sirjohn

Jedním slovem Clintovka. Gran Torino bylo o hvězdu napřed, i díky úctyhodnému výkonu si ale Pašerák 4 hvězdy zaslouží. Velmi trefně napsán komentář od Malarkey. ()

Modeman123

Dědoušek v posledním tažení dýluje o sto šest. Přitom nachází skrytá životní moudra, která jako poctivě pracující neviděl. ()

PTuranyi

Clint Eastwood si v tomto filme zahrá senilnejúceho osamelého dedka - pestovateľa ľalií. S rodinou to má nahnuté a je na mizine. Prijme teda jednorázovú prácu kuriéra. Sprvu nevie že sa jedná o drogy, ale peniaze sa vždy hodia, Vďaka tomu, že pôsobí nenápadne stane sa prominentným kuriérom. Trpí výčitkami svedomia, lebo celý život zanedbával svoju rodinu. Preto, keď príde správa o zdravotných problémoch jeho manželky, rozhodne sa porušiť pravidlá kartelu. Proti nemu stojí protidrogový vyšetrovací tím. Earl si však takmer celý film jazdí s kontrabandom bez toho aby si ho niekto všimol a jeho odhalenie je otázkou doslova posledných minút. Produkcia je kvalitná a herci profesionáli. Clint Eastwood už však nie je vo všetkých scénach taký brilantný ako kedysi. Záver je odfláknutý pokus o katarziu, keď sa Earl ku všetkému prizná a bez toho aby si vypočul rozsudok odíde si odsedieť svoj trest do väzenia, kde si bude pestovať svoje ľalie. 70% ()

bigmatko

Film od Eastwooda s Eastwoodom je kombinácia, ktorá zaručuje vždy vyšší priemer v hodnotení filmového zážitku. Clintovi to ide stále aj s roztrasenými rukami a nepotrebuje už akčné scény aby vytvoril dramatickú hĺbku. Príbeh je obyčajný a výrazný je vyslovene iba sám Eastwood. Clint má čo povedať každej generácií a udržiava si hereckú a filmársku autoritu. Verím a dúfam, že nás ešte vo svojom živote obdaruje výborným filmom. ()

Capri2016

Film Pašerák nie je Eastwoodov najlepší film a nedosahuje úroveň jeho predchádzajúcich filmov ako napríklad "Million Dolar Baby" alebo "Tajomná rieka". Napriek tomu sa Clint Eastwood zhostil tejto náročnej témy - pašeráctvo - s úctou a aj vtipom. Druhá dejová linka je osobný život hlavného hrdina Earla a na tom ako sa celý život Earl správal k rodine (až do poslednej chvíľe) nie je bohužiaľ vtipné nič. Úlohu Earla Stonea zahral Clint Eastwood so šarmom a s gráciou, a hoci je jeho postava v podstate záporná postava (pašerák), tak mu divák drží palce a s napätím sleduje jeho neobyčajnú a humornú cestu pašovania. Proste Clint Eastwood je stále pán kráľ režisér a aj vo veku 88 rokov stále dokáže konkurovať ako herec svojím hereckým partnerom. Neviem či Clint Eastwood vo svojom vysokom veku ešte niečo natočí či už ako režisér, alebo ako herec, ale aj keby nie, tak tento film by bol celkom úctihodným záverom jeho bohatej kariéry a nemusí sa za neho vôbec hanbiť. ()

Martinko991

Starý Clint je stále frajer, v 88 rokoch režírovať a hrať hlavnú úlohu, tak to moc borcov na tomto svete už nedá, ak vobec niekto. Inak k filmu samozrejme, že to žiadne Gran Torino nie je, ale stále je to kvalitný film, ktorý ťahá najmä postava starého záhradníka, pašeráka, nebyť jeho je to len priemer. ()

pesbara

moc jsem se těšil, ale už je z toho znát, že je starej a smířenej, což ale věku samozřejmě odpovídá. Klobouk dolů pře pánem:o) ()

Gemeroid

Velmi příjemná clístvůdovka. Když jsem před 11 lety viděl Gran Torino, smířil jsem se s tím, že v žádném dalším filmu svého oblíbeného Clinta neuvidím. A ejhle. Pořád je to štramák. Příběh proplétá kartelovou linku s family patosem, nicméně tady mi to nevadilo. Film se mi líbil ze všech stran. ()

frenkie

Clint Eastwood je už opravdový stařík. Je to vidět na vizáži, chůzi, mluvě. Ale filmově mu to stále v pohodě myslí. Tentokráte nám předložil jednoduchý příběh o velmi starém muži, který chce pomoci své odcizené rodině a svému oblíbenému okolí. Že k tomu použije ne zrovna vhodný způsob, je nabíledni. Film je plný hereckých tváří z jiných Clintových filmů a to je dobře. Je vidět, že se režisér rád obklopuje lidmi, se kterými se mu dobře pracovalo a tudíž, že může svou energii, které v jeho věku není nazbyt, věnovat něčemu jinému. Film má moc příjemnou kameru, jak zde bylo již poznamenáno, takovou starosvětskou, jenže to je právě jeden z důvodů, proč se na film tak dobře kouká. Dalším je Clint a jeho humor. Už jenom z úcty k němu nemohu jít pod 4*. Fajn zážitek. ()

Slepejsek

Tak i Clint Eastwood má (ve svém věku) nárok na to, aby mu docházel dech. Příběh je tentokrát poněkud řídký, rozvleklý, rodinná moudra kostrbatě neohrabaná, herecké výkony ploché (bohorovní policajti a hysterické ženy), gangsteři empatičtí... Přesto všechno je film pořád koukatelný a přijatelnější než profláklé Grand Torino... ()

tucnakomet1

Od pašeráka jsem dostal přesně to, co jsem si přál a co jsem očekával. Samozřejmě úžasně zahrané (Clint Eastwood mě každým snímkem, ve kterém hraje stále svým talentem ohromuje). Pochválit musím i povedený scénář a střih.. 116 minut ubíhá v poklidném a příjemném tempu, díky kterému se film krásně vnímá a chápe. Jako vždy se to Eastwoodovi povedlo, nemám mu co vytknout.75-80% ()

Ja.Malachi

neviem čím to je ...či tam hrá alebo to režíruje...aj ked je to pomalé a ťahá sa to ..nie a nie sa prinútiť použiť rýchloposun...hádam každý jeho film je taký...či už vesterny..tie vedeli byť teda ťahavé a pomalé...ale aj ked som ich pozeral opakovane aj tak som nepretáčal...neviem čím to je..:),vždy vás niečo prinúti to pozerať až do konca...jednu chybu to má...a tou je že starne..taký herci by nemali starnúť..bo už sa nerodia.:/ ()

Pignon

Za mě je to americký Vrchní, prchni. Humor je zde konstruovaný nenásilně pomocí střetu “staré” Ameriky se světem mexických gangů. Sem tam probleskne pravý Clint, např. při pomoci niggers při výměně píchlého kola. Prostě a jednoduše, stovky se chce dožit jenom ten, komu je 99. ()

jizvoun

Super, Eatwood prostě hrát umí a i v pokročilém věku dokáže vystřihnout roli, která zaujme. Tak trochu mi v tom chyběl silnější závěr, ale i tak mě film bavil. Začátek trochu vlažný, ale po první zásilce se to rozjelo a já byl spokojen. ()

karlvonarbei

Film, kde vám předem musí být jasné, že jeho ústřední postava nakonec nemůže nikdy vyhrát, ale i tak se lze s ním velmi rychle ztotožnit, protože jeho syrovost, nadhled i snaha alespoň na sklonku života leccos napravit, je naprosto nepřehlédnutelná! Záměrně volné tempo, trocha vtipu, napětí a jistá porce tzv. politické nekorektnosti, to je přesně to, proč se někomu film líbí (a někdo jiný se naopak nudí).My jsme z kina Lucerna odcházeli přesně s tím pocitem, který jsme předem očekávali.. ()

KraLuban

Pašerák asi úplně nedosahuje běžných kvalit Eastwoodovy tvorby, ale i tak...Clint je pro mě prostě LEGENDA a pan Amerika. Nemám moc rád doby, kdy byl nejdrsnější od New Yorku po Los Angeles, ale jeho starší období prostě miluju. To, co na stáří dokázal natočit a zahrát, to je jednoduše úžasné. Už od dob Nesmiřitelných, kdy ukázal svoje stáří a zranitelnost je co kus to perla. I tady - možná nic světoborného, ale přesto, krásné lidské civilní příběhy, které zůstanou nadlouho v srdci. Clint forever:)!! ()

MyPupa

Převládá u mě mírné zklamání. Svou kvalitu film má, herecký vykon Clinta jako vždy výborný, dějová linie trochu slabší. Čekal bych výraznější vyvrcholení. Nemůžu dát víc než 60%. ()

navel

Eastwood točí skvělé filmy, průměrné a pak ty ostatní a Pašerák je z těch na pomezí průměrnosti a hůře. ()