Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

CageDepp

Těžké na tohle téma vymyslet něco originálního. Koukat se na to dalo takže to nějak neurazí. A ten nejchytřejší chcípne, jako první... ()

salalala

V množství "spotřebních" hororů patří Escape Room k tomu lepšímu a určitě jde o příjemné překvapení. Adam Robitel má první tři čtvrtiny stopáže snímek ve svých rukách, tvoří hodně zajímavou a neklidnou atmosféru a rozehrává tajemný příběh, v němž pomalu přidává další a další střípky, z nichž navíc není jasné, kdo bude další zemřelý, což je veliké osvěžení. Opřít se může i o sympatické obsazení, v němž sice není nikdo zásadně výrazný, chybí ale jakákoli otravná postava, což to do značné míry kompenzuje. Navíc i různé pasti působí přirozeně a nic tu není extrémně přehnané. O to větší je škoda, že v závěrečné třetině tvůrce ztratí nad počinem kontrolu, protože pointa je neuspokojivá a bohužel zamíří k tomu prvnímu, co se nabízí. Tempo najednou upadne a celý epilog, který je přípravou na pokračování, je zvláštní, natahovaný a nedává moc smysl a ani samotný závěr tak není úplně děsivý, jak byl asi zamýšlen. Escape Room je určitě v záplavě podobných hororů velmi dobrý a svůj potenciál dokáže po většinu času využít, trochu podivný závěr ho ale přece jen srazí o jednu hvězdičku níž a zanechá lehkou pachuť. 60 % ()

Trevor

Ako už bolo spomenuté, prvá tohtoročná návšteva kina sa trochu odkladala a možno práve preto bol Escape room príjemným prekvapením. Je pravdou že úvod, ktorý predznamenal dej filmu a jeho rozuzlenie viac menej prezradil zo značným predstihom trochu zaskočil, avšak úvodná hodina filmu si zaslúži absolutórium, nakoľko dej mal spád, predstavovanie osudov postáv bolo zapracované tak, aby dej filmu nenarušilo ani na okamih a prechody medzi jednotlivými miestnosťami neprestali udivovať. Avšak zlom, ktorý nastal potom, ako Zoey "vypadla" z hry a boj Bena s Jasonom o protilátku aj vďaka zle zvolenej hudbe (ktorá mimochodom dovtedy film zdobila) mi nedovolil filmu udeliť plný počet bodov napriek tomu, že samotný záver je prísľubom druhej časti Escape room v ktorej bude možnosť niekoľko prešľapov napraviť. Film pohybujúci sa niekde na rozhraní Hry o prežitie a Kocky v každom prípade odštartoval rok 2019 v kinách mimoriadne sľubne s predsavzatím minimálne raz mesačne si vychutnať veľké plátno v osvedčenej zostave. ()

L_O_U_S

Přestože nevymetám všechny únikovky v Česku, rád si je čas od času zahraju. Samotný koncept únikové hry je námět pro horor jako stvořený. Jen toho ale nesmíte čekat příliš. Robitelova Úniková hra je jednohubka na odpoledne nebo odpočinkový večer, víc fakt ne. (1 322.) ()

IceQueen

Dnes som takmer nenašla dvere von z ordinácie a pritom som všade hľadala nápovedy. Vďakabohu za zdravotnícky personál. Pri tejto únikovej hre by som určite bola platným a vysokocteným členom skupiny. Pravdepodobne by ani nedostali šancu zistiť, že miestností je viac, než len jedna. Podobným filmom detská úprava nepasuje. ()

sofiapetra

Vymazlená věc, vážně výborný scénář (Saw jsem neviděla, takže nemám srovnání, ale pokud tady POMO běduje, že v tomto snímku je míň krve a sadismu - a proto je tedy horší, tak nějak nemám slov). Únikovku jsem jednu i absolvovala, takže dokonce vím i o čem je řeč. ()

honajz2

Když jsem byl malý, a o Kostce a Saw jsem jenom slyšel a tehdy pro mě bylo něco tajemného a zvláštního, vymyslel jsem si vlastní verzi. Jmenovalo se to Antonino asi, už si přesně nevzpomenu a šlo tam o to, že se skupina deseti lidí probere kdesi v nějaké divné místnosti, kde musí najít cestu ven, mají na to určitý čas (někdy o něm nevědí a někdy jo) a pokud to nesplní, místnost je začne zabíjet. Cesta ven vede vždycky nahoru a spoluprací se musí dostat ven a překonat 10 pater, aby se dostali ven. Místnosti jsou různě velké, různě široké , někdy můžou být i nekonečně dlouhé nebo ani nemusí mít stěny. Jo, a tehdy jsem i vymyslel, jak to vůbec může existovat, takže to můžu někde najít, jestli o tohle má někdo zájem, napište do pošty. A Úniková hra je tomu mému nápad z dětství dost podobná. Takže děkuji panu Robiteli, že jsem mohl vidět jeden ze svých nápadů teoreticky zfilmovaný. A ještě na velkém plátně. Z toho filmu jsem měl celkem obavy, jelikož tihle kloni Saw/Kostky dopadnou většinou hrozně špatně, s výjimkou Exam, KR13 a kdybych zavřel obě oči, tak ještě Fermatův pokoj (na který jsem si vzpomněl hned na začátku filmu). Postavy byly překvapivě celkem sympatické nebo aspoň zajímavé, až teda na jednu, ale netrápila mě tam dlouho. Mělo to slušnou atmosféru a s každou místností i větší napětí (nejvíc mě dostal ta scéna v baru - to jsem v tu chvíli snad ani nedýchal, nevzpomínám si, kdy v poslední době jsem viděl tak napínavý film) a nakonec mě to i neskutečně chytlo. Bohužel, k dokonalosti něco chybí a málo toho není. Jsou tam nelogické momenty (jak udělali tu místnost, kde to vypadalo jak někde v Aljašce?), postavy podle mě vtipkují moc dlouho, i když už jde do tuhého a všichni tuší, že jsou pěkně v háji, nebo třeba ten konec je takový zbytečně dlouhý, i když teda poslední scéna zadělala na druhý díl (jestli jsem to teda dobře pochopil), ale v tomhle případě bych to bral. Adam Robitel to dobře urobil. Silné 4*, jestli si z toho budu ještě zítra "citovat scény a dialogy", dám 5*. Můj první kino zážitek v roce 2019 dopadl nanejvýš dobře. A ten soundtrack je pecka. Zvedl jsem to o procento nahoru, haha. ()

ilemas

Velice trapný film s trapnými herci, který jsem dokoukal do debilního konce jen pro to, co za hlouposti ještě vymyslí. Dalo se to shlédnout, ale ten konec to celé zazdil. ()

Havaj8

Roztrhl se pytel v reálu s únikovkama, tak by byla škoda to nezkusit přenýst na plátno. Bylo to zábavný, bylo to hravý než si člověk uvědomí, že je to opravdu. Alespoň teda pro účastníky, já se bavil až do konce a hodně si rozmyslím, jestli do nějaký někdy půjdu. Určitě se dá srovnávat se Saw, ty lidi tam byli z určitýho důvodu, ty pasti a hádanky byly o dost důmyslnější a vychytanější. Akorát těch smrtí tam moc nebylo vidět, v tomhle se to drželo dost zpátky. Ale kromě toho se to vážně vydařilo. Pokud se to chytí, neváhal bych a udělal další jeden, dva díly. ()

Garson

Úniknout jich chtělo šest,ale přežily jen dvě osoby holka a kluk tak aby to bylo i filmově vyvážené.Třetina přeživších to je dobrá bilance,lepší než při vylodění v Normandii na pláži Omaha.Jinak film mi trochu připomněl velmi dobrý snímek Vetřelec vs. Predátor kde také skupinka expertů,ale skutečných expertů utíkala ze stále se v intervalech měnící podzemní pyramidy až nakonec zůstala jen jedna přeživší.Asi jsem staromódní a možná právě proto nepochopím že někdo únikové hry bere jako zábavu a ještě si za ten adrenalin dokonce zaplatí.Dřív když vězňové utíkali ze zajateckých táborů tak to nebyla žádná zábava jen prostá osudová hra na život a na smrt,bez pravidel,bez jistot a jako nápovědy jim sloužily několikatýdenní přípravy,ale i tak ta bilance přeživších po útěku byla mizivá.Tento druh zábavy na způsob Pevnosti Boyard mě moc nebere a film mi připadal stěží na tři hvězdy které jsem dal hlavně za neokoukané hrdiny. ()

Aljak

Filmy, kde hlavnú rolu hrajú nezvyčajné "hry", mám celkom rád, takže na toto som bol dosť zvedavý. Najväčšou prednosťou tohto filmu je jednoznačne originalita, a zaujímavo pôsobili aj kulisy a princíp rôznych miestností. Avšak realizácia tohto pozoruhodného námetu mi prišla ako permanentne prehnané tlačenie na pílu. Niektoré scény a reakcie hlavných "hrdinov" v zlomových situáciach pôsobili doslova komicky a infantílne. No a občasne stupídne dialógy medzi postavami radšej nekomentujem. V závere som čakal nejakú úžasnú pointu, ale aj to bolo také ... divné. Z filmov, kde hrá hlavnú rolu zaujímavá "hra" odporúčam radšej vynikajúci indický kúsok Table 21. ()

Vyhy

Největším problémem celého filmu je samotný začátek. Tvůrci nás rovnou poslali do jedné z místností únikové hry a tak trochu vyspoilerovali samotné finále. To se sice změnilo, ale hodně mi to sledování filmu narušilo. Bez něj bych hodnotil rozhodně vyšším procentem. Zpracování místností a hádanek včetně nápovědí se mi líbilo. Každá místnost byla vymyšlena precizně a dokonce měla nějakou návaznost na hráče. Celkové odhalení se tak nějak dalo čekat, takže zajímavější byl průběh hry. Tam se diák skutečně nenudí. Hlavní postavy jsou vesměs sympatické. Mě nejvíc bavila herečka Tylor Russel. Ostatní byli jen fajn a bylo mi i vlastně jedno, jak to s nimi dopadne. Občas se objevilo nelogické chování, ale kdo ví, jak bych pod tlakem reagoval já. Když přivřu oči, tak mě Úniková hra bavila a dvojku bych si klidně dal. ()

M.i.k.e

v případě Escape room platí,že s čím menším očekáváním do něj divák půjde a čím méně informací bude mít,tím více si následný film užije.Já nečekal nic a prakticky nic jsem o filmu nevěděl a bavil mě po celou dobu.Kdo by snad čekal zázrak,tak se nedočká,protože se tady variuje to co jsme již viděl v Kostce a následně trochu drsněji 356x v Saw,ale je to natolik slušně zvládnuté řemeslo,které si na nic nehraje,že mu ani není moc co vytknout.Podobně jako u Saw je tu pak potenciál tenhle formát ještě párkrát vyždímat,jakkoliv už by to asi nic nepřineslo...70% ()

Figu

Pamatuju si, jak jsem byl tenkrát totálně hotovej z první Kostky... Nevím, ale mě tam do toho období Úniková hra trochu poslala zpět a nabídla mi celkem svižnou a solidní zábavu! Není to trhák roku a není to skvostně obsazený, nicméně má to svoje kouzlo. Za mě pohodových 70% ()

Martin741

Reziser Adam Robitel si doma v kludu svojej obyvacky pozrel Saw, Kostku a este cosi - tusim Hru, a rozhodol sa natocit nieco na ten sposob. Nema to spravnu atmosferu Kostky, teda aspon v prvom dieli bola fakt brutalna, tuna nic take nehrozi. Postavy su nezaujimave, nikto nie je vyslovene vyrazny, utapaju sa v nevyraznom balaste, a ani neviem, kto konkretne ich pozoroval, POMo ma obavam sa pravdu s tym, ze je to jednohubka pre tinedzerov : 55 % ()

rakovnik

Saw, Kostka, Nezvratný osud. To mě napadalo v průběhu sledování "hry". Nicméně hezky zpracované téma, detailně pořešené místnosti se zajímavými nástrahami a celkem sympatické postavy. Závěr ale už byl trochu navíc, každopádně jsem se dobře bavil. ()

Nach

Strašně moc se to snaží být nové Saw, ale bohužel jím není. To ale neznamená, že jde o špatný film. Vlastně byla radost sledovat veškeré ty nápady na místnosti, pasti a nápovědy, které tu tvůrci připravili. Co level, to lahoda každého milovníka těchto her. A ti co je zas tolik nemusí, si museli užívat alespoň ten vizuál. Jenže film nemá hezky jen vypadat, má mít i zajímavý děj a charaktery. Což děj je zde prostý... přežít. Ale ty charaktery se nějak moc nedařilo prodat. Vlastně mi bylo naprosto ukradené, kdo co je a jakou má roli. Postavy mi prostě nesedly a nedokázal jsem se s jejich osudem sžít. PG12 navíc nedovoluje zobrazovat určité scény, takže můžete být v klidu, Saw zde ani po této stránce není překonáno. Poslední negací je zde hlavní záporák, který je nudný, vlastně charakterově vůbec nijaký a dozvíme se o něm, že je evidentně bohatý a ví o obětech maximum. To je vše a finální pointa mě i díky tomu nechala emočně vyprázdněným. Jak tedy celek ohodnotit? Inu dávám tři hvězdy, protože nešlo o tak velký průser, jaký jsem čekal. Přesto ale je tu co zlepšovat. 65% ()

bourec

Uteklo to,bylo to slušně natočený,sice ten vlasatej píčus mě svou hysterií sral,ale jinak v pohodě pokoukání.uvidíme jestli bude něco dál.60%. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)