si tvůrci mohli nechat pro sebe. ()

nikinikiniki

Hezčí Johanku opravdu vybrat nemohli, jen co je pravda :P Vždyť je tolik pěkných hereček a oni to obsadí někým takovým... Upřímně, pohled na Johanku moc nepotěší. A neuvěřitelně mě štvalo, jak herci otvírali jinak pusu, když mluvili. V dnešní době takový dabing...?! To je vtip, ne? ()

mr.twizta

Slibny rozjezd vystrida bolestivy pad na hubu ve druhem a tretim aktu. Zlo je rozdrobene a trapne nefunguje, scenar tak tak drzi pohromade a mix zvuku s dabingem je tak rusivy, ze me az rusil. Prosim, uz zadne holky prevlecene za kluky, neni to tak nenapadne, jak si tvurci mysli. ()