Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (více)

Blízké setkání třetího druhu s nejoblíbenějším ovčím stádem v Shaunově zbrusu novém filmovém dobrodružství. Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie... zatím co na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku! (Bohemia MP)

tnp101

Zatímco první díl byl nápaditý a inteligentní, dvojka je film pro nejmenší publikum. Odkazy na klasické sci-fi filmy mě ze židle nezvedly a v podstatě jsem se nezasmál ani jednou. Tohle by mě bavilo tak v deseti letech. A upozorňuji, že jednička ode mě obdržela plný počet hvězdiček. Ty dvě hvězdy uděluji spíše z respektu k animátorům. 50% ()

VanTom

Krásně animovaná groteska cílí zjevně na nejmladší publikum, ovšem i s tímto vědomím mě dětinský humor až příliš často míjel a jeho úroveň se mi nezdála valná (roztržitý robůtek do šrotu). Nenudil jsem se, svéhlavé ovečky s roztomilým mimozemským capartem si nešlo nezamilovat a v prostřední pasáži nabralo poletování s UFO talířem na otáčkách (Out of Control!), ale celkově mi sedl méně než posledně. ()

ghatos

Mimozemšťánek je fajn pro malé děti, ale nemá to ambici oslovit starší diváky jako ve výborné Ovečce Shaun ve filmu. 58%. ()

Jaro.Krafcik

Aj do tretice, treti deň po sebe animovaný film. Kokso, pamätám si ešte ako som mal minulý rok vedro popcornu kde bola práve ovečka shaun a jej Farmageddon, na prvú ovečku som bol dokonca v kine. Na toto by som už nešiel, predsa len to bolo cielené na detské publikum, ale výborne zvládnuté zakomponovanie sci-fi žánru a fanúšik si príde na svoje. Seriál veselá farma som nedopozeral, ale toto bolo fajn, síce slabšie ako prvý film z roku 2015. 4* ()

Hollohlaway

Pořád nádherně udělané a animace je snad film od filmu detailnější, nechápu jak to dělají. Ale přijde mi to o něco slabší než minulý film, méně vtipné a vice infantilní. Koukejte dovalit Gromita! ()

kenkaku

K porovnání s #1 nemá šanci. To ale neznamená, že je to špatné. Těch narážek a odkazů (a vtípků pro všímavé - "missing cat" byl asi nejlepší) je tam hromada. Prostě myslí se i na dospělé. Bohužel (a nevím jestli za to může téma nebo scénář jako takový), ale je to nuda. Funguje to opravdu jen prvních cca 40 minut. Pak dostává film pachuť násilně nastavované kaše. ()

Zagros

Ovečka Shaun ve filmu podruhé… jako fajn animák pro děti proč ne. Ale musím říct, že je to přeci jen lehce slabší než první film a se seriálem raději nesrovnávám. Projevila se nejslabší stránka všech podobných projektů (po úspěšném seriálu následuje film) a tou je příběh. Jednotlivé podařené scénky je problém poslepovat. Buď to je jedno velké klišé a podceňování dětské inteligence nebo snaha utahovat si z úspěšných filmů pro dospělé a jejich parodování. Rozhodně nepovažuji za zábavu počítat, na kolik různých filmů tvůrci udělali narážku, či je zparodovali. Naopak mi to přijde jako absence vlastní tvůrčí fantazie a invence. Suma sumárum slabší tři hvězdy a zábava na jeden večer. Na rozdíl od seriálu, už nemám potřebu si Farmageddon zopakovat. ()

Wally

Místy mne to vyloženě nebavilo...ve srovnání s předchozím filmem mi první film přišel o hodně lepší. Fóry tam byly, ale bylo jich málo a často velice na sílu, takové prkenné... Dětem se líbit bude, nemluví se tam :-) ()

Hanys_

Je to pořád ovečka shaun, ale tak nějak jinak. Jakoby Aardman víc zacílil na prcky, anebo mi ta spousta vtipů a odkazů jenom unikla, nevím. Za mě ale zklamání. 5/10 ()

Marius_ss

Pači sa mi ten humor, a da sa povedat že som dostal po čo som si do kina prišiel, spokojnost z milej a velmi vtipnej rozpravky a zaslužene ****. ()

nonick1

Namlsán prvním Shaunovým dobrodružstvím ve městě jsem očekával, s čím přijde "dvojka" - a přišlo... jedno veliké zklamání. Nemůžu uvěřit, že jde o tvorbu studia Aardman, není to nějaký FAKE..? A nic na tom nezmění ani odkazy na dnes už kultovní sci-fi snímky, které beztak velká část cílovky filmu ani nezaregistruje - vždyť je vzhledem ke svému věku ještě ani nemohla vidět. Nepřišli původní tvůrci o značku "Shaun The Sheep" nebo dokonce "Aardman"? Pokud ne, pak tedy zřejmě přišli o rozum, když vypustili do světa po všech těch režijně, scénáristicky, výtvarně i hudebně úžasných Wallacech & Gromitech, Slepičích úletech a Pirátech takovýto infantilní paskvil. Z úcty k vysoké laťce, nastavené předchozí tvorbou studia Aardman, nechci dát "odpad", ale dávat více, než jednu hvězdu opravdu není za co... ()

Pawlisman

Předchozí film ve městě mi přišel dobrý, tento už nikoliv. Ani pro dospělého, ani pro dítě. Nesourodý a nedobře se koukalo. ()

AndreyCSFD

Sci-fi a ovečka Shaun je kombinace, která se neodmítá. I když je vám tolik, kolik je. A stejně je věk jenom číslo, že jo. Takže mezi bandou usoplenců s jejich dospělým doprovodem jsem srdnatě vlezla do sálu. A bavila jsem se celou dobu - spousta odkazů, vtípků, narážek... Ten typ filmů, který si užijete na maximum, pokud máte už něco nakoukáno. Bezva relax. Pět nedám jen proto, že mi animace emzajdy přišla vzhledem k zbytku trochu odfláklá, ale to už rýpu. . ()

Lukin413

Více střeštěné než "jednička", příběh je tentokrát jen věšákem na jednotlivé gagy, které mají však bohužel dost kolísávou kvalitu. ()

Rochester

Skvělý film, jako všechny s Ovečkou Shaun. Moc jsem se nasmála, Nejvíc u stoupajícího spáleného toustu, za zvuku hudby: "Jak pravil Zarathustra "....(Vesmírná Odysea) : ))))))) ()