Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminální komedie o partičce vykutálených podvodníčků, kteří se rozhodnou vyloupit sejf vydřiducha Dillarda, majitele místní zastavárny. Stačí přece jen odpojit alarm, který jeden z nich tomu odpornému keťasovi nedávno nainstaloval! Vše je naplánováno do nejmenšího detailu, ale nesourodý loupeživý tým se přesto dostane do nečekaných komplikací. Svižně plynoucí komedie o jedné zpackané loupeži těží svůj drsně něžný půvab především z hereckých výkonů hvězd, které se v ní sešly. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Slabota i na svoji dobu. Po letech působí ještě slaběji. Herci jsou v pohodě, ale scénář nemá šťávu a někde se ztratil humor. To jak tu někdo tvrdí jak moc je to dobrá nebo vtipná komedie mě pobavilo víc než těch pár vtipů v tomto filmu. Na filmu je jednoznačně nejlepší jeho konec, protože než ta vloupačka začne, tak se tam skoro nic zábavného neděje. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak zase nechapem 4 a 5 hviezdickovych uzivatelov, tymto filmom reziser Louis Malle ukazal, ze bol len rutiner, a tento film vo svete nezaznamenal uspech, rozhodne nejde o kult, - tak to totiz vypada totiz u poniektorych 4 -hviezdickarov. Alebo este je moznost ta, ze dotycni su vystudovani filmovi teoretici -elitari, ktori si dokazuju zonglovanim s odbornymi termity svoju nadradenost nad laikmi - nedoukmi. Fakt ja tychto nechapem, o co im doprdele ide. jaxom tak cital koment Gudaulina, bol evidentne namako zo Seana Penna - smutny fakt ze dal 4 hviezdicky si vysvetlujem pravdepodobne tym, ze dotycny mal v trenkacj natecene prirodzenie. Tempo to nemalo, dialogy plane, kulisy odporne a rezisersky podpriemerny film, tazky podpriemer : 35 % ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Další americký remake kvalitní italské klasiky se může stejně jako Bombakšeft pochlubit slušným hereckým obsazením, ale narozdíl od mladšího bratříčka má lépe napsaný scénář a charaktery svých hrdinů. Oproti italskému filmu je ale ochuzený o určitý sociálně kritický rozměr. Koumáci jsou prostě filmem, který chce jen bavit a na příběhu partičky povalečů a drobných kriminálníků nechce vysílat nějaké poselství. Scénář obsahuje řadu drobných fórků a je napsaný v takovém tom sžíravě ironickém tónu, který shazuje tradiční hodnoty glorifikované v amerických filmech, tedy rodinu a přátelství. Sean Penn je vynikající jak typově, tak po herecké stránce, Donald Sutherland coby šéf bandy bere svůj part s nadhledem a Wallace Shawn coby Želva vzbudí spolehlivě úsměv na divákově tváři, kdykoliv se jeho figurka objeví na plátně. Celkový dojem: 75 %. Jen poznámku k textu distributora: partička se rozhodně nesnažila vykrást hospodu. Šlo o zastavárnu... ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Kriminálně komediální oddechovka o partičce vykutálených lůzrů, kteří se rozhodnou vyloupit sejf starého majitele své oblíbené zastavárny. Na celém filmu je krom různorodé směsky (Sutherland jako "mozek" akce, bezdomovecky-notorický chmaták, ochranou své sestry posedlý mexikánec, neúspěšný černošský pasák s kojencem na krku a mladý "hudebník" Seana Penna), tvořící loupeživý tým, nejvtipnější samotný průběh loupeže, kdy přes minutové naplánování jednotlivých kroků dochází k přirozenému skluzu oproti plánu z důvodu nepředpokládaných potíží a nečekáných komplikací (model nesourodé skupinky nebo mechanismus bourání špatné zdi je použit i v novějším Bombakšeftu). Hudba: Paul Chihara. 70% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama