U Zlaté rukavice

The Golden Glove

U Zlatej rukavičky

Drama / Thriller / Horor

Německo, 2019, 110 min

Jonas Dassler, 23 ročný, nemecký, filmový herec, HRÁ-tridsaťpäťročného, sériového vraha, Fritza Honku, keď už pácha tie najväčšie zverstvá v Hamburgu na začiatku 70. rokov, kedy si svoje všetky obete vyberá z neďalekého pohostinstva-U zlatej rukavičky, kam by mohol chodiť kľudne v šľapkách, kde sú samé šľapky... Je to strašne zvrátené, úchylné, perverzné, sadistické prasa, závislé od abnormálneho množstva litrov vypitého alkoholu, ktoré najprv naláka svoju korisť domov, do podkrovného bytu, keď pod ním totiž bývajú uštipační Gréci, čo sa onedlho budú sťažovať na nepríjemný zápach, ktorý sa šíri spoza jeho smradľavých dverí, a tým sa dostávam k citovanému „smradu” , čo je extrémne neznesiteľný, vzniká práve z toho, ako Honka zaobchádza so svojimi mŕtvolami, ktoré jednoducho-priamo vo svojej obývačke rozštvrtí, pílou rozreže končatiny, dôjde pritom i na hlavu, na úvod sa niečoho zbaví, ale väčšinou ostatné ľudské pozostatky skladuje, čím vytvára naprosto desivú a hrôzostrašnú totožnosť jedinca, ktorý nad svojimi činmi nemá vôbec žiadnu kontrolu, síce na chvíľu sa od nich totálne oprostí, pretože si nájde prácu nočného strážnika, ale o nejaký časový úsek tomu zase podľahne. Hlavným spúšťačom týchto beštiálnych udalostí mohlo byť aj protagonistvovo nadmerné pijanstvo, ktoré ho naštartovalo do samotných brán pekelných ! _ Ak sa vám náhodou ešte neurobilo nevoľno, či poprípade nemáte po celom tele samú husiu kožu, tak si pripravte extra pevnú myseľ a nervy si udržte na uzde, lebo režisér Fatih Akin si nikdy nekladie servítku pred ústa, a realistický naturalizmus necháva vyniknúť vo svojej celej kráse... ! Určite to nie je pre každého, aby mal na to vhodný žalúdok, stráviť porciu filmárčiny, z ktorej sa vám zatočí hlava ! PS:Mladý Dassler je na nespoznanie, alebo dnešným maskám sa medze nekladú, garantujem vám, že väčšie filmové hovädo ste ešte nevideli ! Jonas podal neuveriteľný herecký výkon, ktorý chce predovšetkým gigantickú odvahu.(19.10.2019)

Už jste někdy viděli film, kde vám byly všechny postavy odporné a dokonce se vám během něj zvedl aspoň jednou žaludek? Já určitě ne, a protože zde se mi to stalo, už proto se tenhle film zařadí hodně vysoko v mých neotřelých a nezapomenutelných filmových zážitcích. A přitom je to vlastně tak prosté. Hlavní hrdina je odporný shrbený loser, kterému se ani nepostaví přirození, když dojde na věc, a tak si sem tam svůj vztek vybíjí na těch nejošklivějších ženách, které shání ve své oblíbené putice, a které jediné jsou ochotny jít s ním do jeho odporného bytu. A neštítí se ani vražd. Tohle byla taková syrová, zvrácená a svými detailními záběry opravdu nechutná úchylárna, že mě to přikovalo do sedadla a nepustilo dřív než se závěrečnými titulky. Film jako dělaný pro festivalovou pozdně večerní projekci, která tomu dodala tu správnou atmosféru. Naprosto skvělý a ve všech směrech uvěřitelný výkon zde předvádí v hlavní roli Jonas Dassler, kterého tímto začnu podrobněji sledovat, ale vlastně všichni herci jsou tak skvělí a reální, že to bylo až děsivé. Každopádně byť je to mega úchylárna a možná budu v menšině, hodnotím nadprůměrně, protože když mě něco takhle baví, nemůže to být špatné. [27. Art film Fest Košice](18.6.2019)

Filmy podľa skutočných udalostí patria medzi moje najobľúbenejšie. Tu mi však chýbala akási hlbšia sonda do života tohto psychopata, hoc veľmi pozitívne hodnotim, ako sa inak celkom sympoš herec nechal takto zhovadiť. Scén, z ktorých vám bude nedobre je viac než dost a z mnohých doslova cítiť "smrad". Nie som sklamaná, ale čakala som kus viac. Nechajte bežať aj záverečné titulky, ešte tam čo-to uvidite(14.10.2019)

Tak ani nevím, kde bych začal ... Akinovi se povedlo něco, co jsem myslel, že se už nikomu dnes z tvůrců nepovede. A tím myslím to,aby mě chytl pod krkem a narval mě v prostoru a čase do mýho nejtemnějšího explo-hororo-extrémního období. A stalo se. Tady nemůžu šetřit superlativy a fakt nevím co zmínit dřív. Tak třeba výtvarná stránka! To je něco tak neuvěřitelně propracovanýho, detailního, mega extrémně nechutnýho, zobrazujícího život a společnost ve svý syrovosti a zvířecí buranský brutální podstatě. Krásně je zde vyobrazena ta atmosféra Německa v 70.tých letech. Hospoda, ulice, lidi a hlavně ta domácnost mistra Honky!! Bože to je taková krása!! Každej pixel filmu na vás dýchá zatuchlostí, špínou a smradem! Chvílema jsem měl pocit, že ten film úplně dýchá a smrdí na mě z obrazovky ...(pokud jsem to nebyl já teda). Tvůrci si fakt vyhráli s každým detailem, každým obrazem, každou scénou. Do toho ty jednotlivý postavy. Taky mazec!! Vlastně ani ne zlý ani ne hodný lidi, ale totálně zničený svými dokurvenými životy. Vyhaslý trosky tehdejší Němcké atmosféry, alkoholici, štětky, jejíž jediným životním cílem a prioritou je dostat se někde k aspoň troše chlastu, kusu žvance a občasnýmu šuku. Společnost u Zlaté Rukavice je ta NEJVYBRANĚJŠÍ společnost mistrů života a umění žít, což ...na takový lidi už dnes moc nenarazíte. Ne že bych chtěl mezi ně patřit, ale z čistě studijního zájmu je to mazec ty lidi sledovat ...A do toho sám samotný mistr Honka!! Už to jméno je výstižný "omen nomen", kdy často pobíhá se spodkami u kolen, čurákem v jedné ruce a kudlou v druhé a snaží se divoce masturbovat, tzn. pohonit a vzrušit se, aby kurva aspoň jednou zasunul!! Zasunul do něčeho, čemu se kdysi možná dalo říkat ženská, ale teď už je to stará, hnusná, tlustá vyhaslá bytost, které je všechno jedno, která nad soudností, životem a vlastní sebeúctou dávno rezignovala. No a když mu to prostě panu Honkovi nejde (a není se čemu divit, když je furt nadranej z tvrdýho chlastu jak dělo a tahá si domů ten největší odpad), tak ve vzteku (který je logicky i podpořen výsměchem obludné coury) prostě tu kudličku do ní zaboří. A nebo ji umlátí hlavou o stůl či uškrtí. Protože prostě je to všechno na hovno. V tomhle filmu je všechno tak strašně na hovno a je krásně vidět, jak ty lidský tragédie nejsou oběťmi vlastních rozhodnutí, ale oběťmi té zkurvené doby ... Samotný vraždění tady není tím hlavním cílem, ani jeho zobrazování. Chápu, že na to někdo jde a chce vidět uřezaný hlavy a rozpáraný břicha. A když to tam nemá, tak ve svojí mladické nerozvážnosti tvrdí, že ten film ani není nic moc... Ten film je vrcholný umělecký dílo!! Je to neskutečně smutnej a depresivní film, kterej se několikrát situacemi stáčí až do extrémně absurdní tragické komedie. Takový ten pocit, že si říkáte "Bože to už snad není možný, co se tomu člověku stane!" A smějete se a přitom je vám to tak šíleně líto. Třeba za půlkou děje, kdy Honka začíná jakoby nový život a dlouho se mu to i docela daří!! A jak to dopadne ... Jako bych tohle neznal z vlastního života nastotisíckrát!! Ve chvíli, kdy Honka po období abstinence znova přikládá číši s vínem k ústům, se mi zastavila krev v žilách a šel mráz po zádech... A následná gradace v poslední části filmu, kde se vrší nechutný odporný scény byla jak rány kladivem ... Film není jen čistej exploiter nebo portrét sériovýho vraha, kdo tohle hledá, dostane to jen okrajově. Ten film je prostě exploitační inferno samotnýho života jako takovýho. Existencionální PEKLO!!! Jak se dřív žilo, jak se dnes ještě někde pořád žije, jak je to někdy těžký ustát si nějakej standard, i když se člověk kurevsky snaží, ale prostě ...závislost je svině, nadrženost je svině, genetický (ne)vlohy, samota, stát, politika, ... atd. Mazec tohle!! A ještě jedna věc... Podle mě Honka není ten úplně největší psychouš ve filmu. Je tam ještě jeden a ten je fakt ultra! Je to ten vysokej bejvalej esesák v hospodě s naslouchátkem! Ten je tak strašně mimo a podle mě je to fakt čistý zlo!! O tom bych uvítal samostatnej film ... Nevím no ... pokud vám je někdy někomu na prd, tak koukněte na tenhle film a myslím, že váš "těžkej" život ty osudy ve filmu nevyrovná. Na konci ještě potěšily originální fotky. Mazec!!(23.10.2019)

Jako nenapravitelný romantik mám ty kýčovitě vyvoněné, skvostně vybarvičkované, něžné, citlivé a poetické příběhy z lepší společnosti, v nichž se skvostně snoubí dokonalá estetika se sofistikovanými filosofickými poselstvími, prostě rád, notabene dle skutečných událostí. Tudíž mi nesmírně realisticky podané osudy Bedřicha Hoňky, říšského intelektuála, polyhistora, dobrodruha, filantropa, gurmeta, gurmána, bonviána, nádherného chlapa a milovníka krásných žen jednoznačně učarovaly a naplnily mě až závistí nad tou pestrostí jeho života, tolika možnostmi vychutnávání si jeho krás plnými doušky, hloubkou poznání, dosaženou celoživotním vzděláváním se, a všudypřítomnou čistou a upřímnou láskou, jež jej provázela na každém kroku. A také trochou žárlivostí, samozřejmě, hihi. Ruku na emocemi rozbušené srdíčko, chlapci, vždyť komu z nás se v životě poštěstí milovat tolik oduševnělých, rozkošných, ztepilých mladých a pružných krasavic s oslnivě zářivými úsměvy?!(4.10.2019)

• - Studio Occupied VR využilo kulisy filmového bytu Fritze Honky (Jonas Dassler) k tvorbě unikátní hry, ve které z něj musí hráč uniknout. (DanteZ)

• - Fritz Honka (Jonas Dassler) bol extrémne citlivý na svoju výšku (cca 165 cm). Preferoval ženy nižšieho vzrastu a ideálne bezzubé. Mal totiž obavy zo zranení počas orálneho sexu. Vyhľadával preto spoločnosť starších prostitútok. (IceQueen)

• - V čase 1:19:42 v rádiu zní písnička „Einmal Um Die Ganze Welt“ od Karla Gotta. (HonzysKISS)