Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

kolly13

Probít se dál (ale kam?), najít někoho (ale koho?), to je již neúplná rodina donucena učinit opět po svém, tedy potichu a chytře. Napětí, skvělá kamera a střih povznáší i režie. Velká škoda tedy se scénářem, zvlášť zbytecná pasáž s černým přítelem. Tedy proto 4,49 hvězdy. Ale to mi nebrání se velmi těšit na trojku. ()

hlava81

No to byla kravina zase. Jednicku jsem strpel a u dvojky cekal nejaky rozjezd. Misto toho mi to prislo jako natazeny dil nejakeho serialu, kterych se na netflixu vali tuny. A cely ten napad je takova blbost. Zemi napadnou monstra, kterym staci jedna rana do hlavy plus neumej plavat a jsou naprosto slepe, ale tak nejak nas tihle primitivove vyhladi... WTF? Chovani hl. postav je naprosto dementni. Jenom proto, aby se neco jakoze delo. Proc? Ne, trojka uz jde opravdu mimo me. Jedna hvezda za Emily, druha jen proto, ze existuji i horsi kousky. Jeste ze v kine jsem to minul. ()

Tomas_PO

Dlhé čakanie po úspešnom prvom dieli prinieslo pomerne výrazné sklamanie. Napriek pozitívnym hodnoteniam, mne to celé prišlo bez nápadu, ako klasický príbeh neúspešného druhého dielu, s dlhými, umelo natiahnutými scénami, ktoré namiesto dramatičnosti skôr vyvolali zívnutie. V závere sa však podarilo vykúzliť malé svetlo na konci tunela, načrtnúť možnú motiváciu celého druhého dielu a zrejme aj námet na prípadné tretie pokračovanie. Palec hore akurát za Emily Blunt, tá je skvelá snáď stále. ()

Kovalevka

Těšil jsem se na dvojku protože jednička se opravdu povedla. Bohužel informace o tom jak to celé začalo už můžete vidět v traileru a více se už nedozvíme. Film mi přijde jak by vykrádal svůj první díl proto moc nových překvapení se neobjeví takže v celku skládání. Celkově je film dobrý ale pachuť nedotaženosti hold zůstane. ()

Veber

Trochu zbytečné pokračování a obávám se ještě dalšího dílu. Nic nového se nedozvíme, přibylo zobrazených obluďáků, ale příběh se posunul jen málo, nové informace skoro žádné a závěr, bohužel, vypadá, že pokračování bude. Ano, dalo se na to koukat, ale...čekala jsem víc. ()

Cvachetka

Bylo mi líto dát 3 hvězdičky, proto nakonec 4. Ale zasemi vadilo dost nelogických věcí. Nicméně špatný film to nebyl a míst celkem dost napínavý. ()

Gregor_Samsa

No helemese, v nevděčném žánru sequelů to úplně nepropadá, v podstatě je to fajn pokračování. Napětí tam je dost a ty ochechule vyžraný jsou fakt hnusný. Vzpomněl jsem si na Cestu; i tady se lámou charaktery. Fajné! [70%; 2021-11-21 Home sweet home] ()

brasek

Rozhodne o triedu zaujímavejšie pre mňa ako bol prvotný film. Užil som si príbeh a atmosféru. Začiatok absolútne skvelý, zvyšok sa mu snažil konkurovať. ()

Alecjay

Nevim proč je lepší chodit bez bot a neustále krvácet a scavengovat pro bandáže, než si sehnat boty s měkkou podrážkou, ale to je detail. Trochu mě vysíraly paralelní scény, respektive jejich četnost a táhlost, ale jinak je zajímavý sledovat, jak si herci poradí s minimálním dialogem a všechno musí odehrávat mimikou. Moc dobře zahraný mimochodem, párkrát jsem se dojal. Souhlasím s komentářem tady, že nám mohli ukázat víc z prvních dní plus je teda jedna nevysvětlená okolnost ve scéně v přístavu (nebudu spoilovat), ale dost možná se toho dočkáme v dalším díle. Pěkná podívaná na hodinu a půl, takže vás ani prdel nezačne pořádně bolet. 8/10 ()

bonovox

Pokračovanie A Quite Place je opäť napínavým thrillerom o prežití vo svete ovládanom tajomnými tvormi z vesmíru, ktorý reagujú na každý hluk. Výborný úvod ako to všetko začalo a aj následné pokračovanie príbehu je dostatočne kvalitne zrežírované aj zahrané, potvory sú dostatočne hrozivé a Emily to stále sluší. Hlavnou devízou je však kombinácia hudby a zvukov, kotré dokážu dostatočne oživiť každú scénu. Za mňa 80%. ()

daleba

Přesně můj šálek kávy! Jen škoda, že z logiky věci se asi nedočkáme dalších dílů. Pokud žánrově podobná série Last of us bude alespoň z půlky tak dobrá jako tohle, tak to bude paráda! ()

Hnillard

Tajné som dúfal ,že tie deti má nebudú toľko srať ako v prvej časti. Bohužiaľ to bolo ešte horšie. O to väčšia škoda dobrých hercov a pekných obrázkov. A dosť vykrádačka Mars Attacks!. ()

Dawe2

90%. Lepší než jednička. Skvělý Noah Jupe, což už ukázal v seriálu Mělas to vědět. Na začátku se dočkáme vysvětlení toho, co se stalo před první částí. Myslím, že to klidně mohlo být zařazeno na začátku prvního dílu, ale tak alespoň že je to zde. ()

jjjerry

Nelogické. Předvídatelné. Bez nápadu a zábavy. Já tady to hodnocení fakt nechápu...dyť je to jasné béčko spíše do odpadu ()

HennessyVSOP

Další zbytečný sequel, který nemá na čem dál stavět a jen se snaží natáhnout a zpeněžit to málo, co bylo v jedničce. Špatný, sorry. Jedničku doporučuju shlédnout, tohle už ne. ()

TesterX

Bavilo vlastne stejne jako jednicka. Trochu jsem se bal, ze to bude po kratke dobe jen takova opakovacka a dostavi se nuda, ale nedostavila. Atmosfera opet funguje na vybornou a divakovi se opet svira rit za vsechny ty postavy ve strachu, aby neslapli na klacek, nebo nedostali zachvat kasle. Super je urcite uvodni invaze, ale cely prubeh je na co se divat a pribehove se dokonce zajimave posouvame, takze to neni nakonec jen prechazeni z jednoho mista na druhe bez vysledku. Tesim se urcite na trojku, je ve vysledku z ceho cerpat. ()

Scaevola

Druhý díl beze změny pokračuje v kurzu nastaveném na počátku, protože přeci není potřeba měnit to, co funguje. Zajisté dojde na drobnou změnu osazenstva (C. Murphy si zaslouženě krade každý záběr pro sebe) a na mírné rozšíření fikčního světa (návnada v přístavu se postarala o jediný nečekaný moment se záchvěvem napětí), ale jinak se v hodnocení shoduji s prvním počinem, neboť jde prostě o to samé. Snad se další díl někam posune... ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)