Reklama

Reklama

Tiché místo: Část II

  • USA A Quiet Place Part II (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (596)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Všechno (a vlastně i všichni), co se nám minule líbilo, je zpět a je to pořád skvělá podívaná i poslouchaná. Hlavní novinka Tichého místa: Části II se pak jmenuje Cillian Murphy a je to snad ten nejlepší možný herec, kterého mohl John Krasinski obsadit, protože z něj prakticky není možné spustit oči, ať dělá, co dělá (nebo nedělá). Druhé Tiché místo těsně navazuje na první, takže jsem měl pocit, že se dívám na další díl výborného seriálu a rád jsem se setkal se známými postavami, během následující, příjemně střídmé hodinky a půl jsem se navíc dozvěděl víc také o celém tom podivném ztichlém světě... Závěr filmu opět jasně ukazuje směrem k dalšímu, což mi ani v nejmenším nevadí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

První díl mě překvapil nápadem a druhý pro změnu nápadem už zdaleka tak neoslnil. Druhý díl totiž opravdu nemá nic, co by jedničku pozvedlo, až vlastně na nejzajímavější postavu filmu, kterou zde ztvárňuje Cillian Murphy. Jinak tu ale po vzoru Hollywoodu není ničeho víc, žádná honosnější akce a ani tráva tu není zelenější. Prostě jak kdyby první díl byl poločas příběhu. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Výborný začiatok, slabší koniec. Tiché miesto 2 je podobné dobrá hororová záležitosť ako jednotka, akurát v niektorých častiach slabšia. Dvojka ponúkne zaujímavý flashback, znova dobré lakačky, či drsné a krvavé scény. Nestojíme na jednom mieste, ale hýbe sa naša rodinka tvarov v tvar svetu, takže vidíme aj viac ľudí aj viac akcie, a celkovo vidíme ako svet po invázii funguje. Mne osobne tu chýba dobrá postava akou bol v jednotke Krasinski. Cillian Murphy je fajn, ale nie je to taký sympťák. Taktiež aj akcii v závere došla pára a už to toľko nestrhlo. Každopádne sa jedna o dobrý príspevok do serie, ktorý určite obohatil túto sériu. Aj keď mohol aj viac. 75% - 4* ()

classic 

všechny recenze uživatele

Tiché miesto: Časť II” , je sequelom hitu z roku 2018, kedy som sa takpovediac dočkal: „Za málo peňazí, veľa muziky” , režíroval to nejaký Janko Krasinski, a už podľa priezviska bolo jasné, že mu korene siahajú až do Poľska, ale o to vôbec teraz nejde, ide najmä o to, že v jednotke sa s nami už musel rozlúčiť, a tak v pokračovaní sa tým pádom mohol poriadne sústrediť predovšetkým len na pobyt za kamerou, i keď sa na pár začiatočných minút v snímku ešte objavil, situovaných do pôvodu apokalypsy, kde znovu režíruje svoju sympatickú, anglickú manželku Emíliu Bluntovú, ktorá je tentokrát (mierne) odsunutá na vedľajšiu koľaj, keďže trochu väčšieho hereckého priestoru, sa dostane jednému z jej potomkov, a to buď Regan Abbottovej, alebo skrátka Marcusovi Abbottovi (akonáhle začnete daný snímok pozerať, o malú chvíľu hneď zistíte, o koho sa to jedná ?), pričom do úvahy prichádza taktiež i zoznámenie sa s novými postavami, keď zatiaľ by som podotkol, že najskôr sa tak uskutoční v singulári, a až následne potom je dosť pravdepodobné, že preživších bude oveľa viacej, ale kde sa vlastne všetci skrývajú, tak na to budú musieť prísť naši hrdinovia úplne sami/sama ? Len to by nesmeli zároveň mať v pätách svojich najväčších nepriateľov, a pritom tým nemyslím iba zmutované, mimozemské príšery, ale aj bežných "homo sapiens" , ktorí zatiaľ akosi extra zdivočeli. Čiže na jednej strane tu máme "Anjelov smrti" , ktorí sa neprišli hrať na Zem, ako E.T. Mimozemšťaň, a pre zmenu na strane druhej, zase číha ďalšie nebezpečenstvo zo strany obyčajného človeka, a včuľ si vyber, to je ako ísť rovno z blata do kaluže, no i napriek tomu jestvuje možnosť, že dokážu samé prekážky dajakým zázračným spôsobom obchádzať. / Po vizuálnej stránke sa počinu nedá asi vonkoncom nič vytknúť, t. j. i vizuálne efekty od Industrial Light & Magic, sú na veľmi vysokej úrovni, a to ani nehovoriac o mimoriadne dynamickej práci so zvukom, hlavne z pohľadu Millicent Simmondsovej, ktorá je v skutočnosti nepočujúcou. Pochválil by som tiež i kameramanku Polly Morganovú, ktorá vystriedala o čosi skúsenejšiu Charlottu Bruus Christensenovú. To sú všetko plusové body, že Krasinski dáva príležitosť ženám i za kamerou, aby sa mohli presadiť. Horšie to už je práve s jeho (ne)originálnym scenárom, ktorý je presne nastavený tak, aby som mu za to (neskoršie) strhával známky, či sa správa podľa nastavenej šablóny, ktorá zrejme ani ničím zvlášť neprekvapí... Mohol by som sa pýtať na niektoré charakterizujúce otázky, na ktoré by mi asi nikto neodpovedal, lebo ani postavy sa na ne nikdy neopýtali ! Mám reálny dojem, že táto nadchádzajúca séria, je zbytočnou jednohubkou, vhodná pre jedno pozretie ?  ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Vím, že to s filmem nemá nic společnýho ALE taky Vám přijde, novej look stránek CSFD, totálně vymrdanej? Měsíc sem tu nebyla a když se, po všech strastech mého žlutého života, vrátím na "důvěrně známou půdu" zjistím, že musím pár hodin studovat, co a jak. Konečně sem, snad, příšla na to, jak napsat recenzi (pokud se teda zobrazí). Možná sem to neměla zkoumat pod vlivem a zhulená, ale na mou obhajobu - Já sem pod vlivem a zhulená furt. Tak a teď k filmu. Kdo mě trochu zná ten ví, jak hrozně miluju Tiché místo a tak je až s podivem, že sem se na dvojku podívala dobrovolně, bez pistole u hlavy. Důvod je jednoduchý - Nevěřila sem, že by to mohlo dopadnout hůř než absolutně vymrdaná jednička a cokoli nad odpad sem tak brala jako krok dopředu. Nechápu jak je to možný, ale film musel asi být šťastnej, že mu dám šanci a tak se mi odvděčil čistokrevným průjmem, co neurazí, nenadchne, ale rozhodně nenasere a tak, i když je to pořád totálně nelogická píčovina, tak je to, oproti jedničce, koukatelná nelogická píčovina. Pošahaná rodinka je stále pošahaná, hluchá holka snad ještě šerednější, její brácha ještě víc na přes držku, ale Cilian Murphy zachraňuje, co může a jelikož se děj odehrává na více místech, než jedna chajda a pole, tak se to dokáže tvářit i jako celkem normální postapo. Teda normální....Hluchá je ještě větší génius než byla (a ještě větší píča, než byla), emzáci jsou ještě tragičtější - Ty hovada neumí plavat, neumí lítat, neumí nic a stejně nám vyhladili armády celýho světa. Jako sorry, ale jak mohli zlikvidovat námořnictvo a letectvo? Vždyť se topěj tam, kde je mi voda po kolena a to mám metr padesát...No nevadí. Většina přeživších je stále po mozkové obrně, ale oproti jedničce je to stejně kolosAnální krok kupředu a tak je dost možný, že trojka bude koukatelnej film. Což je něco, čemu bych donedávna nevěřila. PS: Ten buzíček, jak se chytil do té pasti a řval, jak když ho klátěj na sucho do prdele, aby se o chvíli později zjistilo, že to zranění je jen povrchový...Já bych ho tomu emzákovi předhodila. Není pro matku nic horšího než porodit takovýho retarda. Ale tak víme, že celá rodinka byla "povedená"... ()

Galerie (53)

Zajímavosti (11)

  • John Krasinski (Lee Abbott) v rozhovore priznal, že štúdiu Paramount hneď po dotočení prvého dielu povedal, že nechce ani písať, ani režírovať ďalší diel, lebo prvá časť pre neho bola neuveriteľne osobná. Nakoniec ho presvedčila jeho manželka Emily Blunt (Evelyn Abbott), že ak natočí a napíše s rovnakou láskou aj druhý diel, tak sa do svojej role vráti aj ona. Po natočení filmu Krasinksi uviedol, že druhý diel je lepší ako ten prvý. (bichalmajus)
  • Chlapec, který byl vysvobozen z pasti, která mu rozdrtila nohu, v dalších záběrech normálně běží. (PROCESOR)

Související novinky

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (více)

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Reklama

Reklama