Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

hony23

Pan Hoňka je sympatický mladík s vytříbeným vkusem na ženy, se kterými se chodí seznamovat do útulné hospůdky U zlaté rukavice. Není divu, že nejedna krasavice podlehne jeho svodům a následuje ho do jeho útulného bytečku, kde spolu stráví romantické chvíle plné vášně.... No ale vážně, docela zdařilá žánrovka, byť sledovat 2 hodiny hnusu rozhodně není pro každého. ()

Martynes

Nechutný. Všechno na tomhle filmu je nechutný. Zakouřený pajzly, rozmlácený domy, lidi, a to jak zvenčí tak i uvnitř. Teda vlézt těmhle postavám do hlav muselo být pro herce šílený. Všechny ty nekončící bezstřihové sekvence extrémní odpornosti napomáhají k tomuto neopakovatelnému (už jen z vlastního rozhodnutí - tenhle film fakt už nechci vidět) zážitku. Naprostá povinnost pro všechny sadisty (či masochisty) se zvláštní náklonností k párkům s hořčicí. 8/10 ()

Jenn

jako ten film byl dobrej. ale spis vlastne nebyl a celou dobu sem byla vic a vic nastvana a prala hlavni postave co nejvic bolestnou smrt. SPOILER- bloncka mela fakt z prdele kliku. ()

Skylwalker42

Tak rozhodně pro někoho to bude velmi divácky nesnesitelné a určitě se nejedná o rodinnou podívanou:) Takže dávejte si pozor komu snímek doporučujete:) Jestli vám nestačilo jedno podívání, tak nejste v pořádku. Jinak se jedná o velmi dokonalý nechutný film. Tak dokonalý až vám bude špatně. Skvělé dobové lokace a hlavní herec. ()

Saxos

Pro diváka se slabší nervovou soustavou v žádném případě. Klady: knajpa, kde by se kouř dál krájet; snad všechno, jak v 70tých; super všichni herci včetně vyslužilého vojáka; hlavní role v tomhle věku bez diskuse nejlepší výkon. Film se určitě zařadí na čelní místa prasárenské kinematografie. ()

mouzi

Nejak nesdilim tady to vseobecne nadseni (hlavne ty pizlace smyslu zivota a podobnych hoven). Je to proste o typkovi, co chlasta tak, az mu z toho mrda a zabiji ztracene existence, co za valky delaly kurvy. Pak prestane chlastat a seka latinu. Pak zacne zase chlastat a zabije dalsi hnusnou babu a pak mu vyhori barak. A to je asi tak vsechno. Proste popis skutecne udalosti bez nejakeho dramatu. Ale je to dobre, ta stopaz je azaz, jinak bych sel o hvezdu dolu. ()

Tomas_PO

Brutálny príbeh založený na brutálne reálnej udalosti. Dokonalo vieryhodné herecké podanie komplet všetkých postáv, na čele s neznámym, len 24 ročným Jonasom Dasslerom, ktorý stvárnil 2x staršieho krypla. Nesmierne autenticky pôsobia aj tie najveďľajšie postavy. Výborné kulisy špinavého Nemecka rokov 70tych a tááá hudba...! ()

bonovox

Odpudivá sonda do života vraha žien, ktorý vyčíňal začiatkom 70-tých rokov v nemecku. Miestami je potrebné odvrátiť zrak od obrazoviek...Skvelý výkon hlavného predstaviteľa do detailu prepracovaná výprava ale pre mňa hlavne k záveru príliš nahustený dej. Samotný záver je však spracovaný výborne...Nie je to film pre radového diváka. ()

haack

Málokomu a málokde se podaří v současném filmu vystihnout tak dokonale dobu minulou. Rozhodně jde film na hranu vkusu a nevkusu a právě proto je tak dobrý. 8/10 ()

Fender

Jeden z nejnechutnějších filmů, který jsem kdy viděl. Ten smrad jsem cítil i z té obrazovky. Film je rozhodně velmi autentický a herci se své role dokázali zmocnit skutečně velmi realisticky, což přidává na tom znechucení na plných obrátkách, zde se film nevyhýbá žádným obscénnostem a snaží se divákovi vytvořit silný dávivý reflex. Tento nechutný efekt opravdu funguje, tudíž to na filmu obdivuji, ale zároveň je nutné se na film dívat ve správné náladě a nečekat od něho nic velkého, protože pak začíná být docela dost nudný a čumět na bandu seschlých, tlustých prostitutek a smrdutýho imbecila s okem otočeným o několik stupňů není pak po chvíli už nějak zábavné. ()

kolly13

Citová plochost, až prasárna, ukázaná s náznaky sadismu, mentální zaostalosti a asociálního bydlení. Vše vyjmenované je skvěle zahrané, zrežírované a část pasáží si člověk prostě zapamatuje. A vlastně celkově na mne film zapůsobil nepříjemným dojmem (který ovlivňuje i tento komentář), takže režisér dosáhl svého. ()

Peter.Coney

Jak si užít brutalitu? Tímto filmem. Záběry jsou občas tak drastický a protáhlý, že máte pocit jako by ten sympaťák na obrazovce škrtil nebo mlátil vás a přitom si ve vší parádě můžete dát na čas nasáváním jeho alkoholu i aroma, to musí vypouštět do vzduchu tolik testosteronu a hnisavé poddajnosti, že už nic nikdy a nikde neucítíte. Neumím si představit jak těžký natáčet to muselo být, ale autoři odvedli skvělou práci. Lehká alternativní linka s mladou platonickou láskou byla taky uspokojivá, možná mohla být i o něco delší. ()

Mangano

Místy mě to začalo trochu nudit. Člověk se probere vždycky tak na pět minut, když se v tomto filmu něco trochu rychleji pohne, jinak je to jen uspávací kýbl reality. Historická přesnost je jedna věc, ale trochu příběh okořenit špetkou fantazie by vůbec neuškodilo, potenciál by tu byl. ()

Lojz@

Hodně dobré, vynikající. Super herecké výkony, ty trosky v hospodě nemají chybu, lepší jak v Štamgast (1987). Akorát mně vadilo, že film v druhé polovině celkem polevil a taky to, že ta blonďatá kráska nedostala nakonec skoro žádný prostor. A mohlo to být více extrémnější, více nahoty, sexu a násilí by tomu neuškodilo, celkem slabota, nečekejte žádný extrém. ()

Siki10

Jonas Dassler neskutečný výkon fakt nechutný slizoun.Škoda jen,že kamera nezabírá vše i tak silný 4 hvězdy. ()

veverysiak

Júúúj, tak kritici neklamali, smrad, špina a odpornosť sa rinuli z plátna ako hnis z nazbieraného prasknutého vredu, už len tie odpudivé nemecké šlágre, ktoré neúnavne tĺkli do všetkých zmyslov, by stačili na ocenenie najhroznejší zážitok päťročnice, klobúk dole pred celým filmovým ansámblom, to naozaj chcelo olovené žalúdky, takže 65%. ()

Accuphose

Vánoční stromečky, všude kam se podíváš, ale vážně. Absolutorium nedám ze dvou důvodů, prvním je, že některý hospodský kecy mi přišly už moc přetažený a tudíž nereálný (ale může to být jen můj dojem) a film není natolik objevnej, aby to na těch 5 hvězdiček bylo. Jinak musím pochválit herce, jednotlivé vypjaté scény a tak dále, včetně titulků :-) Je jen velká škoda, že málo režisérů by to natočilo dnes tak nekompromisně. ()

Eric.Kosar

Já ti nevim, cápek sice vypadá jako atraktivní sympaťák, ale stejně mi bylo jasný, že začne kosit, to spíš kdyby ten film aspoň něčím překvapil. Film se odehrává v jedné německé hospůdce, kde jsou takový individua, polykající použitý tampony, chrchlající, po zemi flusající, a pak tenhle borec, který se vyžívá v znásilňování a zabíjení mladých žen, prostě film, který nemá žádnou světlou stránku, ale ne, že by byl vyloženě temný jako Requiem za sen nebo Logan či Joker. Brutalita zacházela tak daleko, že už to ani nebylo možný, a musel jsem dostávat záchvaty smíchu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů