Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

Binne

Žijeme v době, kdy se neustálým moralizováním společnosti snažíme dobrat změny jedince, což není vždy zcela možné. Jsou mezi námi tací, kteří ignorují jakékoli hodnoty (jak morální, tak společenské), do vínku nedostali příliš vysokou inteligenci a v tomto případě ani krásu. Kombinace všech těchto faktorů vyústila, mimo jiné, v absenci empatie i hlubšího prožitku. Ten je omezen na základní a animální pudy. Fritz je přesným příkladem evoluční slepé uličky, která si sáhla na pomyslné dno. Na pohled odpudivý muž, který je ještě zdeformovanější uvnitř, bez sociálního zázemí, inteligence, peněz i jakýchkoli morálních hodnot se každý den potlouká ulicemi Hamburku za cílem opít, zneužít, brutálně zavraždit, zneužít, rozřezat a schovat do svého bytu ve třetím patře, jakoukoli prostitutku. Víceméně se celý snímek točí kolem téhle animální odpornosti, která je tak realistická, smrdutá, špinavá a krví lepkavá, že si divák může pouze užívat vlastní hranice, které se opatrně posouvají. Ke gradaci příběhu dochází v momentě, kdy hnijícími těly ztrouchnivělé dřevo, jejichž zápach překrývají pouze vonné stromečky do aut, praskne a celý obsah malého přístěnku se vysype na prostřený stůl sousedů ve spodním patře. Navzdory tomu, že částečně souhlasím s tím, že některé hranice jsou již dostatečně posunuté a mohou vést k emoční plytkosti společnosti, v tomto případě si dovolím udělat výjimku. Existují mezi námi tací, a není jich málo, kteří navzdory výšce případného trestu, odsouzení společností a dalším následkům, budou naslouchat jen svým primitivním pudům. V závěru není nic špatně na společnosti, není možné zamezit vzniku těchto individuí, je problém s těmihle individui. A Fritz rozhodně problémem byl. Téma je tedy v závěru odlehčené ačkoli brutální a nesnaží se prvoplánově šokovat. Nebo je se mnou možná něco špatně. ()

mauinka

Film, který předčil mé představy o lidském dně. Bravurní herecké výkony, scéna vymazlená do nejmenších detailů, dokonalé kostýmy. Chtěla bych se podívat ještě jednou, abych si prohlédla více detailů, ale už to psychicky neunesu. Musím tomu hnusu dát prostě plný počet i když je to fakt ujetý. . ()

DonBraso

Honka pohonil a šel na to.Film se drží špíny a sází na postavy z hospody,kde si prostě najde každý svoje místo na slunci.Bohužel to taková pálka nebyla jak tu každý pomalu píše.Vlastně tu není nějaký mega velký násilí a kamera se snaží až artově držet stranou.O to je zvláštní,že Honka mrská pérem a pak je vlastně jen artově někde vzadu a anál to není:) Myslím,že film o společnosti trosek a upadlých existencí ani neměl být,ale životopisný to nejspíš taky extra není,jen si to bere reálný základy pěkně se stromečkama a plno chlastu na zahřátí i s fotkama holek na zdi.Bohužel se zde dost opakují stavy a film ztrácí glanc.Odbočka na novej job dělat hlídače bylo sice oživení,ale opět ten chtíč zapadnul pro mě na dobrý nadprůměr,ale to je tak vše.Na vše se jen poukazuje a možná moc témat do jednoho "frňáku" se tak nevešlo.70% ()

WUTEN

Naturalistické natočené dílo překvapivě od Kebabu. Hlavní hrdina jak vizuálně a také herecky budí dojem jako kdyby to byl sám vrah Honka. Co se týče vražedných scén tak režisér byl dost nepřesný, kromě jedné scény protože modus operandi bylo škrcení. Peprné záběry jsou vidět, tím mám na mysli ty přerostlé Godzilly sádelnaté. Napětí tam moc nečekejte, tam už přesně čekáte co se stane ale spíše to vynahradí sám herec a jeho útulný APARTAMENT! Je to pohled do mysli zakomplexovaného, ukřivděného, zakrslého, neukojeného, prochlastaného sexuálního devianta. Na druhou stranu vraždil spodinu společnosti, kurva sem... kurva tam. ()

Han_Quintet

Zaprvé je nutné zmínit, že Fritz Honka nebyl psychopatický násilník, ale zakomplexovaný člověk jako kdejaký ryšavec, k tomu zcela jistě trpěl nějakou vážnou sexuální poruchou, kdyby byl totiž psychopat, tak v blázinci neskončí. Honka si záměrně vybíral starší prostitutky bez zubů, jelikož preferoval orální sex, ale měl strach z případného zranění. Spouštěč jeho agresivity vůči ženám byl teprve až alkohol, tvrdit, že je psychopatický násilník je pak sprostá lež a urážkou všem kariérním psychopatům(soudcům, lékařům, advokátům, politikům, manažerům). Film pak vůbec nebyl špatný, jedná se o lehce nadprůměrný snímek, který věrně zachycuje svou dobu, ale na geniálního Lars von Trier s jeho "The House That Jack Built" to prostě nemá. Tenhle film je prostě ten nejtvrdší realismus říznutý s Bídníky od Victora Huga a přivádí vás k samotnému dekadentní sociálně nejnižší skupiny obyvatelstva, který ekonomický zázrak západního Německa prostě minul a je to vskutku žalostný pohled, ale i tak za to dík. ()

Zoltar78

Nevěřil bych jak stylově se dá natočit film, který už od obrazu smrdí a lepí. To co se schází v hospodě “U Zlaté rukavice” je opravdu smetánka k pohledání. Jedna odpornější existence než druhá. Ale všechny s přehledem trumfuje hlavní postava - všech filmových hnusáků král - pan Honka. Postava natolik odporná svým zjevem i charakterem, že těžko bude hledat konkurenci. Takovýho hnusa, aby člověk pohledal aneb jak pravila jedna volezlá princezna oné pivnice: “Toho bych nepochcala ani kdyby hořel”. Pokud se vám neudělá již po pár minutách z filmu fyzicky špatně a máte smysl pro černý až zvrácený humor, čeká vás opravdu nevšední jízda, kterou si budete ještě dlouho pamatovat. Ale je dost možné, že po skončení filmu budete mít nutkavou potřebu si jít umýt alespoň ruce... ()

djbarrel

Zkraje usím říct, že takový panoptikum jsem snad v žádným filmu neviděl. Film je spíš než syrový, nechutný. Samá prasárna. Tím nechci tvrdit, že je to špatně, ale možná jsem čekal trošku větší řezničinu. Nicméně film se mi líbil dost, měl svéráznou atmosféru a "na motivy skutečných událostí" tady docela funguje. Příjemně jsem se bavil. 82 % ()

srolyma

No, hamburské St.Pauli nejspíš zrovna nebylo výkladní skříní blahobytného života v Německé spolkové republice. Tohle vykreslení kapitalistické ciziny je jak z československého filmového týdeníku z roku 1971. Špína, hnus, smrad, odpudivé kreatury životních ztroskotanců, prostě nic na nedělní rodinné odpoledne k bábovce a kávě. Casting musel být dost obtížný, protože si nemyslím, že by se zrovna do rolí věčně ožralých, škaredých, špinavých, nahatých a posléze rozřezaných babiček herecké dámy v letech zrovna hrnuly, natož aby se pak s nimi chlubily před svými vnoučaty. ()

tehAne5ta

...v dobách, kdy si všichni honí nad výkonem Jáchyma z Fínyxu, jak krásně skuhral v Jokerovi, mladý Jonas Adi Dassler zandavá životní...ožralého a polodementního Fritze, lovce krásných dívek v salonu U zlaté rukavice, hraje jako by sám měl doma v kvartýru nakrájených pár stovek kilo vyfetlých kněžek rozkoše a své triumfy freneticky zaléval lahvemi lacné kořaličky...bohužel konzumentům laciných kinematografických snímků á la Láska nebeská je tento gurmánský zážitek na hony vzdálen a tak si pro oskara doskákal někdo jiný... ()

a0001

Dokonalo úchylné, dokonalo nechutné, dokonalo zaujímavé a originálne. Ďakujem že mi tento výnimočný, reálny skvost na ktorý som pozeral s otvorenou hubou ukázal nový obraz hnusu ako ešte žiaden iný pred ním. Odpudivosť, nesympatia a nechutnosť filmu vo mne zanechali silné psychické stigmy, príznaky sa objavili v podstate okamžite, nechuť na pohlavný styk, alkohol, krčmu, spolupičov, spolupičky a útulné podkrovia. Tento film je niečo extra, skvelý, brutálny hnus. Obraz vraha je nechutný ako jeho činy samotné. Dokonalá štýlovica. 80% ()

blondboss

Tomuto filmu je ozaj ťažké dať vysoké hodnotenie, lebo povedzme si pravdu, odpornejší snímok som asi doposiaľ nevidel. Toľko nechutných scén, znechucujúcej atmosféry, drsného a nervy drásajúceho deja a navyše s maximálne nesympatickými postavami sa v jednom filme len tak nevidí. Fatih Akin v konečnom dôsledku natočil drsne realistický snímok, ktorý síce veľa ľudí možno nedopozerá, ale za to si odnesie ozaj silný filmový zážitok silne vyvolávajúci depresívne stavy. Už len kvôli tej sile musím pridať štvrtú hviezdu. 70 % ()

BlondJames

Skvěle natočený syrový snímek a ještě k tomu s řečtinou? Co já bych si mohla více přát, musím uznat, že tento snímek si zaslouží plný počet..Vryl se mi pod kůži,   luxusní práce se vším všudy....wow..Zdálo se mi to, nebo tam opravdu pustil skladbu od K.Gotta?! ()

B.C.B.P.

Človečina ešte nikdy nesmrdela tak krásne, ako tu. Keď sa prenesieš cez (atraktívnu!) odpudivosť prvého plánu, poľahky môžeš nájsť hlboko ľudský film. To je to, čo cez postavy vo filmoch hľadám – porozumenie svetu, nie únik od neho. Tu som dôverne rozumel celému panoptiku postavičiek tej najväčšej lúzy. U Zlatej rukavičky je moja intímna srdcová záležitosť. ()

wowylgu313

Chcete absolutní uchylárnu/prasárnu? Tak toto je jasná volba. Proč dávám jen 55-60% ? Protože čeho je moc toho je moc ... Ujíždim na tuhle tématiku. A kord v závoji "true story" což je mimochodem neskutečné že se něco takového stalo. Celá ta atmosféra, knajpy, pozadí/popředí, všech postav vedlejších i hlavních byla co si budem dokonalá. Z rejstříku všech nechutností co jsem kdy viděl toto bude na příčce "number one" a proto si to vykoledovalo takto "vysoké" hodnocení. Rozpolcené myšlenky, které říkají dej tomu maximum a zároveň dej tomu "odpad" tady budou zřejmě u každého diváka. ()

darebacek

Dlouho jsem se na to nechtěl podívat, byl jsem upozorněný že je to fakt nechuťárna a je a moc, ale když jsem na konci filmu zjistil že je podle skutečnosti tak mi spadla čelist......mazec, lepšíjak Jeffrey Dahmer.....film nechutný ale pravdivý, no ty pičo, moc ()

wauhells

Kvalitní české titulky ke stažení naleznete tady: https://mojetitulky.com/ui/cs/subtitles/85914-The-Golden-Glove-2019 Zajímavé info a recenze: https://www.cinepur.cz/rubriky/4238-berlinale-v-pajzlu-u-zlate-rukavice-podava-akin-krvavou-sekanou  Film je přeložen volněji a je plný vulgarit, slušnější výrazy by nevystihovaly hnus na obrazovce....proto jsou místy titulky vulgární, aby se co nejvíce přiblížily dané scéně-realitě. Smutné je, že film byl natočen podle skutečných událostí. V době natáčení bylo herci, který ztvárnil Honka pouze neuvěřitelných 23 let!!!  https://www.csfd.cz/tvurce/227627-jonas-dassler/prehled/ a dokázal tuto děsivou událost zahrát do nebeských výšin. Skvělá maskérna! Celá ponurost a hnus filmu také poukazuje na tvář světa, kterou nevidíme, nebo spíše nechceme vidět. POZOR - Dobové autentické fotografie jsou součástí závěrečných titulků. ACHTUNG!!! ACHTUNG!!! Překlad je plný sprostých dialogů a odpovídá syrovosti a hnusu na obrazovce. Je až neuvěřitelné, že při sledování cítíte i smrad, který z filmu vychází. Postřeh z "palírny": v pozadí vyhrává písnička od Karla Gotta.... ()

Sefik

Zajímavý film, skoro bych řekl o zamilovanosti... :-) Zpočátku jsem ho chtěl opustit "s odpadem", ale vydržel jsem a nelituji. Pochopil jsem záměr...Každá země musí holt občas vypustit do světa nejaký ultra nechutný film. Vzpomněl jsem si na španělský Díra (2019) nebo ruský Náklad 200 (2007), případně i náš, domácí, český Někdo tam dole mě má rád (2008). Všechno to jsou úchylárny, ale stále jenom filmy. Stačí se podívat na ČT1 zprávy a blil bych mnohem dříve než z výše uvedených filmů. ()

Naghavi

Značně otrlé a nepříjemné k sledování. Obzvlášť, pokud se vyhýbáte všelijaké spodině, co od rána do noci chlastá. Putyka "zlatá rukavička" je jako vystřižená z pražských nonstop barů, výběr nehezkých herců zvládnut na výbornou. Scénář se přesně drží toho, co se tenkrát událo a stopáž není přehnaná. 50% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů