U Zlaté rukavice

The Golden Glove

U Zlatej rukavičky

Drama / Thriller / Horor

Německo, 2019, 110 min

Němčácká humusárna prvního kalibru, po který si budete chtít umejt ruce...a oči. Tím větší je to hnus, že je to podle skutečných událostí. Natočené je to ale suprově. Pokud chcete ukázat svým dětem, jak dopadnou, když budou moc chlastat, myslím, že tady najdete odstrašující případ úplně ukázkový a zdejší hospodské postavičky by jeden těžko pohledal. Atmosféra je zobrazena naprosto autenticky díky ušpiněným interiérům, až si občas budete říkat, jestli vám z televize fakt netáhne nějakej smrad. Režisér Fatih Akin už má řemeslo prostě v ruce a naservíruje i libovoučké gore pro ty náročnější požitkáře. Suma sumárum se jedná o velice kvalitní festivalový kousek, ovšem ne pro každou dušičku.(14.11.2019)

Honka: Portrait of serial killer..... Za 4 rudé, ale jen s obrovským sebezapřením a zapojením všech nouzových okruhů objektivity.. Ten film je sice nesporně kvalitní, ale prostě 90% scén jsou věci co jsem fakt vidět nepotřeboval. Zmar, špína, smrad, rozklad, fleky od potu, zvratek, chcanek, krve... Povislé párky, povislé šuliny, povislé kozy, povislé špeky.. Deformace, retardace, deviace.... Jako film na rozbourání popkulturní romantizace sériových vrahů, je to myslím geniální.(7.10.2019)

Špína, smrad, zahulený pajzly, oškliví lidi, lacinej chlast...těžká realita 70.let, určitě nejen, německého života lůzy. Tak trochu jinak natočený příběh jednoho ,, chudáka" a jeho zbytečnýho života. Cílené zaměření na hnus se autorům povedl, z filmu opravdu čpí puch rozkládajících se bezdomovkyň a šlapek , ve zdech malého, hnusného podkrovního bytu. To je ale tak vše, co se z filmu odnést dá. Jinak se, podle mého, nejedná o žádný extra kousek, ač tomu, opírání se o skutečné události, dodá jemně nepříjemnou atmosféru. 3*(12.11.2019)

Odvykačka od sexu, alkoholu a párků. A od bydlení v podkroví. Úmyslně až karikaturisticky odpudivá zážitkárna z horší hamburské čtvrti sedmdesátek minulého století, ze zahulených pajzlů plných výstavní lůzy, s šokující brutalitou a kreativní úchylností překračující meze i ty nejodvážnější kino produkce. Umělecký vklad pocítít až v posledním, dlouhém a pečlivě promyšleném záběru, zbytek je pouze alternativní zvrhlá zábava pro otrlé zvědavce, která má jakože reflektovat nějakou společnost v nějakém období. V tom sice film nejde brát vážně, ale že si ho zapamatujete na dlouho, že budete desítku scén z něj opakovaně vytahovat s kamarády u piva, a že ho dlouho nikdo netromfne, to si můžeme být jistí. Dokonce bych u něj čekal jisté zkultovnění. Počas a bezprostředně po shlédnutí max tři hvězdy, ale časem to roste na bizardní hodnotě a vábí k dalšímu shlédnutí. [Helsinki IFF](2.10.2019)

Obrazy brutality a špíny, jejíž smrad je možné vidět, od začátku do konce. Scénograf a prop guy předvedli neskutečnou práci, zejména pro statickou kameru ve Fritzově špinavém pokojíku, který sedmdesátkami ve špinavé díře dýchá. Ve statičnosti kamery často tkví i její milosrdnost. Maskér měl licenci k přehánění, když Jonasi Dasslerovi přidělal ohromný nos. Člověk by čekal, že se vám bude dělat šoufl z celofilmového porcování ožralých nebožaček, ale to na mě neudělalo takový dojem, jako Fritzovo využití masných výrobků. [Rakkautta&Anarkiaa 2019](30.9.2019)

• - Studio Occupied VR využilo kulisy filmového bytu Fritze Honky (Jonas Dassler) k tvorbě unikátní hry, ve které z něj musí hráč uniknout. (DanteZ)

• - V čase 1:19:42 v rádiu zní písnička „Einmal Um Die Ganze Welt“ od Karla Gotta. (HonzysKISS)

• - Spoiler: Potvrdený počet obetí Fritza Honku (Jonas Dassler) je štyri. (IceQueen)