bearmeedek

Po dlouhé době česká pohádka, která je prostě jiná, než stále se opakující hradní divadélka. Nebojí se výrazů jako "posera" a princezna není pobledlá "kuňka", ale baba s různými přednostmi. Není divu, když dvacetiletou hraje herečka ve věku 28 let. Příjemná podívaná a dobrý český pohádkový zářez. ()

haWranka

Po dlouhé době česká pohádka, na kterou se dá koukat bez toho, že by se člověk styděl a chtěl se schovat pod stůl. Vše je zahráno dobře, krásné prostředí, efekty důstojné. Přesto mi trochu chybí originalita v ději (ehm, Na hraně zítřka…?) a sympatičtější postavy. Protože ať jsem se snažila sebevíc, k princezně jsem si cestu nenašla. ()

ER

Tak Na Hromnice o den více dorazilo i do českého filmu. A s přimhouřením oka je výsledek uspokojivý. ()

kukkik

Ve mnoha směrech lehce nadprůměrné fantasy mi v tomto případě kazí dva faktory. Prvním je velice násilný pokus skloubení tradiční české pohádky (což je specifický subžánr sám o sobě) a moderního fantasy. Tento hybrid tady podle mě nedopadl vůbec dobře, alespoň pro českého diváka, který české pohádky zná a má rád. Druhým faktorem je obsazení. Jak Křenková, tak Germani jsou mi jednak velice nesympatické ale především se se svými hereckými výkony a vzhledem do tohoto filmu absolutně nehodí. Především Křenková tady dál hraje tu jedinou roli, kterou se za svou dosavadní kariéru očividně naučila, a sice grimas znuděného, usínajícího pařezu (až na vyjímky, kdy zase hraje rozmazleného zbohatlického spratka z mýdlové opery typu Ulice) a monotónního hlasu vhodného možná pro postavu kolemjdoucího v amatérském divadle. Tady tyto dvě herečky velice zdatně kazí pohádkový dojem celého filmu, jinak celkem zdařile a pracně budovaný zbytkem štábu. Bohužel, když jsou dvě hlavní role takto špatně obsazeny, musel by být zbytek filmu o několik tříd lepší, aby tenhle rozdíl dohnal. Což není. 2/5 PS: jako poslední zápor mimo hodnocení přidávám ještě předabovávání zahraničních herců. Copak máme málo schopných tuzemských herců, že musíme obsazovat cizince? A pokud ano, opravdu musíme předabovávat Slováky, kteří buďto mohou mluvit slovensky nebo se těch několik vět naučit v češtině..? Úplně to trhá uši a působí to jako z minulého století, tohle mi osobně opravdu vadí. ()

Hellierer

Cením fakt, že něco takového vzniklo u nás, kdy je vidět snaha i láska k látce. Taky cením občas povedené fórky a na naše poměry i dobré triky (světově to je samozřejmě ale podprůměr) a hudbu (ta je dokonce schopna se se světovou konkurencí poměřovat). Jen je škoda, že autoři to museli zabít zcela zbytečně přetáhnutou stopáží, odstrašujícím úvodem, občas bolestivými dialogy a hlavně nesmírně nesympatickou hrdinkou, které ten nepříznivý osud i přejete (a ten nevyhnutelný přerod ji vůbec nevěříte). Takže v rámci tuzemské konkurence velký nadprůměr, ale mohlo to být daleko lepší. ()

Shakaar

Popravdě nevím jestli mám být naštvaný nebo ne. Na jedu stranu je to hodně špatná kopie Edge of Tomorrow a Groundhog day, že se tím ani tvůrci v traileru netají. Na druhou stranu oceňuji že se do něčeho takového pustili. Snaha tvůrců je patrná, býť moderní a jít s dobou. Podle toho je zvolen vizual, záběry zvrchu často na jízdu na koni, které mají ukázat že film má více než jednu lokaci, dále pak epické záběry velkýho komparzu, kde se záběry mnohdy opakovaly, hudební doprovod který má nabudit neustálé napětí  - ale který je místy otravný, rušivý až nevhodný v určitých momentech. Tvůrci viditelně sáhli po příběhu jako takovém, trpí tím hodně postavy, o kterých moc nevíme, u hlavní dvojice moc romantickou stránku člověk neuvěří, nehledě na to že u princezna je v podstatě hodně nepovedený ženský protějšek Phila z Groundhog Day, o dalších postavách není moc co říct co se týče jejich charakteru. Překvapivě se mi ani nelíbila volba princezny jako herečky. Zaprvé mohli ve filmu zmínit několikrát že jí je 20, nevypadala tak ani omylem, tipoval jsem na 30 a sekl jsem se o dva roky. A za druhé, až příliš okatě byla nadabována, což možná mlátilo ještě více do očí. Navíc mi přišlo že moc ani hrát neuměla, což se nedá říct jen o ní, ale i zbytku hereckého štábu, kde Křenkové někdy pořádně ani nebylo rozumět - byť to bylo často způsobeno rušivou hudbou. Navzdory těmto viditelným poznámkám je dobře že něco takového vzniklo, je fajn zase vidět něco nového v rámci české produkce co se netočí jen v interiéru a co nevypadá jako televizní inscenace. Produkční hodnota hlavně co se týče vizuálu mi brání abych dal nižší hodnocení, protože každá tato odvaha nabourat zaběhlý stereotyp v rámci českého filmu se cení a dát tomu ikdyž s hodně odřenýma ušima 3*. ()

Likan7

Nesnáším pohádky, a už vůbec nesnáším český pohádky o všech těch princeznách se zlatou hvězdou co bydlí ve mlejně a čerty dělající bububu. Tohle je ale pro mě obrovský překvapení a nikdy by mě nenapadlo, že budu dávat absolutorium české pohádce. Ona to je tedy spíš fantasy, ale furt je to o princezně a království. Mišmaš Na hromnice o den více a Na hraně zítřka překvapivě funguje jak příběhově, tak skvělými (na české poměry až nezvykle dobrými) triky. Funguje vtip, funguje příběh, fungují postavy a hudba je skvělá. Překvapení jak hrom. ()

mira.l

Po hoooodně dlouhé době jsem se podíval na českou pohádku. A ... a bylo to ... já nevím. Princezna Ellena je sice hezká (jsem sám, kdo v ní tu a tam vidí Alicii Vikander?), leč značně protivná, a to téma časové smyčky... já tohle téma nemám rád. A slušnej maglajs to byl i tady. (ne)Herectví takových jako je Zach bylo docela utrpení, digitální efekty občas taky, dialogy po většinu času jak z Ordinace či jiného debilního seriálu natáčeného na počet dílů. Zdejších aktuálních 73% mi přijde poněkud mimo mísu. Tak snad potěšila aspoň vzhledem ta princezna, možná alchymistka a kostýmy. ()

samkko

6/10 aneb česká parodie na Na hraně zítřka. Nic víc vám k tomuto českému "velkofilmu" nepovím, protože mi to prostě nejde. Jen jsem celou dobu čekal, až se na konci objeví Tom Cruise. ()

Adiemus

Schéma je sice převzato z filmu Na Hromnice o den více a finální střet mi setsakra připomněl boj Harryho Pottera s Voldemortem, ale nešť. Raději bych viděla, aby si Eliška Křenková a Natalia Germani prohodily role, jenže stalo se. Nic to nemění na tom, že jde o jednu z mála českých povedených pohádek posledního desetiletí. ()

Armin82

Je mi jasné, že doba našich nejhezčích pohádek dávno pominula. Taky je mi jasné, že už je jiná doba a vlastně se asi ani nehodí, aby se pohádky natáčely obdobně, jako v minulém století, ale tohle je na hranici odpadu. Když pominu nějaké ty fajnové kostýmy, občas nějakou tu pohlednou herečku a dobře udělanou vizáž Romana Zacha, tak tam není nic, co by stálo za řeč a mělo s pohádkou něco společného. Dějová stránka okoukaná z filmu Na hromnice o den více nebo Na hraně zítřka s Tomem Cruisem, kdy se taky stále opakoval jeden den. Hudba, která se do pohádek vůbec nehodí, princezna, která se tváří jak vyblitý zelí. Sorry jako...bylo to nekoukatelné. Nechápu, že se natočilo pokračování. Už nikdy víc a pro mě jen další ukázka úpadku společnosti, když dá tomuhle někdo zelenou a že některý žánry v čechách už prostě natáčet neumíme. 20% ()

waska

Konečně dobrá pohádka. Zajímavý příběh, sice převzatý, ale sympatičtí herci, má to vtip a skvělou hudbu. A lesklá ryba Křenková v roli, která ji sedla a je v ní přirozená a dobrá. ()

neo93

Konečně nová česká pohádka, která je moc dobrá a která jen tak nezapadne. Je jasné, že to je především díky použití časové smyčky, ale právě tento prvek se přesně hodí do takového žánru jako je pohádka, až se divím, že to někoho nenapadlo už dříve. Vývoj povahy princezny, která se mění z nesnesitelné a sobecké k přívětivé a příjemné je velice vítáný, stejně jako její dovádění při různých kratochvílích, které se nikdo nepamatuje kromě ní. K těmto jejím zábavám patří samozřejmě seznamování a sbližování s jediným princem, který jí může skutečně zachránit. Zajímavá je rovněž dobrodružná cesta k poražení a prolomení kletby od čarodějnice, kdy se hlavní postavy snaží s každým časovým oknem dojít blíže k vytouženému cíli. Závěrečný "epický" souboj dobra se zlem je na české poměry povedený, ačkoli neoplývá bůhví jakými speciálními efekty. Film má také velmi sympatické obsazení. Vynikne neznámá herečka Natalia Germani v hlavní roli, škoda jen toho dabingu; Eliška Křenková jako její kamarádka a alchymistka Amélie, Jan Révai v roli krále Roberta VIII, Roman Zach jako Archivald nebo Martin Pisařík, jenž si zahrál roli strážného Martina. Rozhodně podařená fantasy pohádka, která má sice nějaké ty vady na kráse, ale jen za ten nápad stojí za vidění. ()

ChickenPate

Vůbec to není špatné, vyvážený poměr humoru i napětí. Chvílemi mi vtipné scény připomínaly Shreka. Co ale vůbec nechápu, tak v epizodních rolí dětí má princezna výrazně hnědé oči a princ modré a v dospělosti to je úplně obráceně. To snad není problém najít dětské herce na tyhle "štěky", kteří se alespoň v těchto základních rysech podobají. ()

playboy_05

Wow...ze by cesky film nebyl az tak uplne v prdeli?...stylova pohadka s prvky fantasy, ktera fakt sedla. Velice chvalim profesionalni a vazny pristup k filmu. Konecne se nejaky reziser zmohl na vic, nez jenom odrikavani klisovitych replik a vsudypritomny kyc, ktere zdobi vetsinu nasich novodobych pohadech. Tady je na prvni pohled videt, ze si dal nekdo praci s kamerou, exteriery, choreografii scen (zejmena tech bojovych), efekty a podobne. Co na tom, ze je vetsina okoukana jinde, u pohadky asi clovek neceka objevovani Ameriky. Me ten fantasy vizual spolu se sympatickymi postavami dokonale chytil. Film minimalne evropske urovne. Tvorbu pana rezisera budu urcite sledovat. ()

Jozka7

Ve čtvrtek 08.10.2020 jsme v ponurém rozpoložení poslouchali ministra zdravotnictví vyhlašujícího uzavření kin a dalších kulturních institucí. Nadcházející víkend tedy skýtal poslední možnost navštívit kino, a proto jsem pozval manželku na rande. Což při malých dětech není jednoduchá záležitost k zařízení. Volba filmu byla jasná. Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase je projekt, který jsem sledoval již dlouho a s velkým zalíbením. Na původní premiéru v březnu jsem plánoval zorganizovat velkou výpravu, což ale všechno padlo díky Covidu... A odloženou zářijovou premiéru jsme zmeškali z rodinných důvodů. Je to divný rok, ten 2020. Ale k filmu. Já zhruba věděl, co mohu čekat, manželka nikoliv a její očekávání nebyla vysoká. Sousloví "česká fantasy pohádka" nepůsobilo úplně přesvědčivě. Omyl, vážení. Princezna je vynikající počin. Po projekci jsme se odebrali do nedalekého Irish pubu, kde jsme si u dobrého irského hovězího a neméně skvělého točeného irského piva sdělovali své dojmy. Posílily nás tam i naše děti a jejich guvernantka. Bylo dobře, že jsme je na film nevzali. Krásná pohádka to nesporně je, ale vzít na ni malé děti by mohlo být osudným omylem. Některé momenty jsou dost drsné a tvůrcům patří nehynoucí sláva za to, že do českých pohádkových luhů a hájů vrátili nadpřirozené zlo v jeho kruté, nemilosrdné a smrtící podobě. Čarodějnice Murien není nějaká troškovská rozjuchaná parodie, je sličná jak černá elfka a přitom smrtonosná jako dech nazgúla. Kdykoliv se objevila na plátně, mrazilo mě v zádech. Obecně oceňuji, že tvůrci zacházeli s postavami a s jejich emocemi tak nějak s úctou. Přestože je v pohádce mnoho výborných hlášek, neshazuje to zápletku a nesnižuje závažnost situace, v níž se princezna Ellena a její blízcí ocitli. Některé motivy jsou řekněme klasické, ale byly ztvárněny dobře, fungovaly a rozhodně lze říci, že do dosti vyčpělého českého pohádkového světa přináší Princezna svěží vítr. Postupně zvyšované napětí očekávané pohromy je výborné a zvláště na začátku mi místy připomínalo mou oblíbenou klasiku V pravé poledne. Atmosféře hodně pomáhá fantastická hudba, kterou i má choť následně ocenila na pět hvězdiček z pěti. Výprava je nešizená, kostýmy krásné a pohled na hrad Bouzov se neomrzí ani napodvacáté, zvláště studovanému archeologovi. Výtky na chudý komparz úplně neberu, je potřeba si uvědomit, že například příchod prince Jana se ve skromnější podobě dal očekávat, neboť se ve své podstatě jednalo o zvláštní "suicide mission". Když už zde něco vytknout, tak nesení truhly v rukou zbrojnošů, ta by z jednoho království do druhého jela na voze. Ale to jsou jen drobnosti. Za zvláštní zmínku stojí zdařilé triky a zmínit nutno i povedený casting, hlavní hrdinové jsou vskutku pohádkově krásní a sympatičtí. Sečteno podtrženo, po dlouhé době filmová pohádka, která nás opravdu zaujala. Princezna zakletá v čase rozhodně nebyla ztráta času. Na tom jsme se shodli. A když jsme se po večeři vynořili z útrob hostince, zjistili jsme, že venku zuří bouřka. Stylový závěr rande s Princeznou. () (méně) (více)

MFloyd

V dobách temna, kdy všechny české pohádky stojí za h... se objevila naděje v podobě Princezny zakleté v čase, nebo chcete-li Princezny o den více, Princezny z Palm Springs, atd... Řekněme si upřímně, že jde asi o nejlepší českou pohádku za posledních pár let, možná od prvního Anděla páně. Od té doby vznikaly většinou moderně pojaté pohádky bez špetky nápadu. No a i přes vysoké hodnocení jsem byl pořád dost skeptický. Ani trailery, které normálně nesleduji, mi nepřipadali dost zajímavé, abych si řekl, to bude určitě pecka. A i když budu možná více kritický, tak je to alespoň dobrý pokus o dobrodružné fantasy. Takže co určitě uznávám je odvaha. Nevím jak přesně film vznikal, ale od neznámého režiséra, je to určitě dobrý počin, včetně celkem dobrých, také ne tolik známých herců. Bohužel je tady hodně "ale". Na filmu je totiž cítit, jako kdyby tvůrci chtěli natočit napínavou, kouzly protkanou, dobrodružnou pohádku, která bude moci soupeřit s mnohem ambicióznějšími filmy, ale nějak jim na to nestačili peníze, nebo prostě neměli dostatek zkušeností. První, co mi vadilo byla kamera. Občas divně poskakovala, téměř pořád nalepená na obličejích. Příkladem může být jízda na koni princezny a prince. Působí to hrozně uměle a buďto herci neumějí jezdit na koni, nebo prostě nebyli schopni natočit pořádnou jízdu, kde budou oba v záběru. Tam bylo poprvé vidět, že si ukousli asi velké sousto. Na druhou stranu některé záběry, kde nebylo tolik akce, se opravdu povedli a tam jsem si říkal "jo! takhle to má vypadat." Myslím třeba jak princezna s princem sedí u vody právě po jízdě na koni. Či loďka co připluje z mlhy, záběry hradu... no a pak to zkazí laciné efekty bouře, kouzel, run atd... Jak říkám, v obraze jde vidět, že byla snaha udělat velký fantasy film, ale skončilo to někde na půl cesty. Co však u fantasy je nutné aby fungovalo, je poutavý příběh, problém nastává v propojení s klasickou pohádkou. Myslím že právě toto spojení česká fantasy pohádka je problematické. Díval jsem se na to s mámou a ta o to nejevila nějaký větší zájem, protože chtěla pravou českou pohádku a ne nějaké kouzelnické souboje a zaklínadla. Chtěla písničky o lásce a ne hlasitou atmosférickou hudbu (jinak tu musím pochválit). Já který pohádky nemusím, tak jsem zase byl zklamaný z fantasy, které tu je a není. Protože mě upřímně nezajímá otřepaná fráze že "láska zlomí prokletí" a radši bych viděl více akce a asi i vtipnější dialogy. Občas tu a tam se člověk zasměje, ale rozhodně to není komedie. Když už mluvím o dialozích, nelze si nevšimnout výkyvům u postsynchronu. Občas byste nepoznali, že je to namluvené a jindy Vám to přijde úplně strašný. Například když princezna s princem a kamarádkou hledají svitek, tak kamarádka (sorry nepamatuji si její jméno :) jako kdyby pořád šeptala a vlastně nechápu proč, v podstatě jsem jí dost často ani nerozuměl. No ale k příběhu samotnému, tvůrci se rozhodli to celé propojit "originálním" nápadem v podobě opakování se jednoho dne pořád dokola. Bohužel to nepomohlo. Vlastně tím, že už jsem tenhle nápad viděl x krát, tak mi bylo jasné co přijde a jaká bude pointa. Takže princezna to nejdřív nechápe, pak to pochopí, ale ostatní ji nechápou, pak si řekne "seru na to, jdu pařit", to jí přestane bavit, tak začne zjišťovat jak z toho ven a tak dále a tak dále. No a zakončeno happyendem. Pokud tedy mám zhodnotit film jako celek, tak to vidím na čisté 3*, což je ale zatraceně dobrý na jinak opravdu slabé filmy, co česká kinematografie v poslední době nabízí. možná bych dal ještě malé bezvýznamné plus za odvahu, protože na druhou stranu tvůrci aspoň zkusili něco nového na naše poměry a měli koule jít do toho s minimálními zkušenostmi a s herci, kteří určitě nejsou pro českého diváka tak lákaví. () (méně) (více)

Zuzu_kuc

Hudba, ta HUDBA je o 8 levelů lepší než celej film. Já sem byl nadšenej z toho co sem tam slyšel, už jsem ale nebyl nadšenej z toho, co sem viděl. Ta hudba je sice fakt super, ale to jeji použití už je trapas. 3 lidi jedou na lodičce a k tomu graduje epesní hudba jako z pána prstenů a oni na konci tohodle audio super díla jen vyskočí z lodičky? tvl to je co? Ta hudba je použitá uplně mimo. Děj je tam vlastně dost o ničem, vytvořit si nějaký vztah k postavám jsem prakticky nestihl, Kdyby toho Alchymistu hrál kdokoliv, KDOKOLIV jinej než Zach, tak udělali jenom dobře. Zach mi nevadí, ale sem se absolutně nehodil jeho hlas, jeho grimasy, jeho gesta prostě nic. efekty/kostýmy na český filmy super. ale ta pachuť, že je to celé ukončené na pul cesty mě nepustila ani druhý den... ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD