Jééé ten začátek se rozjížděl pomalu, jako ten nejtlutší rychlobruslař z ČSSD, až jsem začal uvažovat o dvou až třech hvězdičkách. Pak mě najednou něco čaplo za nohy a vláčelo mě to děsivou rychlostí. Byla to atmosféra - nezapomenutelná, dechberoucí atmosféra. Dívalo se na to tak neskutečně, že ani teď si nejsem jistej, jestli jsem to viděl... P.S.: ... Pačína v originálním znění nenahradí ani dabing, co... no prostě dobrej dabing(23.5.2010)

"I USUALLY SIT AROUND MY HOTEL ROOM DRESSED LIKE THIS AT 5:30 IN THE MORNING, WITH SLEEPY LOOK ON MY FACE." -------- Vynikajúci zákulisný pohľad do tabakového priemyslu. Originálny príbeh a ešte k tomu umne spracovaný. To by však nebolo možné bez Mannovej zručnosti a hereckých výkonov ústrednej dvojky. Al Pacino, o jeho kvalitách nie je nutné veľa rozprávať a rovnako aj Crowe, ktorému si deprimovanosť, frustráciu, hnev a smútok bez najmenšieho problému uveril. The Insider nie je len dobrým dialógovým filmom, ale takisto aj dramatickým a psychologicky zaujímavým.(9.6.2017)

Asi najlepší film Michaela Manna vôbec. Príbehy o investigatívnej žurnalistike ma vždy neuveriteľne bavili. Už od čias Strachu a hnusu a Huntera Thompsona. Veľmi mi ulahodil aj Clooneyho Good night and good luck. Mann tu znova rozohral výbornú drámu jedného muža, ale namiesto Heatu, kde mi chýbal nejaký ten emočný presah a stotožnenie, mi Insider po všetkých stránkach ulahodil. Výborný Al Pacino a nezabudnuteľný Russel Crowe. Ak si dakedy zaslúžil oscara tak to malo byť za túto úlohu. Dva aj pol hodinový súboj názorov a presvedčení vo výbornom tempe a s výbornými postavami pod taktovkou jedného z najzaujímavejších režisérov súčasnosti - ktorý sa vždy s radosťou zameral na témy viac menej politického rázu. Toto je jeho vrchol a neskorší Collateral len utvrdzuje jeho status ako schopného režiséra. Aj keď ostatné filmy značne pokrivkávajú , kvôli týmto dvom filmom na neho nemôžem napísať nič negatívne. Toto sú filmy, ktoré sú mi žánrovo aj spracovaním neuveriteľne blízke.(8.7.2012)

Dlouhé, tíživé drama o trnité cestě za spravedlností, Michael Mann se nesnaží o okaté ponaučení, moralizování, či výslovný happy end, vážnost a morální poslání z filmu vyplývají samy a člověk je pocítí automaticky vlivem prvotřídní režie - vykreslení situace + rovnoměrné vedení příběhu bez slabších míst a intenzivní atmosféry, ke které přispívá správně thrillerová hudba. Nenazval bych Insidera přímo strhujícím, než dechberoucí fasinaci jeho rozvláčněné tempo navozuje spíše pomalejší, kvalitní filmový prožitek. 8/10(29.7.2009)

Jak daleko dokážeme zajít při prokazování pravdy? A co všechno jsme v boji za ni ochotni ztratit, když víme, že proti nám jsou silnější nepřátelé? Mann je tentokrát téměř nerozpoznatelný a tím pádem i selhávající. S daným tématem jsem od něj totiž čekal bombu a dostal novinářské drama s vražednou stopáží, atmosferickým soundtrackem a nepřekvapivě přesvědčivým Crowem a dokonalým Pacinem. Snad kdyby mě alespoň jeden moment opravdu překvapil, mohlo být lépe.(15.7.2006)

• - Natáčelo se od 20. května do 9. října 1999 v Izraeli, Kentucky, New Yorku, Kalifornii, Alabamě, Indianě, Mississippi a na Bahamách. (Varan)

• - Scéna, kdy upozorní Wiganda jeho dcera na podivný hluk zvenku, je odkazem na podobnou scénu z filmu Manhunter (1986), který také režíroval Michael Mann. (becki_tu)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. října 1999 v Beverly Hills (Kalifornie, USA). (Varan)