V tomhle hororovém thrilleru plném zvratů se kdysi nadějná muzikantka znova shledá s bývalými učiteli a zjistí, že mají nového talentovaného žáka. (Netflix)

SOLOM.

Dnes v deštivý podvečer padla volba na tento film, a nichž bych si o něm cokoliv zjišťoval dopředu, byl jsem velmi mile překvapený. Mám rád psychologické thrillery, které koketují s hororovým žánrem a navíc jsou plné zvráceností, perverznosti a i trochou té brutality. Což nám Dokonalost v jisté uspokojující míře skutečně nabídla. Navíc se tu dočkáme i několika zajímavých zvratů, které vás po celou dobu drží v jisté nervozitě (nejistotě) a pohrávají si s vaší myslí a představami. Obě děvčata měla jisté kouzlo a jejich počáteční flirtování a posléze i hrátky se budou jistě líbit, zvláště pak mužské části diváků (lesbičkám samozřejmě taky). Od nastoupení do autobusu už to však moc nebyla podívaná pro slabší žaludky, což jsem já starý prasák samozřejmě kvitoval s povděkem. Halucinace, zvracení, červi, trocha té brutality a hlášky typu: já se snad v tom autobusu poseru…“ – chrochtal jsem blahem a těšil se, kam že se děj posune dále. Pak to sice začalo lehce stagnovat a Kulínského výchovné metody se mi dost hnusily, ale krvavý závěr tomu opět dodal lesk. Jen nevím, jestli by ten típek se sekáčkem v krku dokázal opravdu přežít tak dlouho… Richard Shepard to ale nakonec zvládl ukočírovat. Film má sice i několik slabin a poněkud nezáživných pasáží, ale jako celek si to udrželo lehčí průměrnou laťku. Osobně bych té zvrácenosti a brutality uvítal ještě mnohem více, ale spokojím se i s nabídnutou poloviční porcí. Ta měla totiž místy opravdu „šmak“ i jistou dávku morálního poselství, které navíc okořenily dvě pohledné dámy slušnými hereckými výkony. 60% ()

claudel

Parádní psycho úchylárna, která je výborně napsaná a stejně tak skvěle zahraná, přičemž velký podíl na úspěchu má famózní hudební složka a brutální střih, který se někdy zarývá až moc do morku kostí. Allison Williams jsem si oblíbil v Uteč a evidentně jí podobné role přitahují. V rámci ne úplně tradičního a jasně vymezeného žánru nemohu hodnotit jinak než plným počtem. ()

Necrotongue

Myslím, že v popisce k filmu bohatě stačí drama / thriller, horor to opravdu není, tak proč si tahat kšandy. Film na mě každopádně velmi dobře fungoval, dokud ho tvůrci nepokazili vsuvkami s vysvětlivkami pro lidi bez představivosti, kdyby jich nebylo, hodnotil bych o hvězdičku výš. Mimochodem, ani ve snu by mě nenapadlo, že ještě objevím novou sexuální praktiku (zvlášť ve filmu prostoupeném hrou na cello), ale fisting bez pěsti mi dokázal, že nic není nemožné. 3*+ ()

ARI50

Lesbičky a hudba, spojení co jde k sobě ale co se týče příběhu pro mě nijak zvlášť zajímavý. Čekal jsem na nějak jiskru zajímavosti ale nic od zábavy po menší drama mě to nepřekvapilo. Možná kdyby ona nemoc udělala trochu pořádný rámus bylo by to zajímavější. ()

JASON_X

Po čase zase nějaký pětihvězdový thriller, Netflix budiž pochválen. Hlavní devizou filmu je brilantní scénář, jehož styčnými body jsou dva parádní zvraty; ten první očekávaný, druhý ne. Ale to neznamená, že mezi nimi je jen nějaká průměrná vatová výplň, naopak, nevstal jsem během projekce ani na hajzl, jak jsem byl zaujatý. Třeba scéna z čínského meziměstského busu je asi mou letošní nejzapamatováníhodnější zhlédnutou filmovou scénou. Scénárista (a režisér v jednom) si s divákem labužnicky pohraje, a to mám rád. Já si zase labužnicky vychutnal jeho estetické a zároveň vytříbeně deviantní dílo. A připočtu-li mu k dobru i krásnou klasickou hudbu, není jiné než maximální hodnocení na místě. Mch. libé zvuky cella považuju už dlouhá léta za nejkrásnější zvuky ze všech libozvuků, které lze na nějaký klasický hudební nástroj vyloudit. ()

luka4615

Originálně vypointovaná thrillerová jednohubka, která ještě navíc posiluje o vytříbený soundtrack. Tím vším je snímek The Perfection, jehož celkové pojetí a styl vyprávění působí příjemně mrazivým dojmem. Režisér Richard Shepard tedy stvořil výtečnou žánrovou pecku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Skvělá práce! ()

oLí

Docela ujetý, ale totálně neprůhledný. Od začátku nemáte šanci předvídat následující události a to po celou dobu stopáže, za to palec nahoru. Pokud se k tomuhle filmu dostanete, nesledujte trailery, galerie, nečtěte obsahy ani moc komentářů, čím méně víte, tím lépe. 6/10 ()

Morholt

Je to sexy, je to psycho, je to zvrácené, je to krvavé. Film má neotřelou zápletku, podařilo se i několik sofistikovaných a nečekaných zvratů a obě neokoukané herečky hrají jako o život. Povedla se i muzika a vše korunuje naprosto dokonalý závěr. Prostě perfektní. 90% ()

mm13

Bolo by tu čo kritizovať, ale pri tom "správnom" nastavení prevažujú pozitíva - zvrat strieda zvrat, je zbytočné hádať, akým smerom sa bude dej vyvíjať. Bábikám to spolu sekne v láske aj nenávisti, pôsobia na striedačku sympaticky a vzápätí ako mrchy, presne podľa toho, ako sa ktorá v danom momente javí. Milé... Finálna pomsta je potom dokonalá (je jedno, že v skutočnosti neuskutočniteľná) a záverečné NIEČO už síce nejakú tú minútku-dve očakávané, ale tvorí to skvelú bodku. ()

BoPo

Dokonalost dosť dlho dokáže pôsobiť zaujímavo. Máte pocit, že sledujete niečo netradičné. Ale na konci dostanete nemalú sériu faciek v podobe logických mega dier. Hovoríte si prečo urobila...? Prečo neurobila....? Veď to vôbec nedáva zmysel. Všetko mohla urobiť oveľa menej drasticky. Zápletka pôsobí strašne samoúčelne, hlavne nech je to efektné. Pokus o netflixovského, ženského Oldboya. Tie dve hviezdy sú za cca 2/3 filmu pred scenáristickým kolapsom. ()

corpsy

Táto mašinka, by určite fungovala aj bez podtextu. Čo robí tento čudesný psycho horor nadpriemerným, je zľadovatelosť charakterov a v niektorých scénach pomerne intenzívne podanie. V celom priebehu, je to všetko nepredvídateľné, ale ak máte čo to nasledované z eurohororu, rape and revenge, či exploitation ako celok, znaky uvidíte. ()

ledzepfan

Tohle mě upřímně mile překvapilo.. Je to nápadité, rafinované, místy sexy, místy černohumorné, chvíli sugestivně nepříjemné, kapku podvratné, dobře vycastingované a zahrané... Prostě jsem si to fakt užil a myslím, že to není jen tím, že mě odjakživa vzrušuje pohled na hezkou ženskou hrající na violoncello. ()

agentmiky

Jo, první třetina mě slušně přikovala k sedačce, jako divák jsem vůbec netušil, co mohu čekat, takže ze scénáristického hlediska nepadne ani jedna výtka vůči této části. Herecké obsazení, tedy zejména hlavní dvě herečky, podaly nadstandardní výkon, u kterého jsem místy chrochtal blahem. A poté ta atmosféra.......parádní thriller, kde se mi z některých sekvencí rozhodně dobře od žaludku nedělalo, takto to má vypadat.....Jenže pak přišel obrat o 180 stupňů, scénáristům asi začalo strašit ve věži, protože tak zajímavě rozehranou partii dovedli do úplně diletantského konce, jenž se jim možná zprvu mohl zdát nesmírně vymyšlený a promakaný po všech stránkách.......já to ale vidím přesně z opačného úhlu, ty zvraty neměly hlavu ani patu. Což o to, herecky povedené dílo a soundtrack taktéž nefungoval jen jako páté kolo u vozu, ale ta druhá polovina to shodila hodně nízko. A ten úplně poslední záběr tomu nasadil pomyslnou korunku. Za mě dávám 40 % ()

Praxis

Možné spoilery... Nekoukejte na trailery, nečtěte si na netu nic víc, jedině pak si tuhle podivnou podívanou užijete mnohem víc. Já jsem se nechal namlsat a opravdu, po celkem normálním začátku začnete zhruba po dvaceti minutách trochu netušit co se děje, a v neuvěřitelných twistech, co se kolem začnou dít, si budete řikat... CO??? Ale nakonec to hezky do sebe zaklapne. Holky jsou sympatický až na půdu a myslim, že Bohumil Koulínský nebude mít radost, až se na ně na konci ani nepodívá... 75% ()

Dexter1

Neskutočné prekvapenie. Príbeh úplne odsýpa, scenár je dokonalý a atmosféra skvelá. Dlho sa mi nestalo, že som sa na film pozeral s pootvorenými ústami (že čo?) a naozaj som nevedel kam sa to celé bude uberať a ako to vlastne skončí. Posledná hviezdička ušla len kvôli niektorým technickým (filmárskym) nedokonalostiam. ()

M.i.k.e

Netflix sice vypouští filmy v poměrně zběsilém tempu,ale jejich kvalita je velmi často dost slabá.The Perfection naštěstí patří do té povedenější skupiny.Víc než kdy jindy tady platí,že čím méně divák ví,tím víc si tenhle kousek užije.Ani trailer v tomhle případě neřekne vůbec nic a to je dobře.Výsledek je totiž překvapivě povedený psycho thriller s několika celkem zábavnými zvraty,které navíc nepůsobí jako úplně vycucané z prstu.V hodnocení se nakonec přikloním ke slabším čtyřem...není to sice úplně čisté,ale vzhledem k zábavnosti a určité dávce originality by tři byly málo...70% ()

Martin741

Suspiria bol jeden jediny umelecky horor, ktory som zozral aj s navijakom, tieto radoby umelecke pokusy idu uplne mimo mna : 20 % ()

Langy10

Vcelku dobrý příběh, ve kterem od začátku je jasný, že bude zamotaný a ne uplně odhadnutelný, ale nakonec v tom nebylo nic extra, co by mě něják extra nadchlo. 50% ()

dubinak

The Perfection na mě působilo dost zvláštně. Tvůrci to zamýšleli opravdu dobře a snažili se vymyslet inovativní způsob, jak diváka překvapit. Což jim v mém případě, a vsadím se, že nejsem jediná, vyšlo. Střídá se tu dost žánrů i nálad a scénář má tu moc vám zamotat hlavu. Na druhou stranu na mě tento nenápadný snímek působil až moc netflixově a podbízivě. Ten námět mi prostě moc neseděl, ale co já vím, nikdy jsem nebyla profesionální hudebnice nebo sportovkyně, abych zažila tuhle oddanost. Závěr mi přišel tak nějak křečovitý a klišovitý, ale rozhodně si ho budu ještě chvíli pamatovat. ()