poster

Nikdy nezestárnou (festivalový název)

 • Velká Británie

  They Shall Not Grow Old

 • Nový Zéland

  They Shall Not Grow Old

 • Slovensko

  Nikdy nezostarnú

  (festivalový název)
 • Austrálie

  They Shall Not Grow Old

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie / Nový Zéland, 2018, 99 min

Režie:

Peter Jackson

Producenti:

Peter Jackson

Střih:

Jabez Olssen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lischai
  ***

  Výborný koncept, některé kolorované záběry jsou tak nějak přízračně živé, až z toho mrazí, ale jako celek to pro mě zabila režie. Celou dobu slyšíme vyprávění pamětníků v jedné lince, v jedné intonaci. Je to nekončící proud slov a historek bez možnosti prožít nějaké emoce. "A napřed jsme byli v táboře a tam jsme stříleli a jeden voják neměl spodky a k jídlu byl džem a chleba a pak se šlo frontu kde se spalo v zákopech a byla tam voda a taky prostitutky a bylo to hrozné, ale někdy ne, a pak byl útok a všude to vybuchovalo a pak, a potom, a navíc, a pak najednou řekli, že je konec a byl konec." Možná mám vysokou laťku, nedávno jsem dokoukal netflixí dokument Vietnam War, u kterého jsem střídavě žasnul a brečel, ale tohle bylo tak nějak ploché jak emočně, tak informačně.(7.1.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,271,347Tržby Celosvetovo $15,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne Peter Jackson ponúkol niečo zmysluplnšie po tých jeho fantasy úletoch. Smutný dokument s komentárom preživších o tom ako prežili niektorý veteráni obdobie 1.Svetovej Vojny. /80%/(15.2.2019)

 • Ivoshek
  *****

  Z pohledu historické zajímavosti jsou lepší dokumentární filmy, než je tenhle. Stejně tak jde vidět první válku kolorovanou třeba v seriálu WW1 in Colour. A taky jde jinde najít vyprávění veteránů, kteří celé to peklo zažili... Nicméně jako celek a tak trochu jako příběh, i když ne nutně s konkrétním hlavním hrdinou, to funguje pěkně. Velká válka ("1, světová") je totálně podceněný fenomén, o kterém se toho na rozdíl od WW2 moc netočí. Přitom to byla ona, kdo změnil svět - kdo nastartoval revoluce, zničil víru v Boha (a nahradil ji vírou v různé formy socialismu), kdo ukončil přesvědčení, že lze jen růst... I z tohohle pohledu je tenhle film super, jako film, který ukázal starou válku jako něco, co jejím současníkům přišlo úplně stejně reálné, jako náš svět nám.(16.1.2019)

 • BoXBe
  ****

  Je to skvělý dokument od 15. do cca 75. minuty, to je ta část, kdy staví na těch kolorovaných záběrech a má v té chvíli dobře vybudovanou tu vyprávěcí dějovou linku plnou krutých detailů. Je to super, ale nenaplnilo to očekávání kvůli přílišnému užívání kreseb. Kdybych ale téma otevřel poprvé v životě, dávám pět hvězd bez mrknutí oka.(29.1.2019)

 • Fr
  ***

  „BYL JSEM V BITVĚ A JSEM NA TO VELMI HRDÝ...“ /// Několik pamětníků vypráví a dobový záběry ukazují… Důvody k narukování, fixly s věkem, co seržant, jaká byla snídaně…a za 25 minut jdeme do boje. A teď to přijde – hlavní trumf: BARVA! Od toho okamžiku vypadá válka úplně jinak! Pokračuje vyprávění – jak se žilo v zákopech (což zase taková novinka není…), neřeší se politika, jen pocity a krajní meze lidí, kteří dělali většinou jen to, co se jim řeklo. Zajímavý… ale přesto tenhle dokument víc učaruje technologií než fakty. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vzpomínám na 11:00 hodin dne 11.11. 1918. 2.) Nevím, jak páchne smrt. 3.) 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ***(20.3.2019)

 • - Režisér Peter Jackson neobdržal žiaden honorár a tento film venoval svojmu starému otcovi, ktorý bojoval na západnom fronte. (MikaelSVK)

 • - Peter Jackson pro film nashromáždil komentáře 120 válečných veteránů 1. světové války, jejichž nahrávky byly pořízeny v roce 1964. [Zdroj: kinobox.cz] (Bioscop)

 • - Veľká časť záberov nebola nikdy predtým publikovaná, keďže sa už dlhé roky tieto historické zábery a snímky nachádzali v trezoroch londýnskeho Imperiálneho vojnového múzea. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace