Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

StanislachKo

Tomuto hovorím brilantne napísaný kriminál! 100 krát počas filmu máš ten pocit, keď si presvedčený, že "Jeeejdhá, veď to je jasné, že to bude takto..." a ono NE! Atmosféra by sa dala krájať a skvelý casting na čele s Craigom (a jeho pravidelný znepokojujúci "cing" na piáne) je už iba mašľa na pomyseľnej krabici s titulom Výborný film. Prečo to necítim na plnú popravde momentálne sám neviem. ()

sir-dave

Zajímavý způsob odhalit hledanou postavu ještě před polovinou filmu. Od Daniela Craiga jsem čekal malinko více Sherlockoviny, jinak to je kvalitní detektivka, kde nechybí zvraty. Herci poměrně ulítlí a celé se to nese spíše v komediální než temné rovině. Co mi tak kazí dojem je v poslední době profláklé tajné nahrávání rozhovoru a myslet si jak všechny obelstil. ()

kocik1

Konverzační detektivka je sice předvídatelná, ale svým způsobem i zábavná a tak to nakonec nebude na nože, ale padesát na padesát a tedy za 3*. ()

vesper001

Láskyplně vypiplaná pocta těm nejklasičtějším detektivkám. Má šmrnc, vtip, zajímavou kameru, příjemné obsazení, krásné kulisy a nezbytnou zašmodrchanou zápletku. Oddechovka to ale není ani náhodou. Jakmile vaše pozornost přeřadí jen o jediný rychlostní stupeň, jste ztraceni, protože přehlédnete jednu z tisíce směrovek. Ty vedou tam, jiné jinam a většina někam. ;) Je to prostě jízda. ()

AdaMM

velmi povedené! oldschool detektivka, která by potěšila i Agathu Christie. bylo tam drama, překvapení, humor, mělo to spád. ()

Triple H

Johnson je podvraťák. Rád divákov naťahuje, hrá sa s nimi. Tento prístup mnohým vadil pri archetypálnej rozprávke ako Star Wars, k detektívke á la Agatha Christie sedí perfektne. Zábavné od začiatku do konca, výborne zvolení herci a veľmi pekne zvládnutá výprava/kostýmy, ktoré kombinujú povedzme archaickú aristokratickosť a noblesu Poirota s akurátnou dávkou moderného. Človek sa cíti ako doma, ale nemá pocit že vidí to isté už tisíci krát. Sociálny/politický kontext možno stál za ešte väčšie zvýraznenie a osobne by som sa trošku hlbšie zaoberal niektorými postavami a ich osudmi/osobnou históriou. Sú to ale drobné výhrady, rozhodne sa nedá povedať, že by vo filme chýbalo niečo podstatné. Craig pre mňa asi po prvý krát výraznejšie vykročil z tieňa Jamesa Bonda a fakt ma prekvapila Ana de Armas, ktorú som mal len za peknú tváričku, ale zahrala výborne. Nie dokonalé, ale je to zábavná, vypointovaná a s chuťou a šmrncom podaná žánrovka a zároveň akási pocta svojmu žánru. Určite pozriem ešte raz. Nie čistých 5, ale zaokrúhlim nahor. ()

Lamprea

It all seems like a donut hole. Super podívaná! Až se mi nechce věřit, že to má na svědomí ten Johnson, který domrvil Star Wars nadoraz. To jsem si odplivl na profilu filmu, který s tím vůbec nesouvisí a teď už jen k věci. Vážně skvěle napsaná komediální krimi hříčka, která uznává olschool principy starých detektivek, ale zároveň je natočená moderně a lehce, a to až tak, že má člověk chuť si to dát po shlédnutí ještě jednou. Tohle smrdí Oscarem za scénář. Zároveň to ale stojí na skvělých hereckých výkonech všech zúčastněných, kterým kraluje Daniel Craig. Jediný co mi nedá spát, je to, že jsme se nedozvěděli odkaď že to pochází Marta a její rodina. ()

filmmovier

Ty nejlepší filmy se vždy objevují na závěr/na začátku roku. Je to samozřejmě hlavně kvůli Oscarům, ale je to fakt škoda, protože ty největší klenoty pak většinou vidím najednou (a asi nejsem sám). Na nože je poctivá a čistokrevná whodunit záležitost, která v kvalitě a v nápaditosti šlape na paty legendární a úžasné (a přes čtyřicet let staré) klasice Vražda na večeři. Fantastický casting, geniálně propletený scénář, ve kterém sice vraha odhalíte celkem snadno, ale zároveň nemáte sebemenší tušení, jak to vlastně udělal. A závěrečné rozuzlení v tom nejlepším stylu Agathy Christie vám mimo jiné odhalí i to, že to všechno bylo ještě mnohem zamotanější a propletenější, až je s podivem, že to vůbec někdo rozmotal. Na nože má vynikající hudbu, černočerný humor, hromadu originálních nápadů, fantastické obsazení (a všichni si své role užívají na největší možnou míru a ještě víc) a Daniel Craig v poirotovské poloze a Ana de Armas s Chrisem Evansem jako největší sympaťáci neskutečně excelují. A čtení závěti je boží. Asi jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy ! viděl. Čistokrevná komedie, čistokrevná detektivka, zázrak a úžasná věc s nejgeniálnějším a nejhravějším scénářem posledních mnoha a mnoha let. Na adaptaci Smrti na Nilu s Branaghem se už netěším, na pokračování tohoto filmu ano. Kdyby kvůli tomu Johnson nedělal Star Wars (osmičku miluju a je to jedna z nejlepších epizod, pardon, musel jsem, ale budu to dělat tak dlouho, dokud si to opravdu nevštípíte a nepochopíte), vůbec by mi to nevadilo. Tenhle film je láska na první pohled. A i když je teprve půlka ledna, pochybuju, že letos ještě uvidím něco lepšího. 100%. ()

David.Darco

Knives Out je remeselne vynikajúco zvládnutý film, ktorý zaujme snáď všetkým. Od obsadenia, cez stvárnenie postáv, mizanscénu až po naratívnu štruktúru. Avšak v samotnom závere (čisto subjektívne) nešokuje tak, ako by som si to ja a zrejme aj Johnson predstavoval. ()

jedna_vrana

Najprv si napísal scenár a potom si to odrežíroval - pán Rian Johnson. Vyprodukoval dve hodiny kriminálnej zápletky so značnou dávkou sarkazmu a zaujímavým hereckým ansámblom. Marta (Ana de Armas), blinká vždy, keď klame a vy veríte v jej prirodzenú dobrotu, lebo to dobre zahrala. Herecký výkon Daniela Craiga (zaujal ma aj jeho prízvuk) a Chrisa Evansa bol tiež na vysokej úrovni a máte pocit, že všetkých hercov "na pľaci" to muselo baviť. Minúty odsýpajú samé, vďaka dobre postavenej myšlienke. Excentrická rodinka, každý je podozrivý, natočená v štýle Hercula Poirota. Nenudila som sa, pristúpila som na pravidlá hry a nakoniec hodnotím plným počtom bodov, aj keď som chvíľu váhala. Takže pridávam bod za originálne spracovanie a navodenie atmosféry - trochu ponurej, trochu vtipnej. ()

UhLee

(8/10). Brilantně napsaný scénář, postavy, dialogy. Obrovským plusem byla také hudba, která gradovala přesně v místech, kde měla. Velmi dobře vyprávěno. Oceňuji, že si to zachovalo přehlednost. Skvěle zobrazuje prohnilost lidí a jejich honbu za penězi. Jediné mínus a důvod, proč nedávám plný počet je to, že mě to nakonec nešokovalo. ()

Script

Začátek děje vás moc nevtáhne, ale jakmile se prokoušete do půlky, tak je z toho velmi povedená detektivka. Zápletky jsou pak doslova thrillerující a finále je naprosto dokonalý. Perfektně z toho tvůrci v závěru vybruslili a nezůstala ani jedna nezodpovězená otázka. Bylo to dost napínavý při vysvětlování a tak to má u detektivek být. 5 hvězd. ()

vnimatkrasu

Je tam všechno, co mám rád. Duch Agathy Christie. Slušnej vizuál. Ana de Armas. I proto se až stydím, jak moc mi to nesedlo. Možná je to tím, jak si to od začátku nemůže vybrat mezi komediální a vážnou rovinou. Možná je to tím, že je Craigův detektiv až k uzoufání nezajímavej. A možná je to scénářem. Ne možná. Určitě. Nejpůsobivější detektivky jsou ve svý pointě vždycky až sprostě jednoduchý. Zdejší pointa je proti nim řešení nelineární rovnice metodou regula falsi. ()

CzechGod

Clovek se musi dostat pres prvni 3/4 hodinu, za coz vdecim vysokemu hodnoceni. Jako kdyz film zacina tim, ze najdou mrtvyho paprdu, a pak nasleduji random dialogy a random vzpominky neznamych clenu rodiny, tak po ctvrt hodine si rikam, co je mi po tom "jak a proc ten deda umrel" a mam chut to vypnout. Nastesti pak uz se z toho stane normalne koukatelny film. Skoda jen, ze ta zapletka je naznacena az moc pruhledne, takze do konce uz neprijde zadne prekvapeni :( ()

Cedr

Chytlavá, povedeným humorem vhodně odlehčená detektivka. Scénář občas balancuje jak domek z karet, ale Rian Johnson to tentokrát ustál zkušeně. ()

Remivsremi

Rian Johnson si se všemi pohrál a předvedl chválihodné představení jemuž nechybí hravost, drzost, citlivost a jasný cíl. Každý krok je promyšlený, ale během výpravy vás to nebude vytrhávat z pozornosti. Nebude křičet, koukej, jak jsem to vymyslel, já jsem génius a pěkně jsem se ti vysmál. Ne. Je tady lehkost, kterou postrádají i mnohem slavnější jména režisérské branže. Je to první film Johnsona, u kterého můžu říci, že jsem si ho užil od začátku do konce a teprve nyní řeknu, chci další počin, neboť toto byla krásná filmová jízda a výborný zážitek. ()

Motinski

Pekne prekombinovaný príbeh. S hereckou extraligou (najviac ma bavili Craig a de Armas) a atmosférou ako od Agathy Christie. Rozbeh bol dosť rozvláčný a nemyslel som si že sa to vykrištalizuje na tak kvalitnú detektívku. A predsa sa stalo. Nechýba množstvo prekvapivých zvratov, napínavých scén a aj občasného ľahkého humoru. Vyvrcholenie ma síce nedostalo až tak moc, no ani náhodou som nečakal že to tak skončí a užil som si ho. Knives Out je po dlhej dobe minimalistickejšia krimi oddychovka čo stojí hlavne na dialógoch a šikovnom scenári. Johnsona nebudem mať rád za to že mi naštrbil lásku ku Star Wars, týmto si ale u mňa renomé určite vylepšil. ()

DragonnCZ

9/10. - Nemám slov. Výborný svěží přímočarý detekitvní film. Rian Johnson dokázal, že umí výborně psát filmy. První minuty filmu mě moc nebavili, ale ta postupná gradace napětí, kdy film vás neustále překvapuje plot twisty a vše se postupně poodhaluje než celá pravda nevýjde najevo a to se mi strašně líbí, že film působí jako jedna skládačka, která, ale zároveň má, ale jeden jednoduchý přímočarý námět a do toho si film pohrává i s komediálními prvky a může to film i zlehčovat. Daniel Craig je neskutečný badass motherfucker a jeho roli jsem si neskutečně užíval a to samé se dá říct i o Aně De Armas, Chrisi Evansovi a dalších. Už se těším na dvojku! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky