Viva Maria!

• Francie Viva María ! (více)

Brigitte BardotováJeanne Moreauová jako zpěvačky, svůdkyně a revolucionářky... Marie Fitzgerald O’Malleyová podědila revolucionářské geny svého irského otce a francouzskou krásu a noblesu své matky. Již v útlém dětství se naučila vyrábět a pokládat bomby a především nenávidět Angličany. Po atentátu, při kterém zahynul její otec, nalezne úkryt a útočiště ve voze potulného cirkusu. Francouzská zpěvačka Marie ji oblékne do ženských šatů a postaví vedle sebe na scénu. Více než francouzské kuplety obou zpěvaček přitahují muže všech společenských a věkových kategorií svádivé kostýmy a vnady, o kterých se jim v životě ani nezdálo. V zemi zuří revoluce a v Marii (té irské) se probudí její anarchistická krev a smysl pro spravedlnost. Ta druhá Marie nemůže zůstat pozadu a navíc se zamiluje do vůdce vzbouřenců. (Česká televize)

vitekpe

BB neni muj salek kavy. Film jsem nedokoukal, takze to co jsem videl hodnotim jako prumer. Alespon to trosku zveda Jeanne Moreau... ()

pávek

V původním českém znění: Lída Slancová - Brigitte Bardot (Maria I), Vlasta Peterková - Jeanne Moreau (Maria II), Maxmilián Hornyš, Václav Kyzlink, Ladislav Suchánek, Arnošt Navrátil, Vlasta Fialová, Milan Holubář, Jiří Tomek a další Zvukové efekty: Bohumír Brunclík Asistentka režie: G. Krejzková Střih: Marie Hlošková Zvuk: Vladimír Dvořák Vedoucí výrobního štábu: Dana Župková Dialogy: J. Vavroš, Milan Messany Režie českého znění: Milan Messany Vyrobila: Československá televize Brno 1972 ()

darwin

Dvě krásné ženy-revolucionářky + neodolatelný geroj George Hamilton Flores = podařená revoluce. Dobrá zábava na nedělní odpoledne, škoda jen té delší první poloviny. - 70% ()

Alf

romantická komedie z dob, kdy tento žánr zvládal francouzský film levou zadní a nedostal přitom do ní ani křeč, škoda jen, že jsem měl možnost vidět vlastně jen půl filmu, a to díky ořezu na formát 4:3 na ČT, což v tomhle případě bylo zatraceně znát... ()

Mikino00

Westernová parodie ve které hrají ženy hlavní role? Nikdy více! Uvěřitelnější mi přijde když ve westernu na jeden zásobník zabijí 50 lidí než tohle. Navíc děj je tak připitomnělý až to bolí. ()

Pajčus

Nějak nevím, co si z tohoto filmu vzít... Až ke konci jsem se začal bavit díky několika povedeným vtipům, ale nejvíce jsem se smál, když jsem na obrazovce uviděl nápis "FIN" - nepamatuju si, že by u mě něco dokázalo způsobit takový výbuch smíchu svým koncem... ()

Brejlil

Roztomilá jednohubka na jedno použití. Od počáteční tklivé životopisné balady blonďaté Marie po tragický výstup černovlasé Marie. Striptýz, kaktusy na náměstí, kostra v poušti, velmi nebezpečný církevní řád se zajímavě zařízenou mučírnou. Tak trochu jako dort pejska a kočičky. Naštěstí je BB roztomilá, Jeanne Moreau správně zaťatá a Louis Malle to dokázal ukočírovat. ()

djfun

Ztřeštěná kravina (nazývám co nejslušněji), kde se dalo dívat jen na šťabajzny Bardotku a Moreau... ()

FoxMulder

Muchlující se sexy Bardotka a staře působící Jeanne Moreau vedou z varieté revoluci. Škoda že tak nezáživně a nudně. ()

ŠpetaMarek

K tomuto filmu jsem znal akorát hudbu, jejíž hlavní téma je podle mě jedno z nejlepších, co kdy pro film vzniklo. Mno a asi to tak zůstane, film nedrží pohromadě, na komedii je málo komediální, na drama málo dramatický a na parodii málo absurdní. Celé to do 2/3 plyne bez nějaké dějové kostry a když se začne něco dít, tak to skončí. ()

RedOctober

V podaní westernové komedie s Brigitte Bardotovou a Jeanne Moreauovou je revoluce velmi půvabná.  Navíc je to zábavná komedie s puncem klasiky. Marie Fitzgerald O'Malley je o něco půvabnější. ()

xxlch

Nikdy jsem nechápala a stále nechápu,co bylo na BB tak super.Byla chemická blondýna,hodně zmalovaná a asi jedna z mála ,které nevadilo vystupovat "bez".Aha,už to chápu-jen sem si ujasňila priority.Stejně byla J.Moreau lepší a to jak herecky tak vzhledem , nejen v této parodii. ()

ostravak30

Jak kouzelné mohou vedle sebe být Brigitte Bardot a Jeanne Moreau přesvědčuje tento film. K tomu skvělé hudební aranžmá, cirkus, následně kuplety a ještě revoluce. To vše jde překvapivě dohromady a dokonce se na to dá i dvě hodiny dívat a dokonce se divák i pobaví. Pravda, snímek stojí a padá se svými hrdinkami a kdyby postrádaly toliko krásy snímek by asi nebyl ani za mák tak zábavný. Ale to se dá říct i o filmech s Belmondem, Louis de Funèsem či Alainem Delonem, tak proč to hanit. ()