Média ve službách reality či snad realita ve službách médiím? Přičemž médii tu nemusí být označována jen televize, ve které se filmoví hrdinové i jejich reálné předobrazy zoufale snažily ukázat světu pravdu i přes to, že se je celý systém snažil zastavit, ale stejně tak dobře jde mezi média zahrnout i tento Mannův film jako celek - ve své prapodstatě vždy manipulativní s divákovými emocemi a jeho náhledem na předváděnou abstrakci reálného světa, přesto však se roztěkanou narací evidentně snažicí o co nejuvěřitelnější podání příběhu. A v důsledku se mu to i daří, i když z toho nutně vyplývá občasná nepřehlednost děje, mírná odosobněnost postav (za což může i striktně obchodní prostředí) a bohužel i problémy s gradací v přestřelené stopáži, takže místy působí trochu nudně... ale díky precizní režii dokáže i přes to pohltit. 9/10(14.1.2010)

Jako zarputilý odpůrce tabákových výrobků a především dýchání jejich splodin:-) jsem námět filmu přivítal s nadšením. To mi vydrželo asi do jeho půlky, neboť poté už jsem netrpělivě očekával jeho konec a ten stále ne a né přijít. Právě délka mi byla překážkou. Díky ní ustoupilo počáteční napětí, které sice vyústilo v očekávání, ale již v poněkud slabší míře. Al Pacino je bez debat, R. Crowe si zajistil místo ve vhodnější roli Gladiátora:-) Dobrý, ale čekal jsem víc:-( 65%(28.10.2008)

Dvě a půl hodiny dlouhý film na téma "škodlivost kouření" - to vypadá jaká filmařská sebevražda. Jenže tu spíše jde o boj jedince s velkou firmou (podobně Erin Brockovich nebo Vyvolávač deště) a to už má docela velký dramatický potenciál. Navíc jsou tu Al Pacino a Russell Crowe a na ně je prostě radost se dívat.(25.7.2003)

Aj keď to určite nie je na plné hodnotenie, dokonca aj tie štyri sú odo mňa také prižmúrené, no teraz musím vyzdvihnúť tému, akej sa Mann chopil. Je to síce trošku pomalšie, no kvalitne spracované. Keby to vzal do rúk niekto iný, pochybujem, že by sa na to dalo kukať. Navyše mi opäť pridala skvelá hudba. Rád by som však vedel, či aj jemu nechodili mailom výhražné správy. No ešte viac by ma zaujímalo, koľko počas nakrúcania celý štáb vyfajčil cigariet. :) 75%.(18.12.2006)

velmi zaujimavy reziser michael mann nas uz niekolkokrat presvedcil o svojich nespornych kvalitach. davam za pravdu tomu, ze to za kamerou naozaj vie. atmosfera v jeho filmoch ma vzdy svoju nadstandardnu kvalitu, spad a sposob plynutia deja vcucne divaka do seba. aj insider vyhrava vdaka vybornemu pribehu, ktory okrem toho, ze postupne coraz viac nabera na obratkach je aj plny toho najlepsieho napatia. ceresnickou na tejto torte su samozrejme vykony hlavnej dvojice al pacino - russell crowe, ich charizma je neskutocna a studna talentu zrejme nevycerpatelna.(8.11.2007)

• Al Pacino