Reklama

Reklama

Rambo: Poslední krev

  • USA Rambo: Last Blood (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (851)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Je tu "Rambo V: Last Blood"!!! No tak si to teda zosumarizujme. Začalo sa to (kultovým filmom) v roku 1982, keď prišiel John Rambo, veterán vojny vo Vietname, navštíviť svojho bývalého spolubojovníka do malého amerického mesta, kde sa dostal do konfliktu s miestnym šerifom. V druhej (hodne podarenej) časti sa Rambo vrátil späť do Vietnamu oslobodiť niekoľko amerických zajatcov. V treťom (najslabšom) pokračovaní pomáhal afgánskym talibancom. Jeho štvrté (najbombastickejšie) vojnové dobrodružstvo sa odohráva v Barme. No a v piatom diely s názvom "Rambo: Posledná krv" si to rozdal s neľútostnou mexickou mafiou, ktorá uniesla sedemnásť ročnú Gabrielu, na ktorej Rambovi moc záleží. Hoci je už John Rambo v dôchodcovskom veku, stále má v sebe brutalitu, priamočiarosť a akcieschopnosť dobre vycvičeného a mnohými bojmi zoceleného special force vojaka. ***** ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jsem rozhodně rád, že to nedopadlo jako Smrtonosná past: Opět v akci. Ale to je upřímně to nejlepší, co mě na adresu nového Ramba napadá. Očekával jsem ledacos, ale rozhodně ne generický gorefest (finální třetina v až strašidelně vynalézavém Saw stylu), rozběhnutý miliontou variací na 96 hodin (první dvě třetiny). Rambo bez dlouhých vlasů, džungle a vojenského mundůru navíc ztrácí většinu ze svého charakterového podhoubí a najednou je tam "jen Stallone". Není to ale tak, že by byl Rambo: Poslední krev přímo špatný film. Jako zástupce svého žánru ("někoho unesou a to neměli dělat") funguje celkem obstojně. Ale na Ramba - dvakrát tolik na finále - je to zkrátka málo. Namísto pamětihodného loučení jsme dostali úplně obyčejné béčko, které je v podstatě Plánem útěku 3 v bledě modrém, jen má vyšší produkční kvality. Johnem prolitá poslední krev si zasloužila víc. Takhle se divák po otupující (leč zcela bez debat koukatelné) vybíjené nakonec dojme až u závěrečných titulků, které vzpomínají na celou sérii. A to je, slovy klasika, příliš pozdě a příliš málo. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Příběh je sice jednoduchej, jak fanynka Justina Biebera, ale překvapivě to dává pořád smysl. Jako předchozí díly, je to takovej prima republikánskej biják, kde nevadí ani bulharské produkční zázemí. A Stallone, ač již překročil sedmdesátku, je pořád badass, ve své ikonické poloze nepůsobí napatřičně a nikdy mě při sledování ani nenapadlo, že už by to měl zabalit. A moc dík za absenci politické korektnosti, s tím si Sly nikdy hlavu nelámal. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tak nějak se dalo předpokládat, že série bude končit Johnem, sedícím na zápraží své arizonské farmy v houpacím křesle. Otázkou bylo v jakém stavu.. Stalo se nevyhnutelné a já mám několik výtek. Rambo už není Rambo, je to jen opuchlý, v sentimentu se topící Stallone, jak ho známe z poslední dekády Expendables a Plánů útěku. Jeho kultovní postavě už dávno uplynul ideologický čas. Ta postava je dinosaurus, na kterého se pěkně dívá leda na starých obrázcích. Vyhynul. Zatímco první supernudná třetina tupých frází je jak ze špatné mexické telenovely, druhá ve stylu 4 dnů pana Neesona chystá při své úporné klišovitosti půdu pro závěrečnou odplatu. Při ní by se sice hodně přiučil Vilda Kojot, ale to nic nemění na tom, že byla notně uspěchaná a svým až groteskním násilím působila samoúčelně. Kvůli prvním dvou výtkám na mě už nezafungovaly ani nostalgicky laděné závěrečné titulky a já si s ohlédnutím za sérií začal pohrávat s kacířskou myšlenkou, že to Kotcheff mohl tenkrát ukončit dle Morrellovy knižní předlohy.. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Trénovaný (strýček) John Rambo se zlobí. A to velmi. Vždyť mu mexičtí neřádi vzali to nejcennější, co měl. Divák má však jeho zlobu rád, neb je šance, že se akčně zabaví. S totalitními režimy už se na stará kolena akční harcovník do křížku dostat nemíní, přece jen země, kde si nelze svobodně masturbovat nad akčními hrdiny z osmdesátek, jsou od jeho současného působiště poměrně hodně vzdáleny, tudíž se na přetřes dostává mexická verbež, co v nestřežených chvílích unáší mladé dívky, co o sexuálním otroctví leda tak slýchávaly na školeních od svých svobodných matek. Inu, John Rambo i mezi budovami a daleko od džungle umí brilantně zabíjet, je to i v požehnaném věku neohrožený ranař, muž s buldočí vytrvalostí a litý bijec. Vytříbeným sólistou zůstává i po téměř čtyřech dekádách, které jsme s ním rádi absolvovali, důmyslné pasti v tunelovém komplexu svého ranče sestrojuje s kutilskou láskou a své protivníky častuje vražednými pohledy a zabijácky cedí i své úderné vyhrůžky směrem k nim. Rambo s dalším režisérem v zádech nemá nejmenší náladu na uhlazený styl vyprávění, vehementně razí naturalistické kejkle a největší a nejdrsnější akci si dopřává až u sebe doma, kde je pánem situace. Můžeme být rádi, že Sylvester Stallone stále drží enormně kondičně pohromadě, zkrátil jen vlasy a je rozumný, že film neroztahal na dvě hodiny. Stopáž je posazena tak akorát. Asi nemá cenu rozebírat herce okolo něj, kdo na sebe upozornil, neb ani známá Paz Vega v roli investigativní novinářky nikoho nezajímá, a kdyby ve filmu nebyla, nikdo by proti tomu neprotestoval. Nemůže za to, neb veškeré postavy mají zcela plochý scenáristický status. Samozřejmě můžeme být vděční, že Stallone má na ženy mladších ročníků slabost, tudíž se může klidně stát, že producentům bude stát a unesenou sličnou Yvette Monreal ještě uvidíme vbrzku i jinde obsazenou. Stallone/Rambo si to rozházel tentokrát s mexickými parchanty, naložil jim co proto a svoji jednu velkou kapitolu osamělého legendárního akčního hrdiny patřičně důstojně uzavřel (pro něj v netradičním prostředí). 8/10 ()

Galerie (64)

Zajímavosti (25)

  • Film sa natáčal od 2. 10. 2018 do 4. 12. 2018. Natáčalo sa na Kanárskych ostrovoch, v meste Santa Cruz de Tenerife a taktiež aj v Bulharsku a Španielsku. (sissi18)

Související novinky

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)

Reklama

Reklama