Nakonec se mi tenhle pilot libil vic nez cely serial. V nem me totiz zaujala hlavne prvni polovina, kde bozsky Cooper resi vrazdu Laury, seznamuje se s mesteckem a jeho uchylnymi lidmi... A kdyz pak v serialu nastoupi ta "druha rovina", jako divak jsem se uz zacala lehounce nudit. Proto tleskam za tenhle pilotni dil, ktery perfektne vystihl to, co se mi libilo. Hororova tematika smichana s absurdnim humorem, Cooper, Cooper, Cooper...a velice sikovne seznameni s vedlejsimi postavami. Nezapomente ale, ze sovy........nejsou tim, cim se zdaji byt!!! :)(21.9.2009)

Po šesti letech jsem dal tomuto počinu druhou šanci a zkouknul opět pilotní díl. Za 6 let se mi poněkud pozměnil a vylepšil vkus a já si Lynche neskutečně užil. Opravdu luxusní pilot, kde dochází především na seznámení s postavami a jejich rolemi v městečku. Lynchovi se podařilo vybudovat nesmírně zajímavou a nekonečně tajemnou atmosféru. Za 94 minut se mi v mysli nastřádalo asi 8 podezřelých, což je z malé populace městečka téměř každá třetí osoba s celkového počtu osob divákům představených. A to se nemusím omezovat pouze na podezřelé z vraždy, ale skoro každý na mě působí dojmem, že má ve skříni poschovávaných několik kostlivců, kteří se budou postupně vytahovat. Nesmírně sympatická je mi zejména postava agenta FBI, který nás případem provází. Luxusní je i hudba, která úžasně dokáže naladit náladu a atmosféru jednotlivých scén. Trošku se bojím, aby se ze seriálu nevyklubala jakási trapná telenovela, kde bude každý šukat s každým a veškeré zápletky budou navázány na čistě sexuální motivace postav v rytmu Freuda. To by mi ovšem Lynch určitě neudělal. Spíše očekávám hru na kočku a myš, kde mě bude Lynch krásně vláčet celým filmem a já budu jako divák vždy tam, kde mě bude chtít režisér mít. Vždy mě nechá si myslet, že už mám jasno a následně mě donutí, abych svůj názor zpochybnil - na tohle jsem u něj zvyklý. Značím si tedy menší restík a píšu si k seriálu své opáčko, které si rozhodně zaslouží! Jsem si takřka jistý, že u něj výrazně pozměním své hodnocení, které má na této databázi tu nejvyšší možnou cenu a mělo by být pro všechny potenciální diváky tím vůbec nejsměrodatnějším. Vskutku vynikající záležitost. Jeden z nejlepších pilotních dílů, jaký jsem v rámci seriálů mohl vidět.(22.7.2018)

Jméno Dale Cooper mi bude znít ještě dlouhé časy v hlavě...dívá se na něj až příliš dobře (a to nejsem gay)...řekl bych, že jde o nejlepší postavu detektiva, jakou jsem kdy na filmovém plátně viděl - najděte mi sympatičtější, všímavější a inteligentnější postavu! Jeho zaujmutí a cit pro detail je fascinující a výraz MacLachlanovy tváře zcela exaktně přesný a vybroušený. Kdyby se jeho postava objevila třeba v Esmeraldě, začnu sledovat Esmeraldu! (naštěstí pro nás všechny, esmeralďáci by takovouhle postavu vživotě nevymysleli). Lynch si se svými šachovými postavičkami táhne, jak se mu zlíbí a znelíbí a je mu úplně jedno, že střelec nesmí táhnout do L jako kůň a naopak, ale jedno si hlídá jistě - svého krále si hlídá před matem. Jeho partie je skvostná, vybroušená jako diamantový šperk, tajuplná, mystická, nedostižná. Samozřejmě, několik vad na kráse bych našel, ale abych pravdu řekl, postupem času si na ty chybičky zvyknete a ve finále na ně zapomenete. Skvělý úvod do mistrovského seriálu.(24.11.2007)

• Schuldiner

Kokotina jak fík! Tak ..ale můžu si za to sám. Nechal jsem si to doporučit... vlastně už dva lidi mi to doporučovali, i přes to, že jsem jim řikal, jak moc mam ´´rád´´ Lynche a jak moc si myslim, že je to pablb točící totální sračky. I přes to jsem to nakonec prubnul.. Některý jedinci tady zdejší to komentujou tak, že asi ještě nedospěli do stavu, kdy tohle můžou chápat.. No, já se jen divim, že někdo může po shlídnutí tohohle takhle přemejšlet. Přeci vim, když vidim něco, co nechápu, a nebo něco, co je totální píčovina bez špetky filmovýho umění. Protože tady se fakt o žádný umění nejedná. Herci nehrajou, to je jasný, to je parodie na herectví. Jestli to Lynch takhle chtěl, tak s tim může jít rovnou do prdele. To je totiž asi tak zábavný, jako koncert z play-backu, nebo..já nevim, třeba wrestling.. Prostě fakt, že lidi ze sebe nechávaj dobrovolně dělat blbce, že obdivujou něco, co je úplně debilní a popírá to celej ten základ nějaký opravdovosti. Tenhle film fakt neni drama, fakt to neni thriller, to je taková mysteriózní, dost nepovedená komedie, nebo spíš takový mysteriózní (jak tu někdo už uvedl) Beverly Hills 90210, jen po všech stránkách horší. (Hlavně dramatická linka byla v Beverly na nesrovnatelně lepší úrovni...) Že by ve filmu byl jen nějakej NÁZNAK napětí, to ani náhodou... Tak o čem to pak je? Vražda, která mě ani nezajímá. Vrah je mi u prdele. Herci se chovaj neustále debilně, podivně a nelogicky, což nevim, co to jako má vzbudit za emoce.. Napětí fakt ne. Smát se tomu nebudu, protože to moc vtipný neni. Ano, zkoušel jsem na to pár minut koukat jako na komedii, ale ani TO moc nefungovalo. Patetický, trapný, nudný, nelogický, nezajímavý...ale hlavně - úplně pitomoučký! Tahle forma, kterou je to natočený, degraduje jakoukoliv dramatickou linii... Jestli vás dokáže ´´vtáhnout´´ takhle pitomoučká atmosféra, no tak to teda...čumim... Čumim, co je všechno ve filmu možný...natočit, aby to lidi bez nějakýho zamyšlení sežrali a ještě to opěvovali.. Podezírám Lynche, že Sloního muže natočil někdo jinej než on, protože on by to všechno totálně vykurvil, Sloní muž nemůže bejt od Lynche!!! Režisér, kterej celej život točí totální brak, a je to taková ´´legenda´´, no to je prdel!!!(24.4.2015)

Zdá sa, že pilotný diel tohto kultového seriálu naznačuje ,že v seriáli sa máme ešte na čo tešiť.Skvelá detektívka, ako vždy zaujímavé zápletky a hudba Angela Badalamentiho je asi to najlepšie čo môžeme v Lynchových filmov zažiť.Lynch ani Twin Peaks ,ale v podstate až tak neprekvapuje .Jeho rukopis je tu bezpochyby patrný ,na čo už sme ale vo filmoch oboznámený, no seriálny počin je dobrou voľbou už zo strany začiatku revolty proti zaškatulkovaným americkým seriálom,telenovelám a podobným televíznym ,,skvostom,,.(12.3.2009)

• - Pilotní epizoda Twin Peaks má alternativní závěr. V době produkce pilotu David Lynch a Mark Frost nevěděli s jistotou, zda ABC zakoupí práva na celou řadu a chtěli, aby pilot měl pro tento případ zakončení. Proto po domluvě se samotnou ABC natočili navíc přibližně dvacetiminutovou stopáž, která ve spojení s pilotem funguje jako samostatný film a odhaluje „kdo zavraždil Lauru Palmer“. Takto upravená verze byla pak odvysílána ve vybraných kinech v Evropě a nikdy nešla do oficiální distribuce v USA. Některé z nových záběru využil následně David Lynch v pozdějších epizodách původní série. (Shakaar)

• - Na podporu filmu se objevily Lara Flynn BoyleSherilyn Fenn a Mädchen Amick na obálce časopisu Rolling Stones. (lucius789)