rigby

Obrovské překvapení, které jsem od tohoto pohádkového titulu rozhodně nečekal. Herecké obsazení bylo skvělé, všem protagonistům to spolu pěkně ladilo, vztahy fungovaly. Dokonce i příjemná dávka humoru se vloudila a rozhodně neurážela. Scénář povedený na jedničku, stejně tak výborně zpracovaný režisérem. Mělo to spád a silné napětí v trochu tísnivé atmosféře, která k tomuto filmu opravdu ladila. Ani efekty nepůsobily lacině. Zkrátka solidní evropský film, který bych od českých tvůrce nečekal. ()

Karbos

No, tak jsem čekal, čekal až jsem se dočkal, žádná hitparáda to teda není. Vlastně půlku filmu tvoří 3 scény. 1. 100X opakující se bouře, která je jedinou náročnější trikovou scénou filmu, je dobře udělaná ale snažili se to tam nacpat tolikrát, že vtípky o Somálcích ztratily smysl. 2. scéna je hrad (tuším Točník) a v něm 89 x opakující se souboj s čarodějkou. 3. Je 78x nacpaný záběr na hrad Bouzov z dronu. Ano skutečně, pokud sečtěte minutáž těch tří se opakujících scen, budete skoro na hodině, což je neuvěřitelné, protože film díky tomu má hodiny dvě! A z toho ta první je ještě ta nudnější, to už se vlastně budete radši furt dokola koukat na utíkající sedláky před deštěm,  hromadný úmrtí v soubojích s čarodějkou a nebo ten  hrad s vytuněným západem slunce. Zbytek je totiž vlastně nuda o ničem. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 3/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 2/10 viz profil ()

daleba

Bravo! Tak tohle mě totálně dostalo! Jeden z těch filmů, u kterého bych strašně rád v kině na konci zatleskal, kdybych ho mohl v kině vidět. Jsem strašně rád, že něco takového vzniklo. Gratuluju všem tvůrcům, kteří se na tomhle podíleli... Gratuluju a děkuju! ()

wdc

Docela dobré, pohádka na úrovni. Rádoby vtipné/trapné scény se tu téměř nevyskytují! Líbilo se mi že tam nebyly kromě čarodějnice snad žádné zlé záporné postavy a obludy. Je ale určitě co zlepšovat. Čarodějnice působila na závěr trochu uměle. A závěrečné scény mi přišly trochu navíc a méně opravdové. ()

Lestad

mohlo to být mnohem, mnohem lepší. Nevím přesně co si o tom myslet. Směs pohádky, fantasy, komedie a bohužel i parodie. Špatný výběr některých postav (Zach, Písařík, "lovci čarodejnic" a hlas Křenkové) jsou výrazné mínusy, které sráží celkový dojem do průměru. Více prostoru měla dostat Simona a její příběh. Času na to bylo dost a mohlo se ubrat z nekonečné časové smyčky. Lovci čarodejnic na přesdržku. Celkově to chtělo v některých fázích víc dospělosti a vážnosti, lepší výběr některých postav, více postav a mohlo to být fakt dobrý. Takhle to mnohdy působí odfláknutým dojmem. Škoda, škoda, škoda. ()

Zuzato

Nejlepší česká fantasy. Nejlepší česká pohádka po andělovi páně (ale ten byl jiný žánr). Výborná hudba, efekty, herecké výkony nadstandardní. Kombinace Hromnic a artušovského mýtu se hodně povedla. Keltské zakončení a vymanění se z českých pohádkových kolejí tomu jen napomohlo. Škoda jen, že to nešlo do kin!!!! ()

Mangano

Film je podle mého názoru jednoznačně nejlepší česká pohádka od Troškovy Princezny ze mlejna. Zejména potom proto, že Princezna zakletá v čase hraje na úplně jinou strunu než všechny naše dosavadní pohádky. To jak a čím už tady ale bylo řečeno stokrát. Na druhou stranu, se mi kvůli radosti z toho nechce film nadhodnocovat. Každou vteřinou jsou z filmu stále cítit ty naše, ač mnohdy ambiciózní, tak stále bídné filmařské poměry. Spousta talentu, dřiny, práce ale pokud prostě nejsou peníze, není chleba. Za mě budiž kůrkou toto fantasy a odvážný směr, kterým se vydalo. Naprosto překrásné jsou potom ty hradní scenérie. Majestátnost našich hradů je tady ale benefit pro film, ne vycházející z filmu. Jednu hvězdu pak přidávám za Marka Lamboru. Ne snad proto, že by tohle byl nějaký jeho herecký koncert, ale baví mě se na něj dívat, baví mě ta jeho dosavadní neokoukanost. Další hvězdu přidávám za titulní píseň. Nejsem si jistý, že jsem někdy z našeho rybníčku slyšel tak parádní filmovou pecku. Slovo komedie v hlavičce profilu jsem poté ochoten bez výčitek sám pro sebe akceptovat jen díky panu Vladimíru Polákovi, velkému herci z Národního divadla (Moravskoslezského). V tom nejlepším slova smyslu je pro mě komediální cokoli, co zde pan Polák dělá. Ačkoli je to ale machr a miluju jeho účes, za něj už hvězdu nepřidám (škoda je, že chudák nedostal víc prostoru k tomu zazářit). ()

randycz

Tempo zprvu pomalé, dabing hlavní hrdinky, ale i ostatních žádná sláva. Nicméně na české poměry docela fajn podívaná. Samozřejmě nejvíc mě zarazil / rozesmál moment, kdy zazněla skladba Little Less Conversation ... opravdu v pohádce :-) ()

kritkMd

Hezké herecké obsazení a na poměry české pohádky naprosto skvělé. Vykrádání time loop je uděláno opravdu hezky ()

Dawe2

Obrovské překvapení. Maličko vykradená Šípková Růženka, leč vůbec nevadí. Za mě nejlepší pohádka snad vůbec, rozhodně na první shlédnutí a já většinou moc víckrát nekoukám. Tady prostě funguje téměř vše. Herci opravdu hrají. Ti herci co vypadají jinde, že hrát neumí, zde fungují! Brilantní režie, zřejmě byl čas na opakování, na nacvičení, na to, až to bude prostě skvělé. Skvělý scénář a příběh. Našel bych pár mušek, například nepřirozená paruka či nesedící postsynchrony (což je škoda), ale nebuďme hnidopiši, tohle je na 100% bez zaokrouhlování. Opakování (v čase) je sice matka moudrosti, ale dokáže i nudit. Tady se v opakování ubralo přesně na těch správných místech, aby to bylo divácky nejatraktivnější a nikde to nevadilo. Tohle je prostě profesionální práce ve všech směrech. Skvělá výprava, neuvěřitelný smysl pro detail. Velmi doporučuji a děkuji tvůrcům. Uvítal bych více takové preciznosti v dnešní tvorbě. ()

Scaevola

Na Hromnice o jeden boss level výše a když to okno příležitosti dovolí, tak se v téhle báchorce zvládne i hrana zítřka. Maximální hodnocení je pravděpodobně značně přehnané, protože ústřední princezna je po většinu stopáže předvídatelná a protivná a princ se lehce ztratí z paměti, ale jinak se vyprávění ve stylu quick-save/quick-load povedlo po všech stránkách. Od soundtracku a efektů, přes důmyslnou výpravu, kostýmy a zřejmé nadšení tvůrců až po negativistickou čarodějnici a sebeparodujícího alchymistu jsem byl spokojen snad se vším. Jen jedinou vadu na kráse film má: Jednoduše nejde o pohádku, ale o fantasy bezmála světového formátu. ()

Veber

3,5 * Příjemné překvapení. Asi nejlepší nová pohádka posledních let. Podle mého názoru však nevyužit potenciál, který to mělo. Chyběl mi humor a i té lásky bylo celkem poskrovnu a místy trochu překombinované (runy, alchymie,nejasná minulost princezny a prince resp. to dávkování). Nevyužit hádankář (Dejdar), což byla velká škoda (já na to čekala). Dost se mi vybavil film Na hraně zítřka.:-) Místy trochu natahované a místy trochu hluché. Celkově se na to moc hezky kouká, hudba je zde příjemná, stejně jako píseň (byť s jejím vložením si nejsem zcela jistá). Nádherné české lokace, kdy mě osobně velmi potěšily lomy kolem Lipnice nad Sázavou. Ps: Jsem jen trochu překvapená, že se chystá dvojka, ale uvidíme... ()

Franki69

Výpravně pojatá ale bohužel velmi nezábavná vykrádačka světové sci-fi a fantasy, které českými kiny prolétly  - odhaduji - v posledních 15 letech. Divák se alespoň může zabavit, kolik blockbusterových filmů nebo alespoň ikonických rekvizit/masek z nich v příběhu nesympatické princezny, prožívající v podstatě jeden den, postupně odhalí. Já viděl variace na gondorské kostýmy, gandalfovu hůl, Helu z Ragnaroku, kouzla doktora Strange a nástup Avengerů k finálnímu battle. To vše v příběhu (dobře..v pohádce) jehož leitmotivem byla časová zápletka z Na hraně zítřka (střet s nepřítelem, kdy se ústřední trojice musí postupně probojovat všemi nástrahami a stihnout to za jeden den). Jenomže Marek Lambora opravdu není Tom Cruise a Natalia Germani není Emily Blunt. Opravdu oceňuju pokus o natočení pohádky „jinak“…ale nová Sněhurka a Lovec nebo Hvězdný Prach se bohužel nekoná. Názor si pochopitelně udělejte sami, jen upozorňuju, že tohle dílko má skoro dvě hodiny, jsou v něm vcelku dobře provedené triky, bohužel ale taky velmi chudé kostýmy a vůbec celá výprava a opravdu špatný zvuk, kdy některým postavám není rozumět (nejhůř to odnesl temně mumlající alchymista Roman Zach). Takže… 35% je tak akorát, body plus za vcelku vydařenou scénickou hudbu. ()

CaptNemo

Pro mě veliké zklamání. Ne, že bych od žánru české pohádky v posledních letech očekával zázrak, ale v tomto případě jsem četl pár ohlasů, které vypadaly docela slibně. Hned začátek, který diváka "zrychleně" uvádí do děje, je ale nudný, plochý, bez náznaku atmosféry. Taková pak zůstane pohádka po celou dobu. Na vině je 1. tragicky špatný scénář plný těch nejbanálnějších "pravd", které si píšou náctiletí do svých deníčků, 2. špatné herecké obsazení. Když pominu nezvykle velkou účast neherců, jejichž správnou dikci nikdo nepohlídal ani v postsynchronech, tak ani profesionální a jindy dobří herci se zde prostě nenašli. Chemie mezi hlavními postavami nulová, naopak chemie mezi princeznou a její pobočnicí (alespoň v jednom případě dobře obsazená Eliška Křenková) ukazuje, jakým směrem se pohádka měla ubírat. Jsme sice ve 21. století, ale aby se nakonec ukázalo, že ta pravá láska je tentokrát mezi děvčaty, na to je ještě příliš brzy. Podobně nevyužité stejnopohlavní jiskření nabídla už (nesrovnatelně lepší) pohádka Nejlepší přítel z roku 2017, kde to mezi Zdeňkem Piškulou a Markem Adamczykem fungovalo tak, jako v českém filmu už dávno ne, a stejně jim to nebylo nic platné.  V případě Princezny zakleté v čase fungovala jen kamera a lokace. Zbytek může zůstat zapomenut hluboko v minulosti. ()

moriero

Po těch televizních a filmových pohádkových hrůzách posledních let (jasně, krom Sedmera krkavců) něco, co má fakt koule. Hromnicový námět je v pohádkovém žánru naprostý unikát, vizuál konečně né diletantský, sympatický casting (ale až asi od třetí smyčky) a hlavně osvěžující řízné dialogy. Panu Kubíkovi se geniálně podařilo vymanit z kostrbatého unylého schématu všech doposud natočených pohádek. A to je ta cesta správným směrem (odpouštím některé úhly kamery a místy očividnou levnost). Nezbývá než doufat, že ho budou ostatní následovat. P.S. Zmrzlá je pro mě od Hastrmana naprosté zjevení, které nespustím z periskopu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD