• niethustra

Tímhle dílem to kleslo na samotné dno. Bohužel i herecky. Ale to je vedlejší. U předposlední epizody se už mohu ohlédnout, položit si následující otázky a s čistým svědomím si na ně odpovědět: co mi ZRÁDCI ukázali nového anebo překvapivého o tuzemské produkci a kšeftu s drogami? Nic. Dali mi nahlédnout nějakým novým způsobem na práci kriminalistů z protidrogové jednotky? Ne. Mám díky sledování seriálu poučenější názor na účast vietnamské komunity v tomhle kšeftu? Ne (o upocených pokusech vystihnout postavení vietnamské komunity v Česku raději ani nemluvím). Podařilo se Taušovi proniknout za první plán kriminálního příběhu a oslovit mě tím, že jedním z největších nebezpečí je uvíznout ve vlastních představách o světě? Ne. A z toho přirozeně vyplývá následující, stěžejní otázka: opravdu na to Tauš potřeboval seriál o šesti hodinových epizodách?(24.3.2020)

Asi největší mazec byl Holubí dům ve vietnamštině!(23.3.2020)

Zatiaľ najlepší diel už aj tak najlepšej minisérie, ktorú som videl. Chcel som napísať hodnotenie až po poslednom dieli, avšak už teraz viem, že Zrádci sú jednoducho bomba! Strih, kamera popierajú všetky zásady. A ja im to všetko žerem. Roztrasená kamera, vystrihnutie kúska záberu, zvukové efekty, gitara v štýle Death mana, oujeee, to je ono. Klobúk dole, páni tvorci!(22.3.2020)

Zrádci jsou přesným typem seriálu, u něhož musíte setrvat, protože si vás dokáže zaháčkovat až ve své druhé polovině. Tam, kde jsem v prvních třech epizodách silně tápal nebo si i dokonce kousal nudou nehty, tak tam jsem se v předposlední části neodtrhnul od obrazovky. Především proto, že se tvůrci rozhodli konečně střemhlav zabořit do tématu prohnilosti vietnamské mafie, kvůli níž jsem Zrádce dlouho vyhlížel.(23.3.2020)

Poprvy jsem tomu dal konecne plnou palbu hvezdicek a konecne mela plny opodstatneni i ta rozstresena kamera, ktera vsem uz od zacatku klouze po oblicejich, dialogy a hudba jsou strop, Sifra je ve svym veku proste genius, ale ty preexponovany filtry, ruchy a najezdy kamery hned od zacatku podle trochu zkazily tu hodinarskou praci hercu i scenaristy(24.3.2020)