Pohodex

Jeden z nejlepších českých filmů a nejlepší české fantasy (pro mě spíše fantasy než pohádka). Neokoukané tváře v hlavních rolích jsou více než vítanou změnou ve srovnání s panoptikem českého šoubyznysu, které je tradičně obsazováno do většiny filmů posledních pár dekád. Oceňuji, že se film nese ve vážném duchu, nechybí humor, ale filmu neubírá na dramatičnosti a je dávkován v přiměřené míře. Další velkým kladem filmu je skvostná hudba, která filmu přidává na dramatičnosti. Konečně někdo pochopil, že se to bez ní neobejde. Stejně tak píseň Tam za řekou, která se sem skvěle hodí (když to srovnám s písněmi Kluse nebo Dicka...). Ještě zmíním efekty, které vypadají také velmi dobře. Tvůrci znají svoje hranice a nepokoušejí se o něco více než by byli schopni zvládnout. Efekty tak vypadají věrohodně a ne trapně a uměle. Fantasy svět má dobře stanovené hranice, které se po celý film dodržují. Oceňuji i závěrečnou bitku, která je opravdu propracovaná a nevystačí si pouze s jedním toporným máchnutím mečem, které známe z většiny jiných pohádek. Chválu bych mohl pět i na výpravu, kostýmy, masky atd... Princezna je tady svěžím dýchnutím po dekádách vesměs marastu a hellu. Jako restaurace šli za posledních 10 let hodně dopředu a konečně se odprošťují od zbytků socialismu, tak i tento film je nadějí, že se filmy začnou točit jinak, než podle stejných šablon jako tomu je od 90. let. ()

unrocker

Jak začít u takového díla? No začnu pozitivně a tak jak jsem dnes přišel z kina. Pohádka se mi moc líbila, měla nápadity dej a v česku nemá obdoby. Co je naprosto uhranujici je hudba k filmu a nejvíc se mi líbila scéna s nástupem carodejnice a její tmy, hudba co by zakopala do země i kdejaký hollywood. Super! Dej i když se hodně opakuje je postavený tak že stále baví a má překvapivé momenty. Občas i dobrý vtipek co člověka rozesmeje. Škoda že pohádka jde do kin v této době, je to velmi pěkné a zasloužilo by si to víc lidí- dětí. Vizuální efekty jsou asi v rámci českých poměrů taky vyvedené. Člověka udivuje jak jde natočit pohádka na jednom hradě a v jednom lomu a u jedné jeskyně... jo jde to jen tak dál, půjdu zase! Vytkl bych snad jediné, že když jede princezna na koni je strašně vidět že na koni sedí chlap a má jen paruku... ()

Prubner

Souhlasím, že jde o nejlepší českou filmovou pohádku od Sedmera krkavců. Snaha o originalitu a inovace v rámci žánru se cení. Ale přesto to není tak dobré, jak by to mohlo být. Za prvé: Scénář by potřeboval vypilovat (dlouhý rozjezd, nedostatečně prokreslení vyvíjející se lásky mezi Ellenou a Janem). Za druhé: Chtělo to vyšší rozpočet. Za třetí: Dobré herecké výkony herců ve větších rolích (s výjimkou tradičně dřevěné Elišky Křenkové) ostře kontrastují s ochotnickým projevem amatérů v epizodních rolích. I malé role se musí obsadit lidmi, kteří umí hrát ! Ale tvůrcům do budoucna fandím, měli jen smůlu, že se premiéra konala v době epidemie a návštěvnost byla tudíž nízká. P.S. Tvůrci by se měli naučit přechodníky. ()

hrumsrt

Paráda... Konečně zase po delší době nějaká kvalitní česká pohádka! Já vždy říkám, že když je ve filmu časová smyčka, tak už je polovina cesty k úspěchu odbytá. Princezna zakletá v čase je výsledkem zajímavého castingu, kdy se upustilo od nových mladých divných českých herců, jak tomu novější pohádky dělají (když teda nepočítam Lamboru s Germani). Celkem zajímavý "zvrat" v původu smyčky, respektive takhle jsem to nečekal :). Co se povedlo, tak je zatraceně silný závěr, který mi i připomněl styl jaký razí Avengers a vůbec to nepůsobí lacině.. Zatraceně dobré efekty kouzel, kdy se omlouvám za přirovnání, ale zase mi to připomnělo Doctora Strange, což je zase extrémní pocta! Jsem nadšený z toho, co od nás vzešlo do filmového světa! Snad se úroveň českých pohádek zase vrací na výsluní. 80% ()

Něrpa

Pár plusů to má, ale jdeme na to špatné. Král je do počtu a mdlý. Vrchní velkovezír Zach je parodie na postavu, kterou má hrát. Křenková prohodí tři slova a není jí rozumět. Lambora je škaredý princ, což vyrovnává fešná princezna, která ovšem mluví jak selka. Málo lokací, děravý scénář, trhaná kamera při průletech a hlavně souboje s krásnou čarodějkou. Tak špatně natočenou akci aby jeden pohledal. A hlavně to nebavilo mé děti. Sice lepší než vánoční nářez 2020, ale třetí hvězda jen tak tak. ()

inmax

Já asi viděl jinej film, než 80 procent zde hodnotících. Celý koncept opakujícího se dne je už tak vyčerpaný a nepřináší vůbec nic novýho. Třicítka v hlavní roli, hrající si na dvacítku, Zach, kterýmu není ani pade hrající si na Gandalfa. K tomu ta kámoška princezny, co má hereckej rozsah jak Kristen Stewart. A jako třešnička ty díry v ději. Proč král, který ví, že princeznu vysvobodí až polibek z lásky, to řekne jejímu nápadníkovi až 20 let poté, v den, kdy se má vše podělat? Proč princezna pořád dokola získává pergamen, ze kterého čte zaklínadlo? Proč si ho prostě nezapamatuje? Ušetřila by půlku cesty a času. "Akce" na konci už byla opravdu k smíchu. Když se za princeznou objevil Čáryfuk a spol, za zvuku hřmotné hudby, regulérně jsme s přítelkyní vyprskli smíchy. Apropo hudba, to je asi to jediny, co jde přičíst pohádce k dobru. Já jen doufám, že to nebudou v telce vysílat každy vánoce... ()

Connik

Konečně někdo využil šikovných grafiků, které v ČR máme a efekty nevypadají jako když je dělal někdo, kdo sotva zapne počítač. Scénáristicky by to chtělo ještě trochu doladit. Přesto je to skok dobrým směrem a určitě je to o třídu lepší, než to co v posledních letech většinou v ČR vznikalo. ()

Kanalizato

Herec ztvarnujici krale vypada od pohledu jako krivak, nehodi se tak pro ztvarneni kladne postavy krale. Herecka ztvarnujici princeznu nepusobi jako rozpustila 20 leta princezna, ktere lze nerozvaznosti snadno odpustit... ()

Marťa711

Velmi příjemné překvapení. Pohádka se naprosto liší od většiny kýčovitých scénářů, které jsou všechny na stejné brdo. Velké plus je za zahrnutí run celkem netradičním způsobem. ()

JosefTomas

Jasná vykrádačka odjinud, ale v tak milém balení, že jí to odpustím, stejně jako stopáž (115 minut je na pohádku dost). Zbytek ale šlape, jak má. Herci příjemný, scénář velmi (a to říkám u českého filmu málokdy) velmi vydařený a triky na naše poměry berou dech. Jasně, můžu tu kritizovat vykrádání, že neumíme natočit nic vlastního, ale poslední dobou (až na pár výjimek) neumíme ani točit. Snad takovýchto filmů, jako tento, bude víc. Jde to zlehounka, ale konečně to vypadá, že se u nás zase kinematografie někam posune. Začněme inspirací a postupně se dostaňme i k něčemu vlastnímu. Těším se na ten okamžik a doufám, že přijde brzo. Všem těmto tvůrcům, co do toho půjdou a prosadí si to, držím palce. ()

pekas

Pozitiva - nápady s variantami co může princezna udělat jsou neotřelé a místy zábavné. Negativum - zvukař je debil. Neustále jsem musel ztišovat pasáže s efekty a hudbou a zesilovat pasáže, kdy se mluvilo. To nás celý film nevýslovně sr....otravovalo. Suma sumárum, lehký nadprůměr. 70% ()

Arkagas1989

Tak tohle jsem si musela nechat pořádně rozležet v hlavě. A stejně jsem nepřišla na nic, co by mě přesvědčilo, že ta "pohádka" je dobrá. Je to splácanina pohádky a fantasy filmu dohromady, hlavní hrdinka (princezna) se chová jako špatně vychovaný, namyšlený fracek, kterému leží u nohou celý svět a vše ostatní má u zadele.. Česká pohádka, do které tvůrci museli nacpat runy, protože je to teď in (ano, ale k severským krimi a hororům to fakt patří, narozdíl od našich pohádek) a výrazy jako: „tak to sem nějak nedomyslel" nebo: „to je snad jasný ne?" mě tam fakt iritovaly. Kdyby to byl fantasy film, řekla bych, že alespoň efekty a příběh byly fajn.. ale je to pohádka a jako pohádka mě to neskutečně zklamalo. Pardon, ale buď prostě natočím něco, co umím a necpu tam něco, o čem nemám ani páru, nebo se na to vykašlu. Já vím, že jdu proti proudu, ale ne, tohle za mě prostě dobrá pohádka není. Bohužel, i když jsem na to svým způsobem byla připravená, tak že mě to zklame až tak moc jsem vážně nečekala. ()

Dejvecd

Je to len rozprávka a preto sa dosť čudujem, že aj tak sa nájdu niektorí, ktorí na tento film kydajú špinu. Áno, na jednu stranu ich chápem. Princezna zakletá v čase je jednoduchým, dosť predvídateľným a trošku hlúpučkým dielom, ktoré je určené hlavne deťom a rodinám na pobavenie a nebudem už vôbec spomínať umelé (nie pri všetkých, napr. Lambora a Natalia Germani mi z hereckého hľadiska dosť sadli) herecké výkony. Preto sa samozrejme nájdu takí, ktorým toto smerovanie vyhovovať nebude, ale na druhú stranu neviem čo čakali. Ja som si to užil a tiež som sa párkrát aj pekne zasmial. Tento film je milou, peknou rozprávkou, ktorá deti určite nudiť nebude a aj napriek nedostatkom sa vďaka dobrej hudbe, peknému vizuálu a humoru skôr dobre pobavia. Nie je to nič veľké, ale účel to spĺňa na výbornú. 7/10 ()

MartinTerran

Tak tahle pohádka se náramně povedla. Je to nápadité, vtipné a v závěru i docela akční. Jsou zde i fantasy prvky což asi není nic překvapivého. Herci hrají dobře a většinu jsem jich dokonce znal. Jako všude i zde výrazně "starší" herci hrají "mladé", ale to zas tak důležité není. Hodnocení: 88/100. ()

Stejšn

Za mě fajn. Sice jsem hlavní námět viděl už v několika filmech, ale v pohádce asi poprvé. Vadila mi tam asi jen Elvisova písnička (ta se tam nehodila tak strašně moc, že vůbec nechápu, jak na ní mohli tvůrci přijít) a zbytečně warcraftovsky přebarvený souboj s čarodějnicí. Proto ode mě 4 hvězdičky. Jinak všechno sedělo, kamera, lokace, hudba, obsazení a dokonce i scénář a herecké výkony - bez chyb. ()

ostravak30

V nepřeberném množství stále nových a nových pohádek najít jednu povedenou je heroický výkon. Princezna zakletá v čase mi hned od počátku připomněla film Na hraně zítřka. Nová pohádka vychází z koncepce české klasiky a snaží se být moderní vůči světu. Takže tu máme propracované efekty a zhruba od půlky kouzelnické souboje s Murienou. Dejme tomu. Ovšem je třeba si říct, že tady trochu selhala stopáž, kdy po nějaké době diváka omrzí sledovat pořád jedno a totéž, byť v detailech v něčem nové. Natalii Germani navíc dabuje o 14 let starší herečka a její hlas tak rozhodně nepřipomíná dvacetiletou holku. Detail, ale docela zkazí mínění o ní, když pomineme, že je ještě k tomu namyšlená. Samozřejmě jako v každí správné pohádce nakonec procitne. To Marek Lambora je sice talentovaný herec, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že používá stále stejnou hereckou polohu ať hraje v Přístavu, Slunečné nebo zde. Pořád stejný účes, intonace hlasu, gesta. A tak nejvíc asi baví dva strážní za dveřmi komnaty princezny a jednoznačně Eliška Křenková, která oba kolegy zastíní. Vlastně všechny, protože Jan Révai nedostane dost prostoru a Murien alias Simona Zmrzlá nám předvádí stokrát totéž a ještě si něco zahraje v úvodu. Dalo by se říct, že směrem ke světu, co se pohádek a jejich koncepce, jsme vykročili správným směrem. I když jsme asi tisíc kilometrů pozadu. Ale pořád to tak nějak není ono. Rozhodně už je to ale něco trochu víc než nám v posledních letech předvádí Čt. ()

Pete

Přidám o hvězdičku víc, protože už dlouho nepamatuju, že by mě nová česká pohádka opravdu bavila. Je to sice poněkud dlouhé, koncept časosmyčky ohraný, dovedl bych si představit víc originálních nápadů na oživení. Líbil se mi však ten crossover žánrů, dokonce bych řekl blíže fantasy adventure s různými questy. Nakonec malé zamyšlení: Naše generace měla Hromnice, dnes děti mají na Vánoce Princeznu zakletou v čase - bude tohle mít vliv na svět zítřka? ()

Mkartaylas56

Parádní počin, jenž svým originálním scénářem a skvělým žánrovým zasazením (mezi klasickou pohádku a výpravnou fantasy) vystupuje ze stále více bobtnající hromady typických a dnes již vcelku jednotvárných pohádek a ukazuje, jak by měla vypadat pohádka pro moderní dobu. To, že tu podobně dobře funguje úžasná hudba a herecké výkony, z většiny neokoukaných tváří, jsou jen takovými třešničkami. Za mě zkrátka paráda a plánované pokračování budu moc rád vyhlížet. 80% ()

maoc

Navnaděn vysokým hodnocením jsem zažil spíš zklamání. Víc fantasy než pohádka. Pěkně sestříhaná časová smyčka je příliš natahovaná. Zbytek ok, až na 2 výhrady s vysvětlením. Nejdříve to vysvětlení. Všimli jste si, že postupy a postavy, které bez problémů akceptujete u zahraniční produkce, se vám na domácí nelíbí? Ne? Tak u mě to platí na 100 %. Neumím přesně popsat proč, ale na Princezně zakleté v čase mi děsně vadí 2 věci. První se týká scénáře. Nedostatečně mi popsal postavy a vysvětlil jejich motivaci a místo v příběhu (proč čarodějnice chce zaklít království a princeznu, co se stane po kletbě, proč až 20. narozeniny, když v pseudostředověku, kdy se děj odehrává, by byla už aspoň 4 roky pod čepcem, jak se jí vždy podaří bleskově vysvětlit alchymistce a princi co a jak, na základě čeho se do prince vlastně zamiluje, atd.). Ale nešť, to bych ještě nějak přežil. Co mne ale děsně, opravdu děsně štvalo, byly dialogy a mluva postav. Princ dobrý, král a spol. budiž, alchymista hm hm, no snad, ale princezna chvílemi hodně špatně a naprosto zrůdně mluvila a hrála jinak pěkná a fyzicky do role padnoucí Eliška Křenková. Jakoby točila reklamu nebo co. Frackovsky se tvářila, stála jakoby si dávala brko na rožku a čekala na kunčofta a huhlala jakési hlášky plné hovorových slov. To bylo něco tak otřesného, že mi to pokazilo celou jinak snad ne až tak špatnou podívanou. A nejen mně. Manželka byla otrávená a dětem se to také nelíbilo, asi hlavně kvůli věčnému opakování časové smyčky. A princezna, sice pohledná a řekněme typově vhodná, vypadá v lepším případě jako princova starší sestra, v horším jako cougar. Tudy prosím příště ne. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD