Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Yuri_Boyka

Dôstojné rozlúčenie sa s jednou z najväčších ikon akčných filmov. Dalo sa to spraviť lepšie? Určite áno. Čakal som od toho niečo viac ako som dostal? Určite nie. Najslabšou stránkou filmu je zápletka, ktorá tu už bola snáď miliónkrát (toto vytýkam filmom v poslednej dobe dosť často, dnes už je asi skutočne náročné vymyslieť niečo originálne). Avšak čert to ber, príbeh nie je to, kvôli čomu som sa na Last Blood tešil. Tešil som sa na parádne krvavé orgie, ktoré sa odohrajú v záverečnej polhodine. Následne pri záberoch z predošlých dielov, počas záverečných titulkov, som vyronil aj nejakú tú nostalgickú slzičku. Musím ešte poznamenať, že Rambo: Last Blood (aj s Creed) je najlepším Stalloneho filmom za posledných pár rokov, počas ktorých vyprodukoval také braky ako Escape Plan 2 a 3. ()

pavlicek1

Nejlepší Rambo ze všech Sylvester Stallone je Bůh !!!Ta kovej poctivej akční nářez dokáže natočit a odehrát jen Sly .!!! ()

Johnny88

První půlka filmu se dá popsat jako "96 hodin" a druhá půlka jako "Sám doma", ale to mi vůbec nevadilo a jsem spokojen. Až teda na první půlku, kde to bylo spíš dost kecací a akce přišla až v druhé půlce. 7/10 ()

trollfjord

Vlastně není co komentovat. Právě se vracím z kina a asi mám velké štěstí, že žiji v USA, tudíž jsem nebyl mučen českým dabingem nebo titulky. A tak vím, že Gabriela není Rambova neteř, a ani to není dcera jeho přítele. S jejím otcem přátele John nebyli. Divákům doporučuji, aby udělali výjimku a opustili hloupý český zvyk odcházet z kina s prvními titulky. Dozví se, že Rambo nezemřel, v titulcích najdou i zajímavou informaci, že hudbu nahrál Slovenský symfonický orchestr. Doufám že se jedná o skutečně poslední díl, protože by byla škoda tento vynikající závěr natahovat, podobně jako to Stallone dělá s Rockym, který se vyčpěl už s dílem číslo 5. Rambo skončil tak jak skončit měl. Nebudu prozrazovat ale opravdu se vyplatí počkat. ()

iron.maiden

jestli jsem 4. dílu dal 4 hvězdy, zde musím minimálně stejně, protože se mi pětka fakt upřímně líbila. Je to za léta násilí a válek psychicky poznamenaný, ale stále nekompromisní Rambo, a rozhodně není pravda, že by ve filmu byla akce jen posledních 30 minut. Akce tu je, průběžně dávkovaná a vrcholí v masakrózním finále. A taky si myslím, že jsme dostali toho nejdrsnějšího a nejbrutálnějšího Johna ze všech dílů. ()

Babinicz

Je to, jako když Metallica, nebo Ringo Starr vydají další desku. Už to není nezbytně nutné kvůli prachům, ani slávě. Je to hlavně pro vlastní uspokojení a především pro fanoušky. V kontextu pětidílné série jsem vnímal i pětku Ramba. S jiným hercem v hlavní roli by film nefungoval. A na druhou stranu scénář logicky vyplnil jedinou možnou mezeru, kam se děj série mohl dál ubírat. Já jsem vděčný za další film o Rambovi a za další vývoj jeho postavy. Příběh je krutý, uvěřitelný a dobře zahraný. Nejmorbidnější ovšem nejsou useknuté hlavy, ale osudy unesených dívek. SPOILER: Filmu by prospělo, kdyby Sly šel rovnou na věc a nehrál si ze začátku na Rockyho. Zemřít měl Rambo a záchranou nevinných dojít naplnění. Zasloužil si smrt v boji, ne v důchoďáku, nebo pod mostem. Takhle má povinnost natočit šestku. Mohl by být třeba filozofující snajpr na invalidním vozíku. Ale nechám se překvapit. ()

O..O

MÍSTNÍ KOKOTI NADÁVAJÍ NA TO, ŽE FILM BYL DIVÁCKY NENÁROČNÝ. CO BY U FILMU, KDE SE ČEKÁ JENOM NA TO, AŽ SE NASERE A VŠECHNY POSTŘÍLÍ, ČEKALI? VEMTE SI PRÁŠKY, VY IMPOTENTI. ()

Jimyk

Tak mně vystrašilo veškeré to brečení jak ten film je odpad a za mně si to už nemyslím. Možná jsem neměl číst ty kecálky, dokud neuvidím na vlastní oči. Měl jsem víc strachu, než při návštěvě zubaře. Ale nakonec mně film dokázal vtáhnout a i když se z filmu opravdu vytrácí Rambův vzhled a ten pocit, hudba a některé záběry vás opět vrací. Jak jsem si myslel u čtvrtého dílu,že bude nelehké navázat na předešlé díly (a navázalo se výtečně) tady to bylo o poznání horší. Možná opravdu měl zvolit o něco delší vlas. Trochu mně to odpojovalo z předchozích dílů. Naopak hudba vás vrací myšlenkou přesně na místo kde vás nechal 4tý díl. To chválím. Sly ač je již opravdu v důchodovém věku, myslím dokaže pořád pózy, ze kterých by si člověk stojící před ním cvrnknul do trenek. A to jsou chvíle kdy ten hněv vrací myšlenky na veterána, který prošel tu dlouhou cestu a vy s ním. Rambo tímto končí a já jako spousta z vás tady šel tu jeho cestu rád. Viděl předešlé díly nesčetněkrát a jako malej jsem si dělal Rambonože a střílel z luku. Děkuji za tuto ikonu a můžu říkat, že jsem žil v dobách Ramba. Oproti 4tému dílu ušel velký kus a jeho rozloučení není provar, je to snímek který se více váže na první díl a uzavírá tím velký kruh. ()

Cinefilek

Poslední Rambo není špatný film, ale k dokonalosti má hodně daleko. Sly na to pořád má, ale triviálnost příběhu, minimum invence, laciné triky a bulharská produkce na kvalitě prostě nepřidá. Čekal jsem důstojnější rozlučku. ()

majorzeman13

Musím říci,že jde o fajn film s Johnem Rambem. Finální akční inferno + skvělý Stallone ( ve svém úctihodném věku 73. let). Lepší,kvalitnější scénář,lepšího záporáka by to chtělo a méně vaty,keců..... ()

DarioG

Ak nerátam First blood tak zatiaľ najlepší diel. Brutalita tomu dodáva ten šmrnc ktorý tak chýbal v predchádzajúcich dieloch. Tento film dosiahne to že Rambovu pomstu si budete želať viac než Rambo sám. A verte že sa pomstí. Skupinu mexičanov čo dole v Juareze predávajú cocainas a putas zoberie na turistický zájazd 101 nástrah Vietnamu (Tento rok zatiaľ najlepšia akčná scéna). Pri záverečných titulkoch sa dostaví nostalgia. Perfektné zakončenie príbehu Johna Ramba. ()

jerzy1976

100 % a jasných 5 hvězd ! Jako daly by se najít "mouchy", ale jak jde o Ramba, dal bych 100 %, i kdyby tam hrál hodinu a půl piškvorky :-) ()

Crazydog783

Skvělé rozloučení s nezničitelnou postavou Ramba a zároveň nejkrvavější díl celé série. Možná to má jednoduchý děj, ale koho to zajímá. Skvělé rozloučení se skvělou postavou. Nic víc to není a nic víc to být nepotřebuje. ()

markusmerk

Pre nás čo sme na Rambovi vyrastali toto bola povinná jazda. 4kou nasadil sakra vysoko latku až som niekedy na vážkach či ňou neprekonal 1tku. S veľkým očakávaním som preto bežal do kina a môžem smelo povedať, že to bolo nadmieru dôstojné zavŕšenie série. Kus poctivej parádnej akcie, ktorú medzi súčasnými filmami je tak ťažké nájsť. Ďakujem Sly. ()

Vrbson

Tak tedy naposledy. Pozornost udrží i první část a v závěru se to rozjede. Jinak u té stodoly měl Zetory? ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)