Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

Aljak

Nebyť toľkého klišé v závere, tak to mohol byť vcelku vydarený film. Postavy boli zaujímavé a väčšinou aj sympatické, dejová línia a zápletka taktiež neboli vôbec ne zahodenie, práveže mali relatívne dobrú ideu a možnosť na rozvíjanie deju ako takého. Len škoda, že kopa tých "zvratov" bolo absolútne predvídateľných a prvoplánových - to žiadnemu filmu určite nepomôže. Aspoň že to čiastočne zachraňoval milý dôvtip a sympatické dcéry pani Věry. Mimochodom, začínam mať pocit, ako keby sa už v Česku nedal ani natočiť film bez prítomnosti niekoho z klanu Polívkovcov. Aspoň že tento krát tu chýba Anna, tá už sa mi normálne sprotivila... ()

Necron

nejlepe zahrana ceska romanticka komedie vsech dob - zlata adamovska herecky zářila. nejlepsi soundtrack z audio banky a trapna odrhovacka od mirai + scénář od člověka s lobotomii = skvely cesky film. ()

Streeper

Za mě obrovské překvapení. Viděla jsem v rámci první dámské jízdy v roce a pokud ostatní české komedie v tomto roce budou tak dobré jako Ženy v běhu, tak se vážně těším. Snímek je krásná oddechovka, u které nemusíte přemýšlet, příběh krásně utíká a hlavně se u toho neustále smějete. O nejvíce vtipných scén se zasadil Vetchý a Kostková a díky bohu za ně, opravdu skvělá dvojka. Film je určený spíše pro ženské publikum, ale jsem si jistá, že i muži se u filmu pobaví. ()

bourec

Zaprvé se musim přiznat,že nijak pozitivní,zábavnej a vtipnej člověk nejsem.A nekterejm problémům hrdinů ve filmu ani nerozumim.Navíc ten film je,jak se tady skoro ve všech komentářích píše,neuvěřitelně předvídatelnej.Jenže jako hodinu a půl trvající celek je natočenej naprosto skvěle,zábavně,příjemně,nezatíženej ničim,po čem volaj filmový inženýři,intouši a samozvaný odborníci na film.Vlastně sebou nijak nemlátíte v křesle smíchy,ale zasmějete se skoro každou vteřinu ,co film běží.Prostě totální pohodovka,a i když tohle tady bylo už mnohokrát,tohle se prostě může protivit jen idiotům.za mě fakt dobrý.100%. ()

Elyssea

Trochu děsivá vztahová záležitost, ve které to nejzajímavěji vypadající manželství skončí během prvních minut smrtí. Nejstarší dcera Marcela má přítele a tři syny, kteří ji berou jako osobní služku a mají z ní legraci. Přítel ji má na háku, mají sex podle kalendáře, synové jsou více či méně na facku. Prostřední Báře tikají biologické hodiny, takže se přilepí na holčičku ze sousedního baráku a není jí blbé k ní přijít jako neznámá dospělá na návštěvu. Být ona chlap, tak bijeme na poplach kvůli úchylovi, ale tady to má být asi milé a romantické? Pochopitelné? Je to upřímně dost děsivé s tím, jak se vnutí do cizí rodiny, má názor na výchovu cizího dítěte a diví se, že je problém jít přes zákaz rodiče a pořídit psa. WTF. Nehledě na tom, že Khek Kubařová s Hoffmanem jsou opravdu podivný pár. A nejmladší Kačka je naštěstí jenom naivní trubka, která spí s ženatým šéfem a maluje si, že to někam povede. No naštěstí jí maminka dohodí mladýho Polívku, který za Kačenkou až z Dánska přiběhne. Škoda, že se na Jenovéfu s Vladimírem nedostalo víc, jediní byli totiž opravdu přirození a ladilo jim to. Očividně měly holky maminku poslouchat víc, jinak by ty starší nedopadly tak, jak dopadly. Jinak to ale dobře vypadá a má to super obsazení a minimum debilních vtipů (ačkoliv děti bych možná sestříhala). Nic víc, nic míň. P.S. Nad tím, že všechny hrdinky s výjimkou vdovy musí skončit vdané a těhotné nebo minimálně zadané se už ani nepozastavuju. České komedie ještě nepřišly na jiný způsob, jak naložit s ženou věkové kategorie 20-45. ()

Rocky88

Zdejší hodnocení mě pozitivně naladilo, ale je to děs. Příběh je samozřejmě akceptovatelný, ale jeden trapný vtip či situace střídá druhý/druhou, vše je předvídatelné, nic nepřekvapí, nic nevyvolá alespoň náznak emocí. Na začátku mě hned napadlo přirovnání úvodní ztráty s Up (Vzhůru do oblak). Zatímco Pixar byl opravdu dojemný a smutný, tady člověk ani za mák nevěří ani jejich vztahu. Zážitek je tedy velká nula. Hvězdu dávám za pár Vetchých hlášek. ()

laik_60

A potom, že Česi nedokažu natočiť sentimentálno - romantickú komediu. Dokázali to. Nenáročná, úsmevná romantika, na svoje si určite prídu diváci (-čky) hľadajuce pri filme pohodu, oddych a zábavu. ()

Wladi.mir

Naprosto skvělý Ondřej Vetchý, bez něho by ta komedie byla poloviční. Vlastně si ani moc nevzpomínám, že bych se zasmál u jiných scén, než v těch kde byl on. ()

Pajky3

České Budějovice, 4.2.2019 To je tak, když výběr filmu není úplně ve vašich rukou, jinak bych totiž do kina na český film asi nezavítal. Bál jsem se, že to bude další z řady trapných, českých komedií. O to víc překvapený jsem byl, když ten kameňákovský humor skoro úplně chyběl. Připomnělo mi to Ženy v pokušení či Muže v naději a pokud se budou v Čechách točit takovéhle komedie, tak s tím vlastně nemám vůbec žádný problém. Vážně - příjemné obsazení, dobrá hudba, slušná zábava a příjemná atmosféra. Na tom není nic špatně. Krásných 70 % ()

Martrix

Včera jsem na tom byl...valentýnská oběť...ale musím uznat, že tak strašlivý, jak někteří píší, to nebylo. Velkou devizou jsou sympatické postavy v čele s Vetchým a Kostkovou, jejichž výstupy pobaví i přes tu často zmiňovanou předvídatelnost. Ano, byla tam hromada gagů, které byly tragické, ale pár scén bylo podařených a byť nebudete muset zapojit víc než 3% mozkové kapacity(zbytek důležitých pochodů zvládnou reflexy), je pravděpodobné, že se nudit nebudete. Není to horší, než Po čem muži touží...možná tak na stejno. Scénář mizerný, režie nenápaditá...standardně laciná polokomedie plná hloupých stereotypů pro nenáročné....hodně nenáročné. ()

zette

Tady opravdu nechapu, tak vysoke hodnoceni... Dementni scenar, absence humoru, postavy nemaji co hrat. Tocit filmy bez poradneho scenare, na to jsou Cesi skutecni mistri. Pro me zcela zbytecny film. ()

campix

Veleúspěšná romantická komedie, ve které je naprosto zřejmý rukopis pana režiséra Martina Horkého. Autora naturelem hodně podobné komedie Bezva ženská na krku. Jedná se o nenáročnou zábavu, plnou tu více a tu méně vypointovaných pokusů o vtip. A ty se i sem tam zadaří. V hereckém obsazení najdeme téměř vše, co má v tom našem rybníčku ruce a nohy a celkem i něco znamená. Díky tomu je obsazení velmi hvězdné a příjemné. Celkově se nejedná o žádnou bombu, ale na české poměry relativně zajímavou a velmi příjemnou romantickou komedii, která Vás asi ničím neobohatí, ale její shlédnutí Vám nezpůsobí fyzickou bolest jako většina českých zástupcú tohoto žánru. ()

dr.fish

Bohužel se tu podepsal zoufalý scénář postrádající kvalitní dialogy. Je to rychlokvaška, která by při propracování a dotažení mohla přerůst ve slušnou komedii. Asi tu šlo o čas a peníze, vznikla zase jen "moderní česká komedie", to jest zcela o ničem, nevyužitý potenciál. 60% ()

angel74

Přiznám se, že jsem neměla nijak velká očekávání, když jsem se chystala podívat na Ženy v běhu. Nakonec mě mile překvapilo, že jde v jádru o pohodovou romantickou komedii, která sice disponuje docela velkým množstvím fórků na hranici trapnosti, ale pár opravdu vtipných situací se v ní také najde. Hlavně jsem však po jejím zhlédnutí veskrze pozitivně naladěná, což nebývá zrovna pravidlem, pokud zalovím v tuzemském filmovém rybníčku posledních několika let. (65%) ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin