A Damn Fine Cup of Coffee... Hodnoceni Twin Peaks jako celku: Jeste pred peti tydny jsem o teto veci vedel pouze to, ze je to "ten slavnej Lynchuv serial, kde hraje Kyle MacLachlan". Pred deseti minutami jsem dokoukal Twin Peaks: Fire Walk With Me a tim prozil posledni cast zivota obyvatel tohoto mestecka. Posledni cast, ktera nam byla ukazana. Mam z toho velmi smisene pocity - jsem moc rad a svym zpusobem stastnej, ze jsem si tento serial pred peti tydny sehnal a temer kazdy den se ponoril do jeho sveta. Zaroven kdyz tohle cele skoncilo pripadam si, jako by mi dala holka kopacky :)... je mi to proste lito a citim i trocha toho smutku. Jeste nikdy jsem si v zadnem filmu ani serialu neoblibil tolik postav. Vzdy prosty ale skvely Andy co breci kdyz vidi mrtvolu, jeho laska - krehka Lucy s hlaskem desetilete holcicky, tik v oku podpantoflaka Pete Martella, pidlovoka puboska Nadine, ma laska Audrey, fantasticka Donna, spravnak Hawk, sicak Bobby, Lynchuv Gordon Cole, Duchovnyho Denis(e) :), serif Truman a dalsi a dalsi ( starecek jako hotelova sluzba s mlekem :D, starosta "je ta vec zapnuta?", pacholek Dick, Albertovy hlasky)... a nakonec On, meho srdce sampion - zvlastni agent Dale "damn good coffee, and hot!" Cooper. Stene, ktere si v blizke dobe poridim, se bude jmenovat Coop :). V tomhle mestecku se clovek smeje, boji, preje, proziva lasku, napeti, trapeni, premysli, luska si prsty, ji koblihy a pije kavu kdyz hlavni postavy jedi koblihy a pijou kavu, proste tohle Twin Peaks clovek nesleduje ale zije ho. Nesmim zapomenout zminit dokonalou hudbu od skvele znelky pres "Laura Palmer´s Theme", "Audrey´s Dance", Freshly Squeezed" po "Nightingale" z Roadhouse. Skvely vyber prostredi - vlkhko, zamraceno, z lesu stoupajici para. Dnes po nekolika letech mi je skutecne lito, ze nejaky filmovy pribeh uz nikdy nemohu prozivat poprve. Tenhle serial me opravdu hodne ovlivnil a tesim se, az se do Twin Peaks po nekolika letech znovu vratim. Deset dni neschopenky, pet baleni Jihlavanky, tricet koblih, zatahnout v pokoji zavesy, zalezt pod perinu a neznat svet okolo :o) ________ Hodnocení pilotniho filmu: Uz od sameho pocatku me to cele pohltilo a nez jsem se dostal k jednotlivym epizodam, uvodni film jsem si dal 3x behem dvou dni. Do Twin Peaks jsem proste ujel jako s namastenou prdeli na klouzacce. [10/10 květen 2009](27.5.2009)

Slušný úvod - to je to, co mě napadá jako první. Většinou si můžeme užít celkem ponurou a depresivní atmosféru, to je fajn. Líbivá a zároveň teskná hudba dodává snímku správný nádech. Jinak ale nic, z čeho bych skákal do stropu. Některé herecké výkony mi neseděly - obzvláště křik. Střídání dramatických poloh s komediálními mi přišlo křečovité a štěkání ve vězení a závěrečná scéna vyloženě trapná. Jsem tedy zvědavý na ten "vlastní sex" viz Radyo.(1.10.2006)

Perfektni mysticka zalezitost od pana tajemneho.Dokonal atmosfera ve vsech ohledech,jednoznacne spolecne s celym serialem nejdokonalejsi Lynchovo dilo.Agent Cooper dokonale ztvarnen Kylem MacLachlanem je jedna s nejpodivnejsich postav cele kinematografie.Nejde sledovat jen jednou,nebot pokazde v tom najdete dalsi genialni zalezitosti.(23.2.2006)

• JohnCZ

Hodnocení mě nepřestává udivovat. Pilot ke Twin Peaks je totiž něco mezi totální kokotinou a geniálním dílem. Minimálně je to trošku něco jiného, než současné seriály, ale abych pravdu řekl, ta přehnaná tragičnost, brutální přehrávání, zdlouhavé záběry o ničem a nulový vývoj děje mě opravdu ze židle nenadzvedly. Několik dílů tomu ale dám, třeba tomuhle městečku plnému totálně pošahaných charakterů přijdu na chuť.(2.12.2014)

60%. Kdyby autorem tohoto pilotu nebyl David Lynch, možná bych od toho neočekával tolik, kolik jsem očekával, a možná bych byl i v hodnocení shovívavější. Ale Lynche znám, znám ho dobře a čekal jsem daleko víc, než jsem dostal. Možná mu křivdím, ale u mě (jako obrovského Lynchova obdivovatele) tento pilot nesplnil ani zdaleka záměr, ke kterému jsou pilotní filmy určeny, a sice vyvolat pocit bažení po dalších dílech, pocit chtíče okamžitě vidět pokračování. Nemůžu si pomoct, ale mně přišel Twin Peaks bez šťávy, možná i trochu laciný a na Lynche až příliš jednoduchý.(4.9.2013)