Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

Gastovski

První dvě povídky byly skvělé; coenovsky vtipné, absurdní a krvavé. Ale ty ostatní už byly jen prázdné tlachání a plahočení od ničeho k ničemu. Zklamání jsem však očekával, jelikož Coeni posledních pár let točí jenom takovéto komediální divnofilmy (čestnou výjimku představuje Inside Llewyn Davis) ()

killpunker

Hej, to je divný a nevyvážený. Jediný co všechny ty povídky pojí je šílenství a klobouky. Ale posouvá se to s každou povídkou k lepšímu. ()

vojtaz

Krásná atmosféra, krásný soundtrack, krásné scenérie, ale někdy se to zbytečně táhne a vychází do ztracena. Spíš než western to jsou takové dobové příběhy z divokého západu. Znovu si to asi nepustím, ale budu na to rád vzpomínat. A jdu si pořídit soundtrack. ()

fisus

V posledních dnech se snažím nakoukat všechny filmy od Coenů, a tak jsem se propracoval až k jejich zatím poslednímu filmu. Několik snímků jsem přeskočil a teprve se k nim budu vracet. Balada začala skvěle. U prvního příběhu jsem se válel smíchy a pustil si pár scén hned několikrát. Zbylé příběhy mě bavily už méně než první, ale to neznamená, že bych se nebavil vůbec. Snad jen povídka s Liamem Neesonem u mně zůstala bez odezvy, asi jsem ji zkrátka nepochopil. Každopádně Coeni už podruhé natočili dobrý western a těch v posledních dekádách moc nevzniká. Za mě takových 75%. ()

warrenur

Slabsie stvorhviezdie. Ale inak, napadite a velmi pekne natocene westernove, zvacsa drsne poviedky s ciernym humorom. Samotna prva o spievajucom krpatom Buster-ovi v bielom bola skutocne vtipna. :) Pan-shot a vykradac bank bola len kratka epizodka. Ale indiansky utok prekvapil. Najmenej ma zaujala prave ta s Neeson-om a "basnickym trupikom". Hoci prave kontrast v hodnote "matematicky nadanej sliepocky" oproti dlhorocnemu spolocnikovi bol drsny. Ta dalsia, so zlatokopom telom i dusou, bola absolutne dokonala. V nadhernej scenerii a i s krutou vypocitavostou, ktora i v skutocnosti musela stat mnohych zlatokopov zivot. Tiez dalsia poviedka s velmi prostymi a jednoduchymi osadnikmi mala "cosi do seba" hoci dialogy boli "sroubovane". Zaver bol naopak smutny a ...zvlastny. Nalada v dostavniku a jeho pasazieri boli "haluzni" a spievajuca dvojka lovcov ludi ma nezaujala, hoci mali okolo seba celkom zaujimavu auru. Kazdopadne som sa bavil, obcas mali Coen-ovci v poviedkach konverzacie velmi blizko k tym Tarantinovym a to je samozrejme pochvala. Urcite nadpriemer, hoci spomenute dve poviedky boli poslabsie. 65% Odporucam. Pekna filmarcina a niektory pribeh vam urcite "brnkne po strune". ()

peetrejr

Bratov Coenovcov považujem za kvalitu. Preto som bol ochotný pozrieť si film, ktorý som našiel na Netflixe. Áno, čítate dobre. Hodnotenia ma vôbec nezastrašili. Videl som western, tak reku nebude to stáť za hovno. Teraz by som skôr zmenil svoj názor. Nie, že by to fakt za to hovno stálo, ale nie je to dokonalý film. Niektoré poviedky boli super, iné zas moc nie. 1. The Ballad of Buster Scruggs - úvodná poviedka je veľmi vizuálne krásna a vtipná. Dej je jednoduchý a zároveň má aj myšlienku. Má rýchly spád a pôsobí to ako studená čapovaná Kofola v lete. Hlavný hrdina je sympatický a spev vôbec nekazí krásnu, priam rozprávkovú atmosféru. Koniec je morbidný, ale nie je celkom random. Viete, myslíte si o sebe, že aký ste úžasný a neporaziteľný. Že nikto na vás nemá, vždy sa nájde niekto mladší, lepší, krajší. Myslím, že moja najobľúbenejšia poviedka. 2. Near Algodones - opäť skvelá fresh poviedka. Skvelé postavy, hlavný hrdina sympaťák... koniec super. Ujo panvica je najväčší šéf divokého západu. 3. Meal Ticket - kde mám len začať. Poviedka je nemastná neslaná. Neviem, nesadla mi. Na začiatok máte prvé dve poviedky, ktoré sú úžasné a potom dostane dlhú a celkom depresívnu poviedku. Nechcem tvrdiť, že by bola zlá, ale zatiaľ ste mali komédiu a teraz si musíte zvyknúť na niečo menej komické. Isteže je to silný príbeh, ale neviem či zrovna patrí do tejto komediálnej zmesi. 4. All Gold Canyon - konečne som sa dočkal ďalšej sympatickej poviedky. Herci, teda herec je sympatický človiečik (ten druhý až tak nie). Ide si za svojím cieľom aj keď už možno nemá na to sily. Tvrdo maká a potom mu niekto niečo... Vtedy som ostal celkom v sklamaní, lebo som si hl. postavu obľúbil a nechcel som teraz baladu. Na moje prekvapenie sa táto poviedka skončila dobre, Veľký palec hore. 5. The Gal Who Got Rattled - Celkom sa nám to tu zlepšuje, ale musíme si na to trošku počkať. Isteže je poviedka dobrá, je na mňa až moc romantická. Ja chápem, že zrejme bol zámer aby si každý divák v tom našiel svoje. Prekvapivo dostávame sympatické postavy ako Mr. Arthur alebo lámač Mr. Knapp. Koniec je vcelku morbidný, ale aj podivne zábavný. Nebola to najlepšia poviedka, ale nebola ani najhoršia. 6. The Mortal Remains - piati odlišní ľudia spolu cestujú v dostavníku. Majú rozdielne názory a je to nuda. Pardon, ale film má viac než dve hodiny a ja už čakám príjemný koniec, ale nie. Na čo? Však? Tak, nejedná sa o takú strašnú katastrofu, ale chýba tomu náboj. Niečo čo by trošku pozdvihlo tú ťahajúcu sa atmosféru. //// The Ballad of Buster Scruggs nie je najhorší film. Oplýva veľmi pekným vizuálom aj hudbou. Herci berú svoje povolanie vážne a postavy vyzerajú fakt živo. Trošku to malo nádych Wesa Andersona aj keď to je asi len tak dosť malý nádych. Ja to tam ale niekde vidím. Bratia Coenovci ma zatiaľ v ani jednom ich filme nesklamali (videl som až dva, teraz teda tri) a s úsmevom môžem konštatovať, že ani teraz ma nesklamali. ()

Raziel_cz

Film na zakázku. Není v tom vidět nadšení, péče ani snaha natočit něco, na čem by tvůrcům jó záleželo. Ze šesti povídek jsou dvě (The Ballad of Buster Scruggs a Near Algodones) zábavné, hravé a mají nápady – ale ani jedna není dost dlouhá, aby s nimi stihla skutečně pracovat a ani jedna nemá nic jako uspokojivou pointu. (Což je vlastně problém všech segmentů – on tam ani pokus o nejen uspokojivou, ale i jakoukoliv jinou pointu moc není. Spíš je tam pokus být hrozně nihilistický, ale výsledek je obvykle spíš otravný.) Meal Ticket a All Gold Canyon je zbytečná, nezábavná vata. Ve druhém případě navíc "vylepšená" samoúčelným a ošklivým CG. The Gal Who Got Rattled je nejdelší a taky jediná kapitola, která opravdu stojí za vidění. Postavy projdou vývojem, motivy se zúročí, funguje tomu romantická linie, má to napínavou přestřelku a Bill Heck hraje Keanu Reevese. A konec skutečně má dopad. The Mortal Remains je vztyčený prostředníček audiovizuálnímu médiu – pět lidí si povídá. Dobrá zpráva je, že to má pokus o pointu. A ani to není špatná pointa. Sice ohraná, ale i tak. Jenže nevyplyne přirozeně, film vám ji vyzradí moc brzy a buildup je příšerně natahovaný. Finále je vizuálně podmanivé, ale jelikož vám jsou postavy jedno, nic víc se o něm říct nedá. A to je všechno. Podívejte se na první dva příběhy, podívejte se na The Gal Who Got Rattled a nekazte si chuť ničím jiným. Nechci říkat, že je to úplná fušeřina, ale mezi zbytkem coenovské produkce dost slabota. ()

Rockerman

Od bratrů Coenů jsem toho viděl už dost a vždycky jsem obdivoval nápaditost, překvapivé zvraty v ději a neobvyklá řešení problémů. Všechno to najdete i v této novince. Bohužel, šest povídek má hodně nevyrovnanou úroveň. první dvě jsou kratičké, ale svižné s hezkým nápadem, zvláště druhá o bankovní loupeži. Další dvě jsou však velmi slabé. Ta o umělci-mrzákovi má sice silnou pointu, ale je to nuda. Čtvrtý příběh je zřejmě nejnudnější, ale zase jsou tu nádherné přírodní scenérie. Číslo 5 považuji za nejlepší. Působí trochu jako parodie. Poněkud nesmělý kovboj, který netrefí ani psa vede konverzaci se ženou, jako v nějaké nóbl společnosti a ne jako doprovod karavany na cestě do Oregonu. A právě tady se dočkáme nečekaného, coenovského zvratu v ději. Šestá povídka je téměř zbytečná. Je to tak na 3 a půl. Z protekce 4*. ()

sadlokan

První půlhoďka je neuvěřitelnej fofr.Pak nám to drobet houstne.Ale jako v dobrym.Filmy Netflixu mi přijdou takový"horkojehelný",ale asi to bude spíš tim ,že kdo umí,umí.A jestli někdo nenachází pointu,tak ať vodevře dveře,koukne se za roh a prudce je zavře. ()

agassi68

Bohužiaľ veľmi nesúrodé a hlavne nevyrovnané poviedky, kde oscilujete ako väčšina medzi 2-5 hviezdičkami. Tentokrát vezmem Coenovcov na milosť a hlavne za prvú polovicu to napálim za štyri.. ()

hazaba

Svým způsobem zajímavý soubor povídek z divokého západu, které téměř vždy skončí špatně. Formát jsem nečekala, takže smrt Bustera v průběhu prvních 15 minutách mě zaskočila... pak jsem to pochopila. Asi nejlepší (i s dobrým koncem) byla povídka o zlatokopovi ( hey mister pocket :-)). Jinak je to něco, co s úspěchem docela brzy zapomenu. ()

Hapretor

hmm ... zvláštní ... na zabití času ok ... jinak nevím, co si o tom myslet ... usměju se ... ale nebavím se ... celkově vlastně o ničem ... ()

TostTom

Na to jak mě ten první příběh fakt zaujal a nadchl tím pravým westernem, tak zbytek filmu byl vcelku zklamání. Jako jo, ta druhá povídka a ještě s tím zlatokopem celkem  ušly, i přes to, že na první teda rozhodně neměly. Zato třeba povídka s mrzákem a ta poslední byly vyloženě utrpení a prokousat se tím byl dost problém. Celkově mám pocit, že jsem byl podveden, protože jsem se na to celé podíval kvůli jedné povídce, která měla okolo 15 minut. 4/10 ()

kkarx

Líbily se mi jen první dva příběhy, ale byly moc krátké. Po nich přijde ještě řada dalších a je to nuda i proto, že je vůbec nic nespojuje. Jak udělat epizodický western správně -> https://www.csfd.cz/film/80109-sentenza-di-morte/recenze/ ()

Waldir

Coenovský "kúzelný" zážitok, s parádnym hereckým obsadeným, výbornou hudbou a vizuálom (ktorí majú bratia Coenovci "ošéfovaní", ako nikto iný). The Ballad of Buster Scruggs však trpí nevyváženosťou jednotlivých príbehov, z pohľadu minutáže a taktiež aj z príbehového hľadiska. Samozrejme, jednotlivé epizódy sú pútavé a sršia originálnymi nápadmi, avšak chýba im sofistikovanejšia koncovka (MOŽNÝ SPOILER - v podstate, takmer každá časť končí (ne)prekvapivou smrťou jednej z hlavných postáv). V dôsledku toho tak film ako celok, nie je tak úderný ako by mohol byť a celý tento westernový kúsok je (bohužiaľ) len sériou cool momentov bez výraznejšieho vypointovania, no za to s parádnym, nenapodobniteľným rukopisom Joela a Ethana Coena. ()

HenryIvan

6 mini príbehov, povedzme že poviedok, ktoré medzi sebou nemajú ani špetku koherencie či konotácie. Jediné čo ich spája je dávka absurdity, ktorou oplývajú. Ono by to až tak nevadilo, kebyže sú samé o sebe zábavné, no väčšina z nich je zaujímavá asi len 5 minút z celkového času trvania danej story. Nevravím, že sa mi to nepáčilo. Keď dôjde na akciu, krivka zaujímavosti určite stúpa, no ostatné časti väčšiny príbehov sú vystavené na dialógoch ( s príznačným prízvukom, ktorý nie je najpríjemnejší ), istej absurdnosti ( ktorá nám má pripadať ako zaslúžené vyvrcholenie istej pasáže alebo celého príbehu ) a bohužiaľ spievaní ( čo som nečakal, že ma bude otravovať ). Celkovo mám pocit, že niektoré príbehy tak nejak očakávajú, že divák pochopí ich pointu bez toho, aby bola dostatočne dôkladne načrtnutá. No a zase niektoré sa tvária, že tu hlavnú podstatu príbehu majú a je vážne hlboká a zároveň očividná, no v zásade je to len nedokončený príbeh, kde tvorca očakáva, že nás ohúri nedopovedaním deja a že budeme spokojní skôr s vizuálom celého prevedenia než s logikou plotu. Neviem, Cohenovci opäť stúpli o maličký kúsok vedľa a ja sa neviem dostať do bodu, kedy by som bol ich projektom nadchnutý. ()

kilobyte

Jako seriál by to vypadalo asi lépe. Chyběla mi nějaká provázanost mezi povídkami. Ale abych jenom nehanil, tak se mi líbila různorodost jednotlivých dílů, i když některým by neškodil větší spád. ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii