Velká loupež, co má k dokonalosti hodně daleko... Pohodová komedie vypráví o vykutálené partičce zlodějů ze San Francisca a představuje osobitý remake populární italské komedie Zmýlená neplatí (1958). Půvab Koumáků tkví především v nezaměnitelném stylu 80. let a hvězdném hereckém obsazení. Tomu vévodí Donald Sutherland jako povaleč Weslake, který se stává strůjcem loupeže ve své oblíbené zastavárně, kterou vlastní prohnaný šejdíř Garvey. V jeho provozu se schází vyhlášení zlodějíčkové a příživníci z celé pochybné sanfranciské čtvrti. Když si Garvey do zastavárny nechává instalovat nový alarm, pro osazenstvo místní galerky to představuje lákavou vidinu snadné kořisti. Weslake přichází kvůli alarmu o svůj příležitostný kšeft v roli hlídače, proto se stylizuje do role vůdce bandy pětice výtečníků, která se chystá zastavárnu vyloupit. Dokonalý plán ale dostává nečekané trhliny a cesta k vytouženému sejfu bude pořádně trnitá. V dalších rolích se představili Jack Warden jako majitel zastavárny, Wallace Shawn v roli Želvy nebo mladičký Sean Penn jako zlodějíček Dillard. (Česká televize)

Blazkowicz

Asi jsem sledoval něco úplně jiného, protože to bylo úplně o hovně. Už od začátku mě to nudilo, netušil jsem co se děje a nakonec mě to unudilo k smrti. 1* ()

ostravak30

Koumáci jsou doslova živým obrazem 80. let v USA. Také první polovina tak působí. Nemá totiž jiný cíl než nás uvést do příběhu a hlavně divákovi umožnit dokonale poznat postavy. Aby pak druhá půlka působila ještě vtipněji a zajímavěji. Parta zlodějů, kteří si myslí, že jsou připraveni působí směšně hned od počátku, kdy je jasné, že připravené nemají vůbec nic. Kazí se jim úplně všechno a celá akce je směsice průšvihů a patálií. Ale úsměvná. A celé to úsilí, naše, tvůrců, herecké i zlodějské vedlo všechno jen a pouze k tomu, aby nás majitel nakonec ukázal, a přivedl nás i ke zjištění, jak vypadá opravdové přátelství, kdy odpustit se dá všechno, ale ne každému. ()

kolodej1

příjemná komedie, při které se může člověk zasmát outsiderům, jejichž schopnosti coby lupičů jsou značně omezené. Je to skutečně vtipné, film příjemně plyne, prakticky bez hluchých míst, herecká sestava je elitní ()

Pythonator

Slabota i na svoji dobu. Po letech působí ještě slaběji. Herci jsou v pohodě, ale scénář nemá šťávu a někde se ztratil humor. To jak tu někdo tvrdí jak moc je to dobrá nebo vtipná komedie mě pobavilo víc než těch pár vtipů v tomto filmu. Na filmu je jednoznačně nejlepší jeho konec, protože než ta vloupačka začne, tak se tam skoro nic zábavného neděje. ()

honzahucin

Inu, starší film, ideální do televize na všední dopoledne. Postavičky jsou zajímavé, ale mohly by se využít daleko víc, expozice trvá straaašně dlouho – mohlo zbýt víc času na průšvihy při pokusy o loupež. Třetí hvězdičku nakonec dávám za výborné scény výroby alibi a probourávání do kuchyně. ()

milos.bradik

Herecky výborné, ale nesedí mi to, že se film snaží sympaticky vylíčit hlupáky, kteří nejsou schopni získat prachy jinak než tím, že okradou kamaráda, o kterém se ukáže, že taky vlastně nic nemá. Je to film o sockách a pěkně ukazuje i to, proč jsou na tom socky blbě. Nejsou prostě schopné cokoliv udělat pořádně i když se o to hodně snaží. ()