GOREGASM

Bez informace, že jde o příběh jedné z postav z DC universa, tak vás ani za Boha nenapadne, že jde o komiksový film. Joker totiž není vůbec žádný komiksový film, ale těžce psychologické drama o jednom pod vlivem okolností vyšinutém pánovi, které se život vymkne z rukou, a kterého hraje naprosto nenapodobitelným a geniálním způsobem jeden z nejlepších herců své generace, Joaquin Phoenix. Ten je ve své roli až nepříjemný, jak reálně dokáže svou psychózu prodat. Todd Phillips věděl moc dobře, koho chce do hlavní role a ještě lépe věděl, jaký chce natočit film. Na to že doposud u něj stál za řeč jen supervtipný Starsky & Hutch, zbytek byla jedna větší blbost, než druhá, tak tentokrát ze sebe vypotil absolutno. Joker je snímek ve svém pojetí velmi sevřený a soustředěný na postupnou zkázy mysli své smutného hlavního hrdiny a myslím, že nikdo doteď nechápe, jak to mohlo vydělat miliardu, byť je to pecka. Co třeba dobrej marketing? 90% ()

figliar

Nie som fanúšik Batmana a ani DC Universa, takže fakt, že Joker bol viacmenej nezávislí film, bol pre mňa obrovským plus. Todd Phillips bol pre mňa vždy režisérom nadpriemerných komédií. Tu ma ale presvedčil, že sa môže zaradiť medzi svetovú špičku. Celý film sa postupne vyvíja a graduje, pričom som si nedovolil predpokladať, čo bude ďalej. Prostredie 70tych rokov, ponurá atmosféra, hudba... Všetko do seba zapadá a Joaquin Phoenix a jeho herecký výkon film vyzdvihuje ešte na vyššiu úroveň. Bez neho by som ale zrejme za 5 hviezd nehodnotil. ()

Evander

Na Jokera jsem se nesmírně těšil a musím říci, že v podání Joaquina Phoenixe je zahrán naprosto fantasticky. Pro mě rozhodně oskarový výkon! Bohužel tím výčet pozitiv tohoto naprosto zbytečně vytvořeného paskvilu končí. Jen s velkým sebezapřením jsem se dokázal dodívat do konce a věčně jsem o filmu odcházel. Nevím, jestli je to pro mě více útrpné nebo více nuda. Možná je to celé jen debilní, a tak je to vlastně jedno, ale takto čerstvě po zhlédnutí filmu ještě nemám úplně utříbené myšlenky. Přesto komentuji hned, abych mohl vypustit z hlavy, že jsem tohle vůbec někdy viděl. Naprosto nechápu zdejší hodnocení a nadšené komentáře už vůbec ne. Celý film je úplně zbytečným počinem a pro jeho zhlédnutí neexistuje jediný racionální důvod. 25% ()

helloween93

Pro mě spolu s Ad Astra asi největší zklamání podzimu 2019. Začnu plusy, těmi jsou temný Gotham a obecně ponurá atmosféra, jakou jsem dlouho v moderním filmu neviděl, dalším plusem je výkon Joaquina Phoenixe, který ač nepatří mezi mé oblíbence, Jokera zahrál na maximum svých sil, přesto jsou pro mě Nicholson i Ledger výš. Třetím plusem je pro mě Rkový rating, kdy o brutalitu místy není nouze. Tím ale výčet kladů končí. Zápory vidím v naprosto předvídatelném scénáři, který částečně kopíruje komiks The Killing Joke, jenž vysvětloval origin Jokera, takže např. "šokující" popravu ve studiu každý čtenář originálu očekává. Navíc režie Todda Phillipse nedokázala mimo Jokera vtisknout postavám život a jsou jen plochými černobílými obrázky, ačkoliv si hrají na něco víc. V tom vidím obecně problém tohohle filmu, narozdíl od klasických mainsteamových komiksových filmů se snažíhrát na něco víc, ale v jádru je to úplně stejně plochá zábava, akorát bez akce. Motiv postupného šílenství rovněž nedisponuje žádným autorským rukopisem a podobné scény divák mohl vidět už v Taxikáři od Scorceseho nebo v Clockwork Orange. Stopáž je dost dlouhá na to, že hodinu a půl divák sleduje Phoenixovo sebelitování a dramata, aby do toho v poslední půlhodině šlápl a konečně se utrhl ze řetězu. V tom nejlepším bohužel příběh končí. Zkrátka s lépe napsaným scénářem to mohla být brutální jízda ve stylu Natural Born Killers. Takhle je to sonda do mysli člověka, který propadne šílenství, ale není dostatečně zajímavá. Tu miliardu DC a Warnerům přeju, ale upřímně nechápu, jak mohl Joker mít tak pozitivní buzz, aby film dosáhl takových tržeb. Jestli vznikne dvojka, která už bude mapovat hlavně Jokerovo řádění a zločiny a bude mít stejné koule v zobrazovaném násilí jako jednička, věřím, že to bude moje guilty pleasure. 3* Komentář č. 2000. ()

aslavey

Chtěl jsem dát 5. Ale nedám. Phoenix je chameleon a herec, kterej měl dostat Oskara už za Gladiatora. To prostě ten film táhne. Ale přemýšlím, jestli mě víc, než pár temných momentu filmu neděsí víc to, že se může Joker stát malou předzvěstí toho, co současná situace ve světě způsobuje. Jasně, něco podobnyho jsme viděli ve V jako vendeta. Ochránci obyčejných lidí v maskách jdou proti vládě a bohatým. Ale co když to není jen komiksovej příběh? Kterej mimochodem vůbec v komiksu nikdy nebyl? Arthur není Joker. Joker je polovina lidí v naší společnosti. Trochu se bojím... ()

GMVajgl odpad!

Nevím no. Já si představuju umění dost jinak. A taky si představuji postavu Jokera úplně jinak. Tento film zobrazuje Jokera jako slabého, hloupého, nezodpovědného, emocionálního, ublíženého a dělajícího si nároky na svět, aby se k němu choval tak, jak chce. Podle mě má být Joker chladný, vysoce inteligentní, vlivný na své kumpány. Správný Joker jezdí na vlně chaosu, kterou obvykle sám rozpoutává, nesmí se sesypat z každé nepřízně osudu. Tenhle film mi přijde cynický a dekadentní. Nevidím moc velký rozdíl mezi ním a klipy teroristů řazajících lidem hlavy. ()

Wallis3

Tak moment! Tohle nebyl žádný Joker, tohle byla bezcenná postavička! Až trapná byla ta neustálá snaha o provázanost s Waynem, kdy to nabíralo směr tupé telenovely. Nevím,  proč se všude cpe trend,  že vlastně ti zlý byli ve své podstatě dobří, nebo alespoň nemocní,  ale za  nic nemohli.  Proč by Joker nemohl být arcilotr a stát se z něho vyšinutý arcilotr?? Sympatie si u mě získal,  až když odbachnul moderátora (De Niro). Jenže to by to pak nesměli poslat do prdele tím koncem, kdy se vracíme k tomu, že Joker vlastně nebyl Jokerem. Kdy smrt Wayna vzala za své. "KLUKU! UŽ JSI NĚKDY TANČIL V MĚSÍČNÍM SVITU S ĎÁBLEM?" to byl a zůstává  Joker! Tady v tomto tragickém dramatu aspoň díky za hudbu která podmalovávala to plíživé šílenství.  Ale že by Chuakým podával nějaký extra výkon?? Je to herec,  těžko hrát s kamenným xichtem a stejným výrazem,  má to v popisu práce.  A vytlačovanej smích mě nepřesvědčil. ()

domirovec

Chudák Arthur, teda pardon.. chtěl jsem samozřejmě říct Joker! Vždyť on je tak hodný a milý! On chtěl každého přece jenom rozesmát a pobavit! Vykouzlit každému chudákovi, kterého potká jenom jeden, obrovskej úsměv na tváři! No, kdybychom se naprosto vykašlali na ten fakt, že se mu to ze začátku moc nevedlo a on sám se vůbec dobře necítil, tak pak si to stejně dokázal vynahradit pár pěknými žertíky u Robertka v jeho skvělé talkshow! A ne jenom těmito povedenými vtípky, nýbrž také nějakými menšími vylomeninkami v ulicích zkaženého a protesty zamořeného Gothamu.. Velmi se těším na pokračování a na to všechno, co tam ten šprýmař Džoukr všechno vyvede! What about another joke, Murray? 5/5 ()

RoneXxXD

Měl jsem tu čest vyhrát přes soutěž vstupenku zdarma na Jokera k poslednímu promítání pro novináře a sponzory,budu se snažit vám to říct co nejlíp a bez spoileru. K tomuto projektu jsem měl už od začátku dobré pocity,tenhle film zažil dobu horších co zažilo DCEU a jsem tak rád že se to toho filmu (nejspíš) nedotklo. Je to masterpiece. Ano,po delší době tu máme něco od DC co hravě porazí všechny poslední filmy Marvelu,příběhově i Endgame. DC má sílu. Výběr Phoenixe jako Jokera byl fantastický nápad,film odsejpá a zaručuji vám že budete s otevřenou hubou poslouchat každý slovo co Phoenix řekne. Dokonalé drama,atmosféra by se dala krájet jak moc je temná. Krásný pocit 70.-80let,krásně to jde cítit. Měl jsem pocit jako bych sledoval jednu velikou drama grotesku. Soundtrack pecka,upřímně tohle strčí do kapsy většinu soundtracků co za poslední roky vytvořil Williams a Zimmer. Leč se to nezdá trailery lhali,ano jsou tu zcela jiné události co byly ukázány v traileru jinak. To samé platí i v jiných věcech okolo Jokera i leak informací,které asi mají ještě víc zmást. Hra stínů. A leč se to nezdá bylo zde spoustu easter eggů a narážek na komiksy a filmy. Verdikt : Tenhle film nemá podstatě chybu,kvalitní snímek vše se zde zdařilo vůbec jsem nečekal že Phillips má vlohy na drama (ale pár vtipných věcí si neodopustil) a pan Sc. poklona,dokázal taxikáře smíchat s více filmy a udělat z toho nový koncept. Jediná chyba,jediná chyba je zhruba Joker před koncem. Není to uspokojivé (ale poslední scéna už cajk) zdálo se mi že to mohlo eskalovat pro Jokera ještě víc což ono to vyeskalovalo,ale ne úplně pro Jokera. Stačila by jedna úprava u finále a byl bych spokojen a stačila by pouze jedna menší úprava při jedný důležitý scéně multiversa,která by narážela na jedno dílo tak bych tomu dal 100%. Jenže tyhle dvě chybky na kráse zmenší mé hodnocení. 92% 4,5* Zcela s klidným srdcem doporučuji. Silně se to inspiruje kameňákem a věřím že by to tak udělal i Moore. Věřím že silný adept na Oscara ať rolí (Phoenix) tak filmem. Zatím to nejlepší co přinesl r.2019. BONUS :Mé srovnání? Tenhle Joker je přímo to co zbožnuji Nicholson a Ledger v jednom Jokerovi. Samozřejmě si musíme uvědomit že tady teprve šílenství Jokera začíná (tleskám Phoenixovi věřil jsem mu každé slovo je to fakt pan Herec) tudíž to nebude na levelu Ledger (existuje vůbec hranice šílenství?),ale spíše level Nicholson kdyby byl ještě víc psycho. Ještě pár dní bude těžké ho zařadit,ale rozhodně bude v Top 3. ()

TheSompeque

Tak tohle bylo něco. V dnešní době jsou kina plná všelijakých filmů o superhrdinech. Ale Joker je něco zcela jiného. Není to film, kde by vystupoval někdo v elastických hadrech a kosil padouchy za padouchem. Ne, Joker je zcela něco jiného. Není to klasický film dle komiksové předlohy, který byste čekali. V podstatě můžete naplno vypustit lore, který pochází původních děl a na Jokera koukat jako na silné drama, plný deprese a existencionalismu. (přijdete o pár, doslova pár souvislostí, ale to přežijete) A tím si nepochybně film získává body navíc. Příběh se točí kolem postavy Arthura Flecka, psychicky narušeného jedince, se kterým se od dětství táhne porucha, díky které je okolím vnímán jako blázen. Prožívá život plný urážek, deptání a všeobecného opovržení. Má problémy se svojí vlastní existencí, sebeovládáním, díky čemuž se maniakálně směje, i v příležitostech, kdy mu to není k prospěchu. Od začátku do konce vidíme na plátně narušenou osobu, která kráčí po tenké hranici šílenství a rozumu. A co minuta tato hranice je tenčí a tenčí. Jeho životní cíl je přesto jasný - chce v lidech vytvářet radost. Autorům se podařilo skvěle vystihnout šílenství, které dokonale ztvárnil Joaquin Phoenix coby Arthur Fleck, který by měl za svou roli dostat Oscara. Jeho výkon je tak bizarně uspokojující, ohromující a nepopsatelný, že zkrátka nebylo lepší volby herce, než právě jeho. Jeho pokrok charakteru je naprosto uvěřitelný. Z osamělého pomatence se stávala silnější a silnější osobnost, která se naplno projeví v závěru filmu, který je vyloženě masterpiece. Asi z mých častých superlativů můžete čekat, že vám film můžu naprosto upřímně doporučit. Audiovisuálně je to pecka. Soundtrack má nádech retra a výtečně podkresluje atmosféru. Kamera je skvělá. Scény tančícího Arthura byly díky dobře promyšleným záběrům nejimpozantnějšími částmi filmu, co se visuálu týče. Po všech stránkách dokonalé. Nemá cenu to dál rozebírat, mazejte do kina na tenhle masterpiece, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Dal bych víc, ale maximum je maximum - 5/5 ()

Jajar

Skvělý film o zrodu jednoho z největších filmových záporáků. Propracovaná psychologická sonda do mysli nemocného a nešťastného člověka. A jeden z nejlepších snímků o celospolečenské vzpouře proti systému (konkurovat může i Klubu Rváčů). Nikdy by mě nenapadlo, že Todd Phillips zvládne natočit něco takového. Životní role pro Joaquina Phoenixe... ()

Miky22

Film navazuje na podobnou vlnu realita/fikce, kterou měla Nolanova trilogie a v podstatě se film dá považovat jako Jokerův origin nebo spíš prequel k těmto filmům. Joaquin Phoenix potvrzuje, že je dobrý herec a roli mu věříte. Ladné pohyby při tanci i dusící smích zahrál výborně a jak je vám na začátku Jokera líto, ke konci už si říkáte, jestli se nezbláznil sám herec. Make-Up Jokera chvílemi připomíná starého Nicholsona a chvílemi zase Ledgera, Gotham je prolezlý opravdovou špínou a lidé v něm pomalu začínají brát spravedlnost do vlastních rukou. Vývoj hrdiny je přirozený a líbí se mi psychologikcé pojetí snímku. Co ale opravdu strhává fámoznost tohoto snímku je finále příběhu, které má sice myšlenku, ale ne grandióznost, kterou podle mě čekala většina diváků. Příběh končí v celku otevřeně a tak nějak nechává názor na divákovi. Jsem ale spokojen a proto dávám 5*. ()

geek.ondra

Revoluční komiksovka která může s Temným rytířem s klidným svědomím stát na vrcholu komiksového odvětví. Skvělá atmosféra vybroušená hlavně díky grandiózní hudbě. Todd Phillips překonal sám sebe a doufám že ho tohle vystřelí do Hollywoodských výšin... jo a Joaquin Phoenix je samozřejmě naprosto dechberoucí a všechny ceny prostě budou letos jeho. 8,5/10 ()

Waldir

Špičkovo napísané, zrežírované, nasnímané, ozvučnené a najmä zahrané. Životný výkon Joaquina Phoenixa, ktorý do toho dal všetko (aj po fyzcikej stránke) sa snáď dočká akademického ocenenia. Nepríjemná psychologická dráma, ktorá vykresľuje zrod Jokera bravúrne, v pochmúrnom Gothame, presne tak ako som si to vždy prial. Masterpiece vo všetkých smeroch! ()

UniqueNett

To že je Phoenix geniální herec už vim dávno. Naprosto mě odrovnal ve filmu Her. A teď se mu to podařilo znova. Věřila jsem mu naprosto každý gesto, každý slovo a každej smích. Jeho výkon je hodnej Oscara, až tak fantastickej podle mě byl. Ale ten film hlavně neni “jenom” o Jokerovi, je to o lidech, o tom jak se k sobě lidi chovaj a o... ne, víte co, jděte na to. Fakticky. Tohle stojí za to vidět na velkym plátně se skvělym zvukem. P.S. Za mě lepší Joker než Heath Ledger, sorry. ()

caramell

Umím si představit, že ten film mohl být delší, méně zkratkovity, přeměna Jokera pozvolnější, finále mohlo být lépe vygradované, ale obsahuje to tolik tak perfektních a skutečně krásných scén, že se s přehledem jedná asi o nejlepší film tohoto roku. ()

joker30

Ohlasy boli skvelé a očakávania veľké. Oprávnene. Nádherne vygradovaná nekomiksová komiksovka aj so zaujimavým twistom, ktorý nakoniec asi nie je twist. Ale len myšlienka toho, že by to tak mohlo byť je zaujímavá. SPOILER: bratríčci :). Joaquin sa do toho obul na 150% . Fantastický výkon, dúfajme hodný Oscara. River by bol hrdý. Každopádne každému fandovi a asi aj nefandovi odporúčam vidieť. 90% ()

Stíba

Dlouho jsem čekal na to kdy se studie a vývoj charakteru Jokera překlopí do druhé části v podobě monumentální temné atmosféry a vrhne stín na Gotham City. Nestalo se. Výprava je dobrá ale nijak nenadchne, atmosféra na mě málo temná, příběh nemá silná vodítka a výstupy, nebyla tu v podstatě jediná scéna, která by ve mě zanechala silný dojem a není tu dokonce ani to typické hutné hudební podkreslení, na které jsem se v kině tak těšil. Jediné co tak výrazně vystupuje je výkon Joaquina Phoenixe a to mi na ódy, které se kolem pějou, přijde trochu málo. 3,5* (Cinema City Flora - 9. 10. 2019) ()

AloeB

Tento ze dvou jediných filmů na které jsem se letos skutečně těšil se povedl mnohem víc než ten Tarantinův a tak jsme se z kina vraceli opravdu spokojení. Pod lehce účelovou vrstvou (tedy, že Arthurovi fakt nic na světě nepřálo) se ukrývá ne geniální, ale naprosto působivý příběh nemocného člověka, kterého v podání Joaquina Phoenixe máme rádi i přesto, že v reálu by většina z nás odvrátila tvář jen co by jej spatřila. Superlativ bych na toto mohl vymyslet přehršel, od dokonalé atmosféry upadajícího města třeba až po skutečně skvělou late night show s De Nirem, před níž jsem si strašně přál, aby to tak skutečně bylo a ono bylo, přesto všechno bych rád podotkl, že přes svoji velkolepost a úžas ke konci nemůže být Arthur Fleck tím Jokerem jak jej známe z jiných filmů a to čistě jen proto, že člověk Arthurovi mentality by byl prostě jen agentem chaosu než i třeba králem zločinu, na kteréžto pozici by se neudržel ani jediný týden. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení